darkrobyk

Film téměř kopíruje Carpenterův remake a to je zklamání. Pravda, přijít s něčím originálním asi není snadné, pokud má film předcházet příběhu z roku 1982. Kultovní Věc zřejmě překonat nelze, co je tedy alespoň dobré? Kamera, většina trikových efektů (byť mechanické v původním filmu jsou věrohodnější), perfektní modely Věci, působivá pitva, napětí v závěru a hudba ( která kombinuje původní od Morriconeho a Carpentera a občas přimísí J.Goldsmitha a jeho Vetřelce). Vnitřek kosmické lodi i bloudění jejími prostory byl inspirován Vetřelcem dosti. Příjemné na dívání, kdo nezná zmiňovanou klasiku, užije si film mnohem více. ()

Ampi

Za prvé bych měl asi smůlu, protože nenosím naušnice a chrup mám bez kazů a plomb, kdo viděl pochopí. Na projekci jsem se velmi těšil. Čírou náhodu jsem si vzal švedské tričko, skutečně švedské a ne norské. Po Lovcích hlav byla při projekci čsfd ve Světozoru slyšet norština. I když američtí navštevnici trochu ten film Norům ukradli. Kromě pár detailů Věc: Počatek ( jeden z malá případů, kdy čeští distributoři zvolili lepší název než původní) dobře vychází ze svého pokračovaní. Já jsem si Věc: Počatek v celku užil!;-) ()

Hrabka

Docela solidní remake/pokračování. Stará Věc mě moc nebavila, moc mi toho v paměti nezůstalo, takže nemůžu moc porovnávat. Ale jako nefanoušek původní verze, kterou si někdo dovoluje srovnávat s legendárním Vetřelcem, jsem ani od tohoto nového kousku moc nečekal. Nakonec jsem víceméně spokojený. Atmosféra slušná, děj obstojný, některé momenty až příliš ulítlé, ale celkově se to docela dalo. Na mě dokáže hlavně zapůsobit to prostředí, takže jsem si film užil. Ale že by šlo o nějaký megahororový zážitek, to vůbec ne. 60% ()

kinej

Zrovna horor je žánrem, který byl vzestupem možností digitálních speciálních efektů poškozen. Tím, že byli tvůrci dříve limitováni, byli nuceni ukazovat méně a tedy i více pracovat s atmosférou a v duchu zásady méně je někdy více. Nová Věc žádnou atomsféru nemá. Navíc digtální příšera, ať již v jakékoliv mutaci, se dvakrát nepovedla a to je bohužel k vidění hojně, až je tempem vprávění Věc blíže k akčnímu filmu, než k hororu. Interiéry létajícího talíře nebo rádobyefektní propad rolby v úvodu, si tvůrci již klidně mohli odpoustit. Na druhou stranu, film mohl asi mohl dopadnout mnohem hůře. V této podobě je v něm alespoň patrná úcta k předloze a taky není vysloveně hloupý. Jen se moc nepovedl. ()

LiVentura

Očekával jsem, dostal jsem atmosférický horror, moderní technika v tomto případě hrůzostrašnosti příliš nepřidala, Carpenterovské původní pojetí je nepřekonatelné.! Hudba nevýrazná, ale herci dobře zvolení a zkrátka takto nějak si představuji "prequel movie".. :-) ()

balone

Celkem nuda, dobře provedená "věc", ale příběh a lekavé scény mě vůbec nezaujaly, atmosféra mi nenavodilo vůbec nic. Btw. ten kdo na konci roztleskal kino jsem byl já a 2x, jen možná málokdo pochopil, že to byl sarkastický potlesk. ()

juta

Film už napovídá od začátku, jak to dopadne díky předešlému snímku, přesto určité napětí tu bylo, možná i o něco větší. Alien se s tím předešlým nedá srovnat, technika už prostě pokročila o něco dál, i když nahánět hrůzu dokázal i ten starší. Rozhodně důstojné pokračování, i když je to Počátek :-) ()

paascha odpad!

Jak už jsem psal jinde, dal jsem si tenhle klenot v duu s Kovbojema a vetřelcema, a musím říct, že dosud obdivně tikám víčkem nad vlastní odolností a odvahou. Pravda, posiloval jsem se vydatně červeným vínem, občas si trochu šláfnul a na konci si posolil nohu, ale i tak, uznejte pánové, kdo z vás to dá? Film je to skutečně neskutečný, až se chce spolu s klasikem zvolat: Kdo to, kurva, všechno platí? Monstrum, které umělci předvedli, mi nejvíc, zvláště v závěrečné etapě svého krátkého a mrazivého života, připomínalo polotaveného Jacka Nicholsona v Čarodějkách v Eastwicku. Proč mělo místo tlamy kundu, navíc zubatou, to zřejmě netuší ani autoři. Odpad! ()

Fiftis

Najlepšie pokračovanie, najlepší horor, najlepší film roku 2011. Aspoň pre mňa. Mne sa film veľmi páčil. Vec Johna Carpentera patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy a tak ani jeho prequel nesklamal. Cením si koniec filmu, tunajší kritici zrejme ani nezaznamenali, že koniec presne nadväzuje na začiatok klasiky. Inak rovnaká téma, nič prekvapujúce, namiesto skúmania krvi - prehliadanie úst. Prečo nie? Ako zábava pre piatkovú noc absolútne bezchybné. ()

Shakers

Nemôžem inak, ale mne sa to ľúbilo. Tohoto ročné prequely fakt nemajú chybu - Rise of the Planete of the Apes, X- Men: First Class a teraz aj film, s najnižším rozpočtom The Thing. Pôvodnú Carpenterovú Vec radím medzi moje obľúbené hororové klasiky - Alien, Predator a Mucha a rovnako ako pri ostatných prequeloch ani tomuto som nedával moc šancu, vlastne tomuto filmu som dával najmenšiu šancu. A možno ma to prekvapilo o to viac. Dejovo je to podobné prvému filmu čo nevadí, na druhú stranu to skvelo nadväzuje a herci sú tiež dosť dobrí. Prekvapila hlavne réžia, atmosféra pri takomto filme musí byť a to sa to podarilo na výbornú. Dokonca som sa aj zľakol čo u mňa nie je zvykom pri nových hororoch. Čo sa týka vizualnych efektov, tak nevyzerajú zle, ale tie praktické vyzerajú lepšie. "Alienské duo" Alec Gillis a Tom Woodruff Jr. sa postarali o ďalší unikátny dizajn mimozemšťanov, takže aj po tejto stránke je to vlastne bez chybné. Taktiež aj hudba, ktorá svojími tónmi odkazuje k pôvodnému filmu je dobrá. Tiež dopomáha filmu k vytvárania napínavých scén. Čo sa týka scenára, tak postavy prekvapivo nie sú tupé, Mary Elizabeth Winstead mala skvelú postavu a priznám sa, že konečne bolo komu fandiť. Skoro druhá Ripleyová. Edgerton a banda Nórov tiež ušla. Ja som spokojný a film funguje rovnako skvelo ako aj nadväzuje na Carpenterovú prvú Vec. 80% - 4* ()

lamps

Neoriginální, nepůvodní a neuvěřitelně strohý prequel, který sice potěší návratem do mrazivého prostředí a detailním rozvinutím dějové koncepce s hlubokou úctou k legendární jedničce, ale jako samostatné filmové/hororové dílo za moc nestojí. Carpenter měl po ruce přesvědčivé charaktery a v rámci žánru psychologicky výjimečný scénář, díky němuž byla všechna ta hrůza a deprese ještě zabalena do unikátního survival dramatu. Heijningen má nevýrazné postavy, a navíc je jich tolik, že sotva stačíme k některé opravdu přilnout, a scénář představuje divokou přehlídku lehce předigitalizovaného monstra a kupu klišé typických pro moderní blockbusterové sci-fi horory. První Věc měla dokonalou atmosféru izolace a beznaděje a dokázala děsit i pomocí jednoduchých, leč superchytrých příběhových motivů (zkoumání odebrané krve nažhaveným drátem), zde taková inovace a vlastní nápad zoufale schází a každý příchod monstra, jakkoli vizuálně působivého, není ani zdaleka tak sugestivním způsobem šokující, aby nás skutečně znepokojil. A konečně, originál disponoval geniálním soundtrackem, jehož zásluhou tuhla krev v žilách, zatímco následovník se chlubí stejně průměrnou hudbou jako velká většina jeho žánrových vrstevníků.... Není to propadák, pokud coby fanoušci Věci oceníme to nostalgické Heijningenovo pomrkávání do minulosti, respektive budoucnosti, vyvrcholené v parádních závěrečných titulcích, ale už vzhledem k zápletce to mělo zkrátka dopadnout mnohem lépe... ()

Pepinec

Nutno předeslati, že jsem nebyl nijak odvařen ani z originálu Johna Carpentera. Ten je však, na rozdíl od Počátku, veden rukou uměleckého malíře a výsledek má duši. Totéž se o počinu Heijningena říci nedá. Což o to, Matthijs hezky spolupracuje s informacemi získanými od Johna, drží se jich a nevymýšlí žádné zbytečné skopičiny, a propojení časové posloupnosti je provedeno vážně hezky. Také bylo roztomilé sledovat americkou paleontoložku s plamenometem na zádech, kterak velí tuctu norských dřevorubců. Ale kampak se podělá hudební kulisa, která by dotvořila atmosféru? Závěrečná pecka od mistra Morriconeho to jen těžko dožene. A co ten umělý sníh? Že by právě místa natáčení mohla za ztrátu duše? Kdo ví. I tak ale jde o solidní záležitost. Jako dodatek tu mám vzkaz pro Xmildena; větu "moc by mě zajímalo, co se tady vlastně stalo" v původní Věci skutečně neříká postava Kurta Russella... ()

Boogeyman

Jediné, v čem je Počátek lepší než původní Věc, je hezčí ženská v hlavní roli. Finále je výsměch, ale jinak se dalo. ()

sheen

Ač se muselo šetřit kde se dalo, jak na hercích, tak na trikových sekvencích, tak jsem maximálně spokojen v rámci možností příjemné překvapení, které se samozřejmě nemůže rovnat Carpenterově Věci, který z toho tématu vytěžil max. ()

Indiana

Rozhodně to nebylo špatný a kdyby neexistoval skvělej originál, tak si i řeknu, že je to fakt super. Atmosféra tu taky fungovala, herci byli vybraní dobře (M. E. Winstead sem se obával, ale nevadila mi a Joel Edgerton se může směle srovnávat s Kurtem Russellem). Určitě to nedělá původní Věci ostudu. ()

Pilda17

Klasika je klasika, ale přesto obrovské překvapení, které mě dostalo. Na Thing z roku 1982 nedám dopustit, přesto jsem na stoprocent nebyl spokojený. Carpentra klasika z roku 1982 je převrat mezi horory. Teď ale k věci, tím pádem k The Thing z roku 2011. Budu upřímný, ale od režiséra Heijningena jsem nečekal absolutně nic. Nevím jak to brát, jestli jako PREQUEL nebo REMAKE, je to velice těžké. Scény se opakují, ale to musel čekat každý a kdo ne, tak je s prominutím "blbec". Přesto mě překvapily scény s "věcí", pokud si dobře vzpomínám a není to tak dávno, co jsem viděl starší The Thing, tak tolik scén nebylo. Rozjezd byl parádní, atmosféra daleko horší než u Carpentra, ale přesto dosti stravitelná a děj (nečekal jsem to) byl naprosto fantastický. Není minuta u které bych se nudil a v to jsem přesně doufal. O příběhu se zmiňovat nebudu, poněvadž je každému jasné o čem to celé vlastně je a bude. Očekával jsem propadák a místo toho jsem dostal hororovou podívanou, která naprosto ničím nedělá ostudu svému originálu z roku 1982. Ať si myslí kdo chce co chce, tak mé překvapení je obrovské a scén, u kterých se klady najdou je také spoustu. Pokud lidé očekávají, že by mohl tento film trumfnout Carpentra věc, tak jsou na omylu, ale s tím by měl jít do kina každý člověk. Já jsem byl mile překvapen a The Thing 2011 nedělá ostudu své klasice v žádném směru a to by měl ocenit každý divák... 7/10 = 75% ()

salahadin

Pár zajímavých nápadů by se našlo a ty vtipně roubované scény, aby mohli Amíci najít norskou základnu v podobe, jak to vylíčil Mistr v roce 1982, mě potěšily. Bohužel tvůrci rezignovali na atmosféru, z Věci se stalo polední strašidlo v dětském koutku v McDonaldu a ty příšerně ploché a tuctové postavy typu Sandera a Edwarda mě v každém filmu nesnesitelně irituji. Nedomyšlenost mnoha situaci je do očí bijící. Průser to není, ale je to prostě moderní film, kde se hraje na efekt a ne na atmosféru. O to víc prostě smekám před Carpenterovou Věcí, která je neoddiskutovatelně nadčasová. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +Mary Elizabeth Winstead, koukatelný a snesitelný horůrek, pár lekaček, celkem slušné efekty -mohlo to být ještě víc vražedné, akční efektní a strašidelné/// Rozhodně stojí za to vidět. Jak pro mladé publikum, které by asi starší snímek nudil tak i pro starší publikum, které alespoň může srovnávat. Nevýhodou pro něj je, že ho asi ledacos nepřekvapí a ani nevyleká. Nicméně řemeslně je to dobře natočený snímek a pokud nemáte moc nakoukáno, tak vám asi pěkně pocuchá nervi. Já byl bohužel celkem v klidu, hold už jsem jednu Věc přežil./// Celkem 68%/// ()

Cappuccino

Eh, čo na to povedať. Čo by samostatný film by si The Thing (2011) zaslúžil kľudne aj tri hviezdy, ale ako klišovitý a neuveriteľne predvídateľný prequel - tak to nie. Prvých 20 minút bolo skvelých. Zoznámie s partiou, prehliadka Antarktídy a (na plátne) nádherne sa vynímajúca lod. Stred ešte stojí za pozornosť, pričom som si s úsmevom na tvári vychutnával šťavnatučké face-y príšeriek. No a záver.. posledných 20-30 minút, tých bolo treba pretrpieť. Za jedno zhliadnutie však snímka stojí, aspoň teda z môjho pohľadu, pretože ako fanúšik Carpenterovej verzie by som sa k tejto novinke zo zvedavosti časom určite dostal. Takže.. viac menej neľutujem. P.S. záverečné naviazanie na The Thing (1982) potešilo. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu