Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

neo10

Nejedná se o žádný extra dobrý umělecký počin, ale musím říct, že film poměrně vtipným způsobem reaguje na dnešní dění ve společnosti a to celkem jasnými narážkami na konkrétní osoby, média a organizace.... taková "sezóní" záležitost, ale rozhodně jsem se nenudil. ()

R.Drson

Film plný paradoxů. Na jednu stranu satira na současnou bulvární společnost, na druhou stranu financovaný předním českým bulvárem. O to je zajímavější, že film český bulvár zaplatil, snad jedině televize Nova si uvědomila podstatu filmu a na poslední chvíli svoji účast stáhla (proto se ve filmu objeví její zpravodajské studio a předávání cen). Dalším zajímavým úkazem je product placement (hysterická všudypřítomnost největší IT ovocnářské firmy Apple má až parodický účinek). Opět zde nastává podivná situace kdy česká kritika touží po filmu ze současnosti, a když se takový film objeví, tak ho automaticky zařazuje mezi ,,temné" filmy z počátku 90. let (viz české filmy na předních příčkách ve dvoustovce nejhorších filmů). Řemeslo je na slušné úrovni (první český 4K natočený i zpracovaný), kromě typicky špatných postsynchronů (byl jsem poučen o tom, že je to záměr). Co se týče hereckých výkonů, tak člověk u T. Vorla předem tuší, že SKLEP (sklepáci se dostali do věku, ve kterém přichází jiná generace, která je k nim dost kritická, a všechna stará sláva nezaslouženě pomalu mizí) je pro mnohé synonymem pro KŘEČ (mířící na ostatní herce a neherce). Divák obeznámený s tímto herectvím toto v pohodě přijme. Názory na film se liší (někteří by rádi odcitovali Šteindlerovu repliku ,,Je mi vás, milí diváci, upřímně líto," jiní jsou s filmem spokojeni), já se zřejmě musím vyrovnat s tím, že díky svému hodnocení budu považován za pablba bez vkusu, jehož jedinou zábavu tvoří prostoduché TV estrády. Celkově z toho vychází průměrné hodnocení, ale pro filmy Tomáše Vorla mám slabost, a ačkoliv toto není a nebude legendární jako jeho slavnější díla, tak hodnocení zvyšuji. ()

Warapeidza odpad!

Fuj, fuj, fuj... Nepovedené, odflánuté a hlavně strašně NUDNÉ!!! Bohužel to není ani tak moc blbý, aby se to dalo brát aspoň jako parodie... Snad poprvé v životě jsem litoval vyhozených peněz za kino :(... ()

lemoun

Komerční film, který se snaží přiblížit české politické podsvětí. Film nemá absolutně žádný dějový spád, natož hlubší děj. Herecké výkony jsou ostrašující případ. Pokud srovná Vorlův "Gympl" a toto. Je to značné zhoršení od minule. ()

Lucius.15

Na to, že jsem od tohoto filmu už podle názvu nečekala nic extra, tak mě mile překvapil. Zase tak extra to samozřejmě nebylo a rozhodně nepatří k filmům, které si ráda pustím několikrát znova, ovšem zasmála jsem se a k to zábavě stačí... ()

Čako odpad!

Očekávání veliké, zklamání ještě větší. opravdu jsem si nemyslel že takový výborní herci (nee všichni) můžou ''zpatlat'' takový film. samozřejmě velkou zásluhu za to nese i režisér. Po 30 minutách cvak a konec. toto se může zařadit do odpadu české kinematografie. ()

Apeiron71 odpad!

Tak to je zatím nejhorší český film poslední doby.O komedii ani nemůže být řeč.Byla to přehlídka stupidity a trapnosti.Herecké výkony příšerné-spíše to bylo jakési amatérské pitvoření se před kamerou.Vadil mi styl jejich mluvy který místy vyzníval jako šišlání ,vůbec celkové podání a Kateřina Sedláková mluvou připomínala blondýnu z reklamy na jogurt.Jiřímu Mádlovi jeho role vůbec nesedla a namaskován byl přímo strašně.V černé ulízané paruce a kníru vypadal jako malé dítě převlečené za dospělého na maškarním plese.Děj byl také o ničem a ránu tomu dodala tendence poslední doby dostat romy do českých filmů.Někdy se to povede ale v tomto filmu tedy ne.Některé scény s romy působily jako by tam byly vraženy bez ohledu na děj. Takže celkově ten film je katastrofa,slátanina,stupidita a škvár nejhrubšího zrna.Dívat se na něj je opravdu ztráta času a plným právem si zaslouží ODPAD! ()

Trait

Jeden z nejhorších českých filmů vůbec. Horší dialogy jsem už dlouho neslyšel, námět dost pochybný. Konec pořád ne a nepřijít... 1 * za MILF Ester Janečkovou. ()

shinlove

Tak takhle mizerný film už jsem dlouho neviděl! Překvapilo mě, kolik český hereckých hvězdiček na nabídku Tomáše Vorla kývlo, když ten scénář i režie byla naprosto mizerné!!!! Prostě blbost, jako je tohle by neměli dávat v kinech ani jako špatný vtip. 1* ()

jonny.net odpad!

Naprosto nepopsatelná zbytečnost, která by si zasloužila být mnohem výše v žebříčku 200 nejhorších filmů vůbec... ()

montel odpad!

Patrik Grossmann (Tomáš Matonoha) je úspěšný podnikatel, na kterého je vymyšlena fingovaná reportáž odvysílaná v hlavních zprávách. A nyní je jeho kariéra v ohrožení...Hrozná slátanina, která není určena snad pro žádnou věkovou kategorii. Některé herce mám sice mírně v oblibě, ale tohle mělo znamenat co? Nesmyslný scénář, střih i hudba, řadí tento film k obludnosti české kinematografie. 5% ()

vykyn odpad!

Tomáš Vorel spáchal sebevraždu..filmařskou..Tohle není ani satira,komedie,film..tohle je naprostý blábol.Nechápu ty herce,kteří v jiných filmech hrají,že tady se nechali takto vést..Protože tohle nevypadá ani jako absurdní komedie či něco umělecky neuchopitelného..tohle je více než špatná práce režiséra..Přitom satirické filmy naše současná "společnost" potřebuje..ale takhle ne ()

schindler

Filmy Tomáše Vorla st. bývají silně ujeté a připomínají mě pokusy o umělecké grotesky, ale tenhle pokus mě prostě hlava nebere. Některé role (Mádl, Carda, Sedláková) jsou neskutečně debilní, anebo ten špekatej investigativní novinář ---- aauuuuu, tohle bolí. ()

ondysovec

dal by jsem jednu za nápad, ale dvě proto že aspon lidi pouztnají skutečný život, jak to je doopravdy, jenže jako film to je hnus ()

carnacv odpad!

V životě jsem neviděl, tak nepřesvědčivé výkony, od tak výborných herců. Zvukař patrně se zvukovým aparátem pracoval poprvé. Film raději nekomentuji, zasloužil by si rovnou spálit. ()

Monyfik

Není to taková hrůza, jak by se podle hodnotících zde mohlo zdát. Škoda toho prapodivného dabingu, či co to bylo s tím zvukem, za to o hvězdu méně. ()

Treatys

Příběh a herecké výkony hodnotím mizerně, nadruhou stranu byly tam místy dobré vtipy, ale očekával bych je po celém filmu, nejen někde nakonci, na začátku a uprostřed. ()

Jevablo odpad!

Odpudivé dílko, obdobně jako knižní předloha - na druhou stranu, pokud jste četli nebo alespoň nahlédli do knižní předlohy, je vám jasné, že z toho dobrý film vzniknout nemohl. Tomáš Vorel bohužel do tohoto nepodařeného koktejlu "přimíchal" pro něj tradiční útržkovitý styl vyprávění a stylizované projevy herců, které v některých případech působí až roboticky. A komedie to tedy rozhodně není! ()