Berlínsky producent elektronickej hudby Martin, známy ako DJ Ickarus cestuje po kluboch po celom svete so svojou manažérkou a priateľkou Mathilde a chystá sa vydať svoj najväčší album. Všetky jeho plány však stroskotajú po tom, čo ho hospitalizujú na psychiatrickej liečebni kvôli nadmernému požitiu drog po jeho vystúpení. Berlin Calling je tragikomédia, poukazujúca na problémy a život v dnešnom Berlíne. (sonickaaaa)

eR99

Jakožto posluchač elektronické hudby byl tento film pro mě téměř povinností. Vynikající hudbu od Paula Kalkbrennera znám již delší dobu a přiznám se, že soundtrack k tomuto snímku se ke mě dostal dříve, nežli snímek samotný. Dějem mě toto drama nikterak nepřekvapilo. Oceňuji však realistické ztvárnění berlínského undergroundu. Herecké výkony hlavních představitelů a v neposlední řadě pohlcující, deepově laděnou hudební kulisu, díky které si při konečném hodnocení tento snímek zasloužil i tu pátou hvězdičku. Podobné snímky: It's All Gone Pete Tong , Groove . ()

lubomir91

V některých scénách jde krásně vidět, odkud dostávaj inspiraci a nápady pro skladbu. Film te života o drogách, hudbě a podsvětí dnešního světa. ()

OPI.

Výborný německý film, s NEpřekvapivě výborným soundtrackem, o který se postaral sám představitel hlavní role. Elektronickou hudbu mám rád, ve filmu je použitá minimálně v každé druhé scéně. Film sám o sobě by dostal 4 hvězdičky, ale ve spojení s tímto nadčasovým soundtrackem? Nejde dát nic jiného než 5 hvězdiček. ()

prasokote

Ty čtyři hvězdy za hudbu, jinak bych dala tři. Příběhově nic objevného, ale určitě tehle film patří k tomu lepšímu, co bylo na toto téma natočeného. Jdu shánět soundtrack :) ()

tucnak

Tak já nevim jestli jsem viděla jiný film, ale mě toto absolutně nevzalo. Klišovitý příběh, vše stokrát viděné, jen zabalené v moderním hávu. A proboha, co to vykrádání/parodování Přeletu nad kukaččím hnízdem? To se fakt nedá v léčebně vymyslet nic jiného, než mejdan se šlapkama a umluveným nočním ošetřovatelem? Čím víc nad tím přemýšlím, tím míň se mi to líbí. Z podobného prostředí jsem viděla britský G:MT Greenwich Mean Time a ten mě naprosto dostal. Ten ze mě ždímal emoce, zatímco toto se zmohlo jen na ... vlasně ani nevim na co. Asi na nic. ()

m0lL!sS

Jestliže jsem včera vyzvdihoval hudební doprovod u českého snímku Gympl, nesmím v žádném případě opomenout film z německé produkce Berlin Calling, který svým doprovodem opět zvyšuje celkovou kvalitu. Tentokrát však nečekejte hip hopové rytmy, ale DJ Icaruse (Paul Kalkbrenner) s jeho elektronickou tvorbou (mnohdy svižná, mnohdy melancholická..). Příběh sám o sobě už není tak dokonalý jako hudba, ale i přes to musím zmínit originalitu snímku a zároveň celkem reálné zachycení stavu po požití drog. Není co dodat, Berlin Calling je celkem zajímavá podívaná a v případě, že máte rádi elektronickou hudbu, neváhjete a stahujte. ()

Ewík

Musím říct, že Pete Tong je tisíckrát lepší. Sice je na pohled mnohem větší socka-smažka, ale aspoň měl originální přístup (víla kokainička se mi moc líbila). Tohle bylo klasické zpracování tématu bez ničeho nového. Tak maximálně to, že fotka na desku je ze sanatoria...hm, pěkný. ()

Mijagi

Hodně našlápnutý rozjezd, kdy se po úvodních záběrech z letiště ocitáme rovnou na pódiu tanečního festivalu a Paul Kalkbrenner v roli dj Ickaruse rozjíždí svojí pecku Altes Kamuffel. Škoda, že toto tempo film ve své prostřední části ztrácí a znovu nabírá dech až v závěrečné třetině. Spíše popisný děj, který však svými hořko-komediálními prvky, bizarními situacemi a postavami udrží v pozornosti i diváka nepoznamenaného elektronickou hudbou. Překvapením se pro mě stal Paul Kalkbrenner jako herec, po celý film si dokáže udržet ne sice úplně dokonalý, ale rozhodně nadprůměrný výkon a jeho projevy působí přirozeně. K soundtracku: Tvrzení, že hudbu, kterou skládá Paul Kalkbrenner, dokáži dát dohromady za pár minut doma ve svém počítači, je stejné, jako když vesnická zábavová kapela prohlásí poté, co odehraje Yesterday, že se jmenuje Beatles. Ono něco jiného je ty melodie a jejich kombinace nově objevit, než vytvořit podle hotové předlohy. Album Berlin Calling patří rozhodně k tomu lepšímu, co v posledních letech na taneční scéně vzniklo. V době, kdy světový dj´s produkují spíše samostatné singly, nahrál Paul Kalkbrenner album, u něhož fungují jednotlivé části, ale také celek, skladby vyvolávají různé pocity (v pozitivním smyslu) a důležitou roli hraje každý detail. ()

Juwe

Vcelku zajímavý film, kteří ocení především příznivci taneční hudby. Vyzdvihnout musím především bravurní výkon neherce a dnes velmi populárního Dje Paula Kalkbrennera, který se své role zhostil nad očekávání. Na druhou stranu mi zde přišlo, že snímek byl menší paralelou přeletu nad kukaččím hnízdem. ()

monikka87

Film v duchu "Sex, Drugs & Techno"... Paul Kalkbrenner v hlavnej úlohe je absolútne uveriteľný a hudobná zložka vytvorená ním samotným je delikatesou. Berlin Calling nepochybne ocenia milovníci elektroniky, pre ostatných bude asi len ďalším z filmov s drogovou tematikou. ()

Mincek

Sex, Drugs & Dj-ing ;) Kedze holdujem elektronickej hudbe cely zivot, mozno bude moje hodnotenie prilis subjektivne. Soundtrack nema absolutne ziadnu chybicku a je jednym slovom genialny....Az tak kvalitnu produkciu som od Marka naozaj necakal a som velmi milo prekvapeny, ze ma dokazal doslova opantat NEMECKY MINIMAL TECHNO SOUND! :) Pre tych, ktori sa v kruhoch elektro music nepohybuju, bude snimok tazsie stravitelny, mozno zostane nepochopeny, ja si vsak radim Berlin Calling do kolonky KULT uz teraz! ;) 5* ()

Asdas

Začiatok ušiel ale čím viac tam púštali tie pazvuky (ktorým niektorý ľudia hovoria hudba) tým viac sa to začalo podobať klipu a nie filmu,podoba s Kukučím hniezdom je zjavná ! No nič idem si pustiť nejaké antidepresívum v podobe HUDBY. ()

Brumlak

Viděno v Berlíně a myslím, že i proto mě to tak bavilo. Ten film je z 90 % hudba a hudba je skvělá, takže doporučuji. Děj prostší, pár klišé, ale to opravdu není důležité. ()

hackstolle

Castecne souhlasim s Malarkeym, ze alespon neco z toho, co je ve filmu videt, vam musi byt blizke. Lepe receno zname, abyste mohli film ohodnotit tim spravnym zpusobem. Coz neni tak uplne moje varianta. Souhlasim castecne, protoze o "nezaujate" hodnoceni tu preci taky trochu jde. A ac jsem se v prubehu snimku pohyboval nekde mezi tremi az peti hvezdami, hodnotim nakonec stredni cestou. **** A to z jednoho prosteho, rekl bych terapeutickeho duvodu. ()