Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

calculus

Pro mě jednička žánru za poslední (dost dlouhou) dobu. Dobrý příběh, přesvědčiví herci, nic nepůsobilo podbízivě. ()

Drozdo57

Na rovinu: Hong Kongská produkcia akčných filmov vždy postrádala dobrý scenár a dialogy a postavy a všetko a každý sa na tie filmy pozeral iba kvôli mlátičkám. Seriózne, podľa vás je aspoň jeden film s Bruceom Leem naozaj kvalitný film? Ip man má výborné akčné scény a choreografiu. Okrem toho má ale aj obstojný príbeh a reálne vyznievajúce postavy. A to stačí na tú jednu hviezdičku naviac oproti priemeru. ()

david.babick

zjistil jsem, že moc nemusím Donnieho Yena a je mi celkem i nesympatický...rvát to on se umí, o tom žádná...ale spíš ho vidím v nějaké záporné roli...vždycky když v záběru byl ten jeho prázdný obličej bez emocí, tak mi to kazilo den i náladu :-D no a teď k samotnému filmu...vypadalo to dost lacině, moc peněz se v tom asi neutopilo..prostředí šedivé, nezáživné...městečko vypadalo jak kulisy bo co..jen ty bitky ušly, kdyby Donnie Yen měl ve filmu třeba masku, tak by to dopadlo lépe :-D ()

ZeldaZ

Myslím (logicky předpokládám) že životopisná data mistra Yip Mana jsou patričně upravena, aby se na to lépe koukalo OVŠEM kulometné ruce Donnieho Yena to všechno vynahradí ještě dají patřičný přídavek. Myslím, že hodně lidí se na Wing chun dá. ()

manali

Je to tak na 3 a půl... Akční scény na 5 hvězd. Kouká se na to samo, ano. Ovšem jak ospravedlněnit stoprocentně patetickou dějovou linii? je snad zobrazením toho jak lidé myslí? Stádní morálka a válka, adorace Velkého hrdiny co všechny zdrtí..morálně i fyzicky (ano! obdivuju ho, ale jímá mne trochu podezření na záměrnou mytizaci tématu..nevadí, berme to s nadhledem) Nenávist ke všemu japonskému je opravdu hodně znát.. S tím budou mít číňani asi pořád problém. To co mne skutečně vadí je trochu přehnaná adorace jemného wingtsunu prti brutálnímu karate... Nevim,nevim... tohle téma je mnohem lépe vybalancováno ve Fist of legend, kde to není tolik jednoznačné a navíc se dočkáme i skutečně dobře napsaných dialogů (pozor na dab. verzi!). IP man dle mne není ani takovou bombou jako Fearless, prostě je to až příliš čb film.. Souboje jsou však moc pěkné, rychloboxing sem ještě neviděl:-) Čím dáleji to spěje ku konci tím je to horší s vyprávěním, příbývá kýč a emocionální strojenost, která často působí dost uměle. V tomhle ohledu bych za to vinil rovným dílém scénáristu i rejžu. Jakoby dokonale zpracovali téma, ale trochu se jim z toho vytratil život. ()

gu-staff

Ano, tak tyhle filmy já můžu. A je mi úplně jedno, jestli se držej faktů, nebo ne. Protože u tohohle žánru o to fakt nejde. První půlka (do souboje 1 kontra 10) to šlape fakt sqěle, potom to trochu spadne, aby se to se závěrečnym soubojem (nádhernym a neokázalym a bez zbytečnýho prodlužování) celý pěkně vřítilo do cíle. Souboje jsou opravdu skvěle choreograficky a kamerově pochystaný, i když myslim, že pro řadu lidí budou sem tam trochu míň atraktivní. Ale všem se zavděčit nelze, že? Donnie Yen? Pro mně čerstvě objevená figura (až se stydim, když se mrknu, kolik toho natočil, a že je mu už 45), budu se na něj muset mrknout podrobnějc.90% ()

lipan

Na tento film jsem se hodně těšil (už jen kvůli vysokému hodnocení). Avšak už první půlhodina mě zklamala - úvodní děj bez nějaké silnější zápletky, chvílemi mi to připomínalo spíše divadelní jeviště - role přicházely a zase odcházely. Vůbec jsem nepocítil onu východoasijskou atmosféru, která je tak typická pro tyto filmy. S příchodem japonské armády mohla vzniknout zajímavá zápletka, ale ani v tomto případě k ní nedošlo. Závěr - dopředu očekávátelný - mohl být hlouběji vyjádřen. Škoda, škoda. Slabší **, ale za výborné bojové scény, které byly do detailu propracované: ***. ()

klokan

Kung Fu filmy jsem nikdy moc nežral, ale tento mě naprosto dostal. Donnie Yen v nejlepší formě, scénář vynikající a jedna u nejlepších choreografií, co jsem kdy viděl. Nevím, do jaké míry je film autentický, ale ani to nehodlám řešit. Pro mě nejlepší asijský film roku 2008. ()

Zeddi

Poslední trendy čínské produkce kung-fu filmů, kdy hrdinové létají vzduchem, běhají po střechách a po vodě atd. mě opravdu dosti nudí. Snímek Ip Man přináší nepřehnané, realistické a perfektně propracované bojové scény s plnohodnotným dějem. Byl jsem opravdu mile překvapen a snímek tohoto tipu jistě shlédnu více než jednou. ()

ill

Nemastné, neslané a nepřirozené souboje se se souboji v Ong-bak nemohou vůbec srovnávat. Navíc choreografie je až na scénu s několika protivníky nudná. Narozdíl od výše zmíněného. Scénář - naivní až infantilní a emocionální náboj směrem k divákovy - nula. 60% za celkovou vizuální stránku. 87% ? Zřejmě chyba numerického algoritmu této databáze. ()

joseee

Celkom pekne natoceny snímok o skutocnej postave s kvalitnymi bojovymi scenami. Atmosfera stareho mesta, so vsetkymi postavickami, spravanim na mna posobila celkom vierohodne. Je prijemne, ze je film natoceny v kantoncine ale partia zlych bitkarov zo severu hovori po mandarinsky. aj ked ma prekvapuje ze si rozumeli kazde slovo :). Film tiez napadne pripomina Jet Lee-ho "Fearless", ale je vo viacerych ohladoch lepsi. Avsak, po precitani strucneho zivotopisu na http://en.wikipedia.org/wiki/Yip_Man som vsak prekvapene zistil, ze Yip Man pocas okupacie odisiel z mesta Foshan a vratil sa az po vojne. A nespomina sa ani, ze bol postreleny zlym Japoncom. To cele mi nejako dava tusit, ze film historicku postavu a cely pribeh idealizuje. Co sa mi skutocne nepacilo bolo, ze sa tvorcovia nesnazili obchadzat stereotypy (napr. v zobrazovani Japoncov) a film stylizuju silne pro-nacionalisticky. V podstate trochu ako pribeh o gerojovi a dave kriciacom Urrrrrrrrrrrrrrrra! 3* a nie viac, sori. ()

OsuDNR

JEDNO JEDINE SLOVO ! Parááda ! Krasa! Perfekt! ani nemam slov ! Jeden z TOP Kung Fu Filmov. Skvelá ukážka štýlu WingChun, skvelé bojové scény. Aj ked boli časti..kedy som sa z 0,00001% troska nudil..ale to je zanebnatelne. Som maník do KungFu Filmov a myslim ze tento sa šplhá Velmi Vysoko.Ani nemám Neni snáď nič co by som mohol filmu vytknúť. Pre mna parádny Film ! 5* neni o čom ;) Určite to nebolo posledný krát čo som si ho pozrel ;) velmi rád sa k tomuto filmu este vratim ! a nie raz :) ()

HakuSaku

Dávam standing ovations... Kdo by bol povedal, že film plný knug-fu môže mať až tak poetický nádych... Život plný osudových zvratov a strastí v podaní Ip Mana (Yip Man). Legendárneho majstra kung-fu a učitela Bruca Leeho. Vynikajúci Donnie Yen v hlavnej úlohe zahral svoj životný výkon. Samozrejme film je zameraný na bojové umenia a tie sú na špičkovej úrovni. Doslova som mal prilepené oči na monitore počas celého filmu. Asi jediný kung-fu film, ktorý je hodný plného počtu bodov po boku legendárneho Bruca Leeho... ()

Sethlans

Naprosto brilantní,mimořádně fascinující,prostě užasný historický kousek Hong Kongské tvorby... Herecký výkon Donnieho Yena, se mi neskutečně líbil! ()

RomaS

Tento snímek o čínské legendě a zakladateli Wing chun (slyšel jsem o něm poprvé) se vyznačuje excelentní choreografií a souboji na té nejvyšší úrovni. Postava a její osud nevybočují z tradičních kolejí o čestném a skromném hrdinovi pomahajíc chudým a bezbranným. Přestože je to zajímavý příběh, jde tu především o akci, které by tu možná mohlo být krapet více, ale jak už jsem zmiňoval, kvalita je to hlavní. Pro nadšence bojových umění, je to povinnost. ()

david666

Určitě zajimávé ztvárnění života mistra kung fu. Přiznám se, že mám trošku problém s asijskými filmy - nějak se nemůžu naladit na jejich vlnu. Bojové scény jsou skvěle natočeny. Přechod do okupace mi přišel trošku násilný a rychlý ale na druhou stranu atmosféra byla zachycena výborně. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz