Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

kecka007

Jeden můj známý mi kdysi řekl,že první na co se musím u filmu jako první zaměřit je herecké obsazení, Protože dobří herci by nehráli v žádné hovadině. Po shlédnutí Jonaha Hexe mu budu muset tuto teorii vymlátit z hlavy. ()

Natar

„Že by adept na pět hvězdiček?“ pomyslel jsem si po úvodní scéně a první přestřelce, které okamžitě navodili tu OK drsňáckou atmosféru výpravného westernu. Bohužel atmosféra negraduje, ale postupně ztrácí originalitu, až se v poslední třetině utopí v šedém scénáristickém průměru. Velmi málo využitý potenciál námětu. Osobnost hlavní postavy se jaksi ztrácí ve vleku okolností, a když padne jméno Jonah Hex, namísto příjemně vyděšeného „Jejda!“ je to spíš „A co jako?“ Závěrečný souboj s padouchem, odehrávající se v polotmě, je pak v očekávání vítězství „kladného“ hrdiny vyloženě nudný. Třetí hvězdička je za hereckou statečnost Brolina a za první třetinu filmu. ()

Ogneslaw

davam 3 hviezdicky.... mohlo to byt prepracovanejsie.... ten scenar a dej.... ale efekty boli fajn... aj hlasky... ale odpad to neni, len bohuzial druhy krat to pozerat nebudem lebo nie je dovod. ()

Lal.V

Sprasená adaptácia pre mňa kultového Jonaha Hexa, ktorého "reboot" beží i momentálne v DC Comics New 52. Brolin sa do role hodí, avšak je to absolútna kravina, postava Megan Fox úplne zbytočná a tieto 2 * vlastne len za solídneho druhotného záporáka Fassbendera, kým Malkovich je úplne mdlý. ()

Pythonator

Josh Brolin jako charismatický Jonáš nemá chybu. Megan Fox jako sexy děvka bez podstatného účelu v ději nemá chybu. Mysteriózní tématika zabalená do westernového hávu nemá chybu. Předloha bezpochyby taktéž nemá chybu. Tak proč je sakra ten film tak nudný??? Jak mohli soudruzi v Hollywoodu posrat tak zajímavý projekt??? Musím přidat jednu hvězdu aspoň z lítosti a lásce k žánru, či pro dekolt Megan Fox. ()

Starejsi

Ďalší prípad filmov, kedy si tvorcovia mysleli, že nudný príbeh a slabý scenár zachráni sexy herečka. Sorry Megan, keby vieš aspoň hrať tak pridám ešte hviezdu. ()

jenspifa

Tady je videt jak tu lidi rozumej filmu. No neni to jako spider man nebo xmeni, zadna epika. Naopak skromnost se mi na tom libila. Takovejch filmu je malo, zase jedna komixovka kera mi sedla. Neuskodila neurazila. 65% ()

Martin.Proko

Hezké westernové béčko obohacené o fantasy a steampunk motivy... .... Příběh neurazí je to klišé také guilty pleasures pro fanoušky takových cross žánrů... ....které podle mě korunoval seriál Ospalá díra a rádoby áčko Wild Wild West.... Efekty se drží na uzdě... ....prostřihy do spirituálního světa a světa mrtvých decentní, kamera nic divného. Ozvučení průměr... ...Ale na ukrácení nudného odpoledne, nebo večera to fungovat bude. ()

P/\/EL

ty jojo...to vypadá hodně digitálně...kamera....efektů ale moc ne......no......to bude zas peklo.....možná se na to podívám...některý věci by měly zůstat v komixech........teda některý lidi jsou fakt natvrdlý, že jim to nedojde, když ten originál neznaj..je to pěknej komix...ale je fakt.......že Brolin moh bejt líp namaskovanej...viděl sem jen pár fotek a trailer..........takže.....nevim......teda.....ono se v průběhu času zřejmě vystřídalo víc kreslířů..ale přecijen, to oko měl mít....no...víc vypouklý...... http://mydisguises.com/wp-content/uploads/2009/04/jonah-hex.jpg ()

Mescalamba

Docela dobrej film, komiks jsem nečetl, takže nemůžu soudit jak moc dobrej převod to je. Scénář trošku kulhal, naštěstí to hlavní hrdina vcelku dobře zachraňuje a těch pár vtípků je kupodivu i vtipnejch. :) Podle hodnocení sem čekal o dost horší film a naopak je to docela dobré. Ale šlo to asi i lépe.. ()

Lilielae

Přesně ten druh filmu, na který se podíváte v pátek večer, kdy vám nechutná ani alkohol, ani lehké drogy. Není příliš dlouhý, neunavuje dějem, je barevný a netrhá se. Protože jinak je slabý jako nastavovaná čínská polévka a tvůrci by se prostě měli držet faktu, že točím-li komixárnu, tak se u bohů nesnažím o nic jiného. takže jednu hvězdičku za Johnyho Malkoviche, druhou za slušné pyrotechnické fígle a třetí za mnou oblíbenou postavu zajímavě tetovaného šílence.. ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)