Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

LuciusWlk

Mám dost smíšené pocity. Především, jakým způsobem je snímek natočen. Vše jde hodně rychle a chaotické. Scéna kdy se chce Joan naučit hrát na elektrickou kytaru střihne scéna, kdy před klubem řekne producentovi: ,,hele chtěla bych založit dívčí kapelu, umím hrát na kytaru." ,,Tak jo, tady je bubenice!!!" Je zde cítit láska k rock´n´rollu hlavní představitelky, to bylo příjemné. Na dívky se dalo dívat a jejich divokost byla cítit, ale víceméně až někde za půlkou snímku jsem se přestal nudit. Holky mě přesvědčily, zahrály to moc dobře a rock´n´rollově s flegmopocity. Ale za celý koncept snímku jen 3*. ()

Germanotta

Kristen to zahrala veľmi nefalšone, drsná Joan Jett vyzývavá Cherie Currie, od začiatku bolo jasné že sa niečo pokašle. Dakota má rezervy vo svojom hraní, dá sa povedať, akoby jej výkon Kristen držala. Pri počúvaní soundtracku nemôžte prestať kývať hlavou. Runaways sa odlišovali iba tým, že boli dievčenská skupina, to je všetko, Joan Jett mala byť od začiatku solová speváčka, ale možno práve Runaways ju vystrelili. Cherie Currie skončila nakoniec ako umelkyňa vyrezávajúca diela do dreva motorovou pílou, vdaka jej závislosti si pokašlala spevácku aj hereckú kariéru. Ach tie drogy.. ()

DavidS.

Rocková osvěta o jedné dívčí kapele a veskrze plytký dívčí film o sedmdesátkách, dospívání a hudbě, kterému chybí ve všech složkách nějaký výraznější drive...A nejsem si jistý, zda si ho nějak více užijí i melancholické rockerky všech zemí řízlé emo...Dakota dospěla z holčičky do regulérní puberťačky a její herecké kouzlo se minimálně v tomto případě kamsi vytratilo. Snaží se hrát a tvářit jako znuděná čtyřicítka na sedativech, což nefunguje...Je smutné, že ve filmu o divokých holkách je herecky nejvýraznější postavou chlap v podání Michaela Shannona... ()

jondoe

Velmi som sa tesil na tento film a zaroven som sa dost bal toho, ze sa mi nebude pacit. Tesil som na na dve hlavne predstavitelky Kristen a Dakotu. A obaval som sa, ze sa mi film nebude pacit, pretoze rockovu, punkovu alebo metalovu hudbu moc rad nemam a vobec ju nevyhladavam. O skupine The Runaways som nic nevedel takze bol pre mna tento viac menej takym skokom do neznama. Zo zaciatku som sa bal, ze sa moje obavy naplnia a myslel som, ze si film vobec neuzijem. Ale akonahle sa Kristen dala dokopy s Dakotou obavy sa hned rozplynuli. Na muziku som si akotak zvykol a film som si uzil viacej ako som od neho po prvych patnastich minutach cakal. Mlada herecka Kristen Stewart znovu raz vsetkym dokazala, ze ked dostane slusny scenar a solidny pribeh dokaze vynikajuco zahrat skutocny postavu a ze seria Twillight nie je neuspesna koly nej. Na Dakotu som si musel chvilku zvykat, ale rolu namyslenej hviezdicky, ktora sa vdaka nahode stala slavnou a svoju slavu neuniesla a ku koncu prepadla drogam zahrala taisto ako Kristen vyborne. Vela ludi pise, ze tento film si uziju iba fajnsmekry rockovej hudby, ale ono je to vlastne pribeh zo zivota o kamaratstve, ctiziadostivosti o uspechu a jeho zvladnuti. The Runaways je velmi dobry film zalozeny na vybornom skutocnom pribehu a podporeny presvedcivymi hereckymi vykonmi dvoch najtalentovanejsych teenegeriek hollywoodu. ()

Kredy

Hodně fanouškovskej film, ale v tomto duchu se mi líbil mnohem víc film s Markem Wahlbergem ROCKER. Nadruhou stranu stojí za zhlédnutí už jen kvůli tomu že se něco o skupině The Runaways dozvíte. ()

vaja

Sedmdesátá léta, Amerika a názorná ukázka srabu, v jakém se tehdy nacházela zámořská hudební scéna. O slovo se hlásil David Bowie společně se Sex Pistols... The Runaways, uměle sestavená dívčí rocková kapela, mohla buď upadnout v zatracení anebo se stát krátkodobým fenoménem. A jelikož na trhu nebyla jiná konkurence, budoucnost měla tato skupina jasnou. Film by se dal zařadit mezi své tuctové biografické kolegy a nazdar. Ale! Úspěch předznamenává divoký příběh kapely, společně s obsazením dvou v současnosti nejpopulárnějších hereček své generace. Přesto to mohl být průser. Nicméně nečekaně dobré výkony slečen Fanning a Stewart, skvělá atmosféra a svižný děj vzdaly hold původním členkám na výbornou. ()

Nassau

Chybí tomu přesně to, čím se vyznačuje rocková hudba...napětí, groove, rytmus...ingredience jsou dobré, ale výsledný dort má hořkou příchuť. ()

Michelle75

Takže za prvé mě tyhle životopisné filmy šíleně baví a za druhé to nebylo vůbec špatné. Možná nám děj mohl přiblížit více celkového dění kolem Runaways a nejen pokoncertní dýchanky a zažitky, které se dnes dějí úplně běžně a přitom při sledování filmu budeme kroutit znechuceně hlavou. No jo,ale když se pak podíváte na videa skutečné kapely, tak budete obdivovat patnáctiletou Dakotu a uznale pokyvovat nad věrohodným zpěvěm jak jejím, tak Kirsten Stewart. Mělo to grády, atmosféru a to je někdy mnohem víc, než smysluplný děj. A Joan Jatt má mé velké sympatie. ()

Seti

Floria Sigismondi přináší film o osudech první dívčí rockové kapely, která ve svých letech nejen šokovala, ale také skončila stejně rychle jako začala. Scénář se zaměřuje především na dvě ústřední protagonistky, z celkového pohledu na mě ovšem působí značně povrchně a zkratkovitě. Možná to bude tím, že příběh samotné kapely ničím nevybočuje ze zaběhlých schémat a nějakého skutečně zajímavého a nečekaného momentu se v něm divák nedočká. Po skvělém úvodu mapujícím vznik kapely následuje daleko méně záživné vrcholné období a finální rozvrat už je docela nuda. Holky byly v rolích fajn, ale film samotný je spíš lehký nadprůměr - nic, co by už člověk neviděl jinde a lépe. ()

RockChick

Pro upřesnění - tento film není životopisným snímkem o kapele The Runaways, tento film je životopisný snímek o Joan Jett a Cherie Currie..., což mu možná ubírá trochu na kráse. Dále mi ve filmu moc nesedí Dakota Fanning. Roli rockové ikony ji zkrátka nežeru a na jejím místě bych spíše viděla nějakou věkově zralejší herečku. Nebo že by Dakotě s přibývajícími léty naopak ubýval talent? No, nebyla by ani první, ani poslední... Stewart svou roli rebelské Joan Jett zvládá s přehledem, a já se jen divím, jak se tak dobrá herečka může zahazovat v takovém kýči jako je Stmívání... Jinak je film jako celek průměrně dobře natočená lekce z učebnice rock'n'rollu. Soundtrack potěší nejednoho milovníka - od The Stooges, přes The Runaways, až po Sex Pistols ()

Very_kuul

ja tú Kristen Stewart proste neznášam ale nejaké temné sily ma vždy prinútia pozrieť si film kde hrá. Rýchlo prefrčané, nemastné - neslané. málo rock ´n´ rollové. v podstate film o deviantných pubertáčkach, ktoré majú rady hudbu avšak spolu im to dlho neladí.. ()

cab

Rockova divci skupina s elanem, mladou krvi a energii sobe vlastni vstupuje do sveta showbiz. S pomoci neustupneho a odhodlaneho producenta se jim otviraji nepredstavitelne moznosti, ale ne vsechny dokazi unest tihu slavy. S popularitou musi prijit obeti. Uzasne zahrane a kdo kdy videl divci rockovou skupinu, pochopi me nadseni z vysledneho materialu. Vice nez slusne vyuzity potencial. 70% ()

joshula

Škoda, že jako biografický film má v sobě pár nepřesností. Ale jako seznámení s kapelou a o tom jak je to se slávou težké, je to super podívaná. ()

Hanys_

Na můj vkus asi málo kontroverzní (možná kdyby to točil Stone...) Holky jsem vůbec neznal - písničky jakžtakž - takže když je uslyším znovu v rádiu, tak už si ty tváře budu umět přiřadit...Jinak jak říkám - bylo to moc light a místy i překvapivě nudné - naštěstí se film může opřít o Kristen Stewart a hlavně Dakotu Fanning (uff vyrostla nám...), kterým to mimo jiné taky parádně zpívá...6/10 ()

HonzysKISS

Příběh jedné rozpadlé skupiny, který zažívá snad každá reálná hudební kapela. Jelikož zbožňuju tyhle rockový propařený časy, tak se mi na to koukalo moc pěkně. Herečky svoje postavy napodobily naprosto dokonale, což je asi to nejdůležitější. Hlavně byly neuvěřitelně rajcovní. Je hrozně velká škoda, že koncert v Japonsku byl tak krátký. To samé i skok na Jettinu sólovou dráhu, strašně rychlý. Mohlo to být klidně o něco delší. Ono i celkově nezaznělo moc písniček, jako by se to motalo jenom kolem Cherry Bomb. Něco tomu prostě ještě něco chybělo, možná málo drog. Každopádně na podívanou je to výborné, ale že by z toho byl úplně odvázanej rockovej biják, to zase ne. 7.5/10 ()

Crackonosc

Viděli jste už nějakej film o vzestupu, slastech a strastech jakýkoli hvězky/kapely? Tak znáte The Runaways. Jediný, čím film vyniká je docela povedenej konec. Stojí vám těch pár závěrečných minut za průměrnou půldruhou hodinu před nima? ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky