Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Wardan

Wirkola se za svojí inspiraci se vůbec nestydí (Evil Dead je přímo zmíněn v jednom dialogu a chlápek nosí triko Braindead). Zombie náckové jsou bezva, gore efekty fajn a občas se nějaký ten slušný nápad najde. Jinak ale poměrně nezábavný, nepříliš napínavý, málo nápaditý a nevtipný (zasmál jsem se asi 2x) plagiát Evil Dead. Šlo z toho vymáčknout mnohem víc, na což ale Wirkola neměl. Tak snad příště. ()

Cartman

Pro fanoušky žánru naprostá pecka:-) Já dávám automaticky hvězdu navíc za zombies, díky čemuž se Mrtvý sníh dostane na pět hvězdiček. Zápletka klasická, i když ozvláštněná ozvěnou Druhé Světové, zpracování kvalitní, film rozhodně nenudí a i naprostá klišé umí podat velmi zábavnou formou:-) ()

Saur.us

Evil Dead fun film se vším všudy a parodie slasherů k tomu s nemalou zálibou ve střevech. Vše dobré, co na slasherech dobré je tu je ale vše špatné je tu mnohem horší. ()

TheSpearCZ

Død snø je hodně zvláštní film, už jen když povím, že žánrově se jedná o komediální splatter se zombie nácky, tak si neznalý člověk musí myslet, co to je za ptákovinu - Well... tohle je ptákovina krát deset... a mně to vůbec nevadí! Sice to není žádná vyložená komedie, kde bych se chytal za břicho, v některých momentech to možná i trošku nudilo, ale zase se mi líbil výběr herců (čti hereček) a super gore. Těším se na druhý, údajně lepší díl. Pobavilo. Čisté 3* ()

reaper

Nemuzu jinak, takhle jsem se u filmu uz kurevsky dlouho nebavil! Nikdy bych nerekl, ze se budu smat i tomu, ze si nekdo amputuje ruku motorovou pilou:-D ()

Kolssteyn

Ze své konzervativnosti nemám rád křížení horroru a komedie, ale toto je dobře koukatelný film směřovaný k horroru se stále převažující dávkou nenucené nadsázky, která jistě neurazí žádného "vážného" horroristu, jakým jsem já. :) ()

BathoryMan

Prvá polovička filmu trochu utahaná ale tá druhá pekne krvavá a brutálna.Nori skombinovali ich krásnu panenskú prírodu s brutálnou vyvraždovačkou a celkom im to vyšlo.Trochu mi to pripomínalo český Choking Hazard.Ale na rozdiel odneho viac na profesionálnejšej úrovni!A bez zbytočných kecov o živote atd. ()

Deratizer

Tak toto je příjemná změna, člověk má u tohoto filmu takový netuctový, vyjímečný pocit. Film je pěkně natočený a má hlavně výborný nápad v rámci zoombi hororu. Nejedná se zde, jako to běžně bývá v tomto žánru zvykem, zas jen o normální obyčejné lidi, ale jsou tu hitlerovští zombi nacisti z druhé světové války, což je tedy hodně zpestřující nápad a oživení. Velmi příjemně také nacisti v uniformách působí v prostředí zasněžené krajiny. Záběry se zasněženou krajinou jsou oku příjemné všeobecně. Ačkoliv jsem od tohoto filmu čekal hodně černého humoru, což se mi nějak nedostalo, celkově film záměrně komicky působí. Krkem mi ve filmu lezla disco hudba, jež na mě nijak pozitivně nepůsobila, spíše naopak. Je faktem, že zpočátku film není nijak ohromující, ale dejme tomu od poloviny, jakmile se začnou na scéně objevovat zombíci, to začne být super zábava. V jedné scéně v boji se zombi je vidět, jak na sklo kamery pěkně stříká krev. Takovéto záměrné režisérské perličky ve filmu jsou k pousmání. Obecně bych film viděl asi na tři hvězdy, vzhledem k zajímavé atmosféře a nápadu s nacisty, tak za 4. ()

xavierr13

Začiatok, ako väčšina filmov z tohoto žánru.Slabý námet, ešte slabší scenár, navyše to nemá žiadny dej, ktorý je nezáživný a nudný, herecké výkony sú tu na podpriemernej úrovni, čo sa týka špeciálnych efektov, škoda tu aj niečo komentovať. Najlepšie na celom filme je len ten sneh a prostredie, kde sa nakrúcalo. ()

gootchy

Na tenhle film jsem narazil náhodou, přes jedno funny video na netu. Vzhledem k tomu, že mě zaujalo a poznal jsem filmovou stopu, začal jsem čmuchat, kde to natočili. A ejhle, seveřani:). MOžná nesdílíte nadšení se mnou pro skandinávskou kinematografii, ale nevíte o co přícházíte. Ve svém žánru(zombie-horrorokomedoparodie) jde o kvalitní novodobý film, který sice částečně vykradl Evil Dead, ale dělá to s úctou. Skvělé masky!!!! Konečně vynikající film o zombínacistech. Srandy kopec!!! ()

Hapretor

Jako horor nemožné! Jako hororová komedie ucházející. Docela pobavila, neuspala. Za pár minut po vypnutí se to zapomene a čas to dobře zaplácne. Viděl sem i horší. ()

sadlokan

Ve finále jsem utrpěl nadšení zavěšen na tenkém střevě pod sněhovým převisem.Nebo že by to bylo vytahaný slepý?? ()

BOURQUE

Ďalší horor, kde hrajú „detská“. Nápad (dej filmu) je dobrý, ale vyhotovenie a spracovanie skoro nedostatočné. Osobné hodnotenie: 50% (*) ()

Olík

Jako správný „skaut“ jsem neodsoudil Tommyho Wirkolu podle prvního setkání a i když jsem si ho po shlédnutí Kill Bulja zařadil do škatulky =nesvéprávná osoba= , dostal ode mne ještě jednu šanci. Trash-gore SS zombie variace se severským nadhledem průhledně napůl vážně na půl ironicky parafrázující zažité žánrové šablony, účelově pracuje s černý humorem, atmosférou a především nadsázkou. Po filmařské stránce to stále ještě působí lehce amatérsky a naivně, ale v porovnání s předchozím Wirkolovým pokusem….nebe a dudy. Ps: Má okolnosti neznalá manželka mi tři čtvrtě filmu nechtěla věřit, že nejde o seriózně míněný horor, za což lze panu Wirkolovy také připsat plusový bod. ()

BenderG

Je to taková hovadina a film naprosto oničem. Ovšem něčím mě zaujal. Snad tím šíleným nápadem a nepochopitelným dějem... ()

Andronikos

Svoju úlohu ako vyvražďovačka mladých to v zásade plní a pri jej sledovaní som sa nenudil. Zvážiť je ale nutné tiež nasledujúce skutočnosti: 1. Humor, ktorý tu je prezentovaný, k hororu, ktorý sa chce brať vážne, nepatrí a nepatrí ani k hororu, ktorý sa chce brať s nadhľadom (ako napr. tento). Smial som sa, naozaj som nedokázal zo srdca sa nesmiať na situačnom a výrokmi budovanom humore (vyhodenie fínskeho koktejlu von oknom, nie najlepšie premyslený telefonát o pomoc či amputačný zápal). Je ale veľmi otázne, či je to pre tento film plusom. 2. Má to slabý scenár. Jeho autori azda ľutovali, že sa na rozdiel od svojich starých otcov nemohli podieľať na protinacistickom odboji, a rozhodli sa rozdať si to s okupantmi aspoň v tejto snímke - pomocou motorových píl a "husitskej poľnej zbroje". Ehm... 3. Slabý scenár má diery. Čím sa proti nemeckej nasadenej jednotke (Einsatz) previnila Sara alebo stanujúci postarší pán? Nevšimol som si, že by rozhadzovali nejaké mince a podobné cenné haraburdie. 4. Vypadávajúce mozgy a vyberanie čriev (mimochodom: bez toho, aby pri tom postihnuté osoby dostatočne či vôbec nejako kričali) tu je strašne samoúčelné. Ak to má byť zase nejaká snaha divákom signalizovať, že sa autori neberú celkom vážne, nezostáva mi nič iné, než pokrčiť plecami. 5. Čo je to za zombíkov, ak im nejde o utíšenie hladu? 6. Niekoľko pozoruhodných momentov: a) sex v latríne - určite to nebudem skúšať napodobňovať, nie však azda kvôli zombíkom, ale kvôli teplotným podmienkam; b) smrť poslednej ženskej postavy naozaj mala tragickú príchuť, na rozdiel od všetkých ostatných v tomto horore predvádzaných; lapidárne povedané: opatrnosti nie je nikdy nazvyš, príp. dvakrát meraj, raz strihaj! - Ak zabudnem na to, že to má byť aj akčný/dobrodružný/hororový film a sústredím sa iba na jeho komediálne aspekty, mám chuť ho hodnotiť ako nadpriemer. Rovnako tomu je, ak si spomeniem na to, ako som sa pri jeho sledovaní napriek počiatočnej neochote to vidieť bavil. Keď si však vybavím tú pachuť lacnoty, naivnosti a nedotiahnutého a v podstate až hlúpeho scenára, ťahá mi to ruku skôr k nižšiemu počtu hviezdičiek. Dilemu riešim tradične: bude to pre mňa priemer. ()

WillyMarks

Amaterská, nelogická, se spoustou chyb a blbě zahraná originální zombie akce.Krev cáká všemi směry společně s končetinami. Střeva se používají jako lana, skůtry jako držáky Mgéček nacistické zlato jako vodítko. Skvělá zábava. Norský úlet, který ač se filmařky nedá zhodnotit jinak než odpadem, má však takové kouzlo, že jsem nevěděl zda se smát, či kroutit hlavou a chytat se za čelo. Pokud to mělo splnit tento účel, tak je to skvělé. 67% + obrovské plus za vynikající hod molotovem . . . ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic