Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

prsvl

Rozhodně (alespoň pro mě) zábavnější a lepší než originál. V pár místech se sice objeví celkem slušný kokotiny, ale jinak to šlape, jak po másle. Je to hollywoodskej odpočinkovej horůrek, u kterýho se snad nebudete nudit, trochu se budete i bát a párkrát se leknete. ()

Crazer

Slušných 75%. Zase něco, co dokázalo upoutat mou pozornost. Sice se jedná o klasickou lekačku ve stylu filmů, které jsem viděl nespočetněkrát, ale vytahování nože z ruky zde působí hodně realisticky a u této scény mi hodně skřípaly zuby. Podobnými lahůdkami tento film právě oplývá, takže slušné 4*. ()

PauloZ

Je to celkem prvoplánové s tuctovým scénářem na zombie téma, ale mě to opravdu u těchto filmů nevadí. Mě tahle tématika baví a jednou za rok si ji oprvdu rád vychutnávám i s krpama. Napínavých scén bylo po chuti, hutná atmoška taky. Bavilo mě to a rychle to uteklo. Navíc zajímavé oživení s národní gardou je na místě a pár solidních scén se našlo. Poslední scéna s kamiónem a atomovkou je pěkná, takže pro mě pěkné four stars :)... Eisnerův zatím nejpovedenější kousek. ()

Kryton

Remake 1 : Originál 0. Tak by vypadal zápas mezi těmi filmy. Remake je oproti originálu lépe natočen, zahrán a má i sympatické postavy/herce. Navrch přiberte, že si tolik nehraje s armádou a její kritikou (zabrat,zabít,zmizet). Jen lidi nečekejte zombies (ty tam nejsou!), plno krve (té je tam pomálu) a akce. Nelekejte se! Akce je skvělá a třeba scéna v myčce anebo na benzínce má vše co má mít. Dokonce oproti originálu tu neběhá žádný pomatený doktor s flaškama viru po škole (omlouvám se, ale ta scéna v originálu je tak vtipná). Možná pro mě tomu něco chybělo. Třeba více informací. On je remake hodně naspídovaný a už se jen utíká. Což originál nebyl jiný, ale v začátku ví vše. Pak mě taky zarazilo, proč (SPOILER) ta atomovka nespadla už dříve (viz. Smrtící epidemie), když (Spoiler) stejně všechny chtěli pobít. Každopádně příjemná letní virová nákaza. Hvězda navíc za jasné vítězství nad originálem (ach Georgi zůsťaň už radši u svých zombíků). Nuke the Cross! :) ()

nigga

Až na některé oči trhající klišé jako "počkej tady, když se rozdělíme, tak to bude zřejmě bezpečnější" a "nečekané" záchrany na poslední chvíli, tak je to velmi dobrý survival thriller. 70% ()

RasputincZ

Což si takhle v jednom pohodovém, americkém městečku zahrát baseball? Mám rád horory s hutnou atmosférou, kde kvůli dění ani nepolknu, očekával jsem to i od The Crazies, ale převažuje zklamání. Většina napínavých momentů proběhne během první třetiny filmu a pak následuje jen zmatené putování hlavních hrdinů, jejichž osud mi byl vážně ukradený. Herecké výkony mi zážitek z filmu nekazily, jen škoda absence zapamatovatelných scén a lepšího konce. ()

zlabus

Za málo peněz sakra hodně muziky. Pro mě podobně šokující překvapení, jako svého času 28 Weeks Later. Remake jednoho ze slabších Romerových filmů mě zrovna nadšením nenaplňoval. Očekávání se pohybovala na bodu mrazu. Přitom se jedná o povedenou věc, která má kulervoucí vizuální stránku a (což mě doopravdy šokovalo) skvěle napsané postavy, které dokonce většinou jednají poměrně dost logicky a lidsky. Klišé (hlavně ve formě lekaček a neustálého rozdělování skupiny) je sice přítomno také, ale ve velice únosné míře. Být tam nějaký "pamětihodný" moment (typu úvodní scény zminovaných 28 Weeks) neváhal bych s pěti ani chviličku. Takhle se pohybuji někdy lehoulince pod 90-ti procentním zážitkem. Každopádně případné pokračování bych si dal líbit a Brecka Eisnera mám pro příště v merku. 85% ()

Ozo

Celou tu dobu jsem si přál, aby se postavě, kterou hrála Radha Mitchell, stalo něco fakt zlého, jak moc mi byla nesympatická. Timothy Olyphant jako šerif celkem ušel, ale o třídu lepší byl jeho zástupce Joe Anderson. No, chtěl jsem tomu dát jednu hvězdu, ale za ten "optimistický" závěr jednu přidám. „Davide můžeš s tím přestat? Prosím, přestaň! Přestaň předstírat, že všechno dobře dopadne!“ „Dobře. ()

MartinezZ

4.12.2010 ~ Nemohu říct, že bych částečně nebyl sralbotka a že se u hororů nebojím, ale jsem schopen se sem tam na nějaký podívat. Ovšem musí jít o horor, který má nějaký smysl, a takových je bohužel nezměrně stopové množství. Drtivá většina hororů si totiž myslí, že hororem je to, když stříká krev a lidi bizardně a zbytečně umírají. Ne, nebaví mě čumět na to, jak umírají bezbranní a nevinní rukou magorů, deviantů a úchylů. A proto mě nebavili ani Podivní. ~ Netuším, proč se natáčejí tyhle hloupé horory, když nemají ani za mák nějakého nového nápadu. Podivní (The Crazies) jsou remakem filmu z roku 1973. Ten jsem neviděl a ani to nemám v plánu, nedokážu tudíž posoudit, jestli zrovna Crazies '73 byli lepší nebo byli jedni z prvních a tohle má být jen "pocta". A taky je mi to jedno. Tohle je prostě jen další z mnoha filmů splácatelných za večer u piva. ~ Je jedno malé městečko a v něm milí lidé, kteří se navzájem znají a o druhých vědí i to, co právě ti druzí ani netuší. Takhle to prostě v, jistým způsobem uzavřených společnostech chodí. Budiž. Jednoho odpoledne ale naruší baseballový zápas muž s brokovnicí, podivně se chovající a nedbající pokynů místního šerifa. Chlapík tasí, šerif střílí, chlapík padá, lidi čumí. Netrvá dlouho a jiný chlapík upálí svoji rodinu za živa v domě. A po chvíli už se v krvelačné vraždící zrůdy mění většina obyvatel městečka. Šerif se svým pomocníkem, svoji ženou, lékařkou, a jedním, dvěma dalšími pokouší zjistit, o co tu jde. Zjišťuje se, že do řeky, protékající městem, hapalo nějaké letadlo a nikdo o tom necekl ani "cek" a v tom letadle bylo asi něco, co by se za normálních okolností neměl nikdo dozvědět. A tak všichni onemocněli. Armáda to ví, posílá sem vojsko, to zrovna nemá moc v plánu pomáhat, spíš naopak a šerifovi se ženou začíná týct do bot. ~ Schválně, kdo přežije? A přežije vůbec někdo? ~ A není to jedno? Je. Zase další scénář "Nějaký vir nebo mutace, z lidí se začnou stávat zombie, pár jich ale přežívá, ideálně chlap a ženská, buďto spolu už něco mají a nebo v průběhu filmu mít začnou a končí to buď blbě a/nebo nejednoznačně". Vážení autoři, strčte si tohle za klobouk. Buďto vymyslete něco o mnoho méně trapného a nebo vezměte klacek a jděte sbírat odpadky, ať jste alespoň užiteční. FIN ()

mysiak

Či už to chceme alebo nie, hororové remaky sa na nás valia neskutočnou rýchlosťou a v obrovskom množstve...a často prichádza aj na tie, ktoré boli svojho času klenotmi alebo sa o nich moc nevie. K takémuto prípadu patrí aj remake The Crazies z roku 1973, ktorý natočil legenda hororu George A. Romero (Noc Oživlých Mŕtvol). Nachádzame sa v jednom obyčajnom sedliackom meste, kde sa zrazu ľudia začnú podivne správať...a tejto veci prileje olej do ohňa šerif, ktorý na baseballe zastrelí očividne iného obyvateľa, na akého si spomínali. Kým väčšina dnešných remakeov sa snaží kopírovať svojich predchodcov dobre že nie políčko po políčku, tak Crazies sa radia inou cestou - nekompromisnou, krvavou a hlavne kvalitatívne možno aj lepšou ako originál. Postaviť príbeh tak, aby bol tajomný, nákazlivo desivý je v dnešnej dobe ťažké. Toto všetko Crazies má, a má aj Timothyho Olyphanta (Hitman), ktorý je prototypom poslušného šerifa, ktorý ale keď sa nasere, tak by ste pri ňom nechceli byť. Znekľudnújuce, vystihuje právu podstavu filmu...armáda, ktorá sa riadi bezhlavými rozkazmi, ako dôsledok dnešnej doby, tento film nám chce ukázať nejaký signál. Breck Eisner, ktorý natočil nemastnú, neslanú Saharu, ale s The Crazies sa mu podarilo obdivuhodný kúsok, pretože natočiť dobrý remake v dnešnej dobe, a k tomu aj strašidelný, je nadľudský výkon. The Crazies sa fanúškom hororu oplatí vidieť, pretože cítiť z tohto filmu tvorivú kreativitu, a tá je momentálne v Hollywoode na ústupe. Plus neskutočný vynikajúci záver...palec hore proste. ()

Praxis

Slabší čtyři hvězdy. Líbí se mi nápad na zombiehoror tak trošku jinak. Moc fajn začáteční rozjezd, klidně městečko a velice brzy jsme vrženi do docela hutného děje. Ve filmu se vpodstatě neustále něco děje a tak vás nenechá ani chvilku vynechat. Postupem času jak přibývají mrtvoly, také přibývají klišé, ale to přejdu s čistou hlavou, protože se to od zombiehororů očekává. Potěšilo mě docela milé krvavé eRko, ale žádný extradrasťák s vylejzajícími střevy a s tunami useklých hlav od toho zase nečekejte. Závěr trošku dementní, spolu s několika dementními scénami (nůž v ruce a krku, proč se nenakazil, hlavní hrdinka musela minimálně desetkrát potratit, ale budiž). Celkově milých 70% od milého zombie béčka na sobotní večer :) ()

Tayen

Uvažovala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale několik bodů rozhodlo pro nižší ohodnocení. Jedním takovým bodem byly zvraty, kdy se některý důležitý hrdina octl v ohrožení života, který mu byl zase a zase zachráněn v poslední chvíli. Nůž pod kladným krkem nebo kulka namířená do dobráckého srdce mě nechávali chladným, protože hrdinu ZASE někdo určitě zachrání. Nikdy jsem se nespletla. Body bych mohla přičíst za zajímavý a originální nápad, ale zas až tak originální to nebylo, vzhledem k tomu, že se jedná o remake filmu ze 70. let. Přes všechny tyhle výtky je ale tento horůrek zářivým světlem v bahně slash hovadin a remaků, které nás poslední dobou ubíjí svou tupostí. ()

Riddick77

ERková záležitost, kde není ušetřen nikdo a nezáleží na věku či pohlaví. Tato drsná nota této předělávce velmi sluší a musím říct, že atmosféra je vskutku hutná! Ten konec... No nevim no... Asi jo... 8/10! ()

Popluh

Breck Eisner to sice v ruce a oku má, ale kvůli zběsilému tempu se mu rozhodně ani v jednom případě nepodaří navodit nějakou atmosféru, což je vzhledem k peckovým a hutným trailerům tak trochu zklamání. Podivní jsou zkrátka lehce postapokalyptická akčňárna s pár hororovými atributy, která v závěru nevyšumí do prázdna jen díky vtipné a fungující satelitní hříčce. 60 % ()

GodComplex

To se zase v jednom mestecku vsichni zblaznili. A zase virus. A zombici. A statecny serif. Je to dobry zanrovy prumer a davam plus za Radhu Mitchell, ktera mi pripomina jednu znamou, ale nejaka ta originalita by tomu vazne neuskodila, prestoze se navic jedna o Romeruv remake. 5/10 ()

Freemind

Moc se mi líbí to, jakým směrem se ubírá moderní horror. Romera jsem nikdy neměl rád, stále v něm vidím především hodně špatného filmaře a v jeho filmech jen těžko hledám nějaký břitký sociální komentář. Jeho pilní žáci se naštěstí poučili a dnes již většina z nich svého "mistra" mnohonásobně přerostla. Jinými slovy - když už se máme bavit u střívek, krve a ohýnků, ať to má nějakou úroveň, prosím. Podivní sice nedosahují všestranné vytříbenosti Snyderova remaku jiné Romerovy klasiky, přesto rozhodně neurazí - trochu schématické, ale poctivě napsané postavy, pečlivě vystavěná expozice, klasická, ale nenudící kamera, celá hrst zapamatovatelných okamžiků a velmi příjemný a nakonec - nečekaný přechod od komornosti amerického venkova k závěrečnému, pompéznímu "BUM". Mohlo to být lepší, nebylo to špatné. Čtvrtá hvězdička za snahu. ()

Makky

Síce miestami sterilne klišoidný, no na druhú stranu s množstvom zaujímavých nápadov a vychytávok utkaný námet. Nápadité a niektoré doslova psychopatické scény dodávajú celému filmu šťavu a sú naozaj lahôdkou. Atmosférou je nadýchnutý každý jeden záber a aj prijateľná stopáž je na dobro veci. Herci boli viac ako sypmatickí a celkovo som sa zabavil. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)