Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Bigwave

Podivně nudné a předpovídatelné. Jediné co mě fakt bavilo, byly kontrasty pustě prázdné krajiny a města. Jinak bych asi ohodnotil tento film jako odpad. Abych to vysvětlil, tak to nic nového do světové kinematografie nepřináší, spíše je to solidně okopírované z několika filmů z podobnou tématikou. ()

Mikel LetsGo

V téhle době se už moc dobrých hororů netočí a tak je člověk k tomuhle žánru shovívavější. Jenže tohle není ten případ. Podivní jsou svým způsobem velmi dobrý film,.jenže nějak nedoladěný. Dobrá myšlenka, masky i triky vynikající, herci sympatičtí, film je občas klišé, ale tak dobře zamaskované, že mi to ani nevadilo. Ale pořád mi něco chybí. Jako by to nebylo dotáhnutý do finále, nebo tomu něco chybělo. I přes to sem se bavil a kdoví, třeba se od Eisnera dočkáme ještě něčeho dokonalejšího…nakročeno má dobře. ()

Kleopatr

Příjemné překvapení, ačkoli tématický otřepané a dějově předvídatelné. Nadruhou stranu podivní podivuhodně postrádají výrazné logické chyby a film má slušné tempo. Největším kladem jsou pro mě lekačky, které mě zdárně lekaly od začátku až do konce filmu. ()

Nessos

Na 5* hvězd to není, protože tomu prostě něco chybí, ale 4* jsou to zcela s čistým svědomím. Napětí se dá místy opravdu krájet, masky jsou vynikající. Konec (ne výbuch té atomovky), ale úplný konec, je perfektní. Co se týká herců, tak nevím jak ostatním, ale mě se začíná Timothy sakra hodně zamlouvat. ()

deep

Měl jsem nulová očekávání a proto jsem asi byl až nečekaně mile zaskočenej. Jistě, tempo kolísá, o klišé budete zakopávat, ale atmosféra je skvělá a docela srandovní rozpočet není vidět. Prostě milý překvapení. ()

driftm

Ano parádní remake,přesně jak luxusně vypadal trailer tak vypadal i film,herci tam sedly jak prdel na hrnec a ten konec mohla by být klidně i dvojka a to i přesto jak je těžký tyhle filmy natočit! ()

gicous

Jsem překvapený, že se Podivní drží až tak při zemi. Čekal jsem více rozmáchlejší horor s větším množstvím akce a davových scén. Podle traileru jsem vsázel na to, že film bude podobný třeba Úsvitu mrtvých. Podivní jsou ale více komornější a nemají takový spád. Přesto přesvšechno má film dobrou atmosféru, akční scény jsou slušné a hororové momenty jsou dostatečně strašidelné a krvavé. Slušná jednohubka, která vás zasytí, ale další den si už nebudete pamatovat, co na ní vlastně bylo. ()

KateW

Pokud jste viděli trailer, viděli jste v podstatě vše zajímavé na filmu. Ovšem pokud ho vynecháte či se i přesto na film podíváte, čeká vás zajímavé ne moc originální zpracování rozvíjející se apokalypsy, i když zatím jen v jednom městě. Přirovnala bych to k filmu 28 dní poté s tím rozdílem, že oni prožívají začátek katastrofy, kdy nikdo neví, co se děje a armáda panikaří, protože nemá situaci ani trochu pod kontrolou. Doporučuji ()

Sir Ludvig

Začne to výborne, ale postupne sa nabaľuje jedno klyšé na druhé a predvýdateľnosť je tu skurvená... poslednú tretinu so už viac-menej odnudil. ()

Mamlas

Film o pár lidech a jejich zážitcích při pokusech opustit izolovanou nakaženou oblast. Velmi monotónní, nezáživné, laciné klišé. (22%) ()

JosefTomas

Kvalitní řemeslo, které díky rychlému ději ani na minutu nenudí. Film se rozjede už v samotném začátku, takže po 5 minutách víte, že to půjde totálně do kytek s celým obyvatelstvem malého městečka. Jako skvělou výhodu vidím v zajímavě stylizovaném zlu, které není jen tupým a velkým počtem tvořící dav, jenž hlavní hrdinové postřílí, ale jde o normální lidi, co projevují nadměrně velkou agresivitu. Proto jim k ruce přijde sem tam zbraň, či jiný nástroj, což je oproti zombie skvělá změna. Co se hrdinů týče, skvěle napsané i zahrané, takže jsem jim celou dobu fandil. Jen s kolonkou horor trochu nesouhlasím a ač se tvůrci snaží sebevíc, ani chvíli jsem se nebál. Výsledku to ale stejně nic neubírá a jako skvělý survival thriller to funguje dokonale, stejně jako atmosféra, která mi hodně připomínala 30 dní dlouhou noc. The Crazies jsou skvělou žánrovou jednohubkou, jejíž tvůrci mají dost nakoukáno a zároveň se nebojí svěžího přístupu. K látce přistupují sebejistě a uspokojí jak diváky dnešního typu, tak chytře pomrkávají na ty starší. Za mě spokojenost. ()

xSxEx

Remake ktery se vydal dosti svou cestou misty lepsi misty ale bohuzel tuctovejsi a klasickou na dnesni pomery... asi prestavam verit tomuto zanru ... nebo presneji hororum, ktere vypadavaji s velkych firem... ()

AdrianaLarman

Wow. Překvapivě hodně povedený remake. Nečekala sem, že to bude až tak dobrý. Málokdy se mi stává, že se u takových filmů leknu,ale tohle mělo vážně grády. :-D....Herci byli taky skvělý, takže není moc co vytýkat. Myslim si, že 4* jsou zasloužené. ()

p.i.t.b.u.l

Filmy tohoto žánru mně baví. A po shlédnutí tohoto filmu jsem říkal ,,ANO" opět jeden z těch povedenějších. Nečekejte od toho senzaci. Na filmu se mně líbilo, že to začalo hned z kraje. Žádné zbytečně zdlouhavé úvody, prostě rovnou šli na věc. Ve filmu nechybí akce, napětí, lekavé scény prostě vše co k tomuto žánru patří. Konec filmu je už takovým klišem, že to vlastně končí - nekončí. Nicméně na tohle jsem si už zvykl. Je zde pár opravdu nezapomenutelných scén s vidlemi, scéna v myčce, na farmě apod. Pokud jste fanoušci tohoto filmového žánru, nenechte si to ujít. Ostatním přeji jen příjemnou podívanou. ()

Goodmen

Dobře natočené se skvěle vybudovanou atmosférou, ale již stokrát viděné téma plné klasických hororových klišé bez nových nápadů. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)