Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Xmilden

Nemůžu si pomoct ale na mě film působil dosti televizně a hlavní hrdina Tad Hildenbrink mi do té role vůbec neseděl. Znám jej z Prciček a nevěřil jsem vlastním očím když jej vidím v klasické vyvražďovačce. Filmu nelze upřít nějakou snahu o vybudování napětí. Některé vraždy jsou natočeny přímo luxusně. Podobnost se Saw je ryze náhodná:) Inspirace o to větší. Babyface má zajímavou masku, ale nějak si neumím představit že bych si tento film hned tak pouštěl znovu. To raději znovu zkouknu mnohem lepší Blair Witch. 50% ()

darkrobyk

Přesně podle očekávání - magor, oběti, honičky, krutá smrt. Potěšily les, dobrá kamera, obstojné efekty i hudba. Zajímavý je námět, zbytek tušený. Co však jiného od buranských krváků očekávat? Profláklá klišé lze odpustit, byť některá hraničí s debilismem - proč zatraceně pobíhá oběť po lese s rozsvícenou baterkou? Tak hloupé, ale tak oblíbené. Konec opět potěšil, kinosál malebný, k pokračování velký nákrok. Mé počáteční obavy, že půlka filmu bude nasnímaná roztřesenou ručkou, se naštěstí nenaplnily. Nejhezčí scéna je ta, kdy se po kopci v lese valí proudy krve a uprostřed nich se zmítá ze země trčící ruka.... ()

Hrabka

Ne, tohle mi teda nesedlo. A to mám horory z přírody rád, ale tady tento video film se mi nelíbil. Proč? Scénář. Prostě mi ten děj přišel naprosto pitomý a zpracování taky nebylo nix extra. Ale to bych ještě odpustil, že sem tam nějaký efekt není top třída mi zase tak nevadí jako to, že nápad a myšlenka tohoto filmu je tak neskonale dementní. Jo, nebojím se to říct, podívejte se sami a posuďte jednání postav a o co že to tady vůbec jde. Nejen že to působí blbě, ale chvílemi to je až směšné. Navíc týpek, kterého znám z Prciček 4, kde hraje Stiflerova střelenýho bráchu, mi tady vážně moc nesedí. 20% ()

Shakers

No začiatok je fakt dobrý ale potom už len film dopozerám a iba kukám ako sa tam vraždia a atmosféra už vyprchá.Začiatok dobrý ale potom slabota.Ešte ,že je krátka stopáž. 70% - 3* ()

DaliX

Celkom schopná vyvraždovačka, ktorá je tentoraz zameraná na likvidáciu nie teenagerov zo strednej školy (ako to býva u mnohých hororov) ale celkom nečakane, o študentov, ktorí sa rozhodli natočiť dokument o brutálnej vyvraždovačke z osemdesiatych rokov. A aby sa to nepodobalo mnohým filmom tak má hlavný zabijak namiesto karnevalovej masky klauna, alebo zabijaka z kapucňou, masku detskej bábiky. Nuž, Letherface mal masku z ľudskej kože a Babyface je poňatý trošku iným nepekným spôsobom. Je to desivé? Musím priznať, že áno. Hororových fanúšikov to asi neprekvapí ale miera brutality spolu s napätím robia z tohto filmu fakt nevýdaný kúsok. Podľa mňa dosť slušný horor, pre slabé povahy určite(kto neznesie hektolitre krvi a mučenia, nech to ani nepozerá, je to pre jeho dobro:)) ()

Arkos

Průměrný horor s několika originálními nápady, slušnou atmosférou a dostatkem krve. To je ale všechno, víc tu nenajdete. ()

Pilda17

Ale ano, Hills Run Red mě velmi mile překvapil. V tomto snímku se krví vůbec nešetřilo a to někdy ke štěstí bohatě stačí. I přesto, že mám radši duchařiny, tak tento krváček doporučuji... 7/10 = 75% ()

Deimos

Net/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +příběh, Tad Hilgenbrink, atmosféra, postava Babyface, některé gore scény -možná by si to zasloužilo víc herců, první polovina se rozjíždí pomalu/// No tak je pravdou, že by mi větší frekvence herců vůbec nevadila. Nadruhou stranu film si bez problému vystačí se čtyřmi hlavními herci. Přecijen jejich živonost je celkem velká. Hodně překvapil námět a celkově scénář filmu, který je hodně na úrovni. Dějové zvraty se tu najdou a i když se dají celkem lehce předvídat, prostě tady jsou a to se cení víc, než kdyby to byla stále dokola omílaná nuda. Potěší závěrečných 15 minut, které opravdu překvapí. V každém případě by si tento film zasloužil pokračování./// Celkem 79%/// ()

666teen

Po několika nepodařených sračkoidních remacích (h)různých klasik celkem vydařený slasher a veliká škoda nevyužitého Babyfaceova potenciálu. Další varování pro pátrače po zapomenutých klasikách horrorového žánru (viz podobně neslavný konec sběratele úchyláren v CIGARETTE BURNS). Pěkná lesní prasárna. ()

Ruut

Už zase pitomí teenageři, už zase prokleté hory s divným tajemstvím, už zase dokument o natáčení filmu, už zase tajemný ztracený člověk ... vše mnohokrát viděné a všechny zvraty dopředu dobře čitelné. Ovšem řemeslně na jedničku. Stačí vám to? ()

S.Quentin QUALE

Co za 2k jistojistě fanoušků hororu tohle hodnotilo? 51%? WTF? Hixploitationu, který si sice nekrytě půjčuje z TCM, ale má i zábávný a propracovaný scénář, je prolitý krví, má stylového zabijáka, dám bez problémů 4*. Konec už trošku přepálenej, ale jinak jsem se bavil moc dobře a lituju, že mě hodnocení zdejších expertů odrazovalo tak dlouho. 75% vylíté krve... ()

misterz

Nemožno uprieť dobrý námet a slušne vystajlovaného zabijáka. Film však výrazne stráca svojou pomalou a nezáživnou prvou polovicou, kým sa dej ako-tak rozvinie do inak celkom zaujímavého hixplo krvavého, hororového príbehu s prekvapivým rozuzlením, je už divák dokonale v letargickej nálade, takže nakoniec si ani toto pozitívum a pekný finiš nedokáže naplno vychutnať. Chcelo to nejaký nápad, ktorým by sa oživila prvá polovica snímku aspoň do takej miery, aby diváka udržala v tom správnom napätí a lepšej príprave na to čo má prísť. 55/100 ()

kingik

Když tvůrcům definitivně hrábne, tak se s tím nic nedá dělat a na světě je tahle drsná a hustě krvavá vyvražďovačka. Nápad s mýtem opředeným filmem z 80.let, který se ztratil a dochoval se z něj pouze trailer, není k zahození. Stejně tak ústřední zabiják Babyface, nosící zdeformovanou masku dítěte, má charisma a dobře se umí ohánět sekerou. To partička zapálených fandů filmu, co hledá i na místech natáčení jeho kopii, je oproti němu nezajímavá, ale Sophie Monk v roli režisérovy dcery byla dobrá volba a stará se o pořádné erotické dusno tím, že se neustále odhaluje, navíc se z ní vyklube mrcha. Nápady film má, brutalita mu nechybí a vlastně je na ní postavený celý film, logice dali scenáristé vale, neboť prostor je věnován brutalitě, brutalitě a ještě jednou brutalitě a ta nemá s logikou nic společného. Důležité je to, že tvůrci to nemyslí tak úplně vážně a je to tak natočeno úmyslně. Hlavně, že se divák dobře baví. ()

InJo

Možná už jsem se definitivně zbláznil, ale u tohohle slasheru jsem se dobře bavil. A dokonce z vícero důvodů! Tím patrně nejzásadnějším je samotná zápletka (parta amatérských filmařů pátrá po legendárním ztraceném hororu), s níž si scénárista docela pěkně pohrál (většina zvratů v rámci možností dává aspoň trochu smysl, postavy znají subžánrová klišé, takže se nechovají vyloženě stupidně a hlavně tu neplní úlohu pouhého masa na porážku atd.). V mnohém je to samozřejmě hrozně naivní (léčba ze závislosti na tvrdých drogách zde zabere pár dní a je zprostředkována jednou krátkou montáží), klasicky béčkově hororové (herci jsou modelové, ženy ukazují prsa, vraždící scény jsou velmi brutální a krvavé) a ve finále se možná až příliš tlačí na pilu zvrácenosti (škoda, že všechna ta psychopatie postav, násilí a nechutnosti nejsou doplněny tísnivější a děsivější atmosférou), ale jako celek to drží poměrně slušně dohromady (kladem je také stopáž - pouhých 81 minut). Líbil se mi i konec, včetně mezititulkové scény, která skvěle otevírá dveře pro pokračování (ovšem doufám, že žádné nevznikne - bylo by totiž úplně zbytečné). Skalním příznivcům subžánru určitě doporučuju. A s HORY MAJÍ OČI to naštěstí nemá společného skoro nic... :) 60 % ()

Jordan

v podstate nič nové pod slasherovým hixploitation filmom, ale predsa len milá malá zvrátenosť a poctivé, skoro až oldschoolové video béčko ()

Frajer42 odpad!

Totální hovadina. Něco tak amatérského jsem opravdu už dlouho neviděl. Divím se, že za názvem filmu v závorce nestojí amatérský film, protože ho tento paskvil po všech stránkách připomínal. Film je opravdu neskutečně slabý. Ačkoliv je hrozně krátký, tak se strašně táhne. Celý děj je vystaven na totálních minidebilitách, které dohromady tvoří jednu monstrózní debilitu. Příběh totálně hloupý. Přišlo mi, že se snažil hrát si na něco na co ani ve skrytu duše neměl. Místo herců zde hrála banda kriplů, takže po této stránce si divák taky nepřišel na své. Zkrátka film splňuje všechny aspekty, které by správný odpad měl mít. A taky že je má. ()

Kudly4

Hory zalité krví, méně známý, za to ale slušný a poctivě natočený Slasher. Poprvé jsem ho viděl hodně let nazpátek (Hodnocení z té doby 5*) a už jsem si ho vůbec nepamatoval, takže jsem rád, že jsem si to mohl připomenout, určitě v lepší kvalitě než tenkrát. Líbilo se mi to i dnes, vůbec nic tomu nechybělo, příběh klasický, herci v pohodě, hlavně blonďatá číča Sophie Monk, která je tu kurevsky sexy a je tu více nahatá než oblečená, Gore taky povedený (hlavně prostřihy z filmu). Za mě, je to stále fajn i na dnešní dobu a divím se, že ještě nebylo natočený pokračování, protože závěr si o to vyloženě říká (potitulková scéna). Na 5* to asi určitě není, ale slabší čtyrku dám a klidně si to za pár let zopakuji znovu. ()

Smok

Dobrý slasher si pozriem vždy rád (aj tento potešil), ale na to aby vynikol z radu a tým pádom odomňa dostal viac ako za tri by musel prísť s niečím novým a neokukaným. To sa bohužiaľ nestalo, aj keď babyface bol k zulíbání. ()

oje

Babyface, ať s maskou či bez ní, určitě mohl být dobrou zrůdou. Režie ale v zadýchaně klopýtajícím příběhu nedovolila jeho potenciál využít. V první části horroru, s nesmyslně vpravenými scénami jako milostný trojúhelník, byly veškeré náznaky atmosféry nebo napětí zašlapávány do země připostiženým uchechtáváním teenagerů v čele se stifmajstrem Hilgenbringem, který evidentně není připraven na roli jinou než komediální. Náhle se pak snímek mění v bizardní slasher jak vyšitý, s potoky krve či až parodicky vyznívajícími honičkami. Babyface se tak po bok kultovních zahalených tváří rozhodně nepostaví. Lepší alternativou s řádícím podivýnem je klasika i remake Texaský masakr. Alternativa: Texas Chainsaw Massacre, Friday the 13th, Halloween, House of Wax. ()