Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

AnubisFSH

U mě tento kousek splnil očekávání ... Čekal jsem Jacka Sparrowa a toho jsem dostal. Čekal jsem western plný gagů a ten jsem také dostal. Hudba od Zimmera film skvěle doplňuje. Film si podle mého na nic nehraje a jediné, co mu ode mne srazilo hvězdu, tak je přehnaná a nechutně dlouhá poslední vlaková scéna. Ta byla až moc přitažená za vlasy a po nějaké době mě začala nudit. ()

nikabela

Co proti tomu všichni máte?...Výborná výprava,výborné bitky,a hlavně výborný Johnny,kterého jsme si zvolili my za nejoblíbenějšího herce.Ve westernu jsem si zalíbení nenašla ale až dosud.Podle mě se tento film vyvedl nad moje očekávání,a ano i když jsem se na tento film chystala už půl roku,a to hlavně z důvodu obsazení Deppa a Carter,nezklamal mě a pro tenhle rok mi nasadil laťku hodně vysoko a uvidíme co se letos ještě objeví.Nejabné připomínky o tom že Depp přibral si laskavě nechte a to taky z důvodu že už mu bylo 50 a do 70 nebude mít tělo dvacetiletýho svalovce.Pro světovou kinematografii toho udělal více než dost,a to že mu lidi závidí je fakt blbý ale upřímně je mu co závidět.A to že už tady koluje že ze sebe dělá jen šaška není pravda.Je to herec,a jak ho namaskujou tak vypadá,vím že zrovna takhle to nemyslíte,ale on už má vyděláno tolik,že do smrti by mohl sedět doma na gauči a cpát se brambůrkama.Já si nemyslím že on ty filmy dělá jen pro sebe,určitě taky chce pobavit ostatní lidi kteří (bohužel...) tak úspěšní jako on nejsou. ***** ()

breebencova

Pro mě je Johnny Depp herec mého srdce a líbil by se mi patrně i v dramatizaci telefonního seznamu! Takže ho samozřejmě ,,žeru" i jako poněkud pomateného indiána Tonta. V pojetí role je sice patrný vliv Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku, ale já mu tuhle ,,manýru" ráda odpustím. Film má jistě svoje mouchy (například hlavní ženská hrdinka s horním rtem jako postavička ze seriálu Simpsonovi :-) , ale v celku jsem se v kině ty dvě a půl hodiny příjemně letně pobavila! Doufám, že další díly budou následovat. ()

Alboin

Otrasná, predvídateľná a strašne natiahnutá superamerická srajda, ktorá ničí všetky vymenované žánre. Nekonečná munícia, vagón plný polystyrénového striebra, mäsožravé zajace a iné skvosty naozaj pridávajú na vážnosti. Trápny Depp, ktorý sa nevie rozhodnúť medzi super hrdinom a super komikom, zapadá medzi Indiánov asi ako ja na Luník 9. A pán Kladivo si mal radšej otvoriť stavbársku firmu. Príbeh je veľmi lacná americká vec, ktorá dobre pasuje do hier ale nie na celovečerný film. Slamou vyplnené miesta si totiž nemôžete pri filme krátiť držaním klávesy W alebo quick travel. No a k tým Indiánom dodám len jediné, že keby každý kmeň jednal ako tu prítomní Komančovia, bolo by osídľovanie Ameriky bielymi omnoho ľahšie. ()

nudlis

Ano, stopáž mohla být kratší, 90 minut plus mínus by stačilo. Chvílema jsem se trochu nudil a příběh byl vyprávěn poněkud rozvláčně. Ale Depp koulí očima jako v Pirátech a mě to vůbec nevadí. Vím, že jeho herectví na tom nestojí a nepadá, v jiných rolích očima nekoulel a nepitvořil se a taky je zahrál s grácií. Takže tenhle film za vykrádadačku Sparrowa nepovažuju. Spousta jiných herců hraje svoje role taky každou hodně podobně a nikomu to nevadí. A to jde kolikrát i o větší pány herce, než je Depp. Celkově je tenhle film místy nuda, místy zábavnej a ty zábavný pasáže převládají. Celkově spokojenost. ()

Antonymi

Depp kupodivu nepůsobí ani z poloviny tolik otravně jako v Pirátech a Armie Hammer je nevýrazný až do konce, ale jako ústřední duo se to snese. Triky dobré, děj rozbředlý, nicméně po všech těch negativních ohlasech jsem čekala daleko horší ligu. Je to slátanina, ale člověk se u toho celkem pobaví. ()

mentos.

Nejdřív musím napsat, že jsem čekal opravdovou blbost, nepovedenou roli Johnyho Deppa a celkový propadák. O to více mě překvapilo, že se mi to v podstatě fakt líbilo. Rozhodně více než loňské Temné stíny (hodnocení: 1*), kde se mi Johny vůbec nelíbil (a o Heleně už raději ani nemluvím) . Občas mi jeho pohyby připomínaly Jacka Sparrowa, ale jinak jeho postava více než ušla. H. B. Carter sice dostala jen pár minut, ale byla v nich výborná, Hammer se mi taky líbil. Takže film hodnotím fakt překvapivě kladně. Nesnesitelná byla ale stopáž- v celých 151 minutách jsem se možná 151x koukl na to kolik času zbývá. Dále nic moc love story spojení dvou bratrů. Přesto dávám úctyhodné 4*. ()

ZekiZeki

Škoda neúnosné délky, škoda trapného Deppa, škoda tentokrát nevýrazného Hanse Zimmera, škoda, že se to v závěru zvrhne v grotesku za zvuků nekonečné smyčky Rossiniho Viléma Tella, škoda, škoda, škoda. ()

Hanver

Pro tento typ filmu jsem si vytvořil vlastní filmovou kategorii, "boredy" (v češtině nemá zatím ekvivalent, nabízí se něco jako "nudie") - aneb pokus o komedii, který vyzní v totálně nudný, utahaný, zbytečný film. Osamělý jezdec je nuda prakticky od začátku do konce (jedinou světlou výjimkou je snad likvidace rangerů a to obávám se spíše pro nás srdcaře "kultu Jedové chýše") a nepřináší naprosto nic, čím by tuto hrůzu prolomil. Tonto je asi nejnudnější indiánský hrdina filmového plátna, a to minimálně od dob Gojka Mitiče. Ani ten pták, co ho má na hlavě mu nemůže dodat šťávu. Depp v této roli ukazuje, že zamrzl v Jacku Vrabčákovi a nic víc svým rolím nehodlá dát. Osamělého rangera v podání Arnyho Kladiva by zajímavěji sehrál i Pepa Dvořák, přičemž v jeho prospěch hovoří i alespoň nějaké charisma, narozdíl od leklého Kladiva. Film trochu zachraňuje postava Butche Cavendishe, jemuž každý soudný divák přeje úspěch, ale má bohužel daleko méně prostoru, než by si zasloužil a tak na celkové zvednutí filmu nestačí. Divák první půli filmu čeká, zda něco přeci jen nepřijde, aby druhou půlku přemýšlel, proč na to do kina šel, když ho tolik přátel varovalo. A závěrečná honička vlaků? To mohl Verbinski klidně natočit s plastovými modýlky měřítka H0 a patetickými figurkami indiánů a kovbojů, kterých byla za komunismu plná každá trafika. Nuda... Laciné peníze pro Verbinskiho. ()

Deleah

Jsem dost zklamaná. Dvě a půl hodiny dlouhý film a dají tam dvě akční scény?! Několikrát jsem se v průběhu filmu přistihla, jak myslím na to, kdy už bude konec. Prostě nuda. Vtipné hlášky jsou slabé a je jich jako šafránu, což není pro potenciální letní blockbuster zrovna ideální. Chybí tu nové nápady. Prostě Piráti hadr. Verbinski si asi řekl, že když se to takhle jednou líbilo, tak není důvod nic měnit. Stačí nahodit jiný kabát, lidi to sežerou a on vydělá balík. Blbý, že mu ty počty nějak nevyšly. Vrazit totiž většinu peněz do efektů už pár let nefunguje. A já na tom filmu opravdu neviděla nic lepšího. Postavy jsou tu dvojího typu Tonto a ten nezajímavý zbytek, přesně jak v Pirátech. Kecy zbytku natahují stopáž a aby s nimi divák nějak hlouběji seznámil, tak na to tu paradoxně nezbývá čas. Typicky jen na efekt je tu Helena B. Carter. Kanón v noze a paruka. Ta paní snad vyžaduje pro každou svou roli excentrickou paruku, jinak si to neumím vysvětlit. Hammer, ač hlavní postava se taky moc nepředvedl. Sečteno podtrženo, okradlo mě to o čas a slibovanou jízdu to nenabídlo. Pusťte si proto raději něco jiného. ()

NeverEver

Trailer byl asi tak 100x lepsi nez film. Desne jsem se nudila. Johnny Depp mi prisel jako pres kopirak stejnej s Jackem Sparrowem z Piratu z Karibiku akorad, ze ten kopirak uz moc nefuguje, takze z toho je jen par gagu, ocekavane usklebky a radoby "legracni" chovani. Armie pusobil sveze, ale ani on nedokazal prehrat "prazdny dej". Nakonec jsem to ani nedokoukala. 2* jsou jeste hodne pozitivni hodnoceni, spis tak 1a1/2 hvezdicky....:-( ()

nydahl

Sakra Johnny ty prachy te uplne voddelaj. Jeden z vubec nejlepe placenych hercu a pro me drive velice respektovany se posledni dobou stava synonymem konzumnich a financne hodne profitabilnich projektu a to je bohuzel vsechno. Velice slaby pribeh indiana co se po letech pronasledovani dostava na dostrel sveho zivotniho protivnika kvuli davne krivde na jeho lidech. Westerny mam rad a beru i spojeni s modernimi filmovymi technologiemi a tudiz jsem schopen akceptovat nejakou tu akcni trikovou western scenku ale samozrejme nejlepsi westerny nedavaji trikovym studiim vydelat ani dolar popripade liru. Pribeh trochu pomateneho indiana Tonto (komentare ostatnich nelzou a Depp tam opravdu dost nevhodne napasoval pirata Sparrowa) sel udrzet v rovine trochu komedialni ale bohuzel se to nezvladlo a vychazi to uplne naprazdno. Indian s pojebanym mozkem sice par dobrejch forku udela (hlavne v puvodnim zneni) ale celkove je to proste copy-cat toho pirata. Nemuzu prijit na nic co by v tomhle filmu stalo za zminku a jsem si jist ze bude velmi rychle zapomenut. Davam 2 hvezdy za forek s nefer businessem ( "ptaci zob za hodinky? Na co tomu chlapkovi bude ptaci zob? - Ptak nevi kolik je hodin") a tohle je slabota ()

Fracek

Škoda jen, že dělat z indiánů takové blbce, zvláště z komančů, proč oni útočit proti kulometům, když oni moci se přiblížit za tmy a všechny krásně podříznout. Výborná naopak indiánská přístup k časovému dilematu životních rozhodnutí včetně zablešené vrány. Logika příbehu kompletně v prdeli, ale tak už to u komedií bývá. ()

snupko13

Vcelku ďalšia sranda od Bruckenheimra, ktorý ovšem po nie veľmi veľkých ziskoch dostal od Disneyho kopačky, ak sa nemýlim, hihi hi. Ono každý spravodlivo porovnáva s Pirátmi, že Ranger je len ďalší príbeh kapitána Sparrowa alias Tonta, ale podľa môjho názoru veľmi ľahko by tomu mohlo byť aj naopak. Po ďalšie ja som si skôr spomenul na Smithov Wild West a to bol oveľa väčši prepadák, ako táto roztomilá, úsmevná kovbojka, s parádnou hudbou a so skvelým obsadením, jedine na Hammera som si chvíľu zvykal. ()

Mr.Raven

Hviezdne obsadenie, Hviezdny soundtrack, traja scenáristi a režisér čo z toho všetkého upatlali len priemernú hollywoodsku blockbusterovú hovadinu... peniaze na natáčanie mohli dať radšej charite... ()

Epco

Keď boh dá tak aj motyka vystrelí. Ale tu nedal aj napriek tomu že sa kopec ľudí snažilo. Na komédiu málo vtipné, na drsný vestern málo temné, na dobrodružstvo málo dobrodružné. Jediné čoho bolo dostatočne je filmová stopáž a s ňou narastajúca nuda, ktorú úplne nezmaže ani vcelku podarené finále. ()

NiennaTasart

Po shlédnutí filmu mám hodně zvláštní pocity, nejsem si jistá, zda to mám brát jako oddechovou komedii, nebo film, kterým nám autoři chtěli připomenout rasovou nenávist a to, že je špatná. Na komedii se tam příliš rychle střídaly úsměvné momenty s těmi vážnými, na vážný film s cílem ovlivnit diváka tam bylo příliš té komedie. Co se mi líbilo, byly jemné narážky na předchozí filmy (např. Piráti z Karibiku) a herecké výkony. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt