Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

Vakomlok odpad!

Už dlouho jsem neviděl film, který by mě iritoval snad každým aspektem (krom hudby, která mi místy přišla velice dobrá). Naprosto všichni tam děsně přehrávají a jestli se Tomáš Vorel starší snažil o nějakou všeobjímající satiru a filmem chtěl ukázat, jak je svět kolem nás zlý, obávám se, že zvolil špatný způsob. Být homosexuálem, židem, Romem nebo miliardářem, zkorumpovaným policistou atd (platí pro všechny postavy snímku) pravděpodobně bych se po zhlédnutí Ulovit Miliardáře smrtelně urazil, protože nenabízí nic než klišé a dogmata. Děs. ()

JakeG

Inu! Když si tak pročítám ty komentáře, které strhávají tenhle film, docela se divím. To všichni z vás potřebují hlubokou zábavu a nejsou schopni se pobavit sklepáckými gegy, které jsou kupodivu na dosti aktuální témata? Vážně si myslíte, že ona satira nebyla trefná? Já se každopádně pobavil, bo se rejpalo do témat, která mě osobně přijdou dosti zásadní a jen tak někdo si z nich legraci nedělá, poněvadž to není "košér" :D ()

Ydrosten odpad!

Vyděl jsem to asi před týdnem. Důkazem toho že je to blbost na entou, je to že jsem si vůbec nedokázal vybavit o čem to vlastně bylo. Odpad. Češi neumí a asi nikdy umět nebudou, točit dobrá a zábavné " komedie " ()

BeranSon

Vorel nebyl nikdy dobrým režisérem a nikdy jsem ho neměl rád. Umí udělat tak jenom slušný odpad! Miliardář je opět slabotina. No ještě to jakš takš zachraňuje Matonoha! - 2/10 - ()

Nerd4Dreaming

Béčková satira dnešní český společnosti, která si vůbec na nic nehraje, a to je její velký plus. Už jsem teda viděl mnohem horší filmy (tímto zdravím Hranaře). ()

Rathalos

Nie je to az taka katastrofa,ako tu vidim hodnotenia,sice na ceske pomery to je slabsie a herecke vykony niektorych hercov su hrozne,ale ma to svetle i vtipne stranky a naj je ten maly cigancik a jeho "Ty p*čo,takze tak...:-) ()

wata odpad!

Autori scenáru k snímku Ulovit miliardáře, Tomáš Vorel a Martin Nezval, sa rozhodli, že im jedna téma stačiť nebude. Vo svojej groteske na spoločnosť doslova napchali do jedného vreca malého Róma, pokryteckú milenku, bohatého Žida, skorumpovaných policajtov, prefíkaných úplatkárskych právnikov, zanedbávaného syna boháča a bulvárneho novinára s chrbtovou kosťou zo želatíny. Všetko to trochu ponatriasali, pomiešali a vysypali z vreca von rovno do premietacích sál. Divákovi sa tak dostane pohľad na hŕstku karikatúrovaných postáv, ktoré len tak sršia predsudkami a neboja sa vyjadriť k akémukoľvek spoločenskému problému. V konečnom dôsledku film nefunguje ani ako sociálne- kritické dielo, ani ako vydarená komédia. Vlastne iba potvrdzuje staré známe, že menej je niekedy viac. ()

dainio

Film, který se snaží zdokumentovat dění v našem státě (korupce, peníze, korupce, peníze, korupce atd.). Ano, jasně. Zachyceno je to asi přesně tak, jak bylo v plánu...problém je ten, že to všechno vypadá jako "prachsprostá" fraška, která nemá prakticky co nabídnout (okrem hudby -- ta se jako jediná vyvedla). Opravdu nechápu obsazení některých rolí, např. Ester Janečková (její parketou je Pošta pro tebe a ne "tohle"), Kateřina Sedláková (ta předvedla, jak se dá během stopáže udělat blivno z "hereckého" výkonu), Milan Šteindler (nesměšný gay) umí hrát o moc líp, Josef Carda (role gaye mu je už asi předurčena z vystupování v TELE TELE) ale také Matonoha, který je sice charismatický a snaží se (ke konci filmu i ukázal něco, čemu se říká herecký výkon) ale je jasné, že jako hlavní tahoun filmu moc nefunguje. No co dodat no...je to ten typ filmu, který stačí jenom jednou vidět a stačí. ()

Yancl odpad!

Tomuhle říkám zatraceně usměvavá 'parodie na film' .. nevím jaká je pointa tohodlé díla, ale buď se někdo zatraceně sekl nebo jsem to nepochopil :) Hrůza po všech směrech, nic co by stálo to - hodina a půl filmového trápení. [5%] ()

Ygnor

Asi někdy vypadám, že plavu proti proudu, jen abych se snad předváděl, že to dovedu. Jenže vždy, když se člověk nechá unášet většinovým názorem ba, až davovou psychózou, může nakonec výsledek vyústit v to, že přestane mít svůj vlastní názor; kdy jeho výsledný vkus bude poplatný jen těm idejím, které pro svou krátkozrakost pokládá za jediné a svým způsobem správné. Najednou o to více cítím jakousi potřebu „odvšivit“ tenhle zdehonestovaný Vorlův „homini lupus commercius opus“. Možná je Tomáš kontroverzní levicový revolucionář, obhroublý a sarkastický ironik, ale na druhou stranu určitě není dementně poplatný režisér stupidních estrád a kýčovitého a kameňákovitého humoru, se kterým je jeho „Miliardář“ srovnáván. Je to metasklepácké divadlo a herci v podstatě mají úkol přehrávat.., ano ještě více než v Kouři. Naopak ale proč zase film komparovat s dramatickým a sebezpytujícím „Kamenným mostem“. Sociální kritika se dá dělat různě, buď dotáhnu to, co chci sdělit ad absurdum, nebo jen využiji skrytých, někdy rádoby, intelektuálních narážek. Ale zpět k filmu. Stovky schovaných odkazů ale i křivých zrcadel, dodávají na první pohled filmu nestravitelný, ba až krutě pitoreskní ráz, balancující na hraně podbízivosti a vrcholného nevkusu všeobecného klišé, že za vším stojí klientelismus, prachy, lobby a veškerý hnůj co nás tady na světě trápí. Pokud se na biják podíváte právě jen pod úhlem svého výběrového vnímání bez širšího kontextu a sebeparodického nadhledu, nestojí pro Vás asi ani za zlámaný pětník. Pokud však přijmete pravidla, že hra je jen„hrou“ (a vlastně samotný neoddiskutovatelný režisérův rukopis), budete se královsky bavit. Jestliže jen tvrdošíjně budete obhajovat ten první a bezprecedentní pohled, je mi Vás ale (slovy programového ředitele tv.one Milana Šteindlera), milí diváci, upřímně líto. Moc bych si přál, aby film, byť je napadrť roztrhán, byl v budoucnosti revidován stejně jako Dědictví od Chytilové. (A hudba byla výborná !!) ()

Deb

Postavy, které představují Ester Janečková a Kateřina Sedláková jsou v některých chvílích k údivu, protože to co předvádějí to nemá obdoby. Takže celej film je podle mě špatnej pokus o rádoby film o politice. ()

GlamourCat odpad!

Hm, žel se musím přidat ke kolegům, ale toto vážně za nic nestálo. Samozřejmě tam byla snaha o kritiku společnosti, nicméně to Vorel nevystihl, tedy, nevystihl to PODSTATNÉ, co tvoří zlo. A všichni se rádi vymlouvají na "zlé" politiky. ()

red_spirit77 odpad!

Tak, ešte sa mi nestalo, aby som musel pri filme ísť po chvíľke zvracať...fakt klobúk dole v tom najironickejšom slova zmysle !!! ()

GIK

Vorlův film se svým typickým pojetím humoru, stejně jako třeba Ondříčkova Jedna ruka netleská, vesele pojednává o neradostné situaci v ČR. Vládnou tady lobisti, mediální magnáti, zkorumpovaní úředníci, policisté a politici a členové různých štědře dotovaných neprůhledných spolků. Vorlův film se na to nebojí poukázat a vysmívá se všem pokrytcům. Za to taky dostává pořádnou nálož. Jedná se o moudrý film, který odhaluje zákulisní čachry a špínu, navíc s vynikajícími hereckými výkony. Až do tohoto filmu jsem neměl rád Mádla. Zde ale prokázal, že je dobrý herec. Výborná je i hudba a výprava. Update 2020: překvapuje mě, že to má tolik odpadů. Vždyť ať na to koukám z jakéhokoli konce, tak je to prostě prča. A lze to brát i vážně. V málokterém filmu se přiznává, že média ve spolupráci s politiky, policií a dalšími vykuky vytváří vlastní umělou realitu. Že všechny ty kauzy, které nás odvádí od skutečně důležitých věcí a rozdělují nás, jsou vlastně jen klaunovská šou. I když má Vorlovo podání do reality hóódně daleko, tak jedno říká pravdivě. Bohem vyvolený národ to má pevně v rukou. Herci hrají přesně tak, jak Vorel chce. Vedle Mádla vynikající výkon předvádí Sedláková. Svou blbku hraje perfektně. Nedokážu si tam místo ní představit Kocurovou natož Ochotskou! ()

MilesTeg

Vorlovina nebo volovina? A aby bylo jasno, dvě hvězdičky má ode mne Jirka Mádl jako bezchybnej slizák; když jsem ho viděl, tak mě hned napadlo, že to by mohla být jeho nová parketa - úlisní záporáci. Taky konečně snesitelná Ester Janečková - jsem občas přinucen vidět útržky Pošty pro tebe (když si chystám večeři a mladá se na to čučí v kuchyni) a tam je tak "hodná" a chápavá, že bych ji zabil. ()