Hurvínkův rok

• Slovensko Hurvínkov rok
Loutkový
Česko, 2003, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Epizody(13)

Pojďte se s námi podívat, jaký je HURVÍNKůV ROK. Kdo by neznal z večerníčků SPEJBLA, HURVÍNKA, MÁNIČKU a tetu KATEŘINU? Teď s nimi můžete v dobré náladě prožít celý ROK. 1. HURVÍNKOVY večerníčky. 2. Novoroční předsevzetí. 3. Únor bílý, pole sílí. 4. Jarní úklid. 5. HURVÍNKOVA pomlázka. 6. HURVÍNEK oslavuje. 7. Den dětí. 8. Plavání zakázáno. 9. Malý stan. 10. Šaty dělaj člověka. 11. HURVÍNKOVO prasátko. 12. Sláva vítězům. 13. Vánoční dárek. (oficiální text distributora)

Heavyman

Klasický hurvínkovský humor je mrtev. Kláskův hlas je o hodně slabší než Kirchnerův a vtípky jsou z úplně z jiný ligy než u původních večerníčků a audio nahrávek z let minulých. Má to pěkné dekorace, ale to je prostě jen kulisa okolo. Dříve měl Hurvínek doma stůl a skříň a byl 100krát vtipnější než teď když má doma počítač a hračky na dálkové ovládání. Návíc neslané nemastné dialogy nejsou ani pro nejmenší ani pro dospělé a jsou přednášeny tak nevýrazně, vždyť Helena Štáchová byla Máničkou i v těch skvělých starých večerníčkách tak proč i Máňule ztratila svoje kouzlu a smysl pro humor.ach jo ()

papaguy

Pro mě prakticky nehodnotitelné. Tedy pokud mám být objektivní. Na Hurvínka jsem měl už jako malé dítě alergii a popularitu loutkových filmů Skupova divadla jsem nikdy moc nepobíral. Působilo to na mě užvaněně, uhejkaně, vulgárně a celkově potrouble. Bohužel také nevtipně - vyjma pár replik, ale ty bych na prstech jedné ruky spočítal. Nikdy se mi moc nelíbili ani loutky. Dabing nelibě zní mým uším dodnes - hlavně dětské hlasy namluvené dospělými - ukňákané Máničky a skřehotajícího Hurvínka. Hurvínka jsem dával pouze v jediné podobě - líbila se mi nahrávka Černá hodinka, což bylo ovšem audio, které vyšlo na gramofonové desce. ()

P. J. D.

Nebylo to zas tak špatné, ale předchozím dřívějším zpracováním se to bohužel nevyrovná. Možná to způsobil přechod do "modernější doby", možná jiné prostředí a nebo možná i opakující se vtipy, jaké známe z audioknih či divadelních představení. Každopádně toto zpracování nijak neurazí a skřípat zuby bude také asi jen málokdo. Proto také 3/5. Zas tak hrozné to opravdu není (jak někteří píší). ()

josieaddms odpad!

Kažení dětského vkusu, a naprosté zničení dvou vtipných postaviček. Skupa se jistě hrůzou otáčí v hrobě. Tohle je nechutně trapný český humor jen podávaný dětem s tváří kdysi milého Hurvínka. Nemá to s tím původním zhola nic společného, snad jen to jméno zůstalo.Určitě se nezasmějete, maximálně se můžete zhrozit nad příšerným úpadkem. Tak hrozné že by to měli zakázat. ()

maoc

Místy vtipné, milé a malý syn to žere. Ale takový šmrnc jako Kirschnerovy večerníčky to opravdu nemá. ()

Danulinda

Tři hvězdičky dávám jen s úcty k pánům Kirschnerovi a Skupovi, kteří narozdíl od paní Štáchové s p. Kláskem uměli vytvářet skutečně vtipné scénáře. Bohužel toto je jen velmi slabý odvar klasiky 50. - 80. let. ()

blondboss

Petráň prišiel so zaujímavým motívom obnoviť večerníčky Spejbla a Hurvínka a "zmapovať" celý rok ich života. Vtipné to samozrejme už nebolo tak ako tie staršie diely, ale malo to svoje čaro a občas som sa aj zasmial. Samozrejme cielené je to na úplne iné publikum, ako som ja, takže účel to zrejme splnilo. 50 % ()

Kivis

Ze začátku trochu šok. Modernizace a počítačová technika se holt nevyhnula ani české klasice, na které jsem vyrostl. První díl je celkově dost zvláštní, ale další díly už jsou lepší a postupem času jsem si na tak trochu nového Hurvínka zvyknul a dokonce se mi ty novoty začaly líbit. Nechybí ani nové postavy dnešní doby - vietnamský trhovec, bezdomovec, kráska v bikinách,... poprvé v životě jsem viděl Hurvínka nahého, zjistil jsem, jak se Bábinka jmenuje celým jménem, zkrátka je to i informačně přínosné:o) A občas je to oproti starým epizodám i docela drsné - Hurvínek si třeba krátí volné chvíle házením kuliček na terč se Spejblovou hlavou. Postavy a příběhy se ale asi musely trochu posunout, aby se zalíbily i dnešním dětem a musím uznat, že nakonec jsem se právě těm novinkám nasmál dost. Ostatně Kirschnerův Hurvínek z mého dětství už byl také trochu jiný, než ten Skupův. Starý Hurvínek je pro mě klasika, tenhle pořád ještě zábava. ()

chlemtilka odpad!

Hurvínkův a Spejblův humor byl nadčasový... nad desítky let starými skeči, které znám z gramodesek, se zasměju i dnes, když si je naše děti pouští coby mp3... prostě pořád to funguje. Tohle "veledílo", co se snaží být aktuální a výchovné, je bez nápadů, bez vtipu a při sledování se ošíváte, jak je Vám trapně... ()

Orbitus

Za mně je to plnohodnotný nástupce původních večerníčků. Viděl jsem zde mnoho kritických komentářů, tak bych vám vzkázal jednu věc. Znám původního Hurvínka od Skupy, ale pokud má být Hurvínek užitečný i pro následující generace, tak se musí sám vyvíjet. Jsem přesvědčený o tom, že v brzké době bude mít Hurvínek chytrý telefon a příběhy budou daleko lépe odpovídat současné době a současné generaci dětí. pokud si myslíte, že jediný správný Hurvínek je ten, který vycházel před desítkami let, tak jste velmi zaostalí. Neříkám, že se mi nové nahrávky Hurvínka budou líbit, ale budou daleko lépe odpovídat době současné generace dětí a to je to hlavní, že se budou líbit současným dětem. Zachovat odkaz a ne bazírovat na starých neaktuálních hrách pro pamětníky, to je jediná cesta jak udržet Hurvínka v povědomí dalších generací. Proto si prosím odpusťte komentáře typu: "Skupa se obrací v hrobě atd." Vnímejte i větší souvislosti. Jsem si jistý, že Skupa by byl rád, že divadlo stále funguje a pokud mají hry, nahrávky atd. co říct a hlavně poučit další generace, tak jsem přesvědčený, že by je schválil i když by je nechápal. ()

Icewalker

Na starší Hurvínkovy večerníčky možná trochu slabší, přesto veselé, a hlavně pořád chytřejší scénáře, než ten úděsný 3D film. ()