poster

Lekce neslušného chování

 • Velká Británie

  Easy Virtue

 • Slovensko

  Lekcie neslušného správania

Komedie / Romantický

Velká Británie / Kanada, 2008, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  Prvních dvacet minut filmu je břitká konverzační komedie, která postupně začne sklouzávat do dramatu. Což je problém, protože takový předěl působí násilně. Jinak ale snímek disponuje hravou kamerou, výbornou výpravou a dobrými hereckými výkony. I když - můj milovaný Colin Firth je perfektní ve chvílích, kdy je zlomený nebo sarkastický, zato scénu vášnivého tanga jsem mu neuvěřila ani na moment. Postavu Lality měla zcela zjevně hrát o něco starší žena. Jako celek je to ale příjemný, chytrý a občas i dost vtipný film. /31. 3. 12./(31.3.2012)

 • Ilicka
  *****

  Nečekaně příjemné překvapení, suše humorná britská komedie, která sice těží ze zprofanovaného tématu vztahu britů a američanů, ale jehož humor je tak přesně načasovaný a chytrý, že to vlastně ani nevadí. Trochu mě zarazil v polovině filmu krátký přechod směrem k melodramatu, ten je ale vykoupen ironickým závěrem. Herci si vychutnávají své místo v panoptiku upjatých anglických aristokratů, vyniká mezi nimi především rebelantský Colin Firth.(23.11.2012)

 • Smok
  ****

  Svojská američanka z Detroitu milujúca život kontra konzervatívna anglická meštiacka rodinka. Čo z toho asi tak môže vzniknúť? Tvorcovia navyše pridali štipku humoru a skvelé herecké obsadenie. Normálne, že aj Jessica sa dala stráviť, ba priam (a nebojím sa použiť ten výraz) vychutnať. K tomu anglické vidiecke sídlo, až mi sánka padla a príbeh osadený do starých dobrých medzivojnových časov, no čo budem zbytočne písať - proste jedlé.(29.1.2010)

 • pm
  ***

  Otec vyhořelý válečnou zkušeností, matka ubitá finační nejistotou a děti nepostižené osvětou, vše jistěno solidními herci...zaděláno bylo na příjemné drama. Ale první hodinu jsem protrpěla, protože ta rozjívená forma mi nesedla, navíc jsem chvílemi měla pocit, že sleduji parodii.(8.7.2009)

 • freddy
  ****

  K historickým filmům přistupuji s velikou nedůvěrou, protože už se mi několikrát stalo, že jsem se při nich nudil a že mi nesedlo to nezáživné prostředí minulých desetiletí a staletí. A tak jsem velmi váhal, jestli se podívat na tenhle film. Nakonec jsem tak učinil a je z toho ohromné překvapení, protože ač se příběh odehrává ve snobském a aristokratickém prostředí, tak to rozhodně žádná nuda není a je to docela koukatelný film. Jessica Biel v roli Larity rozviřuje poklidné vody aglického panství a já se u toho výborně bavil, hon na lišku či zajímavý obraz hlavní hrdinky byly rozhodně velmi vtipné části celého filmu. A ač ke konci filmu atmosféra trochu houstne, tak i přesto neváhám tenhle film označit za zdařilý, rozhodně jsem takhle dobrý příběh a vůbec celkově takhle dobrý film vůbec nečekal. Pobavil také Colin Firth, kterého evidentně těší, že jeho snacha Larita přinesla do nudného a zatuchlého prostředí trochu vzrušení a života, a potěšil také Kris Marshall, kterého mám v oblibě díky seriálu Moje rodina a který zde má bohužel jen vedlejší roli komorníka, ale rozhodně jeho účast potěšila. Takže když to shrnu, ač jsem od filmu nic nečekal a ač jsem se do poslední chvíle rozhodoval, jestli se na něj podívám, tak to nakonec dopadlo velice dobře a uděluji tak tomuto filmu zasloužené čtyři hvězdy.(6.6.2010)

 • - Ben Barnes a Colin Firth se společně objevili také ve snímku Dorian Gray (2009). (skinny)

 • - Filmovou skladbu "When the Going Gets Tough, the Tough Get Going" nazpívali Colin Firth, Jessica Biel a Ben Barnes. Jessica Biel se postarala taktéž o úvodní píseň "Mad About the Boy". (skinny)

 • - Ve filmu je několikrát řečeno, že Larita (Jessica Biel) je o několik let starší než mladík Johny (Ben Barnes). Ve skutečnosti je ale Barnes o rok starší. (SirTraged)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace