Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Georgeton

No nečakal som tento pocit z filmu. Pozrel som si ho len preto, že okolo filmu sa pohybuje trio neskutočných umelcov, ktorí si sadli v Pirátoch - Johnny Depp, Gore Verbinski a Hans Zimmer. Záver s vlakmi bol jednoznačne jeden z najlepších vrcholov filmov v roku 2013 - tá hudba jednotlivým bojom dodávala šmrnc (hneď by som sa k ním pridal). Samozrejme nemôžem nespomenúť pána Deppa, ktorý mal podobnú postavu ako v Pirátoch akurát bol inak namaľovaný a veľa toho nepovedal, ale každopádne takáto postava s vyflashovaným ale zároveň inteligentným čudákom mu veľmi sedí, k tomu keď sa pridá Verbinskeho vtip a voľnosť tak to nemôže byť zlé. ()

Sublit

Tak a padol som na riť. Old Shetterhand a Winnetou v inou prevedení. Tento film ma ozaj dostal pôvodne som si myslel, že to bude typická akčná westernová komédia s Johnym Deppom ale kdeže tento film sa tak vyhral s toľkými žánrami, že počas jeho sledovania som sa strácal čo to vlastne pozerám za film. Na jednej strane smutná scéna ako s drámy a hneď zapätí nato snímok, ktorý vás rozosmeje. Veď ale čo sa dalo čakať veď v tom mal prsty Disney čož sa dalo badať už na postave bieleho koňa kde určite stavili na úspešnú postavu Maxximusa s animovaného filmu Tangled. Nedovolí mi nespomenúť aj úlohu zasa raz úžasného Hansa Zimmera, ktorý veľmi dopomáhal atmosfére. Som veľmi sklamaný, že v čase môjho hodnotenia má film len chabých 68% pretože si myslím, že má na viac a ja len dúfam, že sa nikto nenechá odradiť týmto hodnotením pretože podľa mňa by prišiel o naozaj zaujímavý a hlavne originálny snímok. ()

Vostok

nj hezky vykradený piráti z caribiku až na to že tu nejsou pirati ale indiani a kovbojove aůe jinak mi to hodně často připominalo pravě piráty z karibiku a ty triky některý sou tam zbytečný a trapný kdyby tam nebyly ty triky kjako běžící kun po vlaku a přeskakující na další vlak nb co to tam bylo no rpostě bylo tam par pičovin bez kterych by se to hladce obešlo ale kdyžto pominu bylo to zabavne a celkem dobré ale spíš pohádka než něco co byse mělo brát vážně :-p ()

Scaevola

Masožraví králíci? Taková přímočarost jako v případě prvních pirátů to nebyla, ale přesto mi byla servírována kvalitní hollywoodská zábava. Inu neúspěch zavinila pravděpodobně fluktuace diváckého trhu... nebo už jsme všichni přesyceni tajtrdlíkováním J. Deppa, jemuž nikdo nedokáže sekundovat? ()

Idoviren

Nepatřím mezi fanynky Johnnyho Deppa. Jsem holka, ale tuhle slabost mi nejspíš zapomněli při narození implantovat, stejně jako zapomněli na proděravění uší. Takže když má nudný film zachránit herec, kterého moc ráda nemám, asi to nemá moc šancí na úspěch, že? Lone Ranger má své světlé/vtipné chvíle, ale jinak je to jen příliš dlouhá óda na opilecké blábolení jednoho zkrachovalého piráta. Lepší film z divokého západu je třetí díl Back to the future, nebo Wild Wild West. ()

WhiteFloyd

Mohl to být skutečně výborný film, kdyby si odpustili dvě věci...První, dějovou linku se starým Tontem a druhou, no to asi nejlíp vystihl sám Tonto: "Something very wrong with that horse". Taky mě potěšila hláška z Dead mena..."Stupid white man". ()

tomino28

Navzdory spoustě nedostatků, které tento snímek sráží v očích diváků do prostého průměru, je třeba u Osamělého jezdce na druhé straně vyzvednout celou spoustu povedených prvků. Patří sem mimo jiné sladěná ústřední dvojka, režisérské umění Gora Verbinskiho a skladatelské umění Hanse Zimmera, který snad zklamat ani nemůže. Střední pasáž filmu mi ale přišla docela zbytečně natažená a na slušné finále si tak holt divák musí počkat, ale jinak proč ne. ()

Johanita

Takže...v první polovině je to Jack Sparrow v Mrtvém muži, v druhé polovině se ocitne v Tenkrát na západě... scéna s dvěma vlaky je jako Indiana Jones střižený ve stylu James Bond...a ten kluk v muzeu jako by vypadl z Karlíka a továrny na čokoládu. :-) Příběh je tak klasický a přímočarý, takže se ještě teď divím, jak se jim to povedlo protáhnout na 2 a půl hodiny...no i tak nás to bavilo a času nelitujeme. Je to prostě oddychovka, která baví (hned první gag s panenkou ve vlaku mě roztrhal) a potěší...i když některé souvislosti ve filmu prostě nedávají smysl a příběh vás do nějakých myšlenkových hloubek nedonese. No příznivci Johnyho Deppa si jako vždy příjdou na své. ()

universal

Nádherně jsem se bavil a celou tu komedii si náramně užíval. Pokud to takto přijmete, je to výborný biják. 8/10 Perfektní kino. ()

Elilast

Poměrně jednoduchý děj plný klišé vylepšený celkem dobrou kamerou a znehodnocený především hlavním hrdinou, scénami se zestárlým indiánem s klukem a málo scén s Helenou Bonham Carter. Průměrný akční western s občasně vydařenými pokusy o zajímavý styl ničím neoslní, ale na relaxaci stačí. ()

Sgt.Tracnik

Takový trochu lepší průměr. Zbytečně dlouhé, dvacetkrát namířená zbraň : "Mám Tě!" a zase nic je už únavné. Film zvedá komediální postava dobře zahraná J.Deppem i když už to začíná být u něj trochu jednotvárné (ale pořád ještě to baví). ()

klapqua

Ach jaj. A ja toho Johnyho tak ľúbim.... ale toto nie, stratila som sa niekde po pol hodine a zbytok filmu som už ani neregistrovala. Škoda. Mám pocit, že v poslednej dobe ide výber filmov, kde Johny hrá dolu vodou... Už len čakám ked pôjde do toho porna ako svojho času vykrikoval.... (nie, že by ma to nepotešilo :D) ()

Ironhead

Velmi draze a celkem pekne natocena strasna kravovina... scenar je bohuzel prisernej... a hlavni hrdina se chova temer celej film jak rozmazleny a zmateny debil... :_) ()

kolodej1

no, má to něco do sebe, je tu celkem hodně nápadů, i vysloveně drobností, které pobaví a díky tomu se dá snést ta jinak přepálená délka. Přesto i tak se chvílemi vkrádá do mé mysli nuda. Funguje to spíš jako komedie než jako dobrodružný film nebo western. Sice legrácky zejména během závěrečného souboje byly vysloveně pitomé a v této fázi se z filmu stala čistokrevná parodie. Ale bylo to až tak blbé, že se tomu člověk musel smát. Ale jinak je to dost zbytečný film, viděl jsem tisíce lepších a ani v rámci žánru to není žádný skvost. Například zcela chybí napětí, což je zásadní problém. Ani karikatura v podání Deppa mě nijak neuchvátila. 50% ()

Jack_F.

Ať si říká kdochce co chce, mě se to líbilo. Příběh sice nalajnovný až běda, ale nenudil jsem se a užil si to. ()

robfi odpad!

Ztratíte 2,5 hodiny svého života ...pro nic za nic. Respektive neztratíte, pokud chcete návod, jak se vydělává pár set tisíc dolarů (Johny Depp) tím, že ze sebe uděláte prostitutku a zahrajete v největší žumpě roku . Varuju vás ... příroda není normální a Walt Disney a jeho studia také ne. Jestli chcete crazy western, pustte si tenkrat na vychode. Tecka. ()

Penguin10

Na film jsem se dost těšil a netrpělivě jsem ho vyhlížel. Bylo mi jasné,že Johnny vzal roli,protože mohl jako indián přidat i prvky Sparrowa,což mu ani v nejmenším nevyčítám. Byl to docela velký plus filmu. Hammer se s rolí také popasoval docela dobře, párkrát jsem se i pousmál těm jejich vylomeninám. Ale jinak mi film přišel nudný. Měl být po smrti všech těch indiánů ukončen a ne pokračovat dál a ždímat pak minuty úplně z ničeho. Pro mě byl tento film po velkých očekáváních docela zklamáním. ()

Kakofon

Opravdu podařený film. Je v něm všechno. Humor. Napětí. Tajemno. Johny Deep opravdu umí diváky pobavit. Je to mistr. Jen ten konec mi připadal kapánek ujetý. Nakonec přijede Zorro na kouzelném koni a vše vyřeší. Škoda. Mohl to být nadčasový snímek. Ale i tak je celkový dojem příznivý. Bez Johnyho Deppa by tenhle film zřejmě nestál za nic. 72% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt