Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

Redix odpad!

Totální ale totální sračka a nejhorší film Malkoviche vůbec!!! Vůbec jsem nechápal se co se nám režisér snaží sdělit, debilní příběh, debilní scénář, debilní herci, debilní hudba, debilní střih, prostě kdo tomu dá 5 hvězd tak je debil. ()

jacko

ze zacatku slibne, postupem casu bohuzel hodne pitome...trochu to zachranuje fassbender a komixova predloha 2,5* ()

darkreider

Josh Brolin je výborný a do role pána Hexa padol ako uliaty. Kvôli tejto rolovej symbióze je viac vidieť, že Malkovichovi uz pózy drsňákov moc nejdú. Časy Con-Air sú preč, žiaľ. Ale to by nevadilo. Ja som mal problém s tým, že začiatok nastavil laďku vysoko a po celý film už sa k nej nepriblížil. Brolin je drsný, že sa aj šmirgeľ krčí v kúte. Hláškuje jedna radosť a keď ho naserú, osadí koňa gatlingami. Čo je super, ale to je tých prvých pár minút. Potom už akcia dosť utíchne, jedna art scéna sa zopakuje tri krát a Brolin nemá priestor kosiť nepriateľov. Škoda. Viac poriadnej akcie! Viac zbraní od Smitha! Menej nafukovania zbytočnými kecami a bolo by to epické. ()

Étienne

Trestuhodne nevyužitý potenciál už hneď na začiatku.. Tak, kde by som očakával predĺženú stopáž, je zasadený komentár v pozadí s (naozaj) skratkovitým vysvetlením medzičasu, naopak niektoré scény sú buď zbytočne dlhé alebo úplne zbytočné.. Škoda, vrstevnatosť nasvedčovala aj niečomu hlbšiemu, namiesto toho sa tento film len kĺže po komiksovej predlohe.. Pre mňa osobne tu chýbal väčší priestor pre mystiku a prepracovanosť scenára.. ()

dandislav1991

Megan Fox a John Malkovich, když jsem viděl tohle obsazení, tak jsem čekal daleko více, než se mi dostalo, ale i tak jsem se u některých scén ( i když asi ne u těch, kde si to přál režisér) docela zasmál, ale víc jak 2* si to nezaslouží. ()

Narayan

Jonáš je celkem drsňák, zjizvenej ksicht, hrubej hlas, krutý očka, vykostí kohokoliv bez varování, tak to má být. Vykostit by ovšem měl především scénaristu. Film má pouhých 81 minut, a i tak je na něm zoufale vidět, jak moc bylo těžký celý dění do těch 81 minut rozplácnout. Nechápu, co je tak těžkýho na tom vymyslet pár kulervoucích scén v této pokřivené verzi divokého západu. Tam kde se vyskytují nemrtví, koně s rotačními kulomety, atomové koule a další s prominutím p**viny by divák autorům odpustil už asi cokoliv, jen aby to byla zábava sledovat. Což teoreticky znamená neomezeně širokou půdu pro vymyšlení oněch kulervoucností (super slovo, ne?...asi ne...). Ale bohužel...no a když už i hlavní hrdina v průběhu filmu sám poznamená, že neví jakou hlášku říct, tak je to naprostý konec. Popravdě řečeno, doporučuju pustit si trailer, pobavit se nad nim a jít o film dál :). ()

Ziggy Zagg

Na můj vkus dost multižánrový film. Kdyby mi někdo vyprávěl děj a nejlepší scény, asi bych si ho v životě nepustil. Naštěstí se tak nestalo, a já viděl v mnoha ohledech vskutku originální podívanou. Výbornej Brolin i Malkovich, děj má rychlý spád, nasnímáno i nastříháno také velmi dobře, k tomu našláplá hard music - tomu říkám mít koule. Scénář asi Oscara nedostane, ale i tak u mě Jonah Hex zabodoval. ()

hribisko

What the hex that! Tváří se strašně stylově a přitom rypákem div neryje v zemi, poněvadž má ten vůl hexnšus jak sviňa. Ojoj to jednoho zabolí. ()

palmrus

Svižný, výbušný, akční, trochu toho fantasy taky a navíc je to krátký a dobře obsazený. Nevím proč to tu má tak málo. ()

Kingjiri

Potenciál na solidní komixovej biják určitě byl. Jenže námět si přímo řikal o Rkovej rating, pořádný hlášky, víc zbraňovejch vychátek a samozřejmě víc Megan Fox. Výlety do světa mrtvejch mě nudily a nakonec přímo naštvaly, protože dost narušily už tak slabý finále. Zamrzí, že docela našláplej casting nemá pořádně co hrát (snad s výjimkou vyšinutýho Fassbendera). Filmařina mohla být taky o něco kvalitnější, občas působila i na béčkovej žánr slabšim dojmem. Ve výsledku převládá zklamání (na který jsem už bohužel v případě DC comics zvyklej), dvě silnější hvězdy. ()

JimiH

Jak kdysi někdo napsal o jiném snímku: Komiksová adaptace sterilnější než podlaha v nemocnici po velké vizitě. Každý z herců si vystačí víceméně s jedním stylem a vše počínaje kamerou a konče akčními scénami je naprosto nevzrušivé, což je u příběhu o pomstě dost průšvih. ()

Tamten

Film ve stylu komixů, který lze připodobnit např. Van Halsingovi. Pokud Vám nevadí tuctový děj, tak je to zajímavá odrůda komixo-fantasy filmů. ()

m_a_c_a

Béčková směsice westernu, hororu, možná sci-fi... Pokus zfilmovat další DC Comics se moc nepovedl a bohužel ani spoře oděná Megan Fox to nenarovnala. Vysloužilý voják Jihu, toužící po krvi vrahů jeho rodiny, nadpřirozené schopnosti, futuristická zbraň hromadného ničení,... prostě "guláš"... od každého něco a celkově nic... 20% ()

vlado90

Jonah Hex ma v celku prekvapil hlavne málo výdanym námetom a aj zaujímavým príbehom a hereckým obsadením ale úplne naj to nebolo takže dávam 80%. ()

zberatel

Totalna nuda. Malo to pozeratelny obraz aj pocuvatelnu hudbu ale ziadna sranda ani zapamatovatelna scena.. dobre tak jedna - Hexi, co to mas z ksichtem ?? -prask- Riznul sem se pri holeni a ty ze svym ?? Ale ovela lepsia a zabavnejsia je jazda Wild Wild West zo Smithom :) ()

Camarro14

Promarněný (velký) potencionál snímku, ve kterém by se pomsta proměnila v neskutečnou krvavou řezničinu. Dostalo se mi však pouze 80minut filmové nicoty. Josh sice hláškuje, ale hlášky nemají údernost, nemá to oku lahodící akci, není tu prostě nic, co by člověku uvízlo v paměti aspoň na 5 vteřin. ()

Acrobat

Všetky elementy sú tam. Nechal som sa zlákať. Pri každom pomalom, nervy drasajucom vpichovaní ostrého noža do môjho pleca, sa stará žena zaškerí a jej sliny zvlhčujú moju tvar. Tvar desu, hrôzy, beznádeje, túžby. 7 ročný chlapec búši do bubnov ako zmyslov a posmrtného života zbavený, nabáda na vzburu, nevďak, silu. Full armor. Trasúce sa telo. Vzmáha sa; uškŕňa sa. Chcú ťa tam, naťahujú pazúry, všetci pôjdeme, skúsime, zadelia nás, trpíme, slávime, relaxujeme. Modlíme. Pros za nás hriešnych teraz i v hodinu......nieee, ešte nie. Uff, to bola rana. Colt Army zaburácal, spravil nepeknú dieru v tele. Pošli ho tam. Drž ma, vzrušuj ma, bozkaj ma, zabi ma! Kričí prostitútka známe slová. Neodolávam jej potešeniu. Do čerta, ďalšie burácajúce rany našťastie vychladnutých koltov robia ľudské telá bezduchými, hnijúcimi mŕtvolami. Mohykán hovorí o smrti nech sa poponáhľa, Hex aby mu pripravili truhlu, ale zatiaľ ho tam neukladajme. Kytica s vyschnutých listov zdobí mamin hrob, mám chuť....7 rán osudu. Ticho začína byť neznesiteľné. Šaman nevie vo svojich dávnovekých rituálov nájsť čo i len podobnosť s mojím utrpením a zranením. Zle im nerobí, dobre nechce. Neutralita, pohŕdanie, egoizmus sú večnými zmoklými psami chodiacimi okolo. Nehynúci kvet lásky nemá miesto v ľudskom ponímaní. Zájdi za obzor poškvrnenosti, cíť ľudskú biedu, chaos.... Nevzdoruj, nebráň sa. Pozriem hore, trpko sa zasmejem. Venujem im pohľad, ale nechcem tam ísť. Nechaj ma na zemi westernová vrana. Ešte nenadišiel môj čas. Prosebne ako veľmi pekná žena ľahkých mravov učičíkam prievozníka. Dve zlatky ponechané. Ten zvierací rev, čo sa vypudzuje z hlasiviek dáva zabrať aj showbiznisu a smotánke. Ako sa zrazu trasú. Niekto nenapodobnil človeka. Je ako zo záhrobia šuškajú si mnohí. Oznámenia na skorumpovanú políciu nestačia roznášať. Zrkadielko, zrkadielko povedz že mi, kto je najkrajší na Zemi? Odpoveď nečakajte, zlatá S.W. guľka ho rozbíja na márne kúsočky cností, hriechov, balád, lží, právd. Hľadaj, človeče, hľadaj svoj osud a seba samého. Mŕtvymi sa to len tak hemží, deti už začínajú plakať a matky hromžia na otcov, kam ich to zobrali. Drsnosť drahá, nechám ťa ísť, budúcnosť nie je ružová ani vysnívaná, hovorím ti, tomu mýtnikovi bolo odpustené. Z akéhokoľvek konca to beriem nemám na výber. Použi filtre farby, dodaj temnotu, pridaj na drsnosti, využi megan, zdémonizuj vraha a rozdávaj náboje vykúpenia alebo zatratenia. Jazdi, strieľaj, rúb, miluj, námet máš, potenciál obrovský, využi toho, lebo Ty si to dal len do linky. Negácie sa stupňujú, pohľady zúrivosti sa násobia, odpor sa dvíha, u tých čo sú maloverní. Dotykom vracia opustením posiela. Westernová vrana, nie taká temná, nie taká dojemná, nie taká sladká, nie taká opojná. Hádžem si vinu na seba, neprajem si ospravedlnenia za pozitívny prístup k tomuto podľa všeobecných kritérií (a kritík) odpadu. Som ako prekliaty oheň, ktorý neuhasína kvôli extravagancii, pokušiteľnej oddanosti egoistickej seanse ortodoxných predstáv. Do mramorového hrobu? Chcem zlikvidovať príbuzných? Hádžte do dreva pri červenej oblohe. Oslava tela, nepekného, ohyzdného, prichádza neskôr rozumom zatiaľ nepochopeného času. Farna si zaslúži ochranu, venujem jej tanec arizonských indiánok. Prejavte sa, haňte, zbožňujte, odstrkujte, milujte, urážajte...len niečo robte. Vyjadrenie musí byť sakramentsky jasné. Píšem, píšem, človeče !!!!! Emócie na povrch. Pri Hexovi neexistuje neutralita. Absolútne chválospevy má komix (komixová predloha) jednoznačne zaručené. Alterego Hex je šibal. Nie film mi dáva predstavy, ale moje utvorené koncepty len dopĺňa – nejako im dáva možnú (nie konečnú) podobu. Jednoducho odškrtávam, nie zapisujem! Každopádne do budúcna trochu zlepšiť (v podobe doplniť), vymeniť regiseur...tisíc hrmených, žiadne next nebude.... Do čerta! [ videné 24.10.2010, BD ] () (méně) (více)

Slunkoo

Ďalší komiks ďalšia paráda.Tentokrát western, ktorý netrval dlho no a moja Megan :) každý film, ktorý je podla komiksu je parádni.Samozrejme na X-menu a Spidermana a Iron mana to nemá preto 85%. ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)