Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

WillyMarks

Je to temné, pusté, děsivé a divoké.....ale co to je? Začátek je super. Začne to akčně, napjatě a velmi drsně, ale minutu od minuty je to nudnější a nudnější...ke konci jsem měl snahu to i vypnout, jak mě to nebavilo... dlouhé žádné záběry na nic mi nepřišli nějak potřebné... Bohužel tento snímek měl obrovský potenciál a dalo se z toho vymáčknout opravdu hodně moc. Drsné prostředí, hudba a ani jedno slovo hlavní postavy si zasloužilo aspoň těch 38% BYLO POTŘEBA TROŠKU POZMĚNIT POHLED NA TENTO SNÍMEK...UÁÁÁ TAK DEPRESIVNÍ JAKO NIKDY 75% ()

Hapretor

Neuvěřitelná nuda, uvěřitelně ubíjející, neuvěřitelný pokus o něco, co neumím definovat - vím jen, že hned po snímku "Drive" a tomhle, už nechci vidět nic od pana Refna. Chci si svůj filmový život užít ve zdraví, ne být ubit k smrti nudou. (herce v tomto počinu jsem neuvěřitelně litoval). - ty jo, zrovna teď běží 62. minuta filmu a já trpim jak raněné zvíře - nebýt těch občasných záběrů na hezkou přírodu, dám bez "mrknutí oka" odpad. Refn go to Valhalla. Refn go to hell. Refn never more !!! ()

franya69

Asi jsem blbej, ale tohle jsem moc nepochopil, když už řežba tak totálně zmatená a většinu filmu nuda. Navíc jsem se prakticky nedozvěděl kdo, kdy, kde, proč, s kým a proti komu - chvilkama to mělo mystickou atmošku, ale to mi nějak nestačí, za mě bída... Mimoto jsem alergickej na jakýkoliv náboženství, takže ten náboženskej fanatik snažící se v důchodovém věku vyvlastnit někomu ve jménu boha zemi mě pěkně sral! ()

Meiers

A pointa? Artová syrovost je to jediný co to možná má. DVD Cover si dejte až po shlédnutí filmu, ne dřív!!!. Velká psina. Zaručeně vůbec ten nejvtipnější moment z celýho filmu. ()

darkreider

Mal som hodinu a pol, aby som sa naladil na túto vizuálnu poéziu bez slov, no nepodarilo sa mi to. Často som mal pocit, že mi púšťajú diapozitívy. Ak už niekto konečne prehodí pol slova, sú to také malé Vianoce. Jedna hviezda za útok letmo so sekerou. Tento FilmArt mi je asi zapovedaný. ()

Porp

Nemám nič proti filmom, ktorým chýba dej aj akékoľvek dialógy, ale čo ma tu fakt rozčuľovalo bol kvázi "cool" komiksový nádych, ktorý bolo cítiť najmä z hlavnej postavy - cool vypichnuté očko, cool potetovaný, večne špinavý chrbátik, proste cool mlčiaci frajer, ktorý zbije každého lebo dnes sme všetci masochisti a máme to tak radi, a kvôli tomu musel byť aj stredovek celkom fajn coolova doba. Hociktorý charakter z Vikingov (1999) má viac charizmy a je väčší frajer ako Mikkelsen. ()

parabellum

Co ktomu řici, asi jedině to,že jsem byl celou dobu filmu totálně mimo mísu a vůbec jsem nepochopil co si mám o tomto dílku myslet a co pan "rejža" vlastně tím myslel. Hodně se to podobá Novému světu, ale mě tam chyběla ta krásně vyobrazená "americká" příroda. Jednu hvězdu dávám za pár opravdu kvalitně natočených bojových scén, který byly opravdu prvotřídní a věčná škoda, že jich nebylo více. Druhou dávám za hlavního němého hrdinu, kterej ač je to k nevíře mi byl docela sympatickej. ()

goofy3 odpad!

Huráá! Konečně sem to dokoukal...na čtvrtý pokus... Scénář vypadal tak slibně...tak proč jsem se u toho tak nudil? Proč sem neměl sílu na to, shlédnout film na jeden zátah? Čekal jsem, co z toho vzejde..no a radši jsem se měl poohlédnout po něčem jiném. Tenhle film byl pro mě nicneříkající, nic-dávající a zbytečný. Never again! Děkuju ()

bif

Naturalistické dílo s nádhernou výpravou, děsivou atmosférou a psycho hudebním doprovodem. Nicolase Windinga Refna velice uznávám a chápu jeho způsob tvorby, nicméně zde došel do extrému... Plakát slibuje krvavou řež, ale místo toho se bohužel dostavuje jen pozvolná nuda, i když působivá... ()

Charlie84

Tři bodří vousatí chlapíci hledí do dáli. Střih. Hory. Mlha. Fouká vítr. Střih. Vítr si pohrává s vousy tří bodrých chlapíků hledících do dáli. Střih. Na tři chlapíky hledící do dáli hledí Mikkelsen. Střih. Jeden ze tří chlapíků mrkne. Střih. Mikkelsen odchází... Pět minut filmu pryč. Takže asi tak. Ptáte se asi, proč ty hvězy...inu, rozhodně je sympatické, že zmíněné záběry občas vystřídá detail na čerstvě vyvrhnutá střeva. Příroda je úchvatá, atmosféra magicky uhrančivá a pořád máte pocit, že za každým tím pohledem do dálï je něco víc. Jestli je nebo ne, to ať si ale za sebe každý rozhodne sám. ()

mupimup

Na pozadí zadumaných severských scenérií hor, mlhy a větru, vřesovišť a vody začíná cesta zotročeného jednookého bojovníka za svobodou a jeho osudem. Snímek nic nevysvětluje, minulost není důležitá, vždyť jen přítomnost je natolik drsná, aby stálo člověka všechny síly přežít. A budoucnost…na konci své křížové výpravy se tento němý zabíječ, pokládaný spíš za démona, ukáže být víc člověkem a naplnitelem Kristových myšlenek, než pomatení šiřitelé křesťanství typu: „musíme pohany vyvraždit ještě do soboty, abychom si mohli ve svatý nedělní den uspořádat ničím nerušené bohoslužby“. Snímek nikam nespěchá, dlouhé a tiché záběry nehostinných hor a mlčenlivých lidí, tímto prostředím vytvarovaných, ukazují dobu, kdy aspoň pro tu chudší většinu byl život krátký a pomalý, poskládaný z opakujících se činností dotýkajících se samotných základních životních potřeb, zvláště oproti dnešku, kdy se „entertainment“ stala naší hlavní činností. Sama hudba, podtrhující zamyšlenou a tíživou atmosféru filmu je buď zvláštní, skládající se z jednotlivých zvuků, anebo prostě chybí vůbec. Pro sociální networky s gigahertzovým životním tempem, očekávající svižnou akční jízdu, tenhle snímek asi nebude. Anebo je právě pro ně. Až můj despekt k našemu hektickému životnímu stylu s milionem informací denně zase jednou dostoupí vrcholu, možná si Valhala rising pustím znovu a možná pak dokonce přidám i tu pátou hvězdu. ()

misbos

Refn je "magor". Když se utrhne ze řetězu, akutně hrozí, že si při přemejšlení nad tím, co natočil, zlámete lebku. ()

dalziel

Nakoľko ten to film nespadá do katégorie "konverzačných" neostáva mi napísať nič iné ako, treba pozrieť.Buď Vám ten film sadne dokonale ako mne, alebo nie.Každopádne to bol pre mňa nádherný vizuálny zážitok. ()

papaguy

Přišel, viděl, zvítězil, zemřel. Tísnivé a znepokojující podobenství o životní pouti a vlastní smrtelnosti, které nemusí každému sednout. Film charakterizuje pomalé tempo a jednoduchý děj. Závěr ponechává otevřené dveře pochmurným úvahám a interpretacím. PS: Pár let od shlédnutí zvyšuji hodnocení. Film se vypálí do kortextu a síla některých obrazů nemizí ani s odstupem. Symbolický vikingský opus připomíná "primitivní" verzi Demlova Hradu smrti. ()

Kadas97

Dokonale brutálne a absurdne umelecké. Mikkelsen počas celého filmu zo seba nevysúkal ani slovo. Nepochopil som tiež ani to rozdelenie na kapitoly. Po prvých 15 minútach som bol nadšený, ale nasledujúcich 75 minút som si pekne odtrpel. Preumelkovaná nuda okorenená niekoľkými fajn efektnými killmi. Hudbu som nejako nepostrehol. 3 z 10 ()

Dr.Cilka

Stredoveký klubový film: pekná špinavá výprava, jedna skvelá scenaristická myšlienka, veľmi dlhá hodina a pol, a tipujem i biblické podobenstvo. Jeden krát bohate stačilo. ()

Torgal

Chcel som vidieť historickú rubanicu s badass Mikkelsenom, dostal som minimalistický artový psychotrip s badass Mikkelsenom. Rozpočet osobne vidím najviac na stotisíc dolárov, viac jedna malá loďka, drevená klietka a kostýmy pre tucet ľudí stáť nemohli, lebo všetko ostatné sa odohráva niekde na opustených vresoviskách. Sakra, veď aj amatérsky film čo natočili bratrancovi kamaráti Sven the Barbarian mal lepšiu výpravu! Na začiatku som si rýchlo uvedomil, že normálneho deja sa nedočkám, ale utešoval som sa aspoň tým, že to zaujímavú atmosféru a občasné brutálne súboje keď Mikkelsena nechajú jeho väznitelia bojovať pri kole. Potom ale prišla asi polhodinová scéna na lodi kde sa nedialo NIČ a po pristáti v novom svete sa to oveľa nezlepšilo. Podivný experiment, z ktorého som si ale nič neodniesol. 3/10 ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn