Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

bartias

Pokud vás konkrétní téma zajímá, příběhy typu "jak to tenkrát bylo" jsou vždycky dobrou volbou. Původně čistě videoklipová režisérka Floria Sigismondi ví, jak natočit film o zrodu dívčí punkové legendy, aby vypadal zajímavě. Jakékoliv napětí úplně schází, ale o to tentokrát nejspíše nejde. ()

Madlenka26

Poslední dobou koukám na filmy s červeným hodnocením a říkám si to by nemuselo být špatný což The Runaways nejsou, ake čekala jsem jinačí pojetí. Čekala jsem jejich vzestupy a pády, čekala jsem více z jejich turné a jejich skládání písniček, které se mi mimochodem líbí. A když už konečně došlo na zmiňovanou i love rock and roll tak film zkončil. A já si řekla nó tak dobrý no, tak to zkončilo, když jsem čekala, že to konečně začne. Ale co se týče Kristen , kdo mohl tušit, že pro mě herečka ve škatulce ,, Ajaj'' dokáže tak dobře zahrát rockovou babu. A Dakota se mi líbila už jako malá, už tehdy jsem si o ní říkala, že ta holčina má talent a jako dospělá se čím dál víc a víc se zlepšuje, jednodušše je dobrá. Ale vy co se na to chcete dívat, nečekejte nějaký zázrak. Mě tam rpostě chybělo více toho z prostředí hudby. ()

andrii

Spalující showbyznys. Své hvězdy ani krapet o třpytivé nástrahy neochuzuje. Bujarý start, bouřlivý cíl. Sebezničující vznícení. Popáleny, ale neshořely. Letíme vzhůru nekontrolovatelnou rychlostí. Rockerské ďáblice startujou, ve výhni šňůr dráždí libido, drtí půdu pod nohama, ušní bubínky a boltce rvou. Rebelský, vzdorovitý, svůdně vzdychající refrén. To je to, co požadujou. To, co chtěj. Hýřivé výsluní a opojně divoké ponocování ve světlech ramp je ale nebezpečně návykové, dláždí schody neshod do propasti, do temných děr. Hoblujem… ()

hans500

Životopisný film "The Runaways" stojí v první řadě na hereckých výkonech a právě díky tomu je tak skvělý. Kristen Stewart jako Joan Jett a Dakota Fanning jako Cherie Currie, obě předvádějí výkon hodný Oscara. Scénář níní ničím nijak netradiční, ale u takového filmu ani být nemůže,a i tak se do krátké stopáže vešlo mnoho: zvestup a pád The Runaways, vztah mezi Joan a Cherie, a dost prostoru se dostalo i vedlejším rolím. Celý film je natočen ve velice rychlém tempu, byť se v druhé polovině trochu zpomalí. Zrežírováno s citem, soundtrack samozřejmě perfektní. ()

Cedr

Povedený film o vzestupu a pádu slavné dívčí punk-rockové kapely. Celkem pobaví a zaujme hlavně díky ústřednímu duu hereček a velmi chytlavé muzice (kdo by neznal Joan Jett). Škoda, že film nic víc nenabízí. O vztazích mezi členkami skupiny a třeba jejich producentem by se toho jistojistě dalo ukázat víc a zrovna v tomto případě by to bylo myslím zajímavé. Je jasné, že všechno by se ale vejít nemohlo a delší stopáž by byla asi rozhodně na obtíž... přesto se nemohu zbavit pocitu uspěchanosti a polovičatosti. Pro fanoušky rocku přesto sympatický snímek. ()

Wall-E

Sex, drugs and women rock 'n' roll ! Tento film jsem musel hned vidět a když jsem zjistil kdo hraje Joan Jett a Cherie Currie, nebylo co řešit. Kristen a Dakota zahrály bravurně... jen mně zamrzelo, že postava hlavní kytaristky Lity Ford nedostala více prostoru, protože tu mám nejradši. Kapela The Runaways sice existovala jen čtyři roky, ale Joan a Lita brázdí podia do dnes a jde jim to.... ()

ecceHOMMO

Zaujalo....Pravda je taká, že o Runaways som počul prvýkrát až v tomto filme, ale urobili na mňa dojem...."tie rockové holky od vedle". Obrovským plusom je skvelé obsadenie...a môj názor je taký, že skutočné Runaways si to i zaslúžia.... ()

Kamkon

Nejpřepjatější role Kristen Stewart a NAOPAK velmi dospělá a uvěřitelná Dakota Fanning. Producent jako nejposlednější pes na světě a celkové ladění odflákle tápající i s hudbou bez jasné linky a rytmu. ()

Sfinkter

Joan Jett byla a bude velkou postavou, stačí si pustit kterýkoliv její klip a vidíte jí to v očích. Snímek určitě má co říct, je z prostředí, které mě baví a Stewart v hlavní roli je naprosto famózní, dokonce je reálné Jettové neskutečně podobná. Mezi snímky ztvárňujícími osudy uměleckých duší se u mě určitě neztratí - ani vedle Doors, Basquiata, Warholky a dalších. ()

LiborGondek

Přesně tak nějak jsem si to v zákulisí populární pěvecké skupiny představoval a je jedno, jestli šlo o 70. léta, rock, nebo jiný žánr, nebo snad dívčí kapelu. Myslím, že se toho od těch dob moc nezměnilo. Jsem rád, že jsem se dozvěděl zase něco víc. Joan Jett jsem dosud znal jen jako jméno. Obdivuji taky Cherry, že se svému problému dokázala postavit a do konce života vyhýbat. K nějakému opakovanému shlédnutí to ale není. Dobrý, ale na jedno použití. 60% ()

Javad

Fanúšikovia THE RUNAWAYS si prídu určite na svoje, takisto tí ktorým je rocková hudba blízka budú spokojní. No ja (milovník rocku, no nie The Runaways) som sklamaný. Dobrý soundtrack a herci ešte neznamenajú dobrý hudobný film. Lepší scenár by nebol na škodu. Tento ponúka "len" chlastanie, fetovanie a niaky ten rock 'n' roll. Obyčajne by to aj na tento žáner stačilo, no vek Dakoty (16) nedovoľuje žiadne „drsnejšie rockerské“ scény a tak to celé vyzerá veľmi detinsky. ()

terunka003

Autobiografické, šílené, dobové, sjeté, ulítlé, dost divné × ty herecké výkony. Já nevím, ale mně Dakota nepřijde nijak vyjímečná, Kristen hrála dost podobnou postavu jako byla Shane z jednoho seriálu, a svými nestálými nervozními pohyby, které u ní vidím v každém filmu, u mě začíná budit pochyby, jestli je v pořádku. Nejlepší herecký výkon předvedl Michael Shannon. Co se týče děje, tak tomu se asi nedá nic vytknout, chlastu, drog a sjetosti víc než dost. ..šílená doba.. ()

Maki89

Sex, Drugs and Rock N' ROOOOL... imho velmi dobre spracovany filmik o prvej rockovej cisto dievcenskej kapele, ich vzostupu a padu, osudoch spevacky Cherrie a gytaristky Joan Jett... pesnicky boli naspievane celkom dobre, najma ich najvacsi hit Cherry Bomb a spracovanie japonskeho koncertu vyborne... bohuzial Kristen Stewart mi vadila ako sa len dalo... ta baba pre mna nebude nikdy ani sympaticka ani talentovana - mohli obsadit niekoho ineho.. naproti tomu mala Dakota Fanning uz nieje taka mala a dokazuje ze okrem pekneho ksichtiku z nej bude mozno aj dobra herecka... o take 2-3 roky sa uz tesim na jej dalsie role, napriek tomu ze ma iba 16, tu bola fakt sexi... celkovo sa mi filmik pacil, dobra oddychovka pre milovnikov rocku a tvrdej hudby :) .... Hello Daddy, hello Mom ...I'm your ch ch ch ch ch cherry boooooomb .... 8/10 ()

Toto

Pri všetkej úcte k herectvu Dakoty Fanning sa jej nepodarilo zahrať Cherie Currie. Pozrite si koncert z japonska a uvidíte o čom hovorím. ()

VittaBella

Ty tři hvězdičky dávám jedině za herecké výkony, kostýmy a výpravu; jinak je to velmi slabý film na to, jak zajímavým tématem zaobírá. Dakota mě mile překvapila, i když jsem dlouho nemohla uvěřit, že je to ta malá holčička z I am Sam. Kristen se sice stejně jako v Twilightu tvářila pořád stejně, ale nějaký ten výkon tam byl. Škoda, mohl vzniknout další kultovní film ze světa hudebního šoubyznysu. ()

MiCM

Zvláštní, typicky syrový film.. Každopádně mně celkem překvapilo o kolik výraznější osobnost je při takovém srovnání Dakota Fanning vedle Kristen Stewart.. ()

Pavlínka9

Bohužel mě film nedonutil se zajímat o tuto kapelu,která sice měla rychlý začátek, ale taky rychlý konec. Nějaké písničky znám, ale že bych hned věděla, že to jsou ony, tak to vážně ne. Filmu chybělo určité lákadlo a hlavně se brzy blížil ke konci, aniž by mě nečím nadchnul. Herečky - skvělý, téma - zajímavý, závěr- až moc rychlý. Pro mě pouhý průměr, ve kterém vyčnívaly pouze dvě hlavní hrdinky a Michael Shannon, který se ve své roli nejspíš dost vyžíval :D :D ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky