Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Campbell

Jedna z těch lepších buranských hororů moderní doby. Film je béčko se slabším scénářem, nic moc herci, ale nenudí. A dá se na to poměrně v pohodě koukat. Ani gore efekty nic moc a dokonce i atmosféra za moc nestojí, ale prostě jsem na to koukal v pohodě. ()

Pedestrian

Záhada Blair Witch meets Texaský masakr motorovou pilou. Film ve filmu, který se musí prožít. Sophie Monk is a bitch I would die for! ()

klerik

Slušná záležitosť, ktorá vie občas sympaticky rýpnuť do klišé žánru. Nekypí originalitov a zjavne čerpá z TCM, ale je tu potenciál pre slušnú béčkovú sériu - hlavne keď remaky TCM či PIATKU 13 nedopadli najslávnejšie. Krvavosťou to občas dorovnáva Ajove HHE, ale inak to nemá z jeho mesiarčinou nič spoločné. Má to však neopakovateľné čaro pre ľudí, čo radi držia kameru v ruke... A áno, boli tam pekné prsia... ()

korbitch22

slibně odsýpající béčková zabijačka,která potěší slušně napsaným a opravdu napínavým scénařem,který se bohužel ke konci filmu zvrhne v klasickou klišé sračku,z jakých si film sám před tím dělá prdel.hledání místa,kde se kdysi točil kultovní horor,s až nezvykle přesvědčivými vraždami:-),je opravdu dobře rozjetý,zabiják baby face nemá chybu.kéž by se tvůrci držely u toho tajemného režiséra,na prostřihy baby face a pak to zakončily nějak nevšedně,bohužel vše se nám po 40 minutách objasní,podotýkám fakt blbějc to udělat nešlo..no pak už jen hořce polykáte nudné,nechutné záběry,perverzního filmaře,škodá. ()

honajz

Navzdory názvu, který je jen marketingovým tahákem, se většina hororu odehrává v lese a s Hory mají oči nemá nic společného. Režisér (fiktivní samozřejmě) Wilson Wyler v 80. letech natočil film, který byl pro svoji brutalitu stažen pěkně rychle z kin a všechny kopie zničeny. Jeden současný mladík, který má žánr explotiation v mimořádné oblibě, přemluví svou dívku a kamaráda s jeho dívkou, aby po filmu začali pátrat. Objeví tajný trailer na film a brzy najdou i režisérovu dcera, která jediná ze štábu je k nalezení. Dnes se živí jako holka u tyče, ale kamarádům prozradí, kudy vede cestička do našeho lesíčka... Ano, jak píšu, žádné hory, jen les. A krutá úmrtí, ale na ta si musíte počkat tři čtvrtě hodiny, a pak už do konce zbývá půlhodinka. A my brzy zjistíme, že pan režisér žije, ale žije ten klučina, co si pod úvodními titulky filmu u zrcadla odřezává ksicht, aby si na zkrvavené maso přišil masku, která je variací na Jasona. Film trochu připomíná Blair Witch zkříženou s Texaským masakrem motorovou pilou, a pokud nebudete natěšeni JENOM na vyvražďovačky - kterých se vám nakonec dostane - zjistíte, že film funguje dobře jako thriller (pátrání po filmu) i morální naučení. A to zní: "Pozor na přání, někdy se vám mohou vyplnit!" (A možná jde od tvůrců i o vztyčený prostřední prst všem milovníkům explotation podžánru a jejich názor, co si o nich myslí.) ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DajTo! = 15.2.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2012) = - ALEXANDER AJA môže byť na DAVEa PARKERa hrdý. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Film bol nakrúcaný v Bulharsku. (1.10.2009) ()

SOLOM.

Film The Hills Run Red se mohl stát skvělým slasherem, protože potenciál by tady byl veliký, ale kvůli častému kopírování, nepříliš originální zápletce a několika velice nudným pasážím se tak nikdy nestane. Najdeme zde samozřejmě hned několik velice pěkných momentů a solidní masku Babyface, ale to nestačí na víc jak na 60%. Protože kdyby nebylo několika vzpomínkových pasáží a úplného finishe, tak by z toho byla jedna velká nuda. Přesto všechno určitě na tenhle snímek nezanevřu a brzy si jej pustím znovu. ()

claudel

Proč se nemůže točit více kvalitních hororů? Já mám tenhle žánr docela rád, ale narazím vždy tak na jeden slušný z deseti. Přál bych si tolik nelichotivou statistiku výrazně vylepšit. Hory zalité krví jen míchají dohromady Záhadu Blair witch a Texaský masakr motorovou pilou a výsledek je značně neuspokojivý. ()

eraserhead666

Babyface sám o sobě má hluboký potenciál aspirovat na novou hororovou ikonu, která by si i zasloužila nějakou sérii. Průser ale je, že všechno ostatní postupně selhává. Zpočátku zajímavý příběh o hledání zapomenutého filmu je skvělou záležitostí, ale postupně to pod náporem klišé a jakéhosi pro mě nepochopitelného vyměknutí upadá. Až si říkám, že než natočit tohle, měli radši natočit ten film, o kterém se v tomto filmu pořád mluví a trailer a scény z něj jsou naprosto vynikající. Nechápu, proč takový, minimálně u toho mordování, není i tenhle film? Už si pomalu zvykám na to, že když v hororu pobíhá nějakej magůrek, nejlepší z toho hororu bude kratičká sekvence o genezi toho magůrka - takže si k těmto filmům po Catacombs a remaku Black Christmass můži přiřadit i tento. Babyface je fajn, zbytek moc ne. A ještě jedna věc, zajímavější by to určitě bylo, kdyby si ty herečky hrající dvě hlavní role ty role vyměnili. Ono když mrchu hraje ženská, která jako mrcha vypadá na první pohled, tak je to o ničem. ()

ARI50

Film mě zaujal hlavně proto jak je dobře vytvořený svojím příběhem kdy vraždění jede dál a nekončí a přitom nic nenabídne na mě dobře zapůsobil. ()

matestlust

Klasický slasher s celkem již ošoupaným dějem,ale s porcí pořádné brutality a pěkné atmosfery.Sice je trošku škoda že se film nedrží první půle,která je v celku zajímavá,ale o to víc se přidá na intenzitě násilí.Moc pěkný počin. ()

MáŠa

Těžko se mi volí mezi 2 a 3 hvězdama. Prostě další z mnoha vyvražďovaček, kterým sem dřív dával třeba i 4 hvězdy, ale už sem v tomhle směru viděl prostě skoro všechno, tak s hodnocením pak de člověk dolů už jenom kvůli neoriginalitě.... U tohohle snímku bych řekl, že to celkem šlo, kvalita byla z mého pohledu klesající, ten zlom nebyl moc věrohodný a ta magorovitost těch všech lidí čím dál tím větší. ()

ancientone

Zachytávanie zvukov zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov znie dopadá príliš hlucho a suchupárne - vykrádačka ulepená od smiešneho scenáru, ktorý sa bude možno niekomu zdať originálny, podkopnutá vrcholne nesympatickými postavami, enormne grotesknou postavou vraha a evokácia ducha starých gore/slasher snímkov tristne stroskotáva na dezolátnom bode. HILLS RUN RED odkaz filmov ako TEXAS CHAIN SAW MASSACRE, DELIVERANCE alebo HILLS HAVE EYES svojou neschopnosťou v nepotrebnej "exhumácii" (odkaz stále pretrváva, čo je hlavným bodom úrazu týchto "exhumátorov") nechcene opľúva. ()

Morholt

Tak nám zase vražděj studenty, chtělo by se říct a je to vlastně pravda, ale tentokrát je to kuchání zábavnější, než většina teenage vyvražďovaček. Musíme si sice zvyknout, že v první polovině se toho až tolik neděje a musíme akceptovat, že ústřední čtveřice je parta jelimanů (i když oproti těm ostatním to neni tak hrozný), ale když tohle všechno člověk zvládne, dočká se docela výživnejch masokombinátovejch hrátek s několika zvraty na závěr. A to se vyplatí! Takže za mě lehce nadprůměrnejch 60% ()

PROROK14

Toto si zaslúži sniesť zo sveta. Ja som nič horšie už dávno nevidel. Čakal som solídny horor a dostalo sa mi tupej vyvražďovačky ala SAW, kde partia vraždí ľudí a točí to na kameru. Nechutne zvrhlé. Nejde mi ani tak o tie brutal scény, ale o celkový príbeh a pointu. Veď je to dočista pridžubane na hlavu. ()