Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

Zemi11

Vystupuju tam v show anky agorový :-D Jsem miliardář, v žebříčku časopisu FORBES jsem byl mezi stovkou nejbohatších mužů planety, podnikám ve finanční sféře skupiny CPF, mám podíl v pojišťovnictví a snažím se zprivatizovat komercionální banku. Já nemám za kamaráda premiéra, z kamaráda jsem premiéra udělal, a to je rozdíl :-DDDDDDDDDDDD Whow! No to je újezd!!!!! ()

insurgentes

138. nejhorší film, to být Vorel, chápu jako velké ocenění. Co by to bylo za velikána, kdyby byl lůzou pochopen za svého života. To až jednou, až budou Vorel i smetánka z CSFD i se svými odpady čuchat fialky zespoda, budem sladkobolně hrabat prstíčkem a fňukat Vorel, Vorel. Zatím je situace taková, že česká společnost se nerada dívá do zrcadla, a raději onanuje u bezpečných komedií anebo pseudoartů typu Karamazovi. Hlavně, aby se ve filmech řešily problémy, který nemůžou nikoho nasrat, hlavně, aby nás to nezasáhlo na nějakým citlivým místě, protože kdyby jo, dáme automaticky odpad, od toho tu přece je (ten film není špatný, to hodnocení vypovídá spíš o pocitech, které vyvolal..), a hlavně, abysme sami před sebou neztratili glanc, jaký sme těžký intelektuálové a moc tomu rozumíme. Zvedá se mi z vás, lidi, kýbl. Jo a, Fisher for President! V ()

netahlo

Vubec to nebylo tak spatny, spousta zdejsich mudrcu zjevne nepochopila tu nadsazku. I v te se ale skryva velky kus pravdy o tom jak to dneska chodi. ()

casioa....

"Naval kilo, ty pičo" :D asi jeden z najsvetlejších momentov celého snímku. Odpor vo mne vzbudzoval ten cigánsky (rómsky, aby som bol politicky korektný :) sound...."fuj blée, no mna jebnee" (po trnafsky :) Čiže, rozhárané a nesúrodé pozliepanie pokusov o skeče a nový prístup. WTF na českú nôtu, "užasné" výkony hercov, najmä Mádl a tá histerická *iča, čo hrala rosničku, no boha. Mádl vyzerá ako seriálový sobášny podvodník ala trápne seriály na našich sk/cz TV staniciach prebraté z latinskej ameriky alebo, v poslednej doby aj z ich vlastnej koprodukcie (teda, skôr kopulácie :). "Jsem nezávislej novinář" to akože zabil, že no. Jediné pozitíva vidím v zobrazení "pozitívnej" diskriminácie, ktorá sa na nás deje a pácha, od "tmavej" menšiny, a tiež v zobrazení toho, o tom ako a povedzme prečo, to tak vo svete chodí (nie len v našich luhoch a hájoch). Money, money, money. ALE-boha, tie herecké PSEUDOvýkony....no fak fak, až na Orla mladšieho-ktorý to dával aj napriek krátkosti pobytu pred kamerou, a povedzme aj toho staršieho. Ťažké 3*....veľmi ťažko naškrabané. ()

bari68 odpad!

Pozorujem kam sa až môže režisér vyšplhať na vrchol trápnosti.Nechcem byť populistický, ale aj navzdory pravdivej sociálnej kritike voči Rómom, nemôžem inak než takéto hodnotenie.A dúfam, že toto bol len krátkodobý výpadok, pri ktorom mal Vorel asi delírium, aby som si ho mohol znovu začať vážiť. ()

klukluka

Tomáš Vorel měl prý v době uvedení Miliardáře do kin prohlásit něco v tom smyslu, že doba pro přijetí/ pochopení tohoto filmu teprve přijde. První dvě projekce u mě byly za nula, ale dal jsem tomu ještě třetí šanci, protože filmy tohoto režiséra mají kvalitu pod povrchem a mě opakovaně usvědčují z prvotního nepochopení. Ta forma je příšerná, je to nihilistický, cynický, vulgární, uječený, afektovaný, zlý, amorální (ty šukačky za přítomnosti toho kluka), ale trefně to zobrazuje skutečný význam komerčních televizí. Majitelům finančních impérií se tenhle nástroj na ovlivňování veřejného mínění úžasně hodí do portfólia, takže Patrik tehdy možná Petrovi ukázal cestu. A já jsem se tentokrát zkusil povznést nad to, jaký lidský odpad tady udělali z investigativních novinářů a po dvanácti letech od natočení tomu přiznám určité kvality. ()

Eraserhead

Jeden z těch filmů jejichž sledování přináší fyzickou bolest. Na druhou stranu je od Tomáše Vorla sympatické, že solidárně drží krok se současnou českou tvorbou a zastává heslo "to je blbý, to se bude líbit" :-) ()

baXter odpad!

Takhle to dopadne když skupina neherců začne hrát a režíruje to T. Vorel. K zblití. Jedinej kdo se dá, tak je Matonoha, ale i tak to bylo naprosto ubohý. Kdo tohle financuje, tak by se měl fakt zamyslet a zajít si k lékaři, patrně trpí nějakou poruchou. ()

eagle-eye odpad!

Sorry Vorle... Jako Pražskou pětku a Kouř hodnotím jako skoro geniální filmy a Skřítka + Gympl jako nadprůměrné, zbytek OK, tak v případě tohoto paskvilu musím dát výjimečně za pravdu většině komentářů. Beru to, že úmysl natočit film o manipulaci s médii, je v našich končinách docela trefné, ale takhle to zmršit a dovolit si obsadit nicku Janečkovou do celovečeráku... Výsledek je prostě katastrofální a ani dobří herci nemaj co zachraňovat. Tak příště už to snad bude lepší. PS:Zasmál jsem se jen jednou - "Dej mi kilo, ty pičo!" A to je taky málo na komedii... ()

Paity odpad!

Tak prosím tímhle filmem se chlubila v rádiu ta nicka Partyšová, která pořád zmiňovala, jakou tam že nemá roli. Film je pitomost, ona je dylyna a celé je to stejně krátné jako Matonohova mísa po rannní nevolnosti. ()

Romario

Hodnocení na čsfd mi je záhadou. Není to tedy nic světoborného, ale tolik odpadů nechápu. Už jsem viděl spoustu horších a hlavně nudnějších filmů, a to i z kategorie TOP zde celkově. Vorel si prostě jede svůj styl, v odlehčeném duchu. Některé "herecké" výkony jsou sice dost slabé, třeba to co předváděla Kateřina Sedláková, ale asi to tak bylo zamýšlené. Hlavně se tu spousta uživatelů nechává hodnocením strhnout. Vidí, že střední proud dává odpad, tak ho tam napálí taky, bylo by zajímavé udělat průzkum, kolik z nich by stejný film hodnotilo lépe, kdyby zbytek stáda dával místo odpadu plný počet. ()

Stružák

Podle hodnocení tady jsem čekal daleko větší ptákovinu teda. 🐦 Jasně, dobrý to nebylo, místy to bylo ostudně trapný, ale nad pár scénami jsem se usmál, párkrát i dokonce zasmál. Furt se teda jedná o šíleně zapomenutelnej film, kde není jedinej důvod si ho pustit znovu, ale v podstatě to jako taková parodie a satira docela fungovalo. ()

Lionheart

Když to člověk bere jen jako karikaturu, kde se nedá mluvit o hereckých výkonech, jen se koukat na slepenec taktik českého podsvětí, tak to baví. Teda aspoň mě to bavilo - nepopadal jsem se sice celou dobu za břicho, ale co se dá od Vorla čekat? ()

ClimbVibe

Kde je ten Vorel co natočil Pražskou pětku a Kouř? Zmizel a za něj režíruje jeho netalentovaný dvojče. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Takováhle snůška nepovedených karikatur (lidí, společnosti, vztahů) narvaných do dortu pejska s kočičkou se jen tak nevidí. Možná to někdo bere jako "super satiru dneška", ale já v tom vidím jen plakát, u kterého jsem se hrozně nudil. Ale je pravda, že to není špatný film typu Kameňák. ()

MkSallam odpad!

Tohle není film, ale esence čirého zla. Každý kdo se na něm podílel by se měl sám nad sebou zamyslet. Je vážně zapotřebí aby se u nás "točilo" tohle...? ()