Berlínsky producent elektronickej hudby Martin, známy ako DJ Ickarus cestuje po kluboch po celom svete so svojou manažérkou a priateľkou Mathilde a chystá sa vydať svoj najväčší album. Všetky jeho plány však stroskotajú po tom, čo ho hospitalizujú na psychiatrickej liečebni kvôli nadmernému požitiu drog po jeho vystúpení. Berlin Calling je tragikomédia, poukazujúca na problémy a život v dnešnom Berlíne. (sonickaaaa)

supEnoc

Perfektní volba pro skalní fanoušky electra. Paul Kalkbrenner je borec, ačkoliv v této roli dost možná ani nemusel hrát, ostatní herci jsou taky super, scénář i režie se líbila, hudba famózní (dokonce to byl soundtrack, co mě přimělo film shlédnout). Ač jsem se nestotožnil se všemi scénami jako v Human Traffic (Pete Tong čeká na další zavrhnutí - fuj trance), bylo to opět něco nového a já jenom tleskám a doufám, že dílek z obdobného prostředí bude stále jenom víc! V tomto případě si tedy za subjektivním hodnocením stojím :) ()

flegmos

Chapem ze fanusikovia tohto hudobneho zanru davaju palce hore ale pre mna osobne bol tento film stratou casu. Uplna bieda a chudoba. Nema to gule ani vaginu. Bezpohlavna ubohost, Pokus o zachytenie fetackej odysei jedneho berlinskeho djka ktory sa musi stat troskou aby sa z toho dostal a potom si dovolil vytuzenu dovolenku na juhu francuzska. Vtipnych momentov malo, nemecke ksichty mi nesedeli. Hudba v pohode. Takze vdaka kritici csfd za tutu prdaren opat som sa utvrdil v tom ze kolko ludi tolko chuti a nie je vsetko zlato co sa ligoce. Rest in peace a pozor na nemecke hudobne filmy v poslednej dobe je to jedno sklamanie za druhym. ()

nobodyfamous

Film inšpirovaný nemeckým undergroundovým Djom Ickarusom. Ickarus sa snaží vytvoriť hudbu ktorá sa ľudom dostane pod kožu a podmaní si ich. Na vytvorenie takýchto skladieb sa však musí ponoriť hlboko do svojho vnútra v čom mu pomáhajú drogy. Neskôr sa vo filme ukazujú aj Ickarusovi démoni - (závislosti a problémy) ktoré ho prenasledujú a zabraňujú mu v práci ... podarí sa Ickarusovi zbaviť ich a vytvoriť dielo jeho života ?? Film sa na nič nehrá a nesnaží byť dokonalejší ako je, a tým je vynimočný... Hudba aj atmosféra filmu je skvelá a vy na chviľu uvidíte svet očami DJa Ickarusa. ()

DeTomasoT

film z hudební branže, kterej tě vezme za srdce, když máš rád Paulovu hudbu, nenudí, fandíš mu a víš, že to dobře dopadne a ta hudba, nejlepší soundtrack, citlivej, nabuzující, prostě emoce stříkaj, fakt pecka ()