Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

gudaulin odpad!

Ano, uvědomuju si, že ani v rámci svého žánru ani v rámci kinematografie jako celku Mrtvý sníh nějaké pomyslné dno nepředstavuje. Na druhou stranu moje komentáře nikdy nebyly objektivní a jednoduše vyjadřovaly subjektivní pocit ze zhlédnutého. A subjektivně můžu říct, že jsem ztratil 3/4 hodiny svého života - komu by přišlo divné, že se dá ztratit tolik času zhlédnutím filmu, který má dvojnásobnou stopáž, prozradím, že jsem některé pasáže z čistého zoufalství projížděl rychloposuvem. I v rámci toho, oč Tommy Wirkola usiluje, ten film nefunguje a vyvolává spíš nudu a pocit promarněné šance. A to nemluvím o tom, že se úplně míjím s jeho představou o humoru a zábavě. Práce s kamerou je na pár facek a scénárista by si zasloužil dlouhodobý pobyt někde v trestanecké kolonii, kde by měl v přestávkách mezi prací v kamenolomu a spánkem čas pilovat ty nejzákladnější prvky svého řemesla. Celkový dojem: 10 %. Mrtvý sníh mě ujistil v tom, že s Tommy Wirkolou se budu dál už jen důsledně míjet. Může vypilovat řemeslo, ale filmové vidění máme každý úplně jinde. ()

Tuxedo

Hororově žánrový hybrid, jehož často nečekané přechody mezi děsivou a komediální částí nejsou v žádném případě tak bravurně zvládnuty jako u pánů Raimiho a Jacksona, což z Dead Snow činí nepříliš soudržný mix, v němž je vám zatěžko si kvůli neustálému přepínání módů kupříkladu k postavám vytvořit/ujasnit vztah a zároveň jeden z nejzvláštnějších žánrových počinů z poslední doby. Při rozdělení na jednotlivé části se seriózní jeví jako neurážející, ale absenci atmosféry vyvažuje v podstatě jen evropským lookem, zatímco té sebeparodické nechybí nadhled ani odvaha hodit vše za hlavu, leč některým gagům by zkrácení i vyšperkování jen prospělo. ()

TeeAge

Šablóna okorenená náckovými zombíkmi a šialenou vyvražďovačkou v poslednej štvrtine. V žánru miestami napriemerne nápadité a zábavné, no nič trvalé pre zajtrajšok. ()

Aluska88

Vysokohorský, severský masakr Smrtelného zla. Aneb parta "rozmazlených harantů, kteří se neobtěžovali si něco zjistit o místní historii" kontra armáda nacistických zombií. Jak osvěžující závan do strnulého zombie žánru dokáže přinést spousta uniforem s hákovým křížem:) A také zasněžená, mrazivá severská krajina, s kouzelnými záběry fjordů. Oceňuji hudební stránku s pár našlapanými metalovými kousky. Jinak scénáristicky se Mrtvý sníh v podstatě ničím neliší od americké tvorby. Zhruba první polovina je značně prostoupena atmosférou s pár lekačkami a tradičním scénářem: "Haló, je tam někdo? Nikdo tam není. Kde je Sára?" Postupně potom film začne nabírat prvotřídní gore-splatterový "říz". Takže partička mladistvých se musí spojit a čelit útoku krvelačných nácků. Dokonce i holky přestaly ječet a pořádně se do toho obuly. Avšak kluci je svým postupem a nástroji zcela "krvavě" překonali. V rozmixovaném "koktejlu" gejzírů krve, střev a useklých končetin, se čas od času vynoří vtipné scény a hlášky. Korunu všemu nasazuje ten nejvyšší, plukovník Herzog a závěr, s jedním velmi "početným" překvapením, které se přeživším zřejmě moc líbit nebude:) "Sejmeme toho hajzla a padáme odtud", "Víte, kolik filmů začíná s partou přátel na výletě na chatu, bez signálu?", "Jsme na chatě u Oksfjordu. Napadl nás někdo, kdo vypadá jako Němci ze 2. světové války. Víte, omylem jsme zapálili chatu a teď to tady všechno hoří." :D ()

genetique

Ďalší suverénne iný horror od severanov. Zo Škandinávie sa nám v poslednej dobe roztrhlo vrece s filmami s najnapínavejším žánrom. Tento síce patrí k tým, ktoré v sebe nesú veľkú porciu odľahčenia situácie, no stále je to kvalitný masaker s veľmi dobrými ľakačkami, kopou brutalít a popri tom všetkom sa do popredia dostávajú aj najčernejším humorom ladené scény, ktoré dokonale dotvárajú skvelú nekonvenčnú atmosféru. To, akým štýlom si tvorcovia prdel sami zo seba tu ešte nebolo, veru, nasmial som sa dosýta. 80%. ()

Eliott

Co se zábavnosti týče, dvojce se to ani zdaleka nepřibližuje. Proto, když jsem tenkrát na ČSFD porovnával hodnocení obou filmů, tento jsem neměl ani v plánu. Nicméně vzhledem k velkému úspěchu druhého dílu, jenž jsem si prakticky ihned oblíbil, jsem nakonec podstoupil i počátek. Již mé prvotní dojmy potvrdily, že to nebude stejné. Zde se jedná spíše o horor se zombie tématikou, než o komedii. A to v několika momentech i docela strašidelný horor. Vyskytují se zde i odlehčené, humornější scény, ale ze začátku spíše sporadicky. Většina filmu se odehraje ve vší vážnosti a já si tu krvavou řez vážně užíval. Mé dojmy pokazilo až bláznivé finále. Tam se všechno zvrtne a dílo nabírá úplně jiný směr. Parodie tohoto typu na mne tentokrát nezapůsobila, přičemž mne asi nejvíce namíchla scéna ke konci. V ní vlastně pouhá dvojice neschopných troubů vyřídí celou armádu, i když měli do teď nesmírné problémy s jednotlivci. Uznávám, že to bylo i tak celkem humorné, ale když to porovnám s podobnými kousky, je to spíše průměrné. Zůstávám proto u tří hvězd. 60% PS: Ve filmu byla porušena snad všechna nepsaná hororová pravidla, není divu že nikdo nevyvázne živý. ()

ScreamJay

MOVIE: „Dle GPSky to měla být k lunaparku zkratka, však místo kolotočů prdele, vnitřnosti a jatka. Než pak stihl rozšlapat přístroj v návalu hněvu, vykonal bungee na svém tlustém střevu“ aneb krvavý steak na sněhu bez oblohy a spousta mražených nacistů k tomu. Až mi z toho byla zima člověče. O svébytném kouzle a chladné osobitosti severské kinematografie kolují zvěsti už nějaký čas. Skandinávie expanduje do všech žánrů a tentokrát vystrčila omrzlý půlky směr stoosmdesátihektolitrový gore shit. Nutno podotknout, že nemálo šmrncovní! Tommy Wirkola určitě nezapře inspiraci v Jacksonově nenapodobitelné klasice Braindead (1992) , kterou přetváří v obdobně bizarní, lokálně podchlazenou řež za zvuků podladěných kytar, vyřvávaných textů v norštině s malebnou kulisou půvabných severských hor a fjordů za zády. Kde jste vy zbabělý svině? Bojíte se vyjít na přímý světlo? Kurva nebylo to příliš? Myslíš, že je to nasralo?“ Jako horor úsměvné s pár příjemně atmosférickými momenty a dvěmi, třemi lekačkami. Jako nekompromisní úlet účinné, bláznivé, zapamatovatelné a do jisté míry originální. Jako nadšenecké béčko slušně odvedené, svižně nasnímané, maskérsky kvalitní a i přes velký počet klišé do budoucna jistě vyhledávaný kousek v dvd sbírkách. Pokud k Død snø přistoupíte s tou správnou porcí nadhledu a nebudete se ho snažit příliš srovnávat či řešit, pobavíte se. Pokud nadhled nevlastníte, zkuste dobře vychlazenou sedmičku finské vodky, třeba se dostaví. MUSIC: Hudba je tu jako přesně padnoucí frak. Energický, dynamický mix metalu, severského rocku i akustiky, svižné soudobé elektroniky a pitoreskní úvodní motiv k tomu. Christin Wibe namixoval k danému tématu přesně to, co ho nebrzdí a s čím příběh (nebo snad „příběh“) funguje. RATING: atmosféra: 7/10, realizace: 7/10, originalita: 8/10, obsazení: 6/10, hudba: 7/10, vizuál: 7/10 [final rate: 80%] ()

Le_Chuck

Na fašistov jedine kosák a kladivo. Za druhú 3/4 hodinku a krásny odkaz na Willa Sassa parodujúceho Arnieho, tam mám chuť navaliť štvrtú, ale za ten rozbeh by sa nemusela hanbiť kde jaká americká (pod)pásovka na sedatívach. Dúfam, že v prípade Wirkolu je tento anatomický festival po vzoru Jacksona prípravka na niečo fakt ultimátne. Chcem viac. 70% ()

Radko

"Heil Hitler!" síce vo filme neodznie, no oddaní priaznivci tohto pozdravu šarapatia v nórskych horách aj dnes. Ich životnému štýlu uvoľnená študentská zábava na chate v horách plná alkoholu a vášní veľmi nevonia. A tak povyliezajú spod večne zmrznutej zeme a spôsobia menšie rošambo. Miestami vtipné, s vydarenými, krvou podliatymi tvárami esesákov. Ale - a vtom úplne súhlasím s MIMICom - bez akejkoľvek známky napätia, hrôzy (okrem jednej ľakačky). Na riadny horor slabota, na komédiu tiež, a ako insiderská záležitosť plná odkazov z rôznych ikon žánru to bolo len polovičaté. Pár perál by sa našlo, ale pod vrstvou šedivého snehu sa zalesknú len občas. ()

castor

Divákovi může přijít sekvence, kdy jde jeden z otravných výletníků udělat velkou potřebu do kadibudky u chaty uprostřed pusté zimní přírody a přijde za ním nadržená výletnice vyžadující soulož a ještě mu v zápalu vášně začne olizovat prsty, nechutná. Nebudu se hádat – je. Jenže chybou mou je, že jsem si předem nezjistil, že nesleduju jen klasickou hororovou jednohubku, ale i snahu o komediální nářez. Jenže ten se kvůli jalovému zacházení s postavami, situacemi a gore efekty nekoná. Když se na scéně začnou objevovat nemrtví nacisté, je jasné, odkud vítr vane. Jenže tvůrcům schází moment překvapení, atmosféra, solidní herci i vlastní nápady. Co na tom, že to zombiekům v esesáckých uniformách docela sekne, prvoplánový masakr s vyhřezlými střevy švihnutý s humornými momenty mi prostě k žánru vůbec nesedí. I když musím přiznat, že právě závěr přeci jen trochu zlepší smutné předešlé dění. ()

*CARNIFEX*

Partia kamarátov prichádza lyžovať do Nórskych hôr. Počas prvej noci nachádzajú v suteréne chaty, starý, nacistický poklad. Odobratie čo i len jednej mince z truhlice bude mať pre všetkých zúčastnených hrozivé následky. Ako jeden z mála užívateľov, ktorý sa radí do skupinky obľubujúcej horory som v minulosti tomuto snímku udelil len dve ★. Dvojka ktorá vyšla pred pár týždňami bola skutočná pecka, a tak mi vŕtalo v hlave, či som to svojim nízkym hodnotením neprepískol a len nemal zlú náladu. A viete čo? Priznávam, krivdil som. A pomerne dosť - 65%. ()

MM_Ramone

Kráľom zombie horroru je americký režisér George Andrew Romero. On je zárukou kvality. Občas sa však i iným tvorcom podarí zabodovať v tomto horrorovom subžánri. Nedávno ma napríklad velice potešili nórski filmári, keď natočili výborný snímok "Mŕtvy sneh". Víkendový výlet partie mladých ľudí na odľahlú horskú chatu sa zmení na boj o holý život. Zaútočia na nich oživlé mŕtvoly. Hustá atmosféra, nádherná zasnežená príroda, zaujímavý príbeh, nadupaný soundtrack, krv, gore a hlavne hnusní fašistickí zombie vojáci. Nazi zombie! Wehrmacht living dead! Sieg hail zombie! **** ()

Faustka

"Za nic na světě se od těch bastardů nesmíte nechat kousnout!"... Dobrá rada od někoho kdo si mezi prvníma na vlastní kůži zažije překvapivou porcovačku, ale i mnoho jiných veselých momentů se tady vyrojí... no, to klima je přesný, okamžitě mi z toho chytla pořádná kosa a nebylo to jen vinou nacistickej ultra-zombíků (uniforma jim sekne), v jejichž taktice likvidace nebyla naprosto žádná chybka, vždyť..."v jednotě je síla"... a na takovou vydrezůrovanou smečku je potřeba mít trochu toho šrotu v makovici, ale někdy ani to nepomůže... a potom je třeba použít těžší kalibr, vlastní svaly (např.)... a nějaký ty zbraně co jsou zrovna po ruce... a ta kadibudka (plná hoven...vcuc)... ty brďo, třesu se ještě teď...no, ale jinak tenhle severskej kousek nabitej po víko různejch lidskejch chuťovek... ble, ble... sem si patřičně užila... proto by neuškodil nějakej zmraženej nášup...a už si to fičí...uaau... ()

Spooner

Už po přečtení příběhu jsem si řikal, že tohle prostě musejí vzít aspoň trošku jako komedii, jinak to bude naprostá blbost. A první polovinu to blbost také je, protože se to vůbec neodlišuje od těch ostatních teenagerskejch hororů co točí za mořem. Někdy v půlce ale konečně přijdou zombie náckové a konečně to chytí to správné tempo. Akční scény jsou fajn, hlášky a odkazy na další filmy se tady taky najdou a až do toho přemrštěného finále jsem se potom už jenom příjemně bavil. Ale nebýt toho podprůměrného začátku, tak to mohlo být daleko lepší. ()

JAn

I told you we should go to beach. Evil Dead II? Jedná se o hodnocení s minimální znalostí norštiny, rozumněl jsem zhruba 30% mluveného slova (ale snad všechny pro děj důležité aspekty stejně obsahuje už trailer), a dodatečným amtérským překladem jednoho portugalce, co se věnuje norštině terpve třetím rokem. Nicméně i přes tenhle handycap můžu říct, že se povedlo. Wirkola prostě drtí lavinami laciné béčkové zábavy á la Evil Dead a Braindead, vypiplanými ohnilými zombie nácky, několika vydařenými odkazy a hordou kvalitních gore efektů. Stranou nezůstane ani motorová pila a v závěru dojde i na srp a kladivo. Největším kladem Dod Sno ale zůstává, že většina útoků nazimbivců se odehrává za deního světla. Norsko letos válí a s přehledem strká do kapsy veškerou (ne)únavnou americkou produkci. ()

Wacoslav1

Tohle je přesně příklad filmu kterej se snaží tvářit, že je děsně neotřelej, originální a cool a přináší něco co tu ještě nebylo. Přitom kouknete li se na to pořádně tak objevíte akorát nudu a sbírku všech možných klišé pak vám dojde, že jste viděli film kterej vám nepřišel jako nejhorší až na to, že byl poskládanej z 10 jiných filmů.30% ()

petero

I keď nuda veľmi nehrozí, výsledok za očakávaním zaostal, zanedlho si z toho filmu veľa pamätať nebudem. Vo výsledku film dobačuje rovnako ako dnes už zabudnutý BLACK SHEEP. ()

gogo76

Už plagát k filmu napovedá, čo od neho môžte čakať a presne to som i dostal. Slušné gore efekty a zaujímavých nazi -zombies, kvôli ktorým som filmu venoval svoj čas. Príbeh i nápad s nazi zombies je výborný a ono to ani celkovo nie je zlé, len tomu chýba buď väčší nadhľad a ešte viac humoru, alebo mali tvorcovia ísť úplne opačnou cestou a urobiť to smrteľne vážne. Takto napol to až tak nefunguje. Cením si však jednu dobrú radu z filmu, ktorú môžete využiť i v reálnom živote, ak by vás náhodou zasypala lavína.(ja viem, to sa stáva úplne bežne) Myslím tu so slinami.... Krvi si užijete, zombíci sa naozaj vydarili a ak od toho nečakáte veľa, tak vás to nesklame. Navyše som zistil, že aj s odhryznutými vajcami sa dá naozaj slušne utekať...60%. ()

Xmilden

Tak samozřejmě nejde přehlédnout že pro mě neznámý Tommy Wirkola ulítává na Raimim a Jaksonovi. Ta inspirace Evil Dead a Braindead je dobře čitelná. Právě fanouškům těchto hororových komedií je určen i počin Dead Snow. Akční závěr se změní v jednu velkou řežbu a nakonec nás čeká i jedno nečekané odhalení :) 70% ()

lesumir

Nic nového pod sluncem, za sluncem ani před sluncem. __ 90 minut celkový čas. 60 minut si to hraje na horor. 20 minut na komedii a ten zbytek jsou uvodní a závěrečné titulky. Výsledek? Naprostá amatérská hloupost. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic