V rádiu hraje Jefferson Airplane, píše se rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na klidné univerzitě na Středozápadu se právě dozvěděl, že ho jeho žena Judith (Sari Lennick) opouští. Zamilovala se do jednoho z jeho okázalejších známých, Sye Ablemana (Fred Melamed), který na ni působí rozhodněji než nesmělý Larry. V bytě s nimi bydlí jeho věčně nezaměstnaný bratr Arthur (Richard Kind), Larryho syn Danny (Aaron Wolff) je neustále v potížích a dcera Sarah (Jessica McManus) krade Larrymu peníze z peněženky a spoří na plastickou operaci. Anonym se ho snaží připravit o místo, jeden ze studentů ho uplácí a současně vydírá a sousedka odvedle ho mučí tím, že se opaluje nahá. Zoufalý Larry se vydá s prosbou o pomoc za třemi různými rabíny, aby mu pomohli vypořádat se s jeho problémy a stát se lepším člověkem. Seriózním mužem. (oficiální text distributora)

Lumberjack

Coeňáci jsou pro mě ve své tvorbě hrozně nevyrovnaní - dokáží natočit super filmy jako Fargo, Opravdová kuráž, pak celkem průměrné kousky Big Lebowski, Barton Fink, Bratříčku, kde jsi ? Ale také celkem hovadiny typu Po přečtení spalte ... Seriózního muže bych zařadil k tomu průměru, který neurazí, ale rozhodně to žádný skvost není... ()

E lan

Přemýšlím o tom, že po tomto absolutně nudnému a nikam nevedoucímu filmu u mě bratři Coenové zkončili. To se opravdu jen stěží dá vydržet. Když už film směřuje k zajímavému závěru, tak konec. Špatné špatné špatné... ()

klasik79

Sakra to je slabota... moc židovský, moc nudný...viděl jsem to včera a jediný co si pamatuju je ten výhled co má ze střechy :) ()

sanikope

Akokoľvek mám Coenovcov rád, Serious Man ma síce nenudil ale taktiež ani nenadchol. V podstate sa jedná o dokonale prepracovaný príbeh ktorý mal jeden hlavný problém, absolútne išiel mimo mňa. Tým pádom mi bolo všetko akosi jedno. Či sa hlavnému hrdinovy deje čosi dobrého či zlého, mal som to úplne v piči. 24 hodín po vzhliadnuti mi to akosi úplne vyfučalo. Jediné čo mi tam zostalo je slovíčko goy- židovský výraz pre ne-žida. ()

wito

tak som trochu vahal, ci nedat "len" tri hviezdicky. ked si vsak to, co som prave vzhliadol rozmenim na drobne, vidim tam par momentov, ktore stoja za hlbsiu uvahu. tento pocit a filmarsky styl so svojimi vychytavkami, nakoniec predsa len posuva hodnotenie vyssie. co ale v skutocnosti coenovci tymto snimkom zamyslali mi este asi chvilu zostane zahmlene... ()

nzTomParys

Nemůžu říct že bych vše pochopil... ten konec . . . Film opravdu zapůsobil, hlavní herec odvedl dobrou práci. Scéna se zubařem byla geniální! Více Coenů :-) ()

huligang

Coenovci ktorych extra nemusim, az na No Country for Old Men, predviedli svoju klasiku. Uspesne som to dopozeral a trochu ma to chytilo, tieto zidovske kva-kva mozem, tak im to dam za styry a cert ich ber. ()

Marwinek

Nejslabší film od Cohenů. Pořád čekám kdy to začne a najednou titulky. Možná to chce vidět víckrát. Něco v tom určitě bude. ()

john.h

Asi nejnudnější a nejhorší film od Coenů. Mám je rád a jejich díla vyhledávám, ale tohle nebyl můj šálek kávy. I hodně těžko stravitelný Muž, který nebyl proti tomuhle super zábava. ()

makousek

Abych parafrázovala Coeny: tenhle film není pro mě; po zhlédnutí zapomeňte. Buď jsem na Seriózního muže málo chytrá a nepobrala jsem tu ideu "za", nebo moc chytrá a hledám smysl tam, kde není. Nebo je to možná tím, že jsem nikdy nepochopila, jak je to s tou Schrödingerovic kočkou ;) ()

fantomas19

* zvláštny film * židovstvo v americkom štýle života koncom šesťdesiatych rokov * Americko-francúzsko-britská dráma z roku 2009, ktorú režírovali bratia Ethan a Joel Coenovci, je príbehom židovského profesora a jeho rodiny. Prof. Lawrence 'Larry' Gopnik (Michael Stuhlbarg) sa dostáva do krízy vo všetkých oblastiach života. Žiadosť o rozvod spustí neutíchajúcu búrku podivných udalostí a vyplaví veľké množstvo otázok o živote, príčinách a túžbu nájsť odpovede sa pokúsia viacerí rabíni. Film je zvláštnou drámou s nádychom tmavočiernej komédie berúc si na paškál americký štýl každodenného židovstva, kedy márne čakáme múdrosti z úst rabínov, stret modernej ľahostajnosti voči duchovnu a osudových zásahov vyššej moci vyznieva do stratena. ()

coinneach

Je - li smyslem filmů překvapovat, tak je Seriózní muž jednoznačně nejlepším snímkem, který k nám letos páni distributoři vyslali. Bratři Coenovi vystavěli předtím typologicky neznámý film, jehož humor nás sice svádí k označení černá komedie, to bychom ale snímku nominovanému na Oscara křivdili. Originální, jiné, osvěžující, takové přívlastky si zaslouží způsob, jakým nám je snímek servírován, jakoby nechtěně, omylem a s omluvou, že se na tenhle film musíme dívat, my se ale díváme rádi, ne rádi, jsme strženi tím krásně jinak odvyprávěným příběhem. Místy to vypadá, že infantilní bratři zkoušejí, kolik toho vydržíme, pak ale jako z čistého nebe přijde scéna s rabínem, který řekne malému chlapci "Be a good boy" a my pokorně se svěšenými hlavami té hravé dvojičce odpustíme. Seriózní muž je brutální satira i dojemný příběh v jednom. "Simply great fun but not for everyone" jak napsal jeden americký fanoušek o filmu Piraňa 3D a je až s podivem, kde všude se dokáže tahle fráze uplatnit. 80 % ()

kaspar

Málokdy jsem se za poslední dobu tak nasmál jako u sledování "Seriózního muže". Ano, ano v jednoduchosti je veliká síla, stejně jako cynismus, tak proč se neustále ptát na to samé? Coeni znovu vystihují naši dobu, tady navíc způsobem, který není jen obyčejným pokusem o židovský vtip. ()

markyzgero

...si ze mě asi dělaj prdel... ok-coeni. coeni a jejich židovská tématika. znam a chápu... ale takovýho selfpunchmana jsem dlouho neviděl a to dokonce ani v zrcadle. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky