xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (Cinemart)

SONITA odpad!

Tak ako Sly tak ani Diesel nepochopil že filmy v ktorých vám hlavný hrdina zvládne všetko ľavou zadnou bez toho aby okrem škrabancov utrpel vážnejšiu ujmu sú proste PREŽITOK. Lenže v prípade Slyho sú jeho Expendables ešte celkom realistickí oproti tomuto NEZMYSLU. Ak by bol tento film nejakou paródiou či aspoň nejakou akčnou komédiou ktorá sa nemá brať vážne tak by som to pochopila. Lenže Vin a jeho partia to skutočne myslia vážne. Zoskok z veľkej výšky do pralesa na lyžiach vzápätí lyžovačka dolu pralesom. Crosska z ktorej sa stane zároveň vodný skúter a ponorka no proste jeden nezmysel za druhým. A tá scéna v ktorej Vin vyšiel polonahý z mora no ako sorry ale tými zvesenými ceckami už sotva niekoho zaujme. No tých negatív by som tu mohla rozpísať oveľa oveľa oveľa viac no proste ODPAD. A to sa mi prvý diel kedysi dosť páčil. ()

zurivymlok odpad!

Proboha, kdo to stříhal? Mít na place takové bojovníky jako je Donnie Yen či Tony Jaa (ten byl upozaděn úplně a člověk by si vůbec nevšiml, kdyby jeho roli převzal nějaký "no name") a nedat jim jedinou scénu do které by nezasáhl nějaký lempl u střihačského pultu, to je podraz na diváka i na protagonisty. Film "xXx" je takovou lemplovskou odnoží série "Rychle a zběsile", kde hlavní hrdina je ALFA samec, který zvládne všechno, nezná strach a nejkrásnější ženy vlhnou při pouhém pohledu na něj. Je to svět který nemá logiku, kde všechny ženy jsou výjimečně krásné, kde stačí naťukat do počítače jednu větu a najdete nejutajovanější věc, kterou nikdo jiný najít nemůže, kde banda imbecilů likviduje vojáky, kde je v pohodě postřílet pár rusáků (jsou to přece jen rusáci). Za zmínku stojí i to, že na jedné straně je Nolan kritizován za to že v Dunkerku nedal prostor žádné ženě (což z hlediska příběhu smysl dává) a vedle toho projde bez povšimnutí, že "xXx" z ženských dělá jen dobře vypadající samice bez mozku (nepočítám tu rádoby vědátorku). Jasně, cílovka asi budou kluci ve věku patnácti let, ale i pro tuto cílovku je možné natočit film, který není úplně stupidní (ostatně jak dokazuje série "Rychle a zběsile"). /// Co se týče toho dobrého na filmu, tak jako chlap samozřejmě oceňuji, že ženské představitelky jsou fakt nádherné, což však nebudu zohledňovat v hodnocení filmu. Pro mě byl jediným pozitivem Donnie Yen, který se mi tu hodně líbil - bohužel se však téměř nedostal k tomu, aby ukázal, co v něm skutečně je. I navzdory tomu jasný odpad. ()

nudlis odpad!

Ubohý přehrávky, drsný i vilný pohledy Nafťáka a dalších účinkujících (o hraní se v tomhle případě nedá mluvit), snaha udělat z hlavní postavy něco jako 007 (všechny zmlátí aniž je sám zraněn, vojede všechny ženský co potká, má různý vychytávky a fintičky), ... To fakt chtělo véééélkou "fantazii" něco takovýho natočit. Ale s Carusem to jde od Disturbie z kopce, takže se asi není čemu divit. Zbytečnost. ()

Dave_Novic

Xander je opět zpátky! Ukradne ti přijmač na satelit a ještě ti ho doma napojí Ať si můžeš doma hezky naladit Fotbálek.. žádná kreč, spousta akce, krásných bab a spousta vystřílených kulek. Neuvěřitelná nálož ze serie xXx.. Frajeřínka jen do té doby dokud nezapnete mozek a neřeknete si "Sakra tolik akce, to by se dalo zkrátit do 3/4 hoďky příběhu, zhruba od poloviny vám film dává smysl.. Honíte někoho kdo nakonec je váš kolega a vraždíte jen proto že vás tam tlačí čas.. film jsem si schválně pustil z nostalgie a chtěl jsem se také podívat na další propadák.. Nabušená sestava herců a kaskádéru, frajeřína kde se jen podíváš ale šileně přeplácáný blockbuster, který se snaží jen vycucat naposledy z Xandera poslední prachy.. Film --- příběh 4,5/10 - Frajeřína, přestřelky, choreografie 10/10 ()

skok01

Jj OK. Je to šílené. Ty 4* jsou asi nadhodnocene, ale ať. Já jsem se celkem bavil, akorát bych to nenazval akční/dobrodružné/thriller, ale akční komedie. Tak jsem se už dlouho nenasmál u akčního filmu. Ale teď už opravdu a k věci. Děj dobrý, zápletka super, gradace děje/napětí paráda, vyústění děje/závěr geniální. Závěr mě dostal, skutečně jsem posledních asi 30 minut věřil tomu, že Gibbons je mrtvý. Tady mě tvůrce naprosto dostal. A motiv vícero agentů XXX na jenom písečku, kteří jsou prvně proti sobě a na závěr táhnou za jeden provaz a ještě navíc to není úplně trapné a uhozené, fakt se Ti všichni XXX agenti snaží a pěkně se předvádí. Zkrátka závěrem je to MILÉ (ale je to dostatečné pro akční film?). ()

Milo384

Přepálená akční jízda. Docela jsem se pobavil, některé hlášky i fungovaly. No a žasl jsem, co vše se dá vymyslet za blboviny. ()

Blahis

Už dlouho se mi nestalo, že jsem chtěl odejít z kina během projekce. Kdyby vedle nespala přítelkyně a mě nebylo líto ji budit, tak jsem to udělal. ()

xx66xx

Velice dobře udělaný film od začátku do konce to co jsem čekal to jsem dostal .Samozřejmě se tu najdou jedinci kteří omylem na té filmeček došli a byli pobouření že to nebyla pohádka o červené karkulce . ()

JerryR

Zatim nejhorsi film s Vinem. Naprosto otresne obsazeni, hlavne ty zeny, jedna krehci nez druha, asi nejake zname youtuberky, Fakt des, fim mi vybec nedaval smysl. Do kina na to nechodte. Bohuzel na dalsi XXX uz pujde mimo me :-) ()

Joker_006

Tak a je to tu,zase spousta kritiky.Nechápu ty co od toho čekali nějaký duchaplný příběh a podobně.Vlastně to bylo super,pořád se tam něco dělo,tak jsem se nenudil a dostal jsem přesně to co jsem od toho čekal.Spousta akce a tak to má v takovém filmu být.Kdo hledá jen akční zábavu a nečeká nic víc,bude spokojen. ()

ferdomravec

Je pravda ze tych 105 minut zbehlo ako voda a nenudil som sa ale inak to je strasna kokotina. A slovne spojenie - prehnane akcne sceny - dostavaju novy rozmer :) ()

PsenickaR

Tak se na to podívejme, Vin Diesel je po dlouhé době zpět v roli maníka, který zbožňuje extrémní adrenalin. Solidní akční film, ve kterém nalezneme tyto prvky : Vin Diesel a jeho drsný a cool hlas, Vin začne pracovat pro vládní agenturu, Vin dává dohromady partu, která by šla do akce pro vládu s ním, Vin a jeho parta se snaží získat skvělou tech věc ( Pandořinu skříňku ), Vina a jeho partu se snaží někdo zabít a tak se to zvrtne v pořádnou řež, Vin a jeho parta se v rámci úkolu pohybují skrz kontinenty a ke všemu má film skvělý soundtrack s parádní a svižnou hudbou, kde se v některých skladbách zpívá o cool autech. Co mi to sakra jen připomíná ? A to je ten problém, film nepřináší nic nového, vezme jen původní zápletku, k ní přidá jen otestování Vina, zda je schopný a pak se na to naroubují části z rychle a zběsile 5, 6 i 7 a říká se tom nový XXX. Tohle prostě nefunguje, ano film má tempo, ale je to prostě jen klon jiné série a s původním XXX toho moc společného nemá., nepřináší nic nového, nic co bychom neviděli a je až s podivem, že se z toho stala taková vykrádačka Fast and Furious.55% a nic víc. ()

Ninja854

Od prvního dílu uběhlo 15 let a Xander zestárnul. Ale zase musí jít pracovat pro NSA aby dostali někoho, který hází na zem satelity. Akční sekvence jsou povedené protože to je prostě xXx film. Vrátil se také Ice Cube jako Darius Stone což nikdo nečekal po špatné dvojce,ale aspoň tam je napsaný že 11 let čekal na vytočení 9. Film se mi moc líbil a kvůli tomu dávám tomuto filmu 4 hvězdy. ()

MisaP3

Po dlouhé době jsem se dostala do kina, vybrala jsem tenhle kousek, jelikož z předchozích dílů jsem věděla, že je to super na odreagování a užívání si akce, víc jsem o tomhle filmu netušila, nějak jsem se nedostala ani k traileru. Když v úvodních titulcích naskočila jména Donnie Yen a Tony Jaa, tak se mi trochu zrychlil pulz, jelikož bojový styl těch dvou mám moc ráda. Když pominu fakt, že místy je film tak přehnaný až se člověk musí smát, tak to bylo vážně super. Příběh, dialogy, nic moc, ale akce a nadupanost celkově, ať soubojů, střelby nebo honiček, je prostě ideální na vypnutí mozku ()

Hybridak

Do kina som prišiel s vedomím, že nemám očakávať nejaký vážny príbeh, ale odľahčenú zábavu a presne o to ide! Bola nám sľúbená šialená, super akčná jazda a to je presne, čo sme dostali. Ja som bol absolutne spokojný. Film mal veľa šialených scén, herecké výkony neboli vôbec špatné- Nina Dobrev príjemne prekvapila :D ()

Tobias_Sin

Od tohoto snímku jsem opravdu nečekal moc. A dostal jsem to. Představování postav na začátku bylo v celku dobré, nejzáživnější však byl tým záporáků. Měli šmrnc. Tým xxx od cage moc neoslnil, tam chtělo přidat. Ale první polovina filmu mě bavila, akce měla rychlé tempo a já tak trochu doufal, že finále bude nějaká originální bitka, ve které se projeví bojové schopnosti Donnieho a Tonyho, kteří měli výborný začátek. Druhá polovina filmu však vedla spíše dolů.. bohužel.. ()

Stannley_B

Letošní největší akční pecka plná neuvěřitelně originálních, vlastenectvím a testosteronem prosáklých hlášek typu ''your country needs you''. Kdyby tam byla ještě jedna hláška navíc, celej vesmír by už byl nejspíš úplně v prdeli. Xander chce ve filmu zprznit snad každou lady v bikinách, kterou potká ( jiný hadry tam skoro ty pipky ani nenosí...nepotřebujou to, protože se natáčelo buď v zemi, kde teploty nejdou pod 40, nebo kolem nich vybuchuje tolik věcí, že se musí co chvíli kropit vodou aby neuschly) i evidentně lesbickou inkarnaci Trinity, která si libuje v bondage a zbraních, který váží zhruba stejně tolik co ona, a která prostě lesba být musí, protože Keanu Reeves zrovna ve stejnou dobu, co vznikala tahle grandiozní pecka natáčel pokračování Johna Wicka v LA o dvě ulice dál a vypadalo by prostě divně, kdyby se Neova štramanda válela někde za vybuchlým náklaďákem po nevlastním bráchovi jeho BF Morfea. Xanderova nejstilovější balící hláška ,, tenhle parádní kožich jsem kdysi dostal po koncertě od Leoše Mareše'' kupodivu zabere jen na princeznu Sonyu, jejíž agent musí být naprostej idiot, když ji místo na natáčení Mortal Combat: Johny Cage is back s Nicolasem Cagem v hlavní roli, pošle k Dieslovi v uplých latexkách, za který by se nemusela stydět ani Mia Khalifa, s naivní otázku, pro koho že to vlastně pracuje, protože ona si myslí, že pro MI5 to asi nebude (to xXx, co má vytetovaný henou přes půl zad asi znamená, že celou dobu maká pro kriminálku Modrava a GoldenPrivate) Nejstylovější koc v celým filmu je ovšem kočička v krátký sukni, bílým plášti (jako, že je chytrá) a brýlích bez dioptrií, o který jsem si naivně myslel, že je to ségra Sashy Gray, ale nakonec se z ní vyklubala opravdová herečka, která uměla fakt krutě celej film otevírat nějakou záhadnou krabičku, co svítila modře a z nějakýho důvodu byla hrozně důležitá (mě to bylo jedno, celej film jsem doufal, že až otevřu CSFD a najdu tam její jméno, tak tohle XXX není jediný XXX v jejím repertoáru...bohužel jsem zjistil, že jediný další XXX, ve kterým hrála, jsou Upíří deníky a sorry jako, ale tohle porno prostě nedávám ani já) a zrovna když ji potřebovala otevřít nejvíc, tak zjistila, že k ní potřebuje taky napájení 400V, který tam naštěstí bylo,i když ho celej film před tím vůbec nepotřebovala- prostě karma je někdy nevypočitatelná mrcha. Možná bych se ještě mohl zmínit, že hlavního záporáka hrála paní Chýlková, která vypadala celou dobu jako fakt rajcovní MILFKA, než ji nějakej japonskej ninja, nejspíš brácha Jackieho Chana, padákem vysadil z letadla. Co bych mohl jestě vypíchnout, tak je vedlejší role Ice Cuba, která však byla pro celý děj klíčová a v jeho podání naprosto exelentně neuvěřitelná (předpokládám, že asociace amerických dentistů mu v tomhle roce udělí cenu za celoživotní výkon a propagaci dokonale rovných zubů) Jen mě možná trošku mrzelo, že ve scéně s granátometem, když byli všichni úplně v prdeli a jediná zbraň, kterou měli, byl vybitej vibrátor lesbičky Trinity, nepřišel s Ice Cubem i Snopp Dog. Možná by to ve mě tolik neevokovalo jistou podobnost s The Expendables 2 a Chuckem Norrisem, ale to je asi můj problém a podobnost je čistě náhodná (já měl prostě velkou představivost už od malička). Budem se muset spokojit pouze s faktem, že dal Snopp k dispozici aspoň bitches z jeho harému na natáčení a pár kilo koksu režisérovi aby tahle SHOW vážně stála za to. O S. Lee Jacksonovi( Hadi v letadle) se zmiňovat ani nemusím. Ten sám o sobě zaručuje dostatečnou kvalitu filmu a jeho hlášky jako vždy hýří elánem a vtipem. Samozřejmě bych mohl napsat ještě spoustu pozitivních věcí, ale nerad bych vám dával další spoilery. Tohle dílo nemůžu jinak než doporučit a pokud míříte do kina a stále váháte, co za velkofilm si vybrat, tak tenhle plnokrevnej blockbuster je hned po Angel of the Lord 2 jasná volba. Co jinýho taky čekat od režiséra, kterej si říká hustě DJ a scénáristy s kameramanem, kteří maj spolu evidentně shlídnutý všechna videa na PornHub...... () (méně) (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)