V létě roku 1968 se matka se dvěma dospívajícími dcerami a přítelem vrací z letní dovolené v Itálii. Je noc na jedenadvacátý srpen. A rozvedený tatínek se právě oženil ve Vídni se svou mladou přítelkyní. Takový je začátek filmu, jenž zachycuje jejich intimní osudy v nastávající éře normalizace, a který vrcholí Chartou 77. Vypráví příběh Marty, dvou dcer - Gábiny a Majdy - a jejich postupně přicházejících a odcházejících "tatínků". Zatímco někteří "tatínkové" se postupně snaží zvrátit kolo českých dějin, Marta a její dcery vzdorují následkům, které tyto jejich pokusy u komunistického režimu zákonitě vyvolávají. Matku a dcery poznamenává jak disidentské působení jejich blízkých, tak situace, do nichž se samy svými činy dostávají. Intimní pohled na soukromé životy v nelehké době napsala Tereza Boučková a inspirací jí byly vlastní zážitky a vzpomínky. Režisérka Irena Pavlásková natočila film plný bizarních i tragikomických scén, v němž dostaly velký prostor především herečky Vilma Cibulková, Dana Marková a Tereza Voříšková v hlavních rolích. (Česká televize)

Gezi94

Skutečně mrazivá komedie.Ačkoli mě tento film zaujal,tak mě jisté věci trochu iritovaly.Například Martino střídání chlapů,striptýzová scéna(co?) a vykreslení disidentů jako bohémů.Jedna hvězda navíc za Jiřího Dvořáka. ()

Dartdevil

Největší zápor: málo reality (příběh, práce StB, masky, málo vyjádřený strach postav), největší klad: trio ústředních hereček. ()

quixote

Po nedávném shlédnutí "Tří sezon v pekle" mi výprava filmu připadá dělaná jako na koleně: sem tam lešení, nějaký transparent, z Muzea MHD vyjela dobová tramvaj. Co se týče vykreslení doby, je film příliš barevný a selankovitý a místy zcela nevěrohodný. Některé postavy jsou až zbytečně karikovány, což přikládám na vrub režii, ne hercům. Tohle že je "mrazivá komedie"? Ani komedie, ani mrazivá. Pusťte se "Ucho" nebo "Pouta" a plytkost tohoto opusu bude do očí bít ještě mnohem víc. ()

BDMarty007

Tenhle film ve mě vyvolává velmi rozporuplné pocity. Nelíbí se mi, jakým způsobem zachycuje období normalizace. Tragédii té doby vlastně bagatelizuje, dělá z toho takový trochu mejdan, který občas zatrhli. Chartisty ukazuje spíše jako partičku lidí, z nichž někdo byl donchuán, někdo byl pěkný slaboch, ale nějaký pozitivnější profil nevidno. Dále je tam spousta momentů ve scénáři, které působí značně uměle a nevěrohodně. Ať už je to třeba ta scéna s trojitým striptýzem, která i kdyby se to tak třeba bývalo stalo, a jakkoliv se mi na pohled líbila, tak ve filmu neměla být, neboť je prostě nevěrohodná a celý film posouvá ještě dále špatným směrem. A podobných momentů je tam více. Nemluvě o volbě písně režimního prominenta KG jako ústředního hudebního motivu. Na druhou stranu mě opravdu bavil rozverný Ondřej Vetchý v roli parafrázující Václava Havla. A i jiné herecké výkony byly velmi příjemné (Tereza Voříšková, Dana Marková, Vilma Cibulková). Ačkoliv tedy pár herců a krásných hereček zahrálo skvěle, výsledný celek je sice zábavný, ale poněkud sterilní a povrchní, a hloubkou mi připomíná spíše TV film. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si uvědomil, jak v podstatě skvělý je Trojanův Občanský průkaz. Výstižný komentář: Enšpígl ()

waska

Mrazivá komedie? To těžko. Bez ducha, bez nápadu, bez ničeho. A nebýt skvělého Vetchýho a striptýzu u písničky C´est la vie, nevim nevim, jak bych hodnotil. ()

josieaddms

Češi jsou fakt mimo. Já mám pocit že si vůbec neuvědomují pravou podstatu věcí. Jejich vnímání života a jednotlivých událostí je nemálo překroucené. Jejich filmy mi už začínají lézt krkem. Nejen že film byl ve své podstatě pouze o tom, že Havel byl skvělej umělec, a že Cibulková je nádherná žena, což jsou dva názory s kterými silně nesouhlasím, ale ještě ke všemu byl film celkově morálně pokleslý, nudný, a poslední hodinu trapný a bez nějakého smyslu. A všechny ty jejich happyendy a udobření se se všemi taky nesnáším. Vždyť lidi takovýhle nejsou, a nikdy nebyli. Vždycky byli všichni svině, a prasáci, a o těchto lidech se to i dobře vědělo, takže nevím proč bychom si měli hrát na něco jiného. Češi přitom mají tak obrovskou škálu toho, o čem by mohli točit dobré filmy, kdyby si přiznávali jací vlastně jsou. Zabíjejí vlastní možnosti, zabíjejí čas, a taky zabíjejí diváky těmihle děsnými slátaninami. ()

Hermanka

Ajajaj, vlastně se pořád v té době (resp. ve filmu) souložilo, pořádaly mejdany, a vyhýbat se fízlům byla legrace. ()

lakart

Takovýchto retro filmů narážející na tvrdou dobu normalizace už vzniklo v Česku nespočet, ale kvalitami hýří jen hrstka. Tento film kvality bezpochyby má. Scény nejsou nudné, trapné a mají snahu něco divákovi sdělit. Problém ovšem spočívá vtom, že film nefunguje jako celek. Je to prázdný příběh bez nějaké hlubší myšlenky. Takhle zapadne do změti těch spousty retro filmů bez celkové kvality. 55% ()

PaRi

Hm, tak podle tvůrců byli disidenti sebrankou podivných amorálních sebestředných individuí, které většinou zajímal sex a chlast a mezi nimi se motalo pár senilních starých profesorů a pokud se někdo k disentu dal, tak v tom hrál roli zase jen sex. Takže podobný portrét, jak je vykreslovalo Rudé právo. Prostě zkrachovanci. Režisérka se scenáristkou mají zřejmě vlastní zkušenost. Navíc jejich pohled na Havla je ubohost, která si v ničem nezadá s pohledem komunistů. ()

Sinusiridum

Shlédnuto zcela náhodně a při nudném večeru docela pobavilo. Vnímala jsem to ale jako komedii, nikoliv mrazivou a navážno se to nedalo brát. Bavilo mě to retro kolem. Nemusím to vidět nikdy znovu, není to žádnej poklad, ale z toho co se nabízí v tv, to je v tý lepší půlce. Jako jednohubka, když není nic jinýho, vpohodě. Jinak o podprdě a spoďárech, co měla Vilma, si v tý době mohly nechat ženský akorát tak zdát :-) ()

xenopus

OK. Co bych na tomto filmu vyzdvihnul? Nevím. Proč bych měl vidět tento film znovu? Nevím. Proč bych ho měl někomu doporučit? Nevím. Proč bych si měl tenhle film pamatovat? Též nevím? Vlastně jedinou zapamatováníhodnou scénu zabila neautentičnost bokovek na T. Voříškové (a koukám, že nejsem jediný, komu to vadilo, že, Enšpígle :-) ). Takže možná kvůli této scéně si film pamatovat budu, ale jinak vlastně ani nestojí za komentář... Slabé 2*. ()

playboy_05

Rezisercin Bestiar osobne povazuju za jeden z nejvetsich filmovych bizaru, co jsem mel moznost kdy videt...tohle je nastesti jen hloupost a nuda. Prosim at uz nic netoci. ()