Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

Kurikmoon

Tak na tento film pozor! Aspoň, čo sa týka žánru: komédia, romantický. Áno, najde sa tam nejaký, ale ten je poväčšine zafarbený do čierna a sľubuje skôr pochmúrnejšie zajtrašky v deji. Herecké obsadenie bude známe i občasným divákom a určite nie su slabinou filmu. Dej sa zameriava na vzťahy, a tlčie kladivkom pekne po hlavičkách. A triafa svižne. Takže nepozerajte len von oknom, ale i na tých za vaším chrbtom. ILUZE NĚKDY ZABÍRAJÍ VÍC, NEŽ LÉKY... Trefne za 4 hviezdy. Nenudil som sa, ale z kina som odišiel trošku psychicky omlátený. A ako moja kartárka povedala, dnes dám na pocity. TAKŽE, AK BAŽÍTE PO ŽIVOTNÝCH SITUÁCIACH BEZ POZLÁTKA, ŠUP NA FILM. AK SA VŠAK CHCETE POZITÍVNE NALADIŤ, SKÚSTE RADŠEJ NIEĆO INÉ. ()

jitrnic

Vývar z Woodyho Allena. Všechno už tu bylo a všechno v lepším provedení. Nejvtipnější je Allenův klon Hopkins, ostatní herci podávají bohužel pouze průměrné výkony. Dialogy jsou pořád docela vtipné, celková pointa veškerá žádná. ()

blackJag

Asi by se dalo napsat, že vidět jeden film Allena je jako vidět všechny, pravda by to ale byla jen poloviční. Allen má sice tendenci přepínat svou kreativitu (úplně by stačilo, kdyby výčet jeho filmů byl skutečný počet děleno dvěma), témata, kterými se zaobírá, má ale snahu rozšifrovávat z několika úhlů - což může být stereotypní jako i velmi užitečné. Když začal tento snímek, trochu jsem si povzdechl, to, jak nemilosrdně se nakonec vyvinul, mě přimělo k jeho docenění. Navíc, nechat postavy být ve chvílích jejich největšího rozkolu (proti obvyklým předpokladům určitě) a opustit je, to už musí být tvůrce čtverák nad čtveráky :-) 80% ()

zigíš

(paradoxne) scenár je to najslabšie na novom woodyho filme (!) ani nie tak nudný ako fádny a obyčajný ..do toho priemeru to vytiahne štandartne kvalitný casting .. 50% ()

Mr.Dogman

Je až neuvěřitelné, jak si je většina filmů Woodyho Allena podobná a přitom vždy s jinou zápletkou, většinou vztahovou. A nebo třeba ne, Woody Allen se sice stal jedním z mých oblíbených režisérů, ale viděl jsem pouze malý zlomek z jeho filmografie. Tento počin mě zaujal svou klidnou atmosférou s bouřkou vztahů v pozadí, a právě to mi příjde pro Allena typické. ()

Autogram

Aj bez Woodyho vie Woody točiť a možno je to aj lepšie, ako režisér vekom nestráca šmrnc. Vzťahy, vzťahy, vzťahy, nevera, dokonca nevera v nevere, v žiadnom vzťahu vo filme nezostane kameň na kameni. Vedie to k pekelne Allenovským dialógom, podporených výbornou hereckou zostavou. –––– Keď si myslíte, že to už nemôže byť horšie, osud vám pripomenie, že existujú aj horšie veci. –––– Niekedy sú ilúzie silnejšie ako skutočnosť. ()

faraon

Allen sa opať vracia ku dráme, ktorá sa však vynára z komédie. Práve tento mix mám u neho najradšej. v Cannes tento film v rámci "mimo súťaže" patril k tomu najlepšiemu. ()

European

Vím, že to zní podivně, ale mě tento film přijde jaksi nedodělaný. Nedomyšlený. Od Woodyho Allena očekávám daleko víc než tohle. ()

Josefin

Pořád invenční,ironicky zábavná povídka a režie W. Allena.Výborné vyzrálé ponaučení o relativnosti životních vztahů a událostí. Jak říkají všechny kartářky světa:" You Will Meet a Tall Dark Stranger " iluze je příjemná , hlavně pokud se stane skutečností.Většinou však potkáme na životní cestě na 100% někoho zcela jiného:-). Milé přirozené etudy, taktika Woodyho dát nastudovat herci jen jeho roli a začernit scénář prostě zabírá. ()

Liqid

Tak tenhle film by se měl přejmenovat na "Hledá se děj!". Jak hluboko klesl Banderas a Hopkins, když přijmuli roli v tommto filmu. Chyběly tam nečekané převraty a překvapení. Tohle bylo jak přes kopírák. Prostě se jen sebrala pointa z několika podprůměrných romantických komedií a smíchalo se to. Přece to, že si důchodce sežene vypracovanou, dlouhonovou blondýnu, která ho oškube a bude podvádět to je dost ohrané. A to že jeho manželka se předavkuje lékama na spaní, ale proberese a duchové jí změní život to už taky známe. A jako třešnička Banderas v roli playboye v R8 a neomezeným finančním rozpočtem, ale překvapil mě, že šel do Anny Frail a ne do Naomi Watts. Tenhle film můžu doporuči pouze v případě, že chcete vypnout mozek a koukant na trojici průměrně pěknejch bab (a jako bonus si poslechnete zvuk R8). ()

jefff

Hvězdně obsazená, ale po povrchu klouzající, ničím extra nevýrazná. Tak by se dala definovat v krátkosti tato Allenovka. Pár zajímavých okamžiků se najde, ale přijde mi to takové nahrubo splácané, nedotažené, jakoby nedodělaná verze nebo prostě neměl Allen svůj "den". I tak je to koukatelné a velice příjemné drama se sympatickými herci. ()

sedm.1

Poměrně dost slabé a opravdu nevýrazné komediální drama Woodyho Allena, který možná na tento druh filmů je mistrem, ale tentokrát vážně příliš nenadchl a nepobavil. Sice opět na své jméno natáhl pro svůj film herecky prakticky to nej, co se v současném filmovém světě pohybuje, ale ni to mu nebylo příliš platné. Nejlépe totiž celý film charakterizuje v podstatě sám Allen, když v jedné z posledních vět filmu z úst vypravěče zazní cosi ve smyslu „… a tak třeba v tomto momentu můžeme ukončit náš nepodstatný příběh ze života několika párů …“ . Co měl celý ten film sakra za smysl? Sledovat nudné, nevýrazné a nezajímavé osudy pár nezáživných lidiček, jak se v partnerských životech scházejí, rozcházejí, hledají a ztrácejí, není zrovna žádné terno, čímž mi byl výsledek po té hoďce a půl zcela ukradený a i kdyby nebyl, tak ono zde vlastně ani žádné to vyústění stejně nakonec nepřišlo, takže kdo jak dopadl se stejně nikdo nedozví, čímž byla veškerá smysluplnost dosavadního dění okamžitě spláchnuta do hajzlu a co s tím dál? Já zkrátka u tohoto filmu nějak vůbec nepochopil jeho význam, herecky to samozřejmě bylo na vysoké úrovni, ale zbytek pro mě jaksi vyzněl zcela do prázdna. Možná je to ale způsobeno prostě jen tím, že jsem nikdy nějak moc netíhl k tvorbě pana Allena a nikdy jsem moc nepobíral ty jeho filmové „majstrštyky“ , ale abych jen slepě nekritizoval a byl objektivní, musím připustit, že to i přes svou dějovou prázdnotu a bezvýznamnost mělo celé opravdu maximální filmovou úroveň, a to se prostě musí ocenit :-). ()

Michelle75

Příjemná podívaná, svižné tempo, fajn herci, kteří vypadají jako skuteční lidé a ne jako hvězdy hollywoodu. Nevím, ale mě ten film připadal i hodně ukecaný a originálně vtipný. Z deseti bych dala za 7, takže 4* jsou tak akorát. ()

Herráček

Tenhle film má vlastně strašně jednoduchou premisu... Co může, to se podělá... A okolo toho se všechno točí.. Woody tady nepopustil ani tak uzdu fantazii, jako spíš neurotismu... A když si člověk uvědomil, že vždy může očekávat negativní výsledek, pak ho nic nemohlo překvapit... A film, který mě neosloví, nebaví ani nepřekvapí neberu jako dobrý... A navíc Woodyho styl je stále stejný, roztahaně konverzační a to po čase přestane bavit... Ještě že tam byla alespoň Naomi Watts nebo Josh Brolin... ()

Madluska

Film o tom, že vztahy jsou hravé a komplikované. Taky film o tom, že stereotypy světem vládnou (starý muž a mladá rajda? neúspěšný spisovatel v krizi středního věku a jeho múza?) a že ne každá pohádka má dobrý konec, ať už to znamená cokoliv. Pozor, při téhle hořkosladké pohádce možná přijdete o pár iluzí (ačkoli právě ty někdy "zabírají víc než léky" :-)). P.S.: Prostředí a hudba vyšly na jedničku, ale nepochopila jsem, proč Hopkinse daboval Vladimír Brabec... ()

Benedygtus

Neuplny konec ma sve krasy, ale me vzdycky spise trochu nastve. Jinak je to jedna velka "tragedie", ktera nam nic neprozradi, ale za to se u ni ani chvili nenudime. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)