Berlínsky producent elektronickej hudby Martin, známy ako DJ Ickarus cestuje po kluboch po celom svete so svojou manažérkou a priateľkou Mathilde a chystá sa vydať svoj najväčší album. Všetky jeho plány však stroskotajú po tom, čo ho hospitalizujú na psychiatrickej liečebni kvôli nadmernému požitiu drog po jeho vystúpení. Berlin Calling je tragikomédia, poukazujúca na problémy a život v dnešnom Berlíne. (sonickaaaa)

Prankster

Z nějakého důvodu, který nedokážu popsat, je tento film vyjímečný. Ikaruse už jeho jméno předurčuje k pádu, ale tenhle se dokázal vrátit zpět. ()

elishia

Skoda, ze jsem film nechytla pred par lety, bylo by to asi na plne. Jinak Paul elektro umi, hrat zas az tak ne. Takovy trosku studentsky film. Lehce rozpacite ukazuje party scenu a naznacuje mozne nasledky. Soundtrack je perfektni, samotny film zpracovanim a pribehem by byl asi na slabsi 3... ()

Vots

Skvost! Konečně někdo natočil film z prostředí elektronické muziky bez toho, aby tomu něco chybělo. Výborná hudba, scénář, herci, režie... Věřila jsem tomu. ()

jack_scott

Je libo sex, drogy a techno? Tak si držte klobouky, protože Paul Kalkbrenner vás se vší pravděpodobností slupne jak malinu, a to nemusíte bejt ani jeho fanoušci. O existenci filmu sem se dozvěděl náhodou, a moc sem z reklamy na jeho desku nečekal...Ale je to hustokrutě přísná záležitost, velice příjemně mně to překvapilo! Vtipné, skvěle zahrané, a nenudí to ani vteřinu, prostě luxus! 99,9%. Jediné mínus je, že film nemá 100 pokračování :-) ()

solisoli

Terno music DJ, pripomína 80-té roky Berlínskeho prostredia, opradené LSD a inými sračkami, ktoré pripomínajú najbúrlivejšiu feťácku atmosféru nočných klubových pajzlov. Dej rozpráva o DJ umelcovi, ktorý tvorí terno pop pri, ktorom sa da všetko. Od pichania drog, šnupania, chlastania, kefovania, kde sa dosiahne najvyšší stupeň orgazmu na hajzli. Pre týchto tam, hajzel inšpiratívne miesto na dokonalý sex, keď aj v trojici. Potom všetkom, keď sa dostane takýto magor na ulicu a prejaví sa skôr, ako sa stačí niekam schovať, skončí v blázinci. Okolo tohto sa točí celý opakujúci sa dej , až do očístného konca. Otázka dokedy to takémuto vydrží. ()

Víteček

Pro milovníka toho stylu hudby možná dobré, ale pro mě to byl jen docela slabý film o chlápkovi, který za své činy nenesl vůbec žádné následky. Z filmů o drogách rozhodně ze slabších a nevím co si mám myslet o tom, jak to začíná a končí úplně stejně. Že se tím jeho život vůbec nijak nezměnil? ()

Ilus

Drogy jsou špatné... opět... Pro fanoušky hudby a tohoto žánru možná zajímavá podívaná, pro mě jen už stokrát omleté klišé, tentokrát bez děje. ()

Spevo

Dlho som odkladal tento film, a ani nakoniec neviem prečo, keď som vedel o čom to je. Ako fanúšikovi elektronickej hudby sa mi to proste muselo páčiť, a aj páčilo. Príjemna oddychovka pri príjemnej hudbe, drogových prepnutostí a troškou humoru - scéna / TROCHA SPOIL / keď nafetovaný po predošlých zlých situáciach prišiel do liečebne a zamknutý tancoval na svoj album pri pohľade ostatných cez okno ma dostala :D ()

kolly13

Nikterak výjímečný příběh o DJ skladateli, který vytahuje do vyšších pater skvělá hudba (pro fanoušky el. hudby), hlavní aktér a kamera. ()

Rudm

Kdyby měly "My děti ze stanice ZOO" a "Přelet nad kukaččím hnízdem" dítě, a to by se považovalo za nebinární, vzniklo by z toho něco takovýho. ()

keepsmile

Zprvu bych chtěl podotknout že mimojiné touto hudbou žiji už více jak jednu dekádu a v životě pro mě taneční sound hodně znamená. Film určitě stojí za shlédnutí (Paul jako neherec, skvělá hudba, prostředí), přesto z něj nejsem nadšený jako ostatní. Proč? Krom takové předvídatelnosti a jednoduchosti, dalo by se říci i jakési repetetivnosti (Icky pendluje pořád mezi bytem, léčebnou a svým dealerem) je tu ještě jedna věc - dala by se shrnou prohlášením "prostě jim to nežeru" - nepřijde mi to mnohdy moc reálné, nevidím opravdového narkomana, spíše dobře se bavícího herce s brýlemi co hraje narkomana. Po shlédnutí mám navíc pocit, že jsem vše už někde viděl. Pokud bych chtěl někoho seznámit s taneční hudnou prostřednictvím filmu - pustil bych asi jeden z doposud nepřekonané trojice snímků - Pete Tong, Human Trafic či méně známý a o to lepší GROOVE. Pokud bych chtěl varovat před drogami asi bych pustil Requiem pro sen. U Berlin Calling spíše přemýšlím jestli ho vůbec budu někdy chtít vidět znova. Když přimhouřím tak za 3* ()

vikin

Příběh o tom, kterak jeden Dj chtěl ke svému prvnímu albu přijít, aneb jak lze o vše během chvilky přijít - samozřejmě za pomocí veselých pilulek a dalších chemikálií ze Spolany :-). Měl jsem tu čest slyšet hrát na živo pana Kalkbrennera (i jeho bratra Fritze) a hned je o zážitek do konce života postaráno. Kdo rád elekrtoniku, dává za 5* , komu sedne tento styl hudby - elektro řízlé technem,synťákama a zpěvem je doživotní fanoušek a hodnotit nemusí - ten to prožívá. ()

de-andre

Svým příběhem mne snímek do kolen nedostal, avšak dle mě není ani tak o vizuálním požitku, jako o audio doprovodu, z kterého se namísto kulisy stává vedle Paula Kalkbrennera druhá hlavní postava. Berlin rulez! ()

Johgas

K filmu jsem se dostala přez zremixovanou hudbu Paula Kalkbrennera, kterou jsem slyšela při jiné příležitosti a která mne zaujala. Asi to v muzikantském světě tak chodí, že někdo nedokáže unést vlastní slávu? A začne blbnout s drogama. Nicméně bez rodiny by byl v čudu, přítelkyně se na něj v problémech vybodla, zbyl mu jen otec-kněz a bratr. A ta hustokrutá MUDr, která ho z drog chtěla dostat, jen ze začátku nevěděla, jak na něj. Ta hudba ve filmu je fakt dost dobrá. ()

Psychic

Surový pohľad do sveta tanečnej hudby s uveriteľnou hlavnou postavou Paula Kalkbrennera. Miestami príbeh strácal dych, ale keďže mám slabosť pre filmy s hudobnou tematikou, dávam o jednu hviezdu naviac. ()

Zaba

Pustila jsem si to na základě sountracku, který mě opravdu zaujal. Co se týká filmu, tak naprostá paráda. Dějová linka proplétající se klubama, festivalama, léčebnou, městem atd. protknutá hudbou, která do děje sedí jak "prdel na hrnec", je naprosto dokonalá. Film je svižný, má rozhodně co říct a dost autenticky vypovídá o životě party people. Vše je hezky syrové a bez obalu. A to mě na filmech opravdu baví. Takže rozhodně doporučuju všem, co mají rádi tento hubení žánr a baví je pařit. ()

P/\/EL

skvělej soundtrack, drogy, schýza, story nic extra, jasně levný, vizuál občas nic moc, ale....má to něco do sebe......5 za hudbu, hraje fakt dobře - samozřejmě jako DJ a i jako herec.. ()