Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (89)

Na cestě po Valencii (2013) (S15E01)

V Dénii mají tak trochu jinou a velmi zábavnou, i když samozřejmě pořád nebezpečnou, koridu. A také přímořská Peniscola stojí za shlédnutí. ()

Na cestě po Lesothu (2013) (S15E08)

Dil, který začte tentokrát velmi poeticky, neb ukáže tu část země nepostiženou civilizací. Jenže Jihoafričané tam postavili 3 přehrady, ze kterých čerpají vodu, místním dali práci a dovezli tam civilizací. ()

Na cestě po Pantellerii (2013) (S15E13)

Pátý největší italský ostrov. A pro mě zajímavý tip na dovču, ale jak je to od roku 2013 dodnes, už ho turisté objevili? Ostrov kupodivu má po celém břehu skály bez jediné písečné nebo aspoň oblázkové pláže. ()

Na cestě po Calvadosu (2014) (S15E17)

Kraj jabloní. Na první pohled taková klidná část Francie. ()

Na cestě po Martiniku (2014) (S15E18)

Martinik, to jsou taky banány. Říkali tu, že rostou 9 měsíců, tedy stejně jako lidský plod. A taky rum z Martiniku je jiný, jiný technologií výroby, takový řemeslný. Vyrábí se totiž přímo z třtinové šťávy, tak pak nevím, z čeho jsou ty jiné karibské? ()

Na cestě po Mandalaji (2014) (S15E26)

Ty chrámy by měl člověk jednou vidět, takže má na seznamu. ()

Na cestě po Vanuatu (2014) (S16E05)

Vanuatu, plným názvem Republika Vanuatu, je melanéský ostrovní stát v Oceánii. Melanésie je část Oceánie na jihozápadě Tichého oceánu, severovýchodně od Austrálie, má také cca velikost Austrálie. Vypadá to na jeden z posledních rájů na Zemi, ale jak je to tam nyní třeba z odpadky? Zjevně ve 2014 to tam ještě problém nebyl. ()

Na cestě po Vídni (2015) (S16E26)

Krom záběrů známých míst a dominant Vídně tady navštíví taneční školu, muzeum Freuda, českého krejčího v nejstarším místním divadle. No trochu nezvyklý pohled na Vídeň. A pak přijde Cafe Hawelka a jejich marmeládové buchty. Kdežto monarchistické Café Central je tu sice poloprázdné a bez fronty, ale ve skutečnosti je to většinou s frontou, hlavně o víkendech. A nakonec krátká zastávka na vyhlášených vánočních trzích. ()

Na cestě po východních Pyrenejích (2015) (S17E09)

Asi nejzajímavější je hned ze začátku jeskyně Arago, kde probíhá už desítky let archeologický průzkum. ()

Na cestě po marockém Atlasu (2016) (S17E29)

Berbeři, berberská opevnění, berberská kuchyně a třeba taky lyžování na africkém sněhu. ()

Na cestě po Ženevském jezeře (2016) (S17E37)

Tam musíš jet a vidět to, je to sice drhá podívaná, ale stojí za to. Pro mě to je mnohem zajímavější než hory. ()