Sice se zub času na tomto filmu hodně podepsal, ale i tak jde o kvalitní rekonstrukci smutné události, jejíž hlavní devizou je kontrast mezi počáteční idylou Krkonoš jako ráje lyžařů a jejich odvrácenou tváří, která dává naplno najevo svou nelítostnost (ona sněhová bouře byla provedena tak ralisticky, že mi začala být doma v teple pěkná zima!), v tomto ohledu funguje film na výbornou, ve všech ostatních trochu pokulhává.(28.1.2007)

Co k tomuto filmu napsat? Vynikající Josef Bek a vůbec všichni herci! Smutný příběh podle skutečné události, samozřejmě když jsem byl v Krkonoších, tak jsem nemohl minout jejich mohylu....Krutá daň hor....vynikající film! Zasloužil by si remake a minimálně nominaci na Oscara.(21.12.2008)

Ráda bych ocenila, že přestože je film z roku 1956, není dle mého nijak ideologický. Trochu naivní, to ano, ale jinak věrné zpracování známé skutečné události.(28.1.2007)

• - Ve skutečnosti v roce 1912 byl VII. a v roce 1913 už VIII. ročník mezinárodního závodu na 50 km v Krkonoších. Ve filmu je ale na startu a cílu uváděn na začátku filmu VI. ročník 1912 a pak ten další tragický v 1913 jako VII. ročník. (hermiona)

• - Josef Bek byl nelyžař a musel být dublován. Po uvedení filmu dostával pozvání k lyžařským závodům. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při záběrech vichřice vypomáhal letecký motor se čtyřlistou vrtulí. (Zdroj: ČSFD.cz)