Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Ampi

Za scénu se srpem a kladivem ve filmu, kde běhají nazizombie o jednu hvězdu navíc. Minimalně oddechový film na noční pokoukaní. ()

Hrabka

Komediální horor nebo hororová komedie, je to jedno, spojování těchto žánrů mi nikdy nebylo moc po vůli. Když už bych si měl vybrat tak radši komedii s hororovými prvky (např. Tucker a Dale vs Zlo) než horor s komediálními prvky (Dead Snow). Lepší když si z toho dělaj prdel celou dobu, než když je to hororový a do toho se valí vtípky, jako je tomu právě v tomto případě. Film měl potenciál být opravdu skvělým hororem, Norové umí vybudovat skvělou hororovou atmosféru (Fritt vilt I a II). Dokázali to v několika momentech i v tomto filmu, ale bohužel se z toho postupem času stávala větší a větší šílenost a zpočátku tak charizmatiční záporáci byly naprosto ztrapněni závěrečnými událostmi. Prostě to autoři moc přepískli, jako by nevěděli, co přesně natočit, a poměrně nemotorně do sebe namíchali horor a komedii. Na druhou stranu musím říct, že některé scény stály opravdu za to, napětí bylo chvílemi perfektní a nějaké ty vtípky se taky povedly. Ale v závěru se z toho stal prostě až moc velký guláš, který mi nedovolí jít s hodnocením výš. 60% ()

juta

Nacisti coby zombies vraždí mladou skupinku lidí, co si vyrazila na chatu za dobrodružstvím. Takovéto dobrodružství ale rozhodně nečekali. Ušlo to, vtípků bylo sice míň, ale zasmál jsem se. Hlavní postavy nebyly otravné, masky zombieků dobré a prostředí sedlo. ()

Fiftis

Výborne som sa pri tomto filme bavil. Podľa mnohých hodnotení ľudia asi čakali niečo reálnejšie alebo hororovejšie, ale ja som dostal to, čo som chcel. Je fakt že film je dlho o niečom inom, ale nenudí, spoznávame postavy, čakáme ľakačky každú chvíľu. Dead Snow často krát prekvapí niečím, čo človeka poteší a čo presne v tom filme chcel. Neviem či by so mnou ľudia súhlasili, ale možno by bolo lepšie, keby posledných 25 minút bolo poňatých trocha vážnejšie, lebo mne to množstvo čierneho humoru skazilo dojem vážnosti a strachu. Chcem povedať že prvá polovica, keď zombíkov ani neukazovali vyvolávala strach a keď sme ich videli, vyvolávalo to skôr smiech. Ale je mi jasné že je to aj v žánri - komédia, ale možno nám mali komédiu podať hneď od začiatku. ()

lamps

Zatímco dvojka byla zcela uvolněnou parodickou jízdou beze snahy o nějaký výraznější hororový přesah, přičemž dojížděla víceméně jen na tupý bezduchý scénář stále dokola omílající ty samé vtipy a situace, jednička je někde na rozcestí. A tím rozcestím je bohužel přesně to místo, kde kvalitně rozjetý černohumorný příběh o skupince lidí, která je ve své chatě uprostřed zasněžených lesů náhle tyranizována sebrankou nacistických zombie, z ničeho nic podléhá křečovým záchvatům scénáristů a po strastiplné cestě končí v záchodové míse. Jinými slovy, oba filmy se dají označit populárním výrazem na s, avšak zatímco druhý díl je ještě stravitelný pro své jednoduché a promyšleněji dávkované ingredience, jednotka je vinou vlastní nerozhodnosti mezi bavením a strašením a konečně i nemohoucnosti zobrazit nějak zajímavě alespoň to, k čemu se v danou chvíli přiklonila, odkázána k rychlému spláchnutí do hlubin zapomnění. Dvě hvězdy výhradně za napínavou první půlku a za jednu velmi originální gore scénu - zbytek je jen těžce nastavovaná kaše (nebo spíše projímadlo) :-) 45% ()

Jhershaw

V rámci Varů příjemné osvěžení (= zábavné, jednoduché, blbé, spousta krve, málo myšlenek, hlasitý soundtrack), ale dojmem/zábavností to má blíž k Choking Hazard než k Braindead. 70 % ()

Big Bear

Čekal jsem Od soumraku do úsvitu pěkně po norsku, ale očekávání se nenaplnilo. Začátek filmu je tuctový až hanba, parta mediků a jejich kočiček jede trávit prázdiny na opuštěnou horskou chatu do bílé norské zasněžené pustiny v horách. Tam se po příjezdu klasicky paří a nezadaní pokukují po protějšcích vhodných k páření (mlsnějším prozradím, že k jednomu dojde v kadibudce). Kromě pár lekaček za mrazivých nocí, kdy osazenstvo čas od času musí vylézt z vyhřáté chaty do nedalekého prkenného domečku s kulatou dírou v sedátku se nic moc neděje. Samozřejmě ta mrazivá noc, zima a křupající sníh za okny od číchsi kroků měla jakýsi potenciál k bání se, ale to už tu bylo tolikrát.... Film trochu obzvlášní noční návštěva domorodce a jeho vyprávění o jednotce SS Einzatsgruppe. Ta v konci války rozpoutala mezi místním obyvatelstvem skutečné peklo. Mučilo se, vraždilo a znásilňovalo o sto šest. Lid pak vzal do rukou co bylo po chalupách a se srpy, kladivy atd.. zahnal Němčoury do hor, kde podle legendy všichni pomrzli..... Pak se film přelije s hektolitry krve do jakési parodie na slasher snímky a vůbec všechny ty teenage horory, kde osamělé partičky v lesích a chalupách postupně kdosi vybíjí. Zde je to umrzlá jednotka SS zombíků. Divák by zprvu myslel, že je k zabíjení žene hlad, ale v závěru se dozvíme, že to hladem nebylo. Pobavila mne disciplinovanost vojáků ovšem v rámci zombícké tuposti. Stále poslouchali velitele! Němci každým coulem i když pravda ohnilí a zmrzlí. No jak to celé ohodnotit? Když řeknu odpočinková vyvražďovačka - bude to znít blbě, ale tak to je. Napětí skoro nula, legrace také nic moc, celkově moc nechápu co chtěl básník Tommy Wirkola touto nazi-horor-parodií říci. U mne je to jen za dvě lepenky Scotch 3M :-) a to ještě s ukousnutýma ušima. * * ()

Arkos

Vcelku jsem se bavil, ale kdyby tenhle horor nebyl říznutej komedií, bavil bych se ještě víc. V každém případě nápad s vraždícími zombie nácky nebyl špatný, i když tu už něco podobného bylo /Bunkr smrti/. ()

playboxguest

Hodinu děsnej vopruz, při němž jsem z nudy ani ne po půl hodině začala listovat jedním o dost zábavnějším filmovým časopisem, aby mi to alespoň trochu utíkalo. Posledních dvacet minut docela zábavná zombie řezničinka o pár hláškách, která to celé pozvedla alespoň na dvě hvězdy. Připadalo mi, že se Norové snaží napodobit styl britských komediálních hororů, ačkoli si s tím zřejmě pořádně nevěděli rady, protože takovým kouskům jako Soumrak mrtvých, Izolace, nebo Doghouse tahle pičovinka nesahá ani po slepé střevo. ()

Rover

Poetika červené a bílé dostává nový rozměr aneb estetika krve ve vtipně pojatém béčku. (Té větě sám nerozumím, ale ozvala se potřeba komentovat). HUDBA: Christin Wibe - originální hudby moc neuslyšíte, ale rozřezávání zombíků za zvuku norského metalu je cool. ()

Kusko.t2

Nórsky zombie splatter kombinujúci v sebe to najlepšie z Evil Dead, Braindead a ďalších, kontrastne zasadený do horského prostredia posiateho panenským snehom, na ktorom má možnosť patrične vyniknúť červená krv ako produkt masakrov medzi skupinkou užívajúcich si teenagerov a hordou nacistických zombiekov z druhej svetovej. Správne nasraní a hnusácki nacisti v plnej zbroji sa derú na povrch. Jedna z najlepších zombie jázd všeobecne! Nazi zombie rulez! ()

Ketri

Chtěla bych reklamovat ten plakát. Je silně matoucí! Chvílemi vtipné "B", které poukazuje na netradiční metody boje proti nazi-zombie. Ideální kombinace je neárijský původ a nabroušený srp a kladivo. ()

hippyman

námětem velmi originální parodie na sebe sama, plná skvělé hudby, hlášek a samozřejmě útrob pronikavších na denní světlo... mrtvý sníh dovede rozesmát i postrašit, a když přehlédneme pár nesmyslů, dostaneme oddechovou severskou zábavu se slušným bodycountem... 70% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 8/10 Masky 8/10/// PLUS: netradiční, pro někoho nevkusné, přesto drsné a zábavné MÍNUS: nesmíte to brát vážně a pohoršovat se nad množstvím krve, nějakou tou dírou v logice a chováním postav./// Shrnutí: Vlastně je to spíš horor než komedie. Několikrát jsem se pořádně vylekal. Ale je to taky děsná sranda. Je to bláznivé, zápletka je uhozená. Ale vlastně proč ne, když my můžeme mít zombiemyslivce, proč by Norové nemohli mít zombienácky. Já měl o to lepší pokoukání, že jsme se dívali s partou a měli to pěkně nahlas. Zážitek je pak ještě o něco lepší./// Celkem 76%/// ()

666teen

Sahat nemrtvým národním socialistům na zlatý poklad je jasná vstupenka do masomlejna. Někteří lidé si ovšem nedají říct a tak se prázdninová idylka na sněhu zvrhne v zasněženou mutaci několika starších vyvražďovacích klasik (Modří už vědí). Motorovka, brokovnice, sekera a nově i srp a kladivo. To vše namícháno s láskou k předlohám a záblesky černočerného humoru. Norway, fucking Norway. ()

Cappuccino

Pre istotu som radšej nečakal nič, no dostal som relatívne slušnú hororovú zábavku. Baviť som sa však poriadne začal až približne v 3/4 filmu, čo je veľká škoda. Rozbeh pred útokom nazi zombies mohol byť určite kratší. ()

Ruut

No hlavně že se tvůrci sami pyšní tím, jak velcí jsou to fanoušci Evil Dead a Braindead. Bohužel skutek utek a krom zajímavého prostředí a relativně originálního námětu je vše ostatní velmi špatné - nevtipné, nenapínavé. To že se furt něco děje nestačí ... ()

S.Quentin QUALE

Ale tak jo, pravdou asi bude, že se z toho dalo vybušit o krapec víc, ale na druhou stranu mě to vůbec neurazilo. Na počáteční fázi, kdy ještě nebyli v hlavní roli nazi zombies, šlo asi zapracovat nejvíc. Tady je to nemastný neslaný průměr v tom smyslu, že se to netváří ani jako pořádný horor, ani jako komedie. Já bych to tady radši posunul do extrému buď na jednu, nebo na druhou stranu. Jakmile začne přituhovat, spadne děj do žánru klasické vyvražďovačky, aby nastoupilo odlehčené finále. Jsou to slabší 4*, ale 3* dávám čistému průměru, což toto určitě nebylo díky hákovýmu křiži, střevům, mozku, pěknému exteriéru, pár slušným lekačkám a dokonce i funny momentům. 85% ()

vteco

Zajímavý, šílený a nesmírně nápaditý příběh, který bohužel dost pokulhává, a to převážně kvůli nízkému rozpočtu. Po pomalejším asi půlhodinovém začátku se konečně začínají trochu ukazovat tolik očekávaní zombie nacisté. A nutno říct, že jejich masky jsou docela povedené, krve taktéž létá po litrech a kontrast mezi sněhem a krví je skvělý. Škoda toho vysokého počtu klišé a naopak malé porce zábavy. /45%/ ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic