Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

uiu

Kdo by neznal písničky jako "I Love Rock'n'Roll" (nově přezpívané třeba od Britney Spears) nebo "Bad Reputation" (pro dnešního člověka známé ze soundtracku Kick-Ass). Málokdo ale ví, že originály jsou nazpívané hlasem Joan Jett. A tato dívka v raných letech založila skupinu The Runaways, která se skládala z patnáctiletých holčiček, které si hrály na ultra přísný rock. Film se ale spíše zabývá hlavní zpěvačkou Cherie Currie (Dakota Fanning), která pozná, že toto odvětví showbyznisu jsou jen drogy a pomíjivá sláva. Na Joan Jett (Kristen Stewart), která byla jen opomíjenou kytaristkou kapely, přijde řada až ke konci. Zajímavý příběh o partě holek, které chtějí nakopat všem chlapům zadky a je jim jedno, co si o nich kdo myslí a hudba je na prvním místě, i když ke konci kariéry právě hudba spadne až na poslední příčku jejich životních hodnot. Dakota Fanning vyrostla v zajímavou herečku a Kristen Stewart mi dokázala, že není jen emo psychicky vydeptaná Bella z Twilight a vážně mi nevadila (možná to je především tím, že zde nemá svou obvyklou "Bella image" jako v jiných filmech - The Yellow Handkerchief, Welcome To The Rileys atd. - holt aspoň s rolí změnit i účes se vyplácí, než být pořád stejná jako Katie Holmes, která se od dob Joey v Dawsonově světě nezměnila, což si myslím, že je pro herce nejdůležitější - viz Christian Bale a jeho chameleonství). ()

mickyreed

Mé hodnocení filmu silně ovlivnila láska k rockové muzice. I přesto je tento film velmi povedený. Úžasná práce kamery a Kirsten Stewart s Dakotou Fanning opravdu herecky září. Pointa - Ne každý dokáže unést slávu. ()

Iroquaise

dobrej, sympatickej film...možná trošku schematickej, malinko dějově řídkej...ale zas je vtipnej, kupodivu dospělej (výborná postava manažera: "Cherry chybí co ? Chybí jí rocková autorita, což oslabuje náš produkt...a co je náš produkt ? sex, násilí, revolta...") a příjemně, nevtíravě ženskej...dobře zahranej ( Dakotta vyrostla a Kristen se vymotala z upíří koniny) a výborně natočenej...překvapivě docela pomalej, tichej...s drobounkými náznaky vyprázdněné narace...jako Sametová extáze to není...ale zdá se mi to lepší než třeba Na pokraji slávy......má to moc dobrou kameru...vkusnou,decentní a jemně, přirozeně rozpohybovanou......zpočátku mi vadila ta tzv. rebelskost, ale postupně to hezky vykrystalizovalo......některý scény jsou příjemně natur ( JJ pochčije kytaru)...a u některejch hlášek jsem se fakt smál...Joan J.: "Ty seš čubka !" :) ()

venison

„The Runaways“ je hodně zamlžený snímek – na true story moc nekonkrétní a náznakové.. Hlavní dvojka Kristen Stewart a Dakota Fanning byly krajně nepřesvědčivé a křečovité, ač třeba Dakotu herecky můžu, tady mi přišlo, že Kristen byla o chlup lepší.. Ostatní holky ze skupiny snad nepronesli ani slovíčko, byly tu jen od křovíčkaření.. Michael Shannon mě bavil velmi :-) V podstatě jsem se dozvěděla něco málo o skupině, která mě nikdy nezajímala ani nezajímá a trošku víc pohlédla do zákulisí života Joan Jett, kterou mám ráda :-) ()

VasaX

The Runaways jsou pecka a film je taky pecka. Trefný casting, úderná režie a rychlý svižný spád pod rock'n'rollovou taktovkou. Steward mě moc nepřekvapila, pořád nudně jednotvárná. Hodně jsem fandil její Joan Jett, ale bohužel se pořád nemůže vymanit z unylé jednotvárné herecké šablony, kterou na sebe skrze ságu o třpytkopírech upletla. Bohužel se toho drží i v jiných (i když mnohem mnohem lepších) rolích a filmech. Chvílemi se už něco blýsklo, ale zbytek to rychle překryl zpět k nudě. Každopádně svou škatulku zvládá dobře, takže to nebylo utrpení sledovat. Navíc v doprovodu mladé herecké matadorky Fanning, která tenhle snímek prostě chytla za koule a vymáčkla z něj maximální jízdu. Možná jen ke konci, kdy možná na úkor biografických prvků není žádná silná finální zápletka, spíš takové doznění snů, ideálů, cílů a tepu života, energie a poutavost filmu začne drhnout. Ale suma sumárum to není důvod, proč by jste si tento filmově-pseudobiografický kousek o dalším legendárním střípku rock'n'rollové historie, měli nechat ujít. ()

SamVimes

Povedená hudební biografie. Jen bych ocenil trochu větší věrnost historickým faktům a pár scén navíc pro ostatní členky Runaways – takhle to skoro působí jako by tam byly jen Joan, Cherrie a „nějaké křoví“. ()

Skeksis

Floriu Sigismondi mám veľmi rada ako režisérku videoklipov. Mala pri tom aj ostať a netočiť debilný film. Od Mansona si odskočila k dvom dievčatám, z ktorých jedna bola barbína a druhá bola barbína s čiernymi vlasmi a gitarou. No a že budú problémy, lebo obidve boli sprosté ako poleno - kto by to bol povedal? Že budú po sebe prskať ako mačky na rozpálenej streche - kto by to bol povedal? No a jáááj, že budú drogy v svete šoubiznisu - kto by to povedal? Minimálne ja. ()

Ichabod

Průšvih je průměrná hudba, ačkoliv se zpěvem v podání hereček to dopadá mnohem atraktivněji, než bych čekal. Vše je znatelné v momentě, kdy začne hrát Iggy Popovo veleslavná "I wanna be your dog" jež si tak vytře zadek s touto skupinou vedenou Joan Jett (kdo?). V ten moment si totiž filmový fanda vzpomene na Velvet Goldmine, protože v době Iggy Popa a Davida Bowieho se podle mne pár holek ztratí asi jako lejno v septiku. Z filmového hlediska je totiž The Runaways mnohem slabší jak po stránce scénáře, tak i zvučnosti jmen. Na druhou stranu Kristen Stewart je fajn a působí nečekaně přirozeně. Horší je to s Dakotou Fanning, která prostě vypadá moc jako dítě, veškerý makeup to jen podtrhuje (po pěvecké stránce je to ale mnohem lepší). Film působí příliš nedospělé a skupina je příliš nezajímavá. Producent ztvárněn Michaelem Shannonem je hodně fajn, ale už jsem taky viděl lepší... Film sází příliš na to nejokatější - Stewart a Fanning jako "tak trochu" lesby. Jejich pěvecký talent navzdory slabé hudbě ale pozitivně překvapí. ()

Guzo

Konečně nějaký hudební film, kde nejsou jen "muzikálové" písničky a stejně to perfektně funguje. Historická fakta o The Runaways jsou mi naprosto neznámá, proto mohu hodnotit jen to, jak na mě film působil, ale přesto nebo právě proto se mi moc líbil. Původně jsem si moc nedokázal představit hlavní dvě herecké hvězdy, jak se ze sebe snaží udělat rockerky, ale Kristen se to nakonec povedlo, Dakotě už o něco míň. Asi i kdyby měla jiný účes (buďmě upřímní, tenhle byl strašný), její obličej prostě není kukuč takové drsňačky. Ale i tak jsem rád, že vůbec takový film vzniknul a rád jsem se na něj podíval. ()

blackJag

Životopisná rutina, prudce spoléhající na hlavní směr a přehnaná gesta. Děvčata snad ani nehrají vyloženě špatně, ze všeho je ale hodně cítit póza - zvolená krotkost (aby na film mohly i nezletilé fanynky STMÍVÁNÍ?) ostatně námět filmu podrývá intenzitou práce krtka na speedu. Výsledný dojem je tak zbytečně rozpačitý, hudebně střídmý, nudný a rádoby drsný. 50% ()

greetchen

Měla jsem pocit, že o The Runaways jsem nikdy neslyšela, ale v průběhu filmu člověk zjistí, že jejich písničky vlastně zná. Na tenhle film jsem se koukla hlavně kvůli dvojici Stewart - Fanning, abych zjistila, jestli je první jmenovaná pořád takový dřevo, a Dakotě jestli to pořád tak dobře hraje. Výsledný dojem překvapivě dobrý. Dakota jako obvykle nezklamala a konečně se předvedla v dospělejší roli, Kristen je ve srovnání s minulými filmy mnohem lepší, možná i proto, že se její přirozeně otrávený výraz k roli Joan Jett prostě hodí. Musím uznat, že holkám to jako rock 'n' rollovým rebelkám prostě sluší. Spolu se skvělým Michaelem Shannonem v roli ujetého producenta jsou tihle tři dost pádným důvodem, proč tenhle film vidět. ()

Autogram

Joan Jett a jej krátko existujúca skupina mi nič nehovorí a podobne ani tento film. Pár pesničiek a zaujímavé obsadenie dievčatami to ale vytiahlo aspoň na priemer, teda bolo to pozerateľné. ()

vyfuk

Asi předem musím říct, že jsem si tenhle film představoval jinak. Rozhodně ne, že dostanu nějakou nálož rockový hudby. Ale já ji dostal. Tenhle film byl opravdu něco zajímavého. Tenhle film je dívčí projekt, od dívek, o dívkách, pro dívky. Ale nakonec i chlapy se na tohohle můžou podívat. Filmy popisující život nějaké kapely je v celku záhul. Popral se s tím dobře Johnny Cash, americký rape(r) Eminem a nebo i Stone s jeho The Doors. Holčiny se poprali s první rockovou dívčí skupinou a asi stále nejslavnější. Nic proti úspěchu Joan, která se snad ještě více proslavila s sólovou kariérou, ale myslím, že tohle se asi opravdu povedlo. Film asi skvěle popisuje dění okolo této kapely, jejich závislostí, slastí a strastí. Skvěle jsem se bavil, film byl na dobré kvalitě a alespoň jsem se dozvěděl taky něco nového. ()

iantomasik

film představuje rock N roll jako produkt a sám se odéru produktu nedokže zbavit.. produkt je to nicméně velmi řemeslně zvládnutý. ()

Pecival

Jako ukázka toho jak se marketingově 'vytváří" kapela poměrně zajímavé. Zbytek už trochu šlape z vody, ikdyž se obě hlavní protagonistky snaží co to de. Stewart podobné role pro příšerném "hraní" v stmívání potřebuje jako sůl a z Dakoty Fanning roste hodně luxusní havaj. Což je asi největší překvapení tohodle standartního bio snímku o nástrahách laciné popularity. Ještě nutno zmínit skvěle napsanou i zahranou postavu jejich producenta. ()

Hruzi

Sešli se zde výborné výkony, ovšem bohužel v tak odpudivých rolí. Ikdyž na obranu musím říct, že chápu tyto rebelky, když postavám Joan Jett a Cherie Currie se rozpadá rodina, ale nijak je neuznávám. Myslím, že dost snadná role pro Kristen Stewart, která si opravdu musí slávu užívat, když jí role šijou, aby z toho vyšla jako nejslušnější. Za to Dakota Fannning se ještě dál bude muset probojovávat do Átřídy, ikdyž má mnohem větší talent. Její vzhled je naprosto dokonalí. Dětský a rebelský zároveň a ty OČI! Ty si koupí ihned každého diváka. Myslím, že Dakota má nastartováno do velice slibné kariéry a já jí miluji už teď! ()

Lottr

Výborně fungující životopisný film, který mapuje nedlouhou kariéru The Runaways. Casting docela sedí a hudba je víc, než úžasná. Kristen- Bella- Stewart mi vůbec nevadí a na roli se i docela hodí. Song Cherry Bomb je naprostá pecka a já si to pouštím pořád dokola. Mám rád tuhle dobu, tenhle styl a závidím jim tenhle šílený životní styl a postoj, ke kterému mi brání pud sebezáchovy a smysl pro rodinu. Když si člověk pouští stará videa z koncertů, rozhodně to nevypadá jako taková divoká a neuvěřitelná jízda, ale já mám pocit, že dřív se ta hudba jen neposlouchala, ale opravdu se žila. ()

ZkuKol

Ostrý střep rokenrolové atmosféry sedmdesátých let. Sigismondi prodala své klipové schopnosti a natočila krátký život dívčích rockstars Runaways. Skvělá kamera Benoita Debieho, rockové pecky té doby i hity skupiny samotné nám zprostředkovávají hutnou atmosféru showbusinessu té doby. Bohužel 105 minut je příliš na klip a děj není zas tak zajímavý, takže se občas neděje skoro nic a občas si musí scénář i Floria vypomáhat klasickými klišé hudebně-biografických filmů. Holky si to sice celé odehrály solidně, ale žádná z nich si ještě scénu (natož pak film) pro sebe ukrást neumí a divákovi taky dech nevyrazí. I tak pokud máte rádi rock, film vřele doporučuju, protože jako stroj času a klíčová dírka do zákulisí funguje výborně. Holky se chtěli bouřit, chtěli hrát rock jako chlapy a to se jim podařilo, ne na dlouho, ale za to pořádně... 70% ()

catherinka

Jsem poněkud rozpačitá...Formální stránka filmu je tak úžasná, že jsem zatoužila probudit se v 70. letech, kdy se na svět oči dívaly soft focusem, vycházející slunce svítilo snad i v poledne a házelo odlesky všemi směry, křehce drsné rockerky fotily glamour a David Bowie spadl na Zemi. Dakota Fanning zahrála holčičku, která jako kometa prosvištěla světem sexu, drog a rock'n'rollu na výbornou. Na Kristen Stewart se sice krásně dívá, ale kdykoliv byla na scéně, čekala jsem, že se odněkud vynoří Bette s Tinou...Obsahově se snímek moc nepovedl, o některých ne zrovna nepodstatných osobách se vůbec nemluví a celkově film klouže jen tak po povrchu. Člověk, který o The Runaways v životě neslyšel se o nich nic moc nedozví, fandové budou zklamáni. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky