poster

Lekce neslušného chování

 • Velká Británie

  Easy Virtue

 • Slovensko

  Lekcie neslušného správania

Komedie / Romantický

Velká Británie / Kanada, 2008, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  Prvních dvacet minut filmu je břitká konverzační komedie, která postupně začne sklouzávat do dramatu. Což je problém, protože takový předěl působí násilně. Jinak ale snímek disponuje hravou kamerou, výbornou výpravou a dobrými hereckými výkony. I když - můj milovaný Colin Firth je perfektní ve chvílích, kdy je zlomený nebo sarkastický, zato scénu vášnivého tanga jsem mu neuvěřila ani na moment. Postavu Lality měla zcela zjevně hrát o něco starší žena. Jako celek je to ale příjemný, chytrý a občas i dost vtipný film. /31. 3. 12./(31.3.2012)

 • Big Bear
  ****

  Povedená taškařice. Mladý gentleman si na rodinné zatuchlé sídlo ve staré Anglii přiveze ze světa nevěstu. Je jí mladá a krásná američanka, automobilová závodnice, která kouří, pije život plnými doušky a žije podle moderních trendů dvacátých let minulého století, ve kterém se děj komedie odehrává... Na starém panství, kde se k jakékoliv změně přistupuje s britským odporem tak musí nutně dojít ke srážkám hodnot a rozdílných způsobů náhledů na svět. Krásná Jessica Biel se nehodlá podřídit konzervativizmu paní domu Kristin Scott Thomasové (rezignovaného manžela Colina Firtha nepočítám :-) ) díky čemuž dochází k neustálému jiskření mezi oběma dámami. S připočtením různých nehod např. se psíkem atd.. je film svěží komedií u které jsem se po dlouhé době velmi bavil.(23.1.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Průměrná komedie o rozverné dívce, která se přižení do anglické, zásadové (rozuměj nudné) rodiny, jejíž život svým svérázným životním stylem, převrátí naruby.(29.10.2013)

 • Ferry
  ****

  Docela zajímavý britský humor, který mne z počátku moc neoslovil, ale později už mě atmosféra nasála do sebe.(29.3.2009)

 • Ant
  ****

  Opravdu obrovské překvapení, takhle jsem se u filmu nebavila už věky. Úžasný ostrovtip, okouzlující casting a naprosto svěží a neokoukaný scénář, to všechno zabaleno do vizuálu 20's. Filmu pak vévodí skvělý jazzový soundtrack, na kterém se taky podílelo duo Biel+Barnes. Jeden z nejlepších britských filmů za poslední dobu.(4.1.2010)

 • - Ve filmu je několikrát řečeno, že Larita (Jessica Biel) je o několik let starší než mladík Johny (Ben Barnes). Ve skutečnosti je ale Barnes o rok starší. (SirTraged)

 • - Postavy ve filmu kouří cigarety s bílým filtrem, ačkoliv se cigaretové filtry poprvé objevili až o 30 let později. (simon111)

 • - Ben Barnes a Colin Firth se společně objevili také ve snímku Dorian Gray (2009). (skinny)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace