Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Pucmeloud

Nejen pěkný film s dojemnou zápletkou, ale pro mě též vzpomínka na Austin a Texas...bydlel jsem pár set metrů od místa, kde se natáčely scény s přívěsem před policejní stanicí. A samozřejmě skvělé duo Costner-Eastwood v nejlepší formě. ()

Marcimor

Vlastně obyčejný film, celkem naivní, s docela předvídatelným koncem, hrajícím na city. No a co? Jako před 20 lety, tak i za 20 let si ho zase rád pustím a budu se bavit a taky tak trochu dojímat (no a co...) ()

Andrmen221

Vůbec jsem nevědel, co čekat, nečetl jsem si žádné obsahy, trailery nic. Příběh mě vtáhl téměř okamžitě. Smutná paralela mezi vztahem dítěte a únosce oproti vztahům ostatním v rodinách apod. Kolikrát ne-li horším případům. Hlavní představitel si jako malý neprožil moc pěkného, a tak nechce, aby dopadl stejně. V tomto duchu se to táhne, až do finále, kdy jedno oko nezůstane suché. V životě mě dokázal rozbrečet jen jeden film a to Shawshank, pak jsem začal sledovat práci pana Eastwooda a film tento, Madisonské mosty a Gran Torino mě totálně rozbil, asi stárnu :D a to jsem dítě nagána. Další důkaz velkého režisírského talentu i hereckého této žijící legendy. Děkuji Clinte <3 ()

Good_Joe

Stockholmský syndrom, který zde prožívá čerstvý uprchlík z vězení Kevin Costner a malý kluk co by rukojmí. Chlapec, který zatím neví nic o moc o světě, se rychle spřátelí se svým únoscem. Společně tak prožívají mnohá dobrodružství útěku. Jejich cestu jim však samozřejmě znepříjemňují policisté, jak jinak. Postupně vám začne duo uprchlíků připadat čím dál tím více sympatičtější. Jak se film blíží ke konci tak jen doufáte, aby film skončil „happyendem“. Velmi dobrý film, u kterého se určitě nudit nebudete. ()