Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

Gilmour93

„It is a tale. Told by an idiot, full sound and fury. Signifying nothing.“ Macbethovo nihilistické mínění o životě se zrcadlí v Allenově tragikomedii, kde láska intenzivně dává a potměšile bere a nespokojenost představuje ohaře na stopě mnohdy iluzorního štěstí. Poznání, že nejvíce šťasten je ten, kdo se nechá vést slepou vírou, pak posvětí celkový cynismus a otevřené konce. Anthony Hopkins si báječně užíval roli „starého vola" a chvílemi mi připadalo, že tam záměrně vpašoval i některé prvky z hereckého projevu pana režiséra.. ()

TeeAge

Novodobý Woody mi robí dobre. Scenár, vzťahy postáv, bezchybné obsadenie. Žánrové zaradenie v opise filmu však úplne nesedí, je to totiž pri romantickej komédií i zároveň ťažká životná dráma... A žial, až epicky realistická. |Videno v PalaceCinemas Praha, 17.11.2010| ()

genetique

Krásna allenovská konverzačka s veľmi trpkou príchuťou. Allen už roky dokazuje svoje kvality a dvadsať rokov nás každým rokom obohatí o ďalší príjemný filmový zážitok. Vždy obdivujem jednoduchosť dejovej línie, ktorú Allen dokáže rozvinúť do tej najrozmanitejšej rozprávky pre dospelých. Štylizačne bol tento film trošku domotaný. Keď už som si zvykol na rozprávača, tak ten sa zrazu odmlčal. Po dlhej dobe odrazu znova vstúpil do deja a mal som pocit, že jeho postavenie vo filme bolo trošku nedomyslené. Popravde mi tam ten rozprávač (Zak Orth) zvyšok filmu chýbal. Myšlienok má film viac, všetky sú nezáväzne poprepletané dejovými líniami, žiadna z nich mi však nepriniesla rozuzlenie ani neboli úplne dotiahnuté do konca. Presne tak ako životné výseky mnohých z nás. Po skončení filmu som teda vôbec nemal pocit, že by ma Woody okradol o hodinu a pol môjho času, ale že som ho naopak prežil v spoločnosti kvalitných hercov a výborného režiséra. 75%. ()

Botič

A romantický film letos zachránil Woody Allen! Manželské etudy, romantické okno do dvora a tajemná žena v červeném - co víc si přát. Pravda na Allena už značně kontraproduktivní, ale příjemnější než Whatever works. Tak nashledanou v Paříži. ()

NinadeL

Povrchní nefunční kýč. Škoda toho lepšího obsazení, Freida Pinto a Anupam Kher si zasloužili lepšího Woodyho. Nemluvě o Banderasovi a Friel. ()

castor

Neuvěřitelné!! Woody Allen nepolevuje a rok co rok překvapuje další porcí promyšlených dialogů a netriviálních příběhů. Mistr už dávno nemusí nikomu nic dokazovat, natož mě, který některé jeho dítka doslova zbožňuje. Přesto.. když chce bavit, dojímat, soudit, překvapovat i pitvat, bránit mu v tom rozhodně nebudu. Pro tentokrát to není až tak jistý tah na branku, ale to „vůbec“ nevadí. No, vadí.. místy to totiž vypadá, jako by si slavný tvůrce jen plnil formu, protože ač měl skvostné herce a dobrý námět, jede jen na půl plynu. Cynicky se vyjadřuje k snaze několika vesměs příbuzensky propletených postav vymanit se z osobní krize. V některých to slušně vře, jiní se na dno teprve dostanou, další se z něho sápají zase nahoru. Skáče od jedné postavy k druhé, člověk se těší, co nabídne další setkání s někým, jenž se mu právě v minulé scéně stával bližším, jenže těch postav je tolik, žádná až tak moc srdcová a.. Allen, který dál putuje po starém kontinentě (ze Španělska přesídlil na britské ostrovy), tentokrát nijak zásadně nepřekvapuje (i když obrat u Joshe Brolina mě dostal), přesto si s divákem slušně pohraje (přebíhá z komediálních do tragických rozměrů a zase zpět), nastoleným zápletkám a potížím nedává řešení/morální soudy. Prostě leccos nechává na divácích. Ať si oni sami rozhodnou, zda ta či ona postava jedná správně.. i když se tak trochu staví a fandí těm naivnějším (třeba Gemmě Jones vrhající se do náručí kartářky). Občas jsou to skvostné momenty zralého tvůrce, povětšinou ale chybí ona pověstná lehkost.. přesto pořád nadprůměr!! Jo, a chci bydlet naproti Freidy Pinto.. ()

viperblade

Woody, woody, co jsi to provedl. Neříkám, že You Will Meet a Tall Dark Stranger je vyloženě špatný film, ale s takovýmhle castingem (Hopkins, Watts, Pinto, Banderas) šlo udělat mnohem více. Začal bych hlavně u konce. A to doslova, protože ten konec mě ani nezklamal, protože tam vlastně žádný nebyl. Přišlo mi, jako by se Woody ve střižně rozhodl posledních 10 až 15 minut, které by všechny dějové linky nějak ukončily, prostě vystřihnout a vyhodit. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je vcelku fajn snímek, kterému bych i dal těch 70 %, ale pak mě bohužel zklamal ten (ne)konec. Každopádně se sluší taky napsat, že to je fajn film ve smyslu, že Woody si celou dobu hraje se starým příslovím "kdo s čím zachází, ten s tím také schází" a je to poznat právě ke konci. Za to má plus. Sečteno podtrženo, je to takový lepší průměr od Woodyho, kterému (hlavně kvůli obsazení) dám za nějaký ten čas ještě jednu šanci. 60 %. ()

Rex Mundi

Dám 4* :-) Možno preto, že rozmenené na drobné sú tu bežné príbehy partnerských aj rodinných vzťahov, o akých som (hoci skôr osve, než v jednej rodine) počula rozprávať aj ja - tutok od nás, z mesta či dediny... sú proste univerzálne, a práve Woody ich dokáže podať takým spôsobom, že vyzerajú vierohodne - sú uveriteľné a zároveň zábavné. Tragikomika je jeho špecialita a mne sa to páči. V poslednom čase síce zachytávam názory, že Woody už začína byť banálny, že sa opakuje... ale mňa stále baví, a trochu tej ľudskej banality je súčasťou sveta - on to vníma a dokáže citlivo i rafinovane zakomponovať do diela. Len to s jeho dávkovaním netreba jednorázovo preháňať, aby sa neomrzel. Lenže to platí pre všetko ;-) ()

Spooner

Woody Allen již poněkud vyčpělý a stále se opakující. Herci jsou sice fajn a jejich dějové linie jsou zajímavé, ovšem Woody si s nimi tentokrát nepohrál tolik, jak jsme zvyklí a celé mi to přišlo kapánek nedotažené až odfláklé. Dialogy mě po většinu času už moc nebavili a nějak jsem celou dobu už věděl, co od Woodyho čekat. Zkrátka jsem se na Allena až nezvykle nudil. Aspoň, že na Naomi Watts a Freidu Pinto se tady moc hezky kouká. ()

Amarcord_1

50% - Nevyužitý potenciál herců, zbytečně vysoký počet postav, jež trpí jakousi neúplností a hlavně absence typické allenovské nadsázky, díky které mu často to věčné opakování sebe sama spolknu i s navijákem. Jeden z nejnudnějších Woodyho filmů co jsem zatím viděl. Škoda... ()

FlyBoy

Každý dôchodca si starobu užíva podľa vlastného uváženia, samozrejme s ohľadom na zdravotný stav! Niekto sa vzchopí na presun po trase obyvačka-záhrada pričom stihne odbočiť nanajvýš na záchod, niekto si dopraje kultúrny výlet po mestách Barcelona-Londýn a popritom dá ešte zakaždým dohromady nejakú slušnú vecičku pre nadšencov. Áno, Woody Allen už nenapreduje, nebabre sa s výberom kameramanov od fachu (pamätáte si na tip-top kooperáciu s Carlom Di Palmom či Svenom V. Nykvistom?), nepokúša sa ládovať jeden fór za druhým a (aj keď to nikdy nebola jeho najväčšia prednosť) dramatický oblúk nevytvára. Prečo by som však tomuto váženému starcovi nedoprial emiritnú penziu v podobe diel, ktoré už síce neprinášajú nič nové, no stále triafajú klinec po hlavičke a sú oslavou intelektu/nadania jedného génia. "You Will Meet a Tall Dark Stranger" do sorty "neskorší vydarenejší zber" patrí tiež. Čerpá zo zdrojov, ktoré kedysi zožali solídne ("Husbands and Wives"), ale aj veľké ("Match Point") úspechy a cez hviezdny ansábel konkretizuje následky neopatrného pripúšťania si ilúzií jak v medziľudských vzťahoch - všeobecne, tak v osobnom živote - konkrétne. I keď nie je čo citovať, postavy pri riešení svojich privátnych problémov vedú (ako obvykle) nevyumelkované rozhovory a zdá sa, akoby im rejža nechával ešte väčší objem voľnosti na vlastnú personalizáciu. Neodsudzuje, nerieši. Dozerá na priebeh ich rozchodov/návratov, pochybností/dôver, zaľúbení/nevier, na nehmatateľné veci, ktoré sú súčasťou aj nás všetkých. Vypomáha mu tretí (poviedkový) hlas "a la Barca", dobre hrajúci herci a status quo stále nesenilného vykuka. Tú jeho čo raz viac prenikavejšiu flegmu mu ale neschvalujem a preto udeľujem len čajové 4*. P.S. Letenka do Paríža booknutá, pred polnocou som tam, Mister... ()

lesumir

Nejsem zrovna fanatik do Woodyho Allena, nenosím trička s jeho podobiznou, nekupuju si knížky s jeho životem ani nehlásám dál jeho citáty. Ale jeho každoroční přírustek do kinematografie vítám s poměrným nadšením. Je to proto, že pokaždé přijde něco jiného. You Will Meet a Tall Dark Stranger není v podstatě ničím vyjímečným. Možná naopak, žádné twisty a občas hlava zaklimbá do limbu, ale přesto mi v mysli zůstal i na druhý den, protože Woodyho hořký film, snad asi zapříčiněný už několikátou kriz středního věku, ukazuje s velkou grácii a úsměvem, že vlastně život je bitch! ... Člověk se snaží být sebevíc šťastný, dělá to proto životní změny, a stejně ten klacek (kláááááádu) pod ty nohy dostane. Není to zdaleka na pět hvězdiček, je to tak úrovni tři a půl, ale za tu sugesci děkuju. ()

nunka

Woodyho nový film je tak všedne realistický. Dej ani dialógy neohúria tak, ako jeho niekdajšie filmové perly. Ani jeho "ťah na bránku" nie je to, čo bývalo. Na druhej strane, čo by sme chceli, od niekoho, kto má svoje najproduktívnejšie obdobie už za sebou a i napriek pokročilému veku dokáže rok čo rok potešiť svojich fanúšikov. V "You Will Meet a Tall Dark Stranger" si pozorný divák nájde repliky, ktorým sa poteší a humor, ktorý síce nie je tak explicitný, za to je milý a úplne neškodný. ()

Jamal

Woodyho další skvělej snímek o problematice v mezilidských vztazích (stále nám dokazuje, že si toho prožil mnoho a že se v tom sakra vyzná), už si ani neumím představit, že by nebyl další. Byla by to velká škoda. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)