Populární spisovatel Ryan pomáhá lidem ve svých knihách vyrovnat se se ztrátou blízkých. Je hvězdou v oboru a něco jako guru pro lidi v těžkých životních situacích. Jeho obličej je na výrobcích všeho druhu a Ryan žije v domnění, že se sám vyrovnal se svou minulostí. Agent mu dohodne seminář v Seattlu, kde bydlí rodiče jeho tragicky zesnulé manželky. I když se tváří jako rozesmátý profesionál, Ryan skrývá nejedno tajemství, které ho nutí stále se dívat zpět. Naštěstí potká na chodbě v hotelu půvabnou květinářku, která jeho život obrátí vzhůru nohama. (TV Nova)

M1k9

Mám smíšené pocity z této vylepšené hry na city, která diváky hrubě podcenila. Jde to ostatně vidět na všech ukazatelích úspěšnosti. Chceme toho tolik? Chceme stále větší a větší zážitky. Obměněné napodobeniny kategoricky odmítáme. Všechno má své meze slušnosti. Opakovaný vtip není vtipem, i kdyby byl sebe dokonalejším. Je smutné, že takovou frustraci jsem si už musel vylít a stále se nic nezměnilo. Navíc mě mrzí, že to hází skvělé herecké výkony pod stůl. 4/10 ()

Kratoc

Tenhle film jenom utvrzuje předsudky o tom, jací jsou ti Američané "freaks", když chodí na takové semináře jako "buď v pohodě" :) A souhlasím s komentářem uživatele charlosina, že úvodní scéna s citronovou limonádou je naprosto nejlepší v celém filmu a člověk pak už jenom zažívá zklamání o tom, jak ten zbytek je tak nějak o ničem. Žádný extra nápad, nic co by člověka zaujalo. Film sice dokoukáte, ale že by si člověk říkal: "Stálo to za to!" Tak to asi ne ... ()

Klárka

Horší průměr mezi romantickými komediemi. Ale... co to sakra mělo být s tím papouškem?! Jak mohl v ZIMĚ vypustit TROPICKÝHO papouška v LESE?! I kdyby si to jeho žena 100x přála, to je přece blbost! ()

Greg25

Silné téma viděno hollywoodským pohledem a prosyceno dávkou sladkobolné omáčky, ze které je tak trochu cítit kalkul. Scény a hlášky ve stylu: "Zatleskejme si. Jste v pohodě? Já jsem v pohodě.," jsou něčím na co by se měl vydat zatykač a minimálně pro Evropu by se to mělo vystřihnout. Na druhé straně je tu dobře napsaná dvojice ústředních postav (zbytek postav představují klasická žánrová klišé) a pár vydařených scénaristických nápadů, které jsou originálnější než je u podobných filmů zvykem. Eckhartovi to věříte a právě díky němu jsou některé emoční scény tak silné v kramflecích (rozhodně tím nemyslím ty proslovy na pódiu, to je scénaristický přehmat nebo co). Ale na to, aby vás to dojalo, je to moc povrchní a především je tam ten moc očividný kalkul. 50% P.S. Jsou i horší pokusy na dané téma a když už nic jiného pokud jste nebyli v Seattlu, máte šanci, není nad propagaci místního stadionu nebo okolo něj vedou všechny tamější silnice, po kterých musí postavy v tomto filmu jet? :-D ()

waits

Přál bych si, aby Eckhart s Aniston natočili zcela nenáročnou romantickou komedii, bez onoho téma vyrovnání se se ztrátou blízkých, protože tahle linie táhne svým kýčovitým dojímavým vydíráním hlavní dvojku pod hladinu v každé scén. A pak bych si přál, aby ono téma ztráty zpracoval jiný režiser jiným způsobem s jinými herci. Mohlo by to být klidně vážné drama nebo lehký psychologický náhled, to je konečně jedno, hlavně aby to zpracování nebylo takhle blbě citově vyděračské. Místo dvou nadějných filmů máme tedy jeden, který míří mimo. Velká škoda, protože mezi Eckhartem a Aniston to přitom velmi příjemně jiskří, romantický potenciál čtyři plus! ()

tyna97

Tohle mě neoslovilo ani po romantické, ani po komediální, ani po herecké stránce. Nezajímavý film, u kterého je konec úplně jasný. ()

atmen

Při autonehodě, kdy za volantem sedí Ryan (Aaron Eckhart) umírá jeho milovaná manželka. Na základě této události napíše bestseller Jak překonat smutek. Ač se sám nemůže se svou temnou minulostí vyrovnat, navenek působí a pomáhá podobně postiženým lidem v jejich nelehkých životních chvílích na tématických setkáních. Na jednom takovém potkává květinářku Eloise (J. Aniston)... Námět vypadal slibně, ale samotný děj sice příjemně utíká, ale nic ve vás nezanechá, působí příliš ploše a odtažitě... Dodatek: Kdy už přestanou do filmů dávat ty trapnosti typu - týpek si vyleje srdce před xlidmi a ti pak postupně, po jednom vstanou a pomalu začnou tleskat a až tleskají všichni, tak úsměvy na všechny strany, krásná muzika a já bych v tu chvíli režisérá střílel... ()

Fridecka

Příjemná a rozhodně ne hloupá či naivní romantika. A. Eckhart je opět super, jeho postavy vždy mají hloubku. Je zde zpracováno poměrně těžké a smutné téma vyrovnávání se se ztrátou nejbližšího člověka a úskalí zdánlivě úspěšného boje s vlastními myšlenkami a pocity, kdy pod skořápkou vítězného úsměvu dosud dřímá velká bolest. ()

MickeyStuma

Vynecháme-li velmi konzervativní šablonu typickou pro takovéto romantické filmy, zůstane nám vcelku příjemný snímek na poli běžných vztahů a řešení osobních problémů. Máme zde spisovatele Ryana radícího  lidem jak se vyrovnat ze ztrátou svých nejbližších a však držícího v sobě kruté tajemství a květinářku Eloise mající na muže smůlu a téměř myslící si o mužích to nejhorší. Osud tyto dva spojí a byť se to zdá takřka nemožné, vlivem různých okolností jejich vnitřní neklid vypluje na povrch a dokáže takřka nemožné. Vypořádat se se žalem nemusí být pro někoho jednoduché. O to větší síla je v tom pomáhat druhým, ačkoliv to sám nedokáže. Romantický příběh vázaný na mužském sebezpytování a překonávání své vlastní lidskosti za pomoci pohledné ženy mající pochopení i přes odpor vlastní nevraživosti krapet sráží na kolena mužskou ješitnost a citové založení. Na druhou stranu to zase uvádí fakt, že i tací jsou a že i oni vnitřně dokáží trpět byť to navenek vůbec nevypadá. Aaron Eckhart je ve své roli vcelku přesvědčivý. Jeho vnitřní síla nedává nic najevo až do chvíle kdy se vše rozvine do patřičných sounáležitostí.  Jennifer Aniston tu je prostě jen svá a tak ničím ani nepřekvapí. Přesto se chvilkami zdá že jistou jiskru v určitých aspektech přeci jen má a tak se dá říci že její postava má v jistém smyslu určitou dravost avšak s pochopením a svým citovým rozhraním. Snímek v sobě nese lehkou romantickou vlnu ve svěžím tempu, takže se stačí jím jen nechat unést a prožít pohodový příběh, který uchvátí a snad dodá v prezentovaném problému i jistou myšlenku. ()

nurielka

Pri dojemných filmoch o smrti si potrebujem poplakať, chápete ak už ide o smrť, je to potrebné - priam si to pýta slzy.... ale tu ako som sa pučila-nepučila čo to len šlo, ale nešlo to. Som z toho rozladená. Asi si poplačem z toho, že som si nepoplakala. Veď keď je film emocionálne na pokraji dojmov tak sa to musí predsa vypilovať po okraj, nie nechať to tak.. a inak, to mali vyretušované tváre(?), pochybujem, že Anistonová vyzerá tak mlado.o to nejde, to by mi až tak nevadilo, ak sa hanbí za svoj vek je to jej problém. Neviem čakala som, že to bude viac rozpracované, nejako viac srandy(no to nie) a keď už nie srandy tak viac smútku. Áno chýbala tomu taká iskrička! Hej viem , láska na druhý pohľad.. tomu rozumiem, vlastne(!) z toho ako som sa tu rozkecala, sa posilnil môj dojem z filmu, takže asi tomu zvýšim hodnotenie:))Nebolo to svetoborné a ukojiteľné(nemyslím to nevhodne), ale vcelku ten MôJ druhý pohľad na Aniston (vyretušovaná tvár) a Eckharta sa dá slušne zhodnotiť:)) ()

pepa3rd

Příjemně rozjetý úvod filmu ztrácí sice v polovině svižné tempo a v závěru už sklouzne ke klasické limonádě, nicméně i přes to je to vcelku příjemná, ačkoliv jen lehce nadprůměrná, romance. 55 % ()

chrispe

To, co ze začátku vypadalo velmi slibně, se pomalu začalo rozmělňovat v neuvěřitelnou nudu a pro mě zcela nezajímavý příběh. ()

zberatel

Po romantickej stranke slabsi priemer ale ta dramaticka cast, co je vlastne skoro cely film sa mi pacila dost, hlavne postava stavbara a scena s uhlikmi bola dost silna, naslo sa tu niekolko velmi dobrych scen, je to silna drama zo slabsou romantikou a ma to u mna za 4* ()