Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

sew810

Snydeře Snydeře, já vím o co ti šlo. Ale chybí ti evropskej nadhled nad životem jako takovým a orientální cítění poetičnosti příběhu. Jen krůček chyběl k dokonalosti ale snaha se cení. Víc vykreslit vedlejší - hlavní postavy ( záleží na úhlu pohledu ) a vzít si k sobě spolurežiséra, třeba Ki-duk Kima, a byl by z tohoto snímku opus jako prase. Ale 5* máš jistých. ()

Bobestom

Skvělá popcornovka. Líbilo se mi především skvělé vizuální zpracování a netypický, avšak skvělý soundtrack. K akčním scénám nemám co dodat. U filmu jsem se vůbec nenudil a hltal každý záběr. 5/5 ()

mouzi

Tak to byla propasnuta sance jako prase. Skvele jednotlive myslenky, sceny, hudba a to je vse. Dej jako celek, efekty a "inteligence" celeho filmu staly za vylizp*del. Ve srovnani s 300 byly efekty v tomto filmu asi jako kdyby se Snyder vratil o min. 10 let zpet. Celkove cely dej totalne neukociroval a to, co nam mozna chtel sdelit, nam urcite nesdelil a nebo proste nic sdelit nechtel a sazel na "bombastickou efektni podivanou", pricemz z toho vysla kriplovska radoby efektni uchylna onanie nad vlastnim sebeuspokojenim z neceho, co snad melo byt jakymsi psychologickym, nedejboze filozofickym "zamyslenim" se nad tak svrchovane metafyzickou otazkou, jako je samotny smysl zivota. Zacku, drz se svych zabehnutych efektivnich a zabavnych snimku, na tohle proste NEMAS. 2* za Jenu Malone, Abbie Cornish a Emily Browning. ()

kestrel

Absolútne súhlasím so všetkým, čo povedal Lima - jedna vec, ktorá sa Snyderovi nedá uprieť je jeho neuveriteľný talent pre vizuály - v celkom filme nebol jediný záber, ktorý by nebol presne taký, aký má byť, ktorý by sám o sebe a aj bez slov nevyjadroval presne to, čo vyjadrovať má. Scenérie a celkový atmosferický vzhľad filmu sú na zaplakanie nádherné - pokiaľ si ho nepozriete, naozaj nedokážete pochopiť ako nepopísateľne krásne tento film vyzerá. A to je zároveň aj jedinou pozitívnou vecou, ktorá sa o ňom dá povedať. Viac než čokoľvek iné mi "Sucker Punch" pripomínal "TRON: Remake", pardon, "Legacy" - absolútne dychberúce vizuály, fantastický soundtrack, ale pod touto veľmi lákavo vyzerajúcou škrupinkou je v podstate prázdny, bez akejkoľvek váhy či hmoty. Viac než čokoľvek iné film pôsobí ako zmes mokrých snov a čmraníc na okraji školských zošitov pätnásťročného pubertiaka, ktorý videl príliš veľa filmov, a vážne potrebuje, v záujme svojho aj nášho zdravého rozumu, aby si ho niekto pekne posadil a prehovoril mu do duše. Celý tento film je až na prasknutie naplnený Sneyderovou bezbrehou láskou k jeho vlastným filmom (Michael Bay aspoň bude mať s kým chodiť na pivo) a egom, ktoré by svojimi titánskymi rozmermi zahanbilo Everest. A to ani nehovorím o konci, ktorý ma zanechal s ťažkým pocitom v žalúdku a trpkou chuťou v ústach. A to som si myslela, že "Legenda o Sovích Strážcoch", bude najhorším filmom, aký kedy natočil. ()

RomaS

Dívčí komando v tom správném oblečení ve fantasy akci. Strach není na místě. Nebojácně se postaví desitimetrovým samurajům z ocele, armádě zombie náckům nebo drakovi ze samotného pekla, jen aby získaly čtyři předměty a dostaly zpět vytouženou svobodu. Nic ale není zadarmo. Stejně se ale cítí divák, který netuší jestli to co vidí je realita nebo několikalevelový matrix v hlavě ubohé divčiny. Otázka ale zní: Vadí to někomu? Já jsem byl spokojený, ale přesto přísnější než obvykle, protože jsem zvyklý od svého oblíbeného režiséra dostávat víc. ()

pcarogers

Tak tohle je atmosférická akční fantazy, tak trošku nervy drásající, pecka, která se vám vryje pod kůži. Ať si kdo chce, co chce říká, takhle nějak si představuju budoucnost penězmi nadupaných žánrovek. Dokonalá hypnotizující hudba, temná stylizace, úžasné ,,čisté,, triky, dvojitý příběh, nadupaná choreografie. Kritika tohoto filmu mi přijde jako ubrečené hulákání malých dětí, kteří nedostali, to co čekali. Já nevím jak ostatní, ale já jsem neměl očekávání, že každá stvůra z filmu musí být originální a že fantazie hlavní hrdinky musí být co nejbližší realitě (proč proboha, vždyť to byla fantazie??). Zkrátka jsem se chtěl bavit a film začal, uběhlo pět vteřin a už jsem byl v něm a vyklouzl jsem až po konci závěrečných titulků. Takže resumé: pokud máte jasně přednastavené kritéria, přes které vlak nejede, můžete po konci filmu kopat vztekle a uraženě kolem sebe (jak to, že si někdo dovolil nebýt dostatečně originální atd a kdesik cosik), ale pokud máte rádi filmy, které mají tzv. koule, tak si tenhle film dejte. A neudělejte tu chybu jako já, že si na to nezajdete do kina, protože na velkém plátně to musela být jízda. Tak:-). ()

Wallwyman

To je tak divnej film. Celková ponurá atmosféra, světlo, hudba... Na jednu stranu neřikám, že to je špatnej film. Jen pro mě osobně těžko zařaditelnej. Triky a hudba je skvělá, hodí se. Příběh... těžko říct :) Pointa příběhu se mi líbila, nápln už moc ne. Na tohle se si už znovu nepodívám :) ()

Bruce_cz

Nejlepší film pro slintající puberťáky. Škoda, že mezi ně nepatřím. Mizerný scénář jen těžko zachrání přehlídka spoře oděných rádoby hereček a skvělá, byť neoriginální akce. Rádoby filozofické kecy na začátku a konci + oblíbený, ale zoufale nudný "všechno to je jinak" závěr, jsou posledními hřebíčky do rakve. Skvělé použít fantasy motivy jako intra nějakých počítačových her, ale pospojovat je takovým blábolem do celovečeráku je zabití jinak nesmírně výtvarně zdatného počinu. ()

cici24

Z tohoto filmu jsem úplně v rozpacích, na jednu stranu hodně originální snímek a na druhou velmi nudný. Moc se mi líbila stylizace a vyobrazení představ hridnky, výborná choreografie bojů pro fantazy. Celkem slušný příběh i herecké ztvárnění, ale proboha proč tam bylo tolik hudby?..Chápu, že hudba měla dokreslovat i textama příběh, ale působilo to hodně nudně a v některých momentech jsem to chtěl vypnout...Pro mě je velká škoda, že to nebylo udělaný víc jako film než nějaký hudební opus. Ve zkratce hudba - nuda, pak představy- pecka a pořád dokola. Opravdu není to špatný film, jen místy velmi nudí.. ()

Mudrc

Opravdu nechápu, proč má tento film tak málo procent. Asi to bude tím, že spousty hodnotících se snažili najít v této akčně-vizuální Snyderově onanii něco, co tam vlastně už z principu být nemohlo. Nejvíce mne potom dostávají komentáře lidí, kteří poukazují na nelogičnost provozování "bordelu" v takovémto zařízení a vůbec jim při jejich vlastní hlubokomyslnosti nedochází, že filmy mohou mít také více než dvě roviny vnímání reality. Zkrátka a dobře ten, kdo šel na film plný akce a spoře oděných dívek bojujících s démony a draky ve stylu akčních her či těch nejšílenějších japonských anime seriálů, ten musel být na vrcholu blaha. Ti, co si nejsou schopni přečíst žánr filmu nebo se alespoň podívat na trailer (popřípadě jsou neschopni z toho pochopit o jaký film půjde), prostě musí být zklamáni. Howgh! ()

Texxa

Ultimátní mindfuck, úlet největší :) Je to tak moc originální, tak moc šílené, tak moc ujeté a tak moc stylové, že se mi to prostě nemohlo nelíbit. A když se k tomu přidá naprosto perfektní hudba - co víc si přát? Joo, tohle já můžu. ()

Scaevola

Čekal jsem víc... víc akce, fantasie a sexu. Nevím, čím to bylo, ale všechno končilo jaksi v polovině - jemný náznak a pak už nic (a nemluvím jen o krátkých sukních). Přesto se jedná úžasný mix hudby, efektů a splněných snů aneb jak postavit scénář tak, aby mohla skupinka lolit likvidovat co nejšílenější nestvůry v co nejvyšším tempu. Drobky morálky a andělských rádců by ani nebyly nutné, kdyby byl Snyder ještě odvážnější a důslednější ve svých fantasiích a nebál se tolik kritiky a cenzury přístupnosti. - Rozšířená verse je v mnohém doslovnější a v jiném opatrnější, nežli by bylo záhodno, ale výrazně nemění celkové vyznění snímku, byť se mi subjektivně zdá, že klade mnohem větší důraz na spirituální linku. Jenom nevím, zda jsem z takového výsledku nadšený či zklamaný. ()

jaqubko

Je to kravina, ale aká pekná kravina! Vizuálna exhibícia v plnom slova zmysle. Sucker Punchale skrýval neskutočný potenciál. Keby sa Snyder vykašľal na PG-13 a išiel po Rkovom ratingu- pridal by na surovosti, urobil to viac sexy a hlavne by úvodných 10 minút rozvil do poriadnej dramatickej linky- mali by sme tu parádny hit, ale takto dostaneme zvláštny a pekný vizuálny mix s veľmi zle a kostrbato podaným príbehom, ktorý sa míňa účinkom a má skôr "rozprávkový" feeling. 55/100 Videný Director´s cut v originále. ()

Insomniac

Umelecky (alebo výrazovo) sa mi to veľmi páčilo. Nebyť stupídneho scenára, mohlo to byť x-krát lepšie... (A veľká pluska za soundtrack.) ()

yzmael

môj prvý blue-ray zážitok....nudné pasáže sa striedajú s plochou akciou...ale efekty sú úchvatné...čakal som oveľa viac. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)