poster

Chaloupka na vršku (TV seriál)

 • Slovensko

  Chalúpka na vŕšku

Loutkový / Pohádka

Česko, 2006, 20x8 min

Hudba:

Petr Skoumal

Střih:

Lucie Haladová
(další profese)
 • majkl44
  *****

  To je skvělý večerníček. Loutkové vyprávění o tradičních celoročních zvycích, i když už některých zapomenutých, prostřednictvím jedné vesničky se opravdu povedlo. Myslím, že tohle děti potřebují..(22.12.2013)

 • DinoRaptor
  ***

  Mezi novými večerníčky je tenhle fakt o něco lepší. Ale znám přesto mnoho lepších večerníčků.(10.8.2009)

 • Teya
  *****

  Úvodní kýčovité sluníčko vem čert - tohle je po všech těch ohavnostech, které u nás v posledních letech hojně vznikaly, konečně milý, vkusný a po výtvarné stránce překrásný večerníček. Opravdu jedna z mála pohádek, kterou můžu dítěti pustit s klidným svědomím, aniž bych se musela obávat o její duševní zdraví. Tvůrcům tleskám a děkuji za tak milou podívanou.(2.1.2011)

 • Tommassi3
  ***

  Přes velmi zdařilou animaci, která se příjemně pokorně vrací k tuzemským žánrovým kořenům a zejména předrevoluční tvorbě s Břetislavem Pojarem na čele, platí Chaloupka na vršku za poměrně hluchou, zejména dramaturgicky, edukaci, jejíž motivace však v důsledku rozhodně nelze neocenit.. Ten zdejší hype ovšem nastavuje zrcadlo dnešnímu divákovi, dospělému podotýkám, který zkrátka po těchhle chvályhodných starosvětských projektech hladoví..(3.10.2016)

 • Gemini
  *****

  Kloubouk dolů. Chaloupka Na Vršku je v současné tvorbě pro děti jako cosi z jiného světa. Světa, který má myšlenku, a který plně vytěžuje tradice, lidové zvyky, říkadla, pranostiky atd., a hlavně působí velmi mile a v podstatě i uvěřitelně. Jistěže je to venkovská idyla jako z Babičky, ale to bylo dílo Josefa Lady taky, a tohle je, líbějí odpustit, především a hlavně večerníček, takže s nějakým realismem si jdou laskavě k šípku, vašnosto;) Animátoři si dali velmi záležet, a kromě občasného pocitu, že těch políček je trochu méně, než by bylo ideální, se na tyto příběhy z doby dnes už dávno minulé, dívá velmi dobře. 90%(19.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace