Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

Nettrass

Adélu jsem ještě přežil, ale co je moc, to je příliš. Tenhle film mně naprosto změnil. V práci jsou naštvaný, že na ně koukám přes svářecí brýle. Kytky jsem věnoval sousedům, do lesa nechodím už dávno a pro jistotu nejím ani špenát. Snad se vše vyřeší příští týden, kdy se stávám námořníkem - ( Trifidi prý neplavou ). Začátek dobrý, pak to trochu rozbředlo - slabší *** ()

Terva

Možná jedna z nejznámějších katastrofických knih napsaná Johnem Wyndhamem se dočkala dalšího zfilmování. Je to sice jen televizní produkce, ale alespoň to připomene, že něco takového existuje. A možná se konečně najde někdo kdo si troufne z toho udělat celovečerní kino film. Kniha se dočkala i pokračování s názvem Noc Trifidů, kterou napsal Simon Clark http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF Ale zpět k tomuto tv seriálu. 12 : 03 to je ta hodina a minuta, kdy začíná tento příběh. CITÁT - Prosím, dívejte se za nás !!!........ Ten film by měl být živější a akčnější, ale místo toho se líně vleče a vše to podporuje nepovedený pomalý hudební doprovod ( Alan D. Boyd ). Z Trifidů toho není moc vidět, ale i tak jsem čekal, že budou vypadat trochu jinak. CITÁT - Oči na šťopkách........ Bezmála tříhodinové dobrodružství rozdělené na dvě části nebylo zase tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zůstalo i trochu věrné své knižní předloze. Film o tom, jak by mohla dopadnoud lidská společnost, kdyby oslepla a měla nebezpečného protivníka ( příklad je určitě film 28 dní poté ). Zde jsou tím nebezpečím chodící rostliny Trifidi. Trikově a dramaticky lehce průměrný televizní snímek. ()

Expendable

Film mě bohužel moc sklamal, byla to mega sračka nehorázného kalibru a ještě k tomu nízkorozpočťák. Trifidy jsem si podle knížky Johna Windhama představoval jinak a taky se tvůrcům nepovedlo navodit napínavou atmosféru. Navíc výběr herců byl dost pochybný. Takový xichty jsem už dlouho neviděl ()

Bubble74

Hvězda navíc za skvělou Joely Richardson a za ďábelskou epizodku její matky. Škoda, že dámy neměly společnou scénu. Knihu neznám, ale film sám o sobě nebyl taková zoufalost, jak zde mnozí naříkají. Série katastrof s efektními vizuály udeřila hned zkraje, hladové Adélky začaly záludně řádit a nebohé lidstvo zdárně ubývalo. Napínavé, akční, krvelačné. K velké hromadě žehlení zcela vyhovující film. ()

corpsy

Rozvinutejší a príbehovo vernejší predlohe, ako verzia z roku 1963. Ale s menším kúzlom. Predsa len mi sadlo brakovejšie 60tkové spracovanie, ktoré dokonca spravilo s Trifidov mimozemský organizmus. Teda pomerné dobe. Toto ide tak isto s dobou, ale v zásade tým akosi stráca napätie a sústreďuje sa ako ináč podať katastrofický pohľad na svet. Akcia tu je, ale upozadená. A to u mňa za príliš veľa bodov nieje. ()

Rosana

Tato adaptace knihy se mi hodně líbí. Ačkoliv není tak podrobně popisná, jako v knize, je zajímavé, jak autoři filmu zasadili děj do dnešní doby, nikoliv do doby, ve které se román odehrává. Efekty a Trifidi jsou mod dobře udělaní, atmosféra je tajemná a strašidelná, bohužel scénář trochu pokulhává a některé herecké výkony či chování postav neuvěřitelné. Bohužel jsm viděla jen první polovinu filmu, třeba se mé hodnocení po shlédnutí té druhé změní. ()

zahubicku

Kniha je taková moje srdcovka :) i přesto, že film nebyl nikterak dobrý, 3* si zaslouží za skvělou atmosféru, která ale byla lepší v knize. ()

PKD

Zbytecna adaptace o kterou nikdo nestal a nechtel. 3. verze genialniho romanu a ja navzdy, volim c.2.😉 Kvalitni obsazeni, to nezachrani. V tomto pr., ne. EdaS to vystihl. Sympatické je aspoň to, že všechny 3 verze jsou britské a kdo jiný by měl právo si to podělati v 1. a 3.př., než oni svého autora? ()

blackrain

Neočekávala jsem od filmů kdo ví jak úžasné zpracování, protože šlo o sérii, která byla určena pro televizní obrazovky, ale to neznamená, že by to nemohlo být kvalitní. Jenže tady se nepovedlo vůbec nic. Atmosféra žádná, herci jsou sice sympatičtí, ale tak nějak neměli co hrát a bohužel se tu všechno děje strašně monotónně a i tak to působí. Knižní předloha se mi do rukou nedostala, tak nemůžu porovnat. Ale jak je o knihách známo, tak bude určitě mnohem lepší. ()

Tony.cs

Kdybych neznal předlohu a seriál z roku 81, tak by se mi ty dva filmy líbily mnohem víc. Nebylo to tak zlé. No, ale já předlohu znám a seriál jsem také viděl, takže smůla. ()

slunicko2

Zcela zbytečný dvoudílný (!) seriál. 1) Mají se filmaři věrně držet knižní předlohy? Někdy to jde, jindy ne. Jednou vznikne ilustrace ke knížce, jindy knižní inspiraci ani s největší fantasií neurčíte. V tomto případě je předloha jasná, ale čtenář nad výsledkem zapláče._____ 2) Knížka z roku 1951 se parádně čte. Svěží styl a děj prokládá lehce filosofujícími úvahami o všem možném, aniž by to ubíralo na čtivosti. Barvotiskovou love story jsem autorovi, stejně jako milióny dalších čtenářů, odpustil hned při prvním čtení. Spolu s plukovníkem Beadleym jsem vytvářel smělé obrazy života budoucí společnosti. Intelektuála Cokera jsem měl rád pro jeho schopnost mluvit k lidem z různých sociálních vrstev i pro jeho názorový vývoj. Zoufal jsem nad zaslepeností slečny Durrantové i nad neofeudálními sinekurami pistolníka Torrence. Spolu s Billem jsem hledal (neúspěšně) odpovědi na otázky o příčině katastrofy, o roli trifidů i o povaze lidské společnosti. Knihu jsem četl mnohokrát a vždy jsem s ní strávil krásné chvíle._____ 3) Empatický čtenář tohoto komentáře jistě tuší, s jakým zděšením jsem zjistil, že ve filmu plukovník Beadley vůbec nevystupuje.. Z dobrodruha Cokera se stal major americké (!) armády, ze slečny Durrantové masová vražedkyně a z Torrence lehce transvestitní šéf zločinecké bandy. Aby diváka tvůrci neuvedli do pokušení přemýšlet, určili jako příčinu katastrofy sluneční erupci a důsledně vyškrtali z děje jakékoli náznaky duševní činnosti._____ 4) Z příběhu o přežití v postapokalyptickém světě, z příběhu o tom, jakého druhu bude muset být nová společnost a jakými pravidly se bude muset řídit, z příběhu, který lehce nadhazoval zásadní otázky lidské existence, se stal prvoplánový akční thriller (na pomezí jedné hvězdičky a odpadu) o boji se zmutovanými rostlinami a se zdivočelou zločineckou bandou, thriller sestávající výhradně z klišé, kde nemá místo jediný okamžik, který bychom už neviděli alespoň ve stovce jiných daleko lepších filmů. ()

italka63

Tahle kniha byla přesně třetí sci - fi, co jsem jako dost malá holka četla, a byla skvělá.To, co jsem viděla, byla vylepšená pochodující aloe vera s dalšími vlastnostmi, nad kterou by možná indiánští šamani zaplesali, jen já ne.Takžže pouze za snahu a mírně oplácaného Jasona Priestleyho dávám dvě hvězdičky. ()

togaf

Jako zpracování knihy strašné - všechno, co je v knize, je ve filmu stonásobně zramatizované, bohužel naprosto zbytečně. Kniha je strašidelná a uvěřitelná, film je typická apokalypsa s rodinnými hodnotami a záchranou na poslední chvíli. Škoda, protože o vraždících kytkách toho moc natočeného nebylo - a to, co bylo, stojí za prd (viz Stalo se). ()

fmash

Odhlédnu od zde často vytýkaného zneužívání kvalitní předlohy, jež si zasloužila lepší zpracování, a budu vytýkat věci, které mi vadily přímo na filmu. Moc dlouhé; příliš televizní zpracování se spoustou vaty mě tři hodiny pozorného neudrží. Moc ideologické; nerad co deset minut poslouchám fráze typu nestarali jsme se o planetu, tady jsou plody. Moc předžvýkané; každá výraznější postava je daná první vteřinou svého zjevení v obraze a překvapení se od ní dočkat nelze, k tomu tuna ohraných klišé. Zkrátka všeho moc škodí. Na druhou stranu v těch třech hodinách bylo asi pět celkem napínavých scén, několik zajímavých situací s osleplými davy a sympatická Joely Richardson. Dívat se pouze ze zvědavosti nebo ze studijních důvodů — zábava je to velmi slabá. ()

ilemas

Opět velmi mizerné televizní zpracování jinak výborné knihy, špatně vybraní herci, neherecké výkony. Snad se někdy dočkáme lepšího zpracování alá Spielberg nebo Cameron.... ()

rakovnik

Sci-fi žánr vskutku miluji, ale když se zvrtne do příběhu o lásce, cti a dalších ušlechtilých citech, kde jakoby mimochodem pochodují po zemi masožravé květiny, které žerou hlavně ty zlé, tak nevím nevím... ()

SallyZen odpad!

Knížku jsem nečetl, ale tohle byl dost špatný film. Podle mě se to natáčelo úplně zbytečně. Triffidi mi přišli pěkně pitomí a ty lidi ještě pitomější. Scénař špatný celý. Radši ani nepsat. 5% ()

Martin741

Typicky blby brak z UK natoceny za par supov. Vrazdiaca flora je na popukanie smiesna, herci nepredviedli nic, ani Brian Cox /Bourne Ultimatum/. 5 % ()