Populární spisovatel Ryan pomáhá lidem ve svých knihách vyrovnat se se ztrátou blízkých. Je hvězdou v oboru a něco jako guru pro lidi v těžkých životních situacích. Jeho obličej je na výrobcích všeho druhu a Ryan žije v domnění, že se sám vyrovnal se svou minulostí. Agent mu dohodne seminář v Seattlu, kde bydlí rodiče jeho tragicky zesnulé manželky. I když se tváří jako rozesmátý profesionál, Ryan skrývá nejedno tajemství, které ho nutí stále se dívat zpět. Naštěstí potká na chodbě v hotelu půvabnou květinářku, která jeho život obrátí vzhůru nohama. (TV Nova)

E lan

Vcelku dobré drama s trochu dřevěným Eckhartem (možná, že i takový podle scénáře měl být), trochu nejistou Aniston a více nejistým scénářem. Přesto se na to dá dívat a člověk dokonce i sem tam s hlavním hrdinou soucítí. ()

Petulka88

Jennifer, proč mi tohle děláš? Proč další nemastná nesláná romantická ,,komedie"? Před pár dny jsem tady v komentáři k Rande v Římě psal o tom jak ve filmu selhává ústřední pár. Tady je to snad ještě horší. A bohužel, hůř z toho vychází moje milovaná Rachel z Přátel. První půl hodinku kolem sebe jen metá blesky a všemožně se snaží nebýt sympatická. Pak ji to sice přejde, ale o to víc je poznat s jakou nechutí tady Jennifer hraje. Skoro to vypadá, že někdo stojí za kamerou, ukazuje jí text a ona to jen nepřítomně čte. Aspoň, že je pořád tak krásná... Na druhou stranu, Aaron Eckhart dává do svého výkonu dost energie, ale jeho psycholog-amatér je se svými rádoby moudry otravnější než podomní obchodník. Když pak v rámci sezení své ,,pacienty" nutí, aby chodili po rozžhavených uhlících, v tu chvíli jsem měl sto chutí ho pod tím uhlím pohřbít. Takže asi nejsympatičtější postavou je tady papoušek Rocky. Smutné... Ještě smutnější je pak trapný konec, který dokáže tak maximálně otrávit. Bohužel, Jennifer, tudy už cesta nevede... ()

Oonika

No moc nechápu to zařazení do kategorie romantický, příběh se podle mě hlavních hrdinů dotýkal jen letmo, zbytek byl o lidech ostatních. Protivný seminář prostupující celý příběh taky žádné velké plus. Celkově nedosahuje ani kvalit těch průměrných romantických filmů. ()

haWranka

Aaron Eckhart i Jennifer Anison patří k hercům, na které se dívám ráda (a nejen proto, že jim to sluší). Jenomže tenhle film byl neskutečná slátanina. Romantika nikde (nebo jsem ji aspoň nepostřehla), dramatická část moc klišoidní. Pro mě rozhodně zklamání... ()

ZnalecH

Stále jsem nepochopil, proč se film jmenuje láska na druhý pohled... Ale jinak jsem si film parádně užil a těším se na dvojku... ()

Likan7

Spíš než romantický film je Láska na druhý pohled drama o vyrovnání s osobní katastrofou, ztrátou nejbližšího. Aniston tu pak hraje sice nádhernou, ale jen a pouze vedlejší Eloise, která Eckhartovi k tomuhle dopomůže. Naopak velmi příjemný je Dan Fogler v roli takové té podržtažky, která je ale jediným opravdovým přítelem. Herecky na to Eckhart nemá, je to patlal, který z nějakého důvodu tehdy exceloval v Temným rytíři a nějakou dobu si udržoval hvězdný status. Z průměrnýho filmu se vymyká jen překvapivě silný závěr, který ale na druhou stranu je předvídatelný po prvních deseti minutách. ()

KdG odpad!

Téměř dvouhodinová ukecaná pitomost. Dal bych alespoň hvězdičku za nahou Jennifer A, ale páč se nesvlíkla tak z toho nic nebude. ;-) ()

BuchtiCZ

Od Jennifer Aniston se žádný oscarový výkon asi čekat nedá, ale alespoň jí to coby květinářce oblíkající se jako dvacítka sluší. Eckhart je tu suchar bez života (teda kromě fakáče a scény s papouchem). Snad jediný solidní výkon předvádí Lynch (Walter). Jinak je to laciné jak svítící obrázek Ježíše od Vietnamců, blbě napsané a zrežírované, nudit se musí i nejtolerantnější divák na světě bez špetky originality či invence. Zbytečnost. ()

jadran90

Do tohoto filmu se nezamiluju na první, druhý, ani třetí pohled. Pod označením romantika si představím přece jen odlehčenější příběh, takže bych u popisu filmu ponechal pouze drama. Nebo je romantika každý film, kde se dá chlap s ženou dohromady? Chlap, který radí ostatním, jak překonat ztrátu blízké osoby, napsal o tom knihu a sám se nevyrovnal ze smrti své ženy? Na úkor této linie přišla Jennifer Aniston o část prostoru a film tím trpí. Její sbližování s Eckhartem, které bych normálně považoval za to nejzajímavější ve filmu, vzali tvůrci skokem. Raději sdělovali moudra o citrónech a nepoužívaných slovech. Ze všeho se pak line nuda, smutek, stereotyp. Tyto emoce jsou na nás přenášeny frontálním útokem a na konci bychom měli asi všichni brečet nebo tleskat. Nestalo se ani jedno. Anistonka zachraňuje co se dá a stačí to jen na dvě hvězdy. ()

Judy24

Trochu moc smutné a zdlouhavé, ale jinak zajímavé a sem tam se objeví i něco úsměvného. Na můj mozek při 35°C film tak akorát. ()

Kibernet

Neskutečně stupidní guláš z již mnohokrát vyvařených ingrediencí romantické komedie holywoodského fastfoodu. Mimochodem ta jedna hvězdička oceňuje herecký výkon bílého papouška... Že Jeniffer neumí hrát, asi nikoho nepřekvapí, bylo ale líto Aarona a nakonec i Martina Sheena, takové role si podle mne (alespoň Aaron) nezaslouží. Zase jeden film, u kterého si říkáte, jestli dnešní životní názor Američanů takhle vypadá, tak by je snad měli zavřít do izolace. ()

blacktomas

Bohužel nebo bohudík, bylo to horší než jsem čekal. Přitom Jenny Aniston je mojí oblíbenkyní. Velmi přitažlivá herečka, která umí i zahrát a to jak v komedii, tak v dramatu. V tomhle případě však vina nepadá její hlavu, ale jen a pouze na režisérovu. Nuda, nuda, patos a patos. Dokonce mi nebylo ani líto toho Ryana, kterého ztvárnil Aaron Eckhart, mě osobně nesympatický a nevýrazný herec. Ach, ty Američani a jejich knihy, které spasí svět. Těch mi docela líto je. ()

Quendi

Sami tvůrci nevědí, jak se vyrovnat se ztrátou a chtějí o tom vyprávět hodinu a půl dlouhý film. Když nic jiného, tak tady aspoň přesně víte, co tomuhle filmu zlomilo vaz. ()