Lekce neslušného chování

Easy Virtue

Lekcie neslušného správania

Komedie / Romantický

Velká Británie / Kanada, 2008, 93 min

Skvělí herci, krásné anglické dobové prostředí a takový ten nezaměnitelný britský humor - vypadá to skvěle, ale na mě to všechno působilo jako hodně nestabilní sestava, která se měla každou chvíli rozpadnout. Byla tam spousta vtipných scén, ale vedle nich byly i dost nudné pasáže. K hercům nemám výtky, protože výběr byl dobře zvolený a jelikož mám slabost pro dobové filmy, tak jsem si tu liboval. Zkrátka taková průměrnější komedie, která mohla být údernější a rozhodně se dala natočit lépe.(16.10.2010)

Docela zajímavý britský humor, který mne z počátku moc neoslovil, ale později už mě atmosféra nasála do sebe.(29.3.2009)

Když se vezme námět, scénárista, herci.. máme zaděláno na úžasného pokračovatele těch nejlepších moderních britských komedií. Přesto mi tenhle film dohromady nesedí. Příchod nositelky amerického, uspěchaného a moderního volá po milé, trochu sarkastické konfrontaci, která ale musí proběhnout ve spojení a spolupráci s tradičním. A tohle spojení schází - jako kdybych měl puštěné rádio při cestě autem a stále mi na něm přeskakovaly dvě stanice. Chvíli americké přehluší a odpraví tradiční britské, pak vyhnije a chvíli jsem tam, kde to mám rád...než se scénář bez varování zase vykroutí jinudy.Dal bych jen dvě z pěti, ale Colin Firth je neskutečný sympaťák...(24.6.2010)

Scénář: Stephan Elliott, Sheridan Jobbins .. Lovely.(3.12.2009)

Další z nekonečné řady filmů, který měl všechna esa na to, aby uchvátil mou duši, ale stoprocentně mu to nevyšlo. Krásné vizuální zpracování, výborné herecké obsazení a má nejoblíbenější filmová doba, minimálně co se hudební stránky týče. Jenže to nakonec zase dopadlo tak, že si na první pohled zajímavý příběh čas od času neodpustil výlet do divácky přístupnějších vod, aby zaryté, pubertální fanynky některého z herců nebyly úplně otrávené z toho, že je to nuda. Když jedna z postav velmi vkusně a jen mezi řečí prohodila verš z písně Cola Portera, říkala jsem si, jak sympaticky tento film dokáže schovávat odkazy na starou dobu. Ten krásný pocit, že jsem pochytila cosi, co běžný divák nepostřehne, mi ale vydržel sotva deset vteřin, protože hned v další scéně ona píseň hrála. Proč se všichni pořád snaží natáčet filmy tak, aby jejich poselství dorazilo k naprosto všem bez ohledu na jejich rasu, věk, pohlaví nebo počet dioptrií? Jediný, kdo tento film táhne masivní silou vzhůru, je tak nakonec Colin Firth. Od jedné z úvodních scén, kde seděl s brýlemi u ohně, jsem si říkala, že být na Laritině místě vyměním okamžitě syna za otce. Jen kvůli němu jsem nakonec chtěla dát i tomuto filmu čtyři hvězdičky. Však víte, je hezký, charismatický, k sežrání, má úžasné brýle a tak. Ale nadržovat tomuto filmu jen kvůli jedné sympatické postavě by asi bylo nespravedlivé.(14.7.2010)

• - V úvodní scéně, která se odehrává v Monte Carlu a kde se poprvé Larita uvidí s Johnem, jsou jejich pohyby zpomaleny, zatímco zbytek lidí ve scéně se hýbe normální rychlostí. Toho bylo docíleno tak, že se dav (pozadí) a Larita s Johnem (popředí) točili odděleně před zeleným pozadím a nakonec byly tyto scény spojeny v různých rychlostech. (HappySmile)

• - Filmovou skladbu "When the Going Gets Tough, the Tough Get Going" nazpívali Colin Firth, Jessica Biel a Ben Barnes. Jessica Biel se postarala taktéž o úvodní píseň "Mad About the Boy". (skinny)

• - Ve filmu je několikrát řečeno, že Larita (Jessica Biel) je o několik let starší než mladík Johny (Ben Barnes). Ve skutečnosti je ale Barnes o rok starší. (SirTraged)