pursuer

Nevím, jestli chci házet špínu na něco, co už hromada lidí dávno pohřbila. Všechny ty počátky a zrození moc nemusím právě proto, že jen s velkou obtíží dokáží diváka překvapit. Tomuto filmu se to nepovedlo. Ani jednomu herci nevěřím ani písmeno, vědci se nechovají jako vědci, logické kixy typu střídání dne a noci v Antarktidě apod. Ocenit musím snahu, s jakou se tvůrci snaží přidat s troškou do mlýna v univerzu The Thing, nový způsob testování, podařené vysvětlení některých souvislostí s Carpenterovým filmem. Vadí mi ale občasné okaté kopírování scénáře z původního filmu, typu sled událostí, řešení některých problémů (nedůvěra, poškozování dopravních prostředků, ...). Závěrem? Pro nováčky zajímavý horor. Pro znalé jen velmi slabý odvar. A chválím zrůdy, jsou pěkné :) ()

cici24

Nebudu srovnávat s původním bezchybným filmem. Každopádně je to víc než důstojná pocta, které vadí pouze hlavní hrdinka a animované efekty, které by mohly být loutkové a animací jen dokreslené. Vše ostatní však pěkně funguje a konec je prostě pecka:-) ()

Ajay

Ale jó, šlo to, možná to je taky tím že jsem zas tolik neočekával. Chvílema to ani jako prequel nevypadá spíš jako by se tvůrci pustili do vykrádání nápadů Johna Carpentera. Co taky dělat na Antarktidě? :) Carpenter měl strašnou výhodu v tom že si uměl vybrat hudbu, pokud si ji tedy zrovna nedělal sám, ta jeho filmům dodala další rozměr!! ()

Ruadek

Prequel v kombinaci s remakem. Slušně natočeno, slušně zahráno, bavil jsem se výborně. Režisérské postupy a styl jasně současný - vše je rychlejší, akčnější, digitálnější (ač zdaleka ne vše bylo CGI). Očekávaný konec se svou návazností na původní film není zdaleka tak dobrý, vecpaný mezi titulky - působil na mne dojmem, že je tam snad i trochu navíc, jen aby se neřeklo že to na sebe nenavazuje. Celkově dobrý dojem, ze kterého ale převládá pocit toho, že vznikl zbytečný film co nepřinesl absolutně nic. Potenciál to mělo velký, zůstal nevyužitý : místo vlastní cesty která se mohla pouze spojit v detailech a v konci, se tvůrci pustili ro remakeu, který je příliš akční a nic víc nenabízí (natož onu tísnivou atmosféru podezřívání, která dlouho nevydrží). Čistý průměr, střední spokojenost. ()

david666

Slušný prequel kultovnho filmu. Zachoval si atmosféru 80-tých let, přidal trikové scény v duchu roku 2011. Takhle by to mělo vypadat. ()

E.T.Martin

Sledování remaku legendární Věci mne jen utvrdilo v dojmu, jak bezzubý je současný hollywoodský mainstream, alespoň, co se týká produkce zaměřené spíše na mužskou část populace. Jen pokud si vzpomenu na letošní filmy (Kovbojové a vetřelci, Všemocný, Zdrojový kód, a nyní i Věc), všechno jsou to podivně průměrná díla bez koulí, které dokáží zmizet z vaší hlavy dříve než dojdete z kina domů. Prvoplánová efektnost ale není všechno. A to platí i u hororů. Formálně se dá říct, že Věc 2011 je poměrně zručně natočená, má i spád, ale napětí a atmosféru se jaksi tvůrcům ne a ne podařit vybudovat. A to je u hororu značná chyba. Chvílemi jsem tak měl spíše dojem, že sleduji dokumentárně pojatý sci-fi snímek o tom, jak vědci našli v Antarktidě zmrzlého ufona, v žádném okamžiku mně ale nenapadlo, že by mohlo jít o horor. Zbývá se tedy jedině poklonit před Johnem Carpenterem jak skvěle dokázal ve svém díle pracovat s atmosférou i napětím. Filmový fanoušek tedy může být spokojen, aspoň jedno zfilmování Věci se povedlo. To letošní to ale určitě nebylo. ()

Naiki

Nejhorsi je, ze si nemuzete byt jisti, jestli ten co stoji vedle vas je porad jeste clovek, nebo si vas da zachvili jako predkrm. No, to platilo predevsim pro original z roku 1982, jeden z nejlepsich survival hororu, ktere byly kdy udelany. Kdo o tehle kopii tvrdi, ze je lepsi nez puvodni film, je ignorant a idiot (pardon pokud se nekdo takovy opravdu nasel). ()

necrosrandist

To co ten film dělá, dělá dobře a jestli to sám Carpenter viděl, tak bych řekl, že se mu to mohlo i docela líbit. Jakmile jsem si uvědomil, že i na titulky použili podobný nebo dokonce úplně stejný font jako v roce 82, bylo mi hned jasné, že tady se pracovalo s láskou k předloze. A byť výsledek není perfektní, já se bavil. ()

O_Peki

Ale vůbec to nebylo špatné. Problém je, že se to až trapně moc snaží napodobit film, kterému má dělat vlastně první díl. Škoda. ()

Rieux

V celku neurazajuca snaha o vysvetlenie udalosti spred Carpenterovej VECI. Akurat odhliadnuc od toho, ze ten film nijake dovysvetlenie nepotreboval, nevidime nic nove. Niekolko krat som dokonca mal deja vu - krvne testy, plamenomety, pes... Clovek co nevidel "prvu cast" si tuto jazdu uzije ovela lepsie nez filmovy fajnsmekri, ktori striehnu na kazdu chybicku krasy aby mohli nahnevane lamentovat nad zbytocnym filmom. Poviem to na rovinu, film je dobry. Ma stavu, nema hluche miesta a neviete kto zomrie napriek tomu, ze viete ako to ma cele skoncit. Velky doraz bol kladeny na to, aby vsetko vyzeralo ako pred skoro 30 rokmi - az necakane prekvapenie v tomto smere. Detaily ako zaseknuta sekera v stene, ci zmrznuty chlap s podrezanymi zilami, ktore v povodnom filme zabrali zopar sekund neboli ignorovane ale starostlivo vsadene do deja. Herci nie su zli, mne osobne nevadila ani postava paleontologicky. Preco teda priemer? Nuz z jedneho prosteho dovodu, takato doslednost by mala byt samozrejmostou. Dej sice nie je nudny, no neponuka nic viac nez to co som uz videl pred par rokmi - absolutne nic nove. Okrem toho nie som vnutorne vysporiadany s tym aby sa robili vsetky tieto remaky seqely a prequely starych klasik. Tentoraz to vyslo ale vacsinou ide iba o znasilnovanie kultu. Zaverom dodam iba tolkoto - pozrite si film, nie je zly, ale v podstate ide len o kombinaciu prequelu a remaku. ()

mantisak

Je to horor spíš pro ty co si libují v nechutnostech a ani v tomto směru to za moc nestojí ... jedním slovem - NUDA ... absolutně nesrovnatelné se svým starším bratrem z 1982 ... ()

Alfonso198

Docela sympatický herecký výkony a občas docela slušná kamera, ale původní The Thing byla přecejen úplně někde jinde :-) ()

kestrel odpad!

Žijeme v dobe, kedy je originalita v kinematografii vyhýnajúcim zverom. Trh je natoľko naplnený možnosťami a obchodníkom sa ponúkajú tak ľahko prístupné formy propágacie svojho produktu, až sa v zúfalstve rozhodujú siahnuť po niečom - čomkoľvek - čo potencionálny konzument dokáže aspoň približne rozoznať a tým pádom na to bude ochotnejší vyhodiť svoje ťažko vydreté peniaze. Nech mi nikto nehovorí, že natáčanie pokračovaní/prequelov/remakov/rebootov je v dnešnej dobe tak populárne preto, lebo filmári majú k dispozícii nové technológie a nové tvorivé postupy - hoci sa nájdu aj vzácne výnimky, kedy pokročilejšia technológia môže staršej sérii naozaj pomôcť, jediným pravidlom, ktoré sa v tomto ohľade uplatňuje, je pravidlo voľného trhu. A to diktuje, že pokiaľ štúdio nebude riskovať novými a neoverenými scénármi a vytvorí produkt, ktorým sa dá zneužiť, ahem, využiť už ustálená základňa fanúšikov, má po uvedení svojho výplodu do kín nejaké tie tržby isté a aj keď je film otrasnou, nevkusnou zmeťou veľmi zlého CGI, neznesiteľného dialógu a dejovej línie, ktorú nebude brať vážne nikto, kto nie je na intelektuálnej úrovni meňavky, nevykáže straty. Tento "počin" je priam učebnicovým príkladom tohoto chladného, starostlivo kalkulovaného prístupu k filmovej tvorbe, ktorá sa stále viac a viac deformuje v čisto obchodnú záležitosť. Pôodný film z 80-tych rokov bol starostlivo napísanou a premyslenou štúdiou na tému ľudskej podozrievavosti, nášho inherentného strachu z tých okolo nás, čím vytváral neuveriteľne ťažkú, silnú atmosféru všedeprítomnej paranoie a klaustrofóbie. Nehovoriac o tom, že prelomové praktické efekty spravili z filmu skutočne bizarnú, ale veľmi údernú hororovú záležitosť. V skratke bol pôvodný "The Thing" hororom, ktorý ku svojmu divákovi pristupoval dospelo a nevnucoval sa. Čo je výrok, ktorý v tomto spracovaní zopakovať nemôžem. Keď pozeráte film, ktorý má byť oživením 20 rokov mŕtveho duševného vlastníctva a vizuálne efekty sú na horšej úrovni, než počin z konca 80-tych rkov, viete, že sa niekde stala chyba. Zásadná, osudová chyba. Dej je buď neexistujúci alebo tak stupídne pokrútený, až z toho máte sto chutí zoznámiť svoje čelo s náhle veľmi príjemne pôsobiacim pánom Stolom, postavy sú v tom lepšom prípade kartónovo dvojrozmerné alebo nanajvýš neznesiteľné, v tom horšom ani neviete, že tam sú, keďže ich jediným dôvodom pre objavenie sa vo filme je, aby došli predčasného skonu nejakým absurdne grafickým spôsobom, ktorý z nejakého záhadného dôvodu zahŕňa aj to, že ich koža sa zmení vo veľmi umelo vyzerajúco gumu. Chýba tu atmosféra, chýba tu zapamätateľnosť a to jediné, čo sa ako-tak dá označiť za vyčnievajúce nad priemer všeobecnej otrasnosti je zúfalá snaha tvorcov odkázať na predchádzajúci, neporovnateľne lepší predošlý film. To nie je ani tak urážkou predošlého filmu ako je to dôkaz svedčiaci o momentálnej tvorivej vypitvanosti týchto veľkých trhákov. Pozrite si pôvodný film, pozrite si farbu, ako zasýcha na stene - len sa, preboha živého, vyhnite tomuto odpadu. () (méně) (více)

Didon.pipi

Už při obsazení hlavního hrdiny ženskou jsem se začal bát! Proč tam cpou ženskou, předtím to šlo i bez ní a šlo to! Dobrá, kdyby aspoň byla akční, charismatická, šarmantní, sexy a s obličejovou mimikou, proč ale vybrali voskovou figurínu, pomalou, a které nikdo nemoh věřit to, co měla představovat, jak jsem si přál, aby se co nejdřív věcně vytratila z děje a nemusel jsem u její role trpět až do konce, nejenže tam byla do konce, ale ani mi nedopřáli vychutnat si, jak se z ní stává něco, co posléze poslední akční polozmrzlý hrdina pohřbí žehem, přitom jsem se asi jen dvakrát lekl, ale velice lehce a nakonec mi z toho znechucení vypad zub, bez plomby...... ()

Kusic

Jasně, jedničku to nepřekoná, ale bylo to prvnímu dílu dost podobný - takže bych byl sám proti sobě, kdybych dal nízký hodnocení. Kdo viděl originál, měl by se podívat i na "novější" verzi. Nejedná se však o remake, jak sem si zpočátku já sám myslel, ale o prequel, který se velice dobře vydařil. Spokojenost. ()

Jirkav77

Těžko hodnotit. Pokud by neexistovala původní Věc, bylo by hodnocení nepochybně vyšší. Takhle, když člověk zná skvělý originál, nelze dát více než 3*. Prostě ten film není špatný, ale nemá tu správnou atmosféru - když dopředu vím, co se stane a proti čemu postavy stojí. Triky jsou možná dokonalejší, ale zdaleka nepůsobí tak děsivě, syrově, stejně tak zvuk - v původním filmu byly zvukoky tak děsivé a hudební podkres tak tísnivý, že mne pronásledovaly i ve snech. Na originál to prostě nemá. Neurazí, nenadchne. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu