Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

PamelaJJK

Kdybych to měl brát vážně, tak je to jen slabý čajíček. Pokud však už předem k tomuto snímku divák přistoupí jako k parodii na různé Živé mrtvé a podobně, tak se celkem pobaví. Párkrát jsem se opravdu i zasmál. Krve a střev tam bylo víc než dost. Sem tam nějaký vtípek, dokonce i pár neotřelých nápadů a do toho dobrá muzika. Díky tomu je člověk ochoten odpustit některé nedostatky (hlavně amatérské masky, klišovitost a předvídatelnost,...). Viděl bych to tak na tři hvězdičky, ale díky skvělé hudbě a nádherným exteriérům dám čtyři, ať nežeru. ()

Nikitoss95

neříkám,že to není vtipný, ale hodnotím úroveň a myšlenku filmu; takže ten nápad je na můj vkus až moc ujetej, ale má to koule, krvavou hororovou akcičku, je to černý humor no; až na to,že já jsem zvyklý na horory,takže mě nijak neoslovil film ()

Kub_ees

Film na ktorý som sa tešil avšak po jeho zhliadnutí mám zmiešané pocity. Príbeh nudný a otrepaný. Partia kamarátov, odrezaná od civilizácie, veľa krvi, pár drsných scén, apod. Jediné čo sa mi páčilo boli masky. Náckovia sa im fakt podarili. ()

Cechyno4 odpad!

Jako komedie slabé, jako horor absolutně nulové. Tohle mi prostě nesedlo. Nejlepší scéna jak si hlavní hrdina motorovou pilou amputuje ruku. ()

blondboss

Evil Dead bol v podstate strašná paródia na horor, ale Dead Snow je paródiou na Evil Dead, teda paródiou na paródiu. Inak sa tento úlet naozaj nedá nazvať. Zombie akčné scény obalené čiernym humorom a množstvom krvi. V zásade nechápem zmysel točenia takýchto filmov, ale ja som sa celkom pobavil. Čakal som ukrutnejšiu nudu. Nóri sa slušne vybláznili. 50 % ()

Domas88

Horůrek jak má být, sice zombie byly rychlejší a chytřejší než jsem zvyklý, ale tady to hezky sedělo a moc jsem to neřešil. ()

Aywes

Nudné postavy pouze podtrhují nezkušenost autora. Pár vtípků a nějaký ten fešný gorek sice byl, ale to je málo. Většina totiž vyšumí do ztracena trapnosti. Scénář by potřeboval prostě přepsat a zbavit se naprosto debilních chyb. Když už chci dělat béčko, tak ať to je alespoň zábavný. Za mě ne-e. ()

Nikolas__

Zábavná komedie se silným (místy až dementním) gore, ale jako horror to opravdu příliš nefunguje. Každopádně co se týče klasických filmových zombies, jsou tito asi nejzajímavější. Něco mezi silnějšími třemi a slabšími čtyřmi hvězdičkami. ()

MT_Y

Takhle, film jako celej určitě špatný není. Nicméně, je zde že to obsahuje Komedii, no z komedie tam bylo fakt pomálu, skoro vůbec. Horor to taky úplně nybyl, protože krom toho ze se tam zabíjelo to nemělo tu atmosféru xkterou bych čekal, alespoň z části. Herecký výkony, si nemyslím že by byli nějak špatné (akorát u některých postav byl ten dabing strašný, ale to nikdy do hodnocení filmu nedávám, za to nemůže režie filmu že jo) 😄 zombie nebo co to mělo bejt, neříkám masky neměli špatné, ale taky si nemyslím že by patřili k topům... Myslím si že nechat dva vlastně tři typky, pozabijet "zombíky" a pak ve finále stejně umřít, mi přišlo totálně přehnaný a vlastně takový jako že zrovna minm. Ti dva typci si zasloužili přežít, vybojovali doslova, takže konec mi přišel trapný. No každopádně hodnocení asi takové že jsem se nemohl rozhodnout protože mi to nepřišlo rozhodně na 5 to fakt ne, na čtyři ebo na tři protože nevím. Ale vzhledem k tomu závěru to dávám na ty tři.... 3hvezdy 30% ()

Gallifrey

Ještě nikdy jsem se tolik nezasmála u zombie filmu jako u sledování Dead Snow. Doporučuji si k tomu na podkres pustit Smash mouth - All star. Zaručuju, že si smíchy protrhnete bránici. ()

Kečo

Pri niektorych jatkovskych scenach som ohrnal nos ze blee a zas, ked povstali vsetky ...mrtvoly?...som si nemohol pomoct a povedal som do prazdna: ,,co ti jebe?" a zacal som sa smiat :) ()

sAreOn

Tenhle film sám neví, co chce být, jestli horor nebo komedie... Trvá mu to až příliš dlouho, což je poněkud na škodu. Protože až pak film vsadí spíše na komedialní notu, tak se vše pořádně rozjede a posledních 20 minut uteče jak nic... Jak už bylo řečeno, kdyby k tomu došlo dříve mohlo být hodnocení lepší. Bohužel Dead Snow zapadne do průměru, snad příště... ()

Rhoxx

Průměrnej zombie horor (či snad komedie), dal bych průměrný tři hvězdičky,ale vtipnost a hlavně originálnost některých scén si zaslouží i tu čtvrtou. ()

RimmonP

Docela sem se u toho pobavil, byly tam dobré hlášky. A zombie náckové byli docela dobře udělaní. No a ten závěr: srp, kladivo, motorovka, dobrá rubačka. ()

E.T.Martin

Takové lepší tři hvězdičky. při sledování filmu jsem se nesmírně bavil, zmrzlí zombie náckové jsou dobrý nápad, odkazů na kultovní béčkové horory je tam spousta, vtipných scén taky dost, ale z filmového hlediska uznávám, že to žádná velká perla není. Přesto opakuji: bavil jsem se skvěle. ()

CabelNM

Mne to skôr viac pripomínalo zasnežené Hory majú oči ako Evil Dead a Braindead jak je tu mnoho krát zmieňené, mám síce rád hororové komédie ale v tomto prípade mali humor nechať stranou a pritlačiť viac na atmosfére a emóciach, zombie v podobe náckov boli originálne čo o deji vravieť nemožno, zrejme sa autor nechal inšpirovať hrou Wolfenstein heh, Nórske filmy sa len tak každý deň nevidia preto dávam dve hviezdy za odvahu mladého režiséra o ktorom budeme do budúcna ešte určite počuť a jednu za sympatické zombie s hákovými krížmi ktoré za nevysvetlených okolností chcú dostať späť svoj zlatý poklad v podobe mincí (nechápem načo) v drevenej truhličke ktorá jediná nezhorela (hlavne že celá chalupa fuč) záver filmu bol skoro rovnaký ako Raimiho Stáhni mě do pekla ()

david666

Masky SSáků jsou skvělé - to je ale tak vše. V noci to ještě šlo ale s přibývajícím světlem film ztácí i to poslední kouzlo, ke konci už jde vyloženě o směšnou záležitost. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic