Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

VanBradley89

Originál neznám takže nemůžu srovnávat. První polovina výtečná. Bohužel ve druhé to zajede do takové předvídatelné lajny. Což není zase tak na škodu, ale po asi třetí záchraně na poslední chvíli už to bylo na pováženou. Finále zůstává "nečekaně" otevřené. Obsazení dobrý. Některý scény se nebojím označit za úžasný ( ředitel z vidlemi nebo ten moment jak Radha vejde do dětského pokoje a kamera nám ukáže roh místnosti) Spokojenost, ale stačí to tak na lepší 3* ()

Domas88

Děsivá atmosféra a strach.. tohle od hororu očekávám a tady to bylo.. Poslední dobou mi nějak sedí Timothy :D ()

PamelaJJK

Na jedné straně "klišoidní" horor, který je však na druhé straně tak parádní a precizní, že ta klišé nevádí. Vždyť v málokterém filmu se dnes klišé nevyskytují, takže v tom nemám problém. Obsazení nehvězdné, však mile překvapující a trefné. Hudba spoluvytváří nálady a řekl bych, že zde sedí jak zrezlý děravý kastrol na hlavě sněhuláka. Poměrné vydatné množství lekacích okamžiků a scén není na závadu a celek drží hezky pohromadě a působí tak nějak vkusně a vyzrále dospěle. Stopáž je tak akorát, aby nedošlo k umělému natahování děje a opakování sebe sama a potažmo tak i k nudě. Takže spokojenost a ***** ()

Aywes

Neoriginální díl, nudné zpracování a nevýrazné postavy dělají z filmu těžký podprůměr. Nic mě nenadchlo, něco občas urazilo. Dlouhá a neoriginální nuda bez výrazných scén. Během dvou hodin na film zapomenu. ()

m.xFuck

Být hlavní postavy sympatičtější, nechovat se všichni, myslím tím úplně všechny, jako dementi, neignorovat elementární logiku a nedívat se do jaderného výbuchu bez následků byl by to i celkem dobrý film. Takhle je to jen šedivá a navyše přiblblá nuda. Škoda potenciál to mělo. ()

wowylgu313

Těch 50-55% by to asi dalo. I když nebudu brát ohledy na ostatní filmy na toto téma, které do dnešního roku vyšli. Tak to vlastně nebylo takové bum. Věděl bych z daného roku o lépe natočených filmech. Je tady až moc otazníků ve vzduchu/nesmyslů které vám v průběhu dění nedají pokoj. Jeden takový větší je např to proč dva hlavní aktéři nebyli nakažený? Když se přeci vir šířil i vzduchem a ne jednou přišli do kontaktu s nakaženými v blízkosti centimetrů. Neříkám že to byla úplná katastrofa ale je to takové to jednou a příště už ne. ()

bulawaio

Nějak zvlášt mě to nepotešilo. Po shlédnutí traileru jsem byl natěšenej jak malé děcko, takže trochu zklamání. Problém je v tom, že režisér si nebere žádné servítky a prakticky jde hned na věc. Chtělo to pozvolnější spád a budovaní příběhu a atmosféry. Takhle to začíná úplně v jiném bodě, než by začít mělo. Příběh se dá. Herci dobří. Akorát se mi zdálo, že filmu docházel ke konci dech. Přesto to však pro rok 2010 bylo přijemnější zpestření mezi mými očekávanými hitovkami. ()

Ajay

Nečekal jsem žádnou hitparádu, takže jsem nebyl vůbec zklamanej. Průměrnej filmík, sem tam lekačka, jednoduchá dějová linie, když nevíte co roupama tak si to pusťte ... ()

peetee7

Malo to pomerne dosť žánrovej invencie a neokukaný scenár, ale niekedy až moc predvídateľné konce scén. Záver filmu bol podľa mňa trochu odfláknutý a mohol byť viac hororovejší. Lepší priemer. ()

sAreOn

Dávám 4* přesto, že film samotný je spíše pouze trojková záležitost, ale tu jednu hvězdu uděluji za to, že zase po dlouhé době v USA vznikl horror, na který se dá koukat a který má hlavu a patu, ikdyž se jedná pouze o remake Romerova filmu! Prostě krvavý horror (ale ne bezdůvodně krvavý ve stylu už byla dost dlouho nuda pojdmě zabít nějakou postavu) s perfektní kamerou a některými velmi povedenými scénami. Bohužel jak už to bývá u americké produkce zvykem je snímek plný kliše, které film shazují velmi dolů, a také velkého počtu lekaček, které se mnohdy narušují amtosféru i celý spád filmu. Každopádně jeden z lepších horrorů poslední doby. ()

E.T.Martin

Extrémně stupidní scénář plný logických chyb shazuje jinak nadějný survival horor do žumpy, ze které se nikdy nevyhrabe. Škoda. ()

FEAR99

Po super traileru (!) zklamání. Breck Eisner umí natočit pěkné záběry, ale chtělo by to i něco navíc. Podivní mě totiž vůbec nezarazili do židle a nepřikovali k monitoru tak jak bych si představoval. 100x ohrané téma, kde atmosféra není kdovíjak silná. Dvě nebo tři lekačky celkem vyděsí, ale klišé na veškerém kroku nepotěší. Na jeden z deštivých pátečních večerů ideální. Jinak celkem sterilní podívaná, která nenadchne, neurazí a bohužel pro mě ani příliš nepobaví. A to je pár scén opravdu povedených, krví se nešetří a Olyphant je macho zabiják bez debat. Bohužel tyhle "plusy" jsou zařazeny do nevýrazného filmu bez jakékoliv chuti a zápachu. Pro příště by to chtělo trošku víc experimentovat. Takhle mě přišlo, že tvůrci nechtějí nic zkazit a v rámci žánru ani udělat něco lepšího než je klasický průměr. 40 % ()

rigby

Rozhodně nečekejte odpočinkový film pro pohodový večer. Byli byste totiž zklamáni brutálními scénami, ve kterých se většinou jedná o zabíjení pěkně z očí do očí. Přes tuto brutalitu a spousty klišé, u kterých se vám bude chvílemi chtít smát, se jedná o celkem zajímavý příběh, i když ničím výjimečný. Tohle opravdu není můj šálek kávy. Takže spíše 3- ()

Naiki

Prijemne prekvapeni, dalsi remake lepsi nez original, navic s kadenci lekacek prumerneho holywoodkesho becka, ale vzdy kdyz jsem jednu cekal, nakonec me stejne zamrazilo, opravdu to funguje, velmi dobre zvladnuty film. Po Snyderove Usvitu Mrtvych asi muj nejoblibenejsi remake. Poctive 4*. ()

Dexter666

Omráčený neveriac sedím a píšem tieto riadky a rozmýšľam, čo som to práve videl: V prvom rade film, ktorý ma svojim marketingom (v dobrom) oklamal, keďže trailer obsahuje útržky z prvých asi 20 minút filmu. A za druhé: žánrový cross-over – ani neviem čoho všetkého, ale musím povedať, že takýto koktejl mi veľmi chutil. Vsadiť totiž na overené „ľakačky“ ale urobiť ich bez akéhokoľvek nánosu trápnosti je takmer umenie. Hlavne keď je film schopný držať ma v napätí od začiatku do konca, pričom si vyberá scény, ktoré účelovo vyzerajú vždy zo začiatku nevinne (ale končia samozrejme vždy "tragicky"), som schopný mu odpustiť aj preštylizované jastrabie oko a hlúpy titulkový epilóg. Skrátka, malo to gule! U mňa za 85%. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)