O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli

Dobrodružný / Romantický

Česko, 1996, 76 min

• Radyo

Opravdu nepohádková pohádka, která dětem asi vůbec nic neřekne. Celý námět je spíše "dospělácký", nicméně tvůrci jakoby se během natáčení stále nemohli rozhodnout, zda film bude pro dospělé, nebo pro dětské publikum. Výsledkem je takový "kočkopes", který dětem asi přijde moc "dospělácký", a dospělým prostě nepohádkový.(29.4.2003)

• gouryella

Pohadka, ktera ma k tomuto zanru tak daleko jako Stallone k charakternimu herectvi – totalni odpad.(8.8.2002)

• CheGuevara

Zas tak špatné to nebylo. Minimálně ta celková poetika díla byla rozhodně příjemná, horší už to bylo s minimalistickými výkony herců, které nestály za nic. Ale na druhou stranu to bylo aspoň napínavé.(4.4.2006)

• flanker.27

Nemyslím, že by to byla až taková tragédie, je to prostě jen průměrně špatný film.(15.2.2006)

"Ona není ta, jíž je vřelý cit cízí, ona není ta, jež lásku zapírá, a mladý rytíř krvavou žeň sklízí... i pro lásku se těžko umírá!" --- "K čemu je láska platná mrtvému?"(27.11.2006)

• berg.12

Pro mě naprosté dno českých pohádek. Na tomhle není pohádkového absolutně nic a možná ještě míň. To už se radši podívám na Trošku. Od odpadu tuhle záležitost zachránilo jen to, že ten si schovávám na trochu jiné filmy.(15.6.2005)

• Skejpr

Kdysi dávno jsem na tom byl v kině. A přišlo mi to divný, i když mi bylo teprve necelých 10... O několik let později potvrzeno... Je to divný... Jen rádoby poetické (trapné žalo(stné)zpěvy) nepřiměřeně brutální, s nemožnými herci, nemluvě o snaze o divadelní dramatičnost (hovory s šaškem)... Slabota...(10.11.2008)

Nemůžu si pomoct, ale tuhle pohádku zbožňuju, měl jsem ji rád jako malej, mám ji rád i teď, spojuje to, co jsem měl jako malá ploutev na pohádkách rád, souboje, atmosféru... Navíc má Filipa Blažka, který zde sice tentokrát nehraje prince, nýbrž rytíře, ale pořád je pro mě princem nejikoničtějším a když sme u toho, dokonce i Pomeje zvládl svou roli úctyhodně. Výborná je taky dobová hudba a téměř všechny písničky, obzvlášť scéna turnaje a předávání kytle dokáže způsobit napětí a epičnost větší, než všichni Transformeři dohromady. Atmosféra, skvělé (i pohledem dnešního lachtana) souboje, hudba, píšťaly, sakrastický šašek, smrt,. Jo, tohle je nejen nostalgie. ♫♪ " Já nahý půjdu proti všem, oděných železem " ♪♫ (20.4.2014)

• MaedhRos

Tak pěkný námět by si zasloužil lepší herce, víc krve a slz, vyšší rozpočet a lepší zpracování vůbec... A lepší (mnohem lepší) hudební doprovod.(20.8.2002)

"...i pro lásku se těžce umírá." Co se vám na tom nelíbí????? Mně to nepřijde tak hrozné, krásná hudba od Traxlerů, hezké texty i básně (Jacques de Baisieux), poučný příběh i dobří herci...co máte všichni s těmi odpady!?!?!? To se všichni opičíte po jedné recenzi, nebo co? Navíc, nechápu, co tady píšete o pohádce (Radyo, gouryella, berg.12 a další "borci"), když toto pohádka není, ale "romantický příběh". A takový romantický příběh s dobovým koloritem, parádní hudbou i verši si nechám líbit.(20.4.2006)

Tenhle film jsem po dlouhé době zase jednou viděl... a bohužel mě malinko zklamal, protože jsem si jej pamatoval o něco lepší... První věc, kterou je třeba zdůraznit: tohle není pohádka ani historické romantické drama. Tohle je středověká balada. Kromě toho je napsaná ve verších a nasnímaná ruční kamerou, kromě toho se obávám že i (denní scény) i bez jakéhokoliv dodatečného osvětlení. Celý film proto stojí na hereckých výkonech (ať už profesionálních herců, nebo šermířských skupin) a často i na výkonech pěveckých. A to je trochu problém, protože scénář předepisuje Blažkovi i Ježkové zpívat a zde je hodně vidět - slyšet, že v tom nejsou zrovna kovaní... Kupodivu nejsympatičtějšími a dle mého nejlépe zahranými postavami jsou zde Šašek a Ranhojič...(29.3.2006)

Rytířská pohádka o odvaze, čestném slově, zradě a ošklivém oblečení. Odjakživa mám slabost pro příběhy vyprávěné ve verších.(6.9.2010)

Navzdory tomu, jak je tato "pohádka" slabě zpracovaná, tak v ní nepochopitelně nacházím zalíbení. Nejspíše kvůli tématu...(12.9.2011)

• Zoey90

Nějak jsem nepostřehla během celé pohádky jakoukoliv zápletku. Teda tuším, že byla asi někdy v době turnaje nebo zásnubní hostiny, kdy krásná panna obsluhovala na své zásnubní hostině v rozedrané krvavé kytli, ale že bych v průběhu příběhu viděla nějakou gradaci děje a akce, se opravdu říct nedá. Věřím, že ani dítě v tom nedokáže najít o moc víc než já.(30.12.2013)

A jděte do háje, je to krásnej příběh s krásnou poezií.(27.11.2006)

Keď som bol menší, tak sa my táto rozprávka celkom páčila. Bolo to hlavne vďaka tomu, že rytierov som vždy ako tak kvitoval. :-).(4.10.2007)

• Ištván87

Jedna hvězdička za snesitelnou hudbu.(23.3.2009)

• lekr

Myslel jsem si že jenom české televizní pohádky stojí za hovno ale jak tak koukám i ty filmové. Nablblý příběh hrající si na baladu, která ale "nečekaně" skončí šťastně ( já tak nenávidím když se filmy nedrží předlohy ), notně pochmurná atmosféra, příšerná hudba a nezvládnuté herecké výkony. Nechutné kreace Blažka, Ježkové, Rajmonta, Pomeje i dalších jsou opravdu na blití....dětem by se to líbilo ale díky pesimistickému vyznění filmu opravdu pochybuju že by se na to mohli koukat. Pro děti nevhodné, pro dospělé nezajímavé....zajímalo by mě s jakou návštěvností producenti počítali...(4.11.2009)

• papaJA21

Další hrůza protrpěná v kině. Na co jsem tehdy myslel???(22.2.2011)

• misulka03

Čtu dobře pohádka?? Jedná se sice o krásný pohádkový příběh, kde jako vždy zvítězí láska. Herci jsou sice vybráni dobře, jen potřebovali dostat více příležitostí, přidat příjemnější prostředí hradů a trochu barev...hned by to působilo jinak. Mám pocit jako kdybych se koukala na smutný příběh a přitom to tak není. neúspěch této pohádky mě celkem mrzí.(27.5.2008)

<< předchozí 1 2 3 4