Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

lumpcz

Některé scény v tomto filmu jsou opravdu drsné...........celkový dojem z tohoto mám velmi dobrý! Nevim co k tomu dodat, koukněte na to! Hodnocení 7/10 :-) ()

kolodej1

pro tento žánr mám slabost, ovšem tohle nebylo nic moc. Nijak zvlášť nápadité, místy nelogické, po všech stránkách průměr, tomu odpovídá i mé hodnocení ()

kelet

Na prekvapenie velice príjemný film, aj keď je v ňom kopu klišé. No dej samotný plynie príjemným tempom, kedy sa atmosféra príjemne stupňuje. Herecké obsadenie je zasadené dobre a "podivní" ľudia sú naozaj podivní. Je veľké prekvapenie, že sa z nich nestali klasicky po krvi túžiaci zombies, ale naopak naozaj podivní ľudia. Príbeh mi prišiel realistickejší ako niektoré z iných podobných filmov. No jedna vec ma neskutočne zarazila, a to taká chyba kedy šerif má prebodnutú ruku a s nožom v nej prepichne hrdlo jednej nakazenej žene. Pri takejto situácii by sa normálne nakazil aj šerif. Nevadí je to jediná zanedbateľná chyba. Hodnotenie: 75% ()

Edgerton

První půlka super, pak už je to taková žánrová klasika, směřují ke konci přesně podle předepsaných pravidel. Ale má to atmosféru, pár zajímavých nápadů a sympatickou dvojici Olyphant-Mitchell. Nenudil sem se. ()

Idoviren

Je tomu pár let co jsem četla knížku Mlha od Jamese Herberta a tehdy jsem z ní byla pořádně vyděšená. Objeví se tam mlha neznámého původu a lidi kteří s ní přijdou do styku začnou šílet. Ubližují si a mučí druhé všemožnými způsoby. A pak najednou koukám na The Crazies a říkám si, že je to to samé. Jen jsem se tolik nebála, ale možná už stárnu... Je to dobré, ale pořád mám takový pocit, že tomu něco chybí. ()

WoodoX

"Podivná" sračka, ktorá nevie nabudiť napätie a je tak blbo natočená, že keby tam aj nejaké hrozné momenty sú, ani to človekom nepohne. ()

hrubinator7

Film má krásné prostředí, dobré herce bohužel trochu ohraný děj (vypukne nemoc...blablabla). Film začíná svižně, ale bohužel postupně se mi zdá, že tempo polevuje. Mínus je také, že půlka děje se dá předvídat dopředu. Film končí nekoncem, takže já osobně bych ocenil druhý díl, ale co vím tak zatím plánovaný není, takže uvidíme v budoucnu. Závěrem: + Pěkný horor, ne až tak úplně strašidelný, že bych se musel posrat strachy, zahraný také dobře, dobré prostředí, - ohraný a předvídatelný děj. Takže za 4*. A doufám že bude 2 díl ()

Azareth

Osobne som od toho nečakal veľa, nakoniec sa ale z toho stálo milé prekvapenie, v tomto prípade skôr ako mysteriózny thriller než horor, ale to je myslím aj jedno. Páči sa mi, že tvorcovia pracovali s atmosférou, ako by im bola rodená, tiež som veľmi spokojný aj s efektmi a vizuálom (keď som videl niektoré scény, uvažoval som aj nad 5* ), ktorý má tiež svoje čaro. Veľké plus odomňa má aj herecké obsadenie a to predovšetkým Timothy Olyphant, ktorého okrem The Crazies môžeme mať možnosť vidieť aj v Dokonalom úniku. Za mňa silné 4* ()

TonoM

Zvláštní, jak někdy průměrný postakopt'ák získá slávu, 70%, + zisky, přitom to není nic skvělého, průměrné obsazení, nudný a dobře předvídatelný děj, výkony herců slaboučké. Dabing absolutní tragický nakoneec jsem to zkusil radši čistě v angličtině. 35% ()

hony23

Do jezera spadne letadlo převážející vir, který kontaminuje vodu v jednom americkém zapadákově a nakažení lidé začínají zabíjet. Šerif ale vede boj nejen s nakaženými, ale i s armádou, která uzavřela celé město, aby se nákaza nešířila dál. Pokud film přijde s tolikrát ohranou zápletkou, měl by nabídnout něco extra, aby vybočil a překonal své předchůdce. To se zde ale nestalo a tak divák za pár týdnů zapomene, že film Podivní kdy viděl. ()

Emperor1

Asi jsem od mysteriózního hororu čekal něco jiného, určitě ne průměrnou akční honičku a střílečku se spoustou předvídatelných scén jakoby vystřižených z jiných akčních filmů ... a přitom začátek byl docela slibný ... ()

AndysSsek

Od začátku do konce sem byl napjatej co bude a stálo to za to. Parádní film, správnej horor jak se patří, nic mu nechybělo. ()

Mav07

Parádní rozjezd, ke konci první půlky tempo lehce zpomalí, aby nabralo sílu na druhou půlku. Pár skvělých scén, márnice, myčka. ()

Tomsterson

Tak tohle byl nářez... Po dlouhé době opravdu KVALITNÍ horror. Už jsem si říkal, že se dalšího dobrého kousku v tomto žánru nedočkám. Skvělá atmosféra, minimum nelogických scén, velmi dobré herecké výkony. Vřele doporučuji všem milovníkům horrorů. ()

Kubasino

Považuji se za milovníka hororů a tak jsem si nenechal tenhle kousek ujít. Olyphanta jsem kvůli Hitmanovi považoval za trotla (nemohl jsem odpustit Xavieru Gensovi výběr hlavní role), ale i tak jsem se rozhodl, že ho nějak překousnu. Z jeho přítomnosti jsem ale byl mile překvapen. Přesto největší frajer pro mě byl Joe Anderson. Kdyby všechny herecké výkony byly jako ten jeho, tak se bavíme o jiném stupni. Atmosféra slušná, ale některé nesmyslnosti (výbuch jaderné bomby pár kilometrů od hlavních hrdinů a jim to jen "škubne" náklaďákem apod.) mi fakt trochu lezly na nervy. Pak se taky seběhlo pár klišé typu "hůrá, mám u ruky nůž velkej jak ten Michaela Myerse" a ty de facto provázely celý film. Klišé mi nevadí, ale mělo by se udělat s grácií. Čekal jsem ale i tak, že tam bude víc originálnosti a ta se ňáko nekonala. Ale je pravda, že pár vražd tam bylo celkem kreativních. Tři hvězdičky tomuhle filmu sluší. Do **** řadím až filmy jako Texaský masakr motorovou pilou a další klasiky. V pětihvězdičkovém nebi se u mě ocitnou jen některé skvosty (pro které JÁ mám slabost). Těch je ale tak 5 maximálně. ()

Gabriel_cz

Kdo ma rad podobny zanr, toho nezklame a kdo moc ne, pak ma alespon slusny film na vecer. Ale stale si rikam,ze mi tam ten Timothy Olyphant nejak nesedne... ()

lada32

V podstatě průměr.Ke konci se spousta situací opakovala,nejzajímavější byla pro mě tak první třetina.Nepochopil jsem zavedení vodovodního řádu jako zdroj nákazy do tak řidce obydlené oblasti a taky návrat hlavních hrdinů přes zátarasy do města.Srovnání se zombilandem kulhá,černý humor se nekonal. ()

Fufak

Viac tomuto filmu nemôžem dať, aj keď sa mi páčil. Úlohu jednohubky pred nadchádzajúcim spánkom splnil perfektne, herci boli sympatickí a bavil som sa. Nič viac, nič menej. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)