300: Vzestup říše

• USA 300: Rise of an Empire (více)

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300", se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Themistokles čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. (Warner Bros. CZ)

kaukola78

Škoda že hlavní hrdina nemá takové charisma jako měl Leonides v prvním díle.Také mi ve filmu chyběli všelijaké nestvůry a obludy jako byli v prvním díle.Jinak film ve 3D moc chválím. ()

Sentinel

To, co dělalo první Třístovku tolik cool a cheesy (myšleno pozitivně) ve Vzestupu říše působí ohraným až sračkoidním dojmem. Scény jsou na sebe nalepené jak kdyby se nejednalo o film, ale o sestřih klipů ze Spartaka, CGI v akčních a masových scénách působilo velice tuctově už v trailerech, ve filmu je to ovšem ještě horší. Místy mi přišlo že se dívám na cutscény z nějaké průměrné hry. Jediným plusem tak zůstává Eva Green, jejíž Artemis vytáhla druhou Třístovku aspoň na snesitelný podprůměr. ()

mysterinka

Už od prvního dílu třístovky se mi film zalíbil bylo to zajímavé akční a nové, nepřekonal to žádný jiný podobný film. Třístovka je prostě úžasná scénář filmu a propracování, triky a brutalita, to vše dohromady stvořilo báječný film. No a když přišel druhý díl filmu nebylo na výběr nic jiného než se na něj ihned podívat. Opět přišlo to očekávané, větší přesilu měla jako v prvním díle záporná strana. Výborné je také že se objevili postavy z prvního dílu což vás ještě více vtáhne do děje. Naprosto geniální souboje spoustu krve a to vše se odehrává na moři. Dále také lodní nárazy ... co dodat prostě úžasný film. Nejspíše se jedná o trilogii podle konce v druhém díle, a to se tedy těším protože jako vždy byl konec uprostřed bitvy na moři. V dalším díle pokud tedy bude se máme na co těšit. ()

veverysiak

Neodvážim sa povedať, ktorá z Tristoviek je lepšia, prvá bola vizuálom prelomová, druhá už zákonite nemohla v tomto smere tak ohúriť, ale posunula veľkolepé divadlo na vodu a nemohla spraviť nič lepšie, neberiem mnohé výčitky na margo nedostatočnej charizmy hlavného hrdinu, Stapleton dáva do úlohy antického hrdinu všetko, čo treba, škoda, že antika nepoznala lietajúce stroje, Trojka vo vzduchu by bola celkom super, takže 90%. ()

MiniRecenze

Změna režie se zde moc neprojevila,protože to co jsme viděli v první třístovce,tak uvidíme i zde.Stejné zpomalovačky,efekty a choreografii.Nechápejte mě špatně,na herecké obsazení se opravdu dobře dívá ,trikové sekvence mají taky něco do sebe,sice je to až někdy opravdu počítačové,ale pořád si není na co stěžovat.V samotném finále jde o tu samou podívanou,kterou jsme viděli v prvním díle.Nic se nepokazilo,ale nepřišlo se ani s ničím novým.Pokud se Vám líbil předchůdce,bude se Vám líbit i pokračování. ZACHOVÁNO!!! ()

Merenre odpad!

WTF? To má být nějaký špatný džouk, nebo je to jako na vážno? Musím se trochu vzpamatovat, teď ani nemám slov pro nějaký komentář. O pár dní později: Zatím žhavý kandidát na úmístění do top 10 (možná dokonce top 5) nejhorších filmů v tomto vesmíru a to jsem viděl i klingonské fekálporno. Největší přehlídka debilismu, amaterismu, politického korektismu a feminismu, neherecismu, absurdismu až dadaismu a nevím kolika dalších ismu v tom nejhorším smyslu slova jaké jsem zažil za dlouhou dobu. Normálně bych dal hvězdu za kozy jak mám ve zvyku ale že tahle "herečka" (dobrej vtip) je vystrkuje aj na dětských oslavách narozenin, tak sem na to nebyl zvědavý, nehledě na to, že právě její přítomnost byl na celém filmu vůbec největší průser. Parodie Tohle je Sparta! je proti tomu vysoce na úrovní. Tohle je ale Shiiiiiiiit nejhrubšího zrna. ()

MarryW

No já teda byla rozhodně spokojená :-). Líbilo se mi to od začátku do konce, k tomu luxusní hudba, která to všechno jenom skvěle podparvila, paráda. Nemám co dodat. ()

kramatos

Jediné co mi na celém filmu skutečně vadí, je ona nesmyslná a nehodící se erotická scéna s lehce věšákama. Eva je jinak pěkná, to zase jako jo. A v porovnání s Leonidasem působí Themistokles jako malé vousaté děcko. ()

Warzy

nebolo to až také zlé ako som čakal ale nebolo to isté ako jednotka boje boli horšie hlavná postava nevýrazná, Eva Green dobrá malo to medzeri a veci ktorým som nechápal tak ale aspoň som to celé nepretočil a nejak som si to celé pozrel, keby som mal inú náladu tak by som si to asi ani nepozrel za týžden ani nebudem vedeť že som to videl 2.5/5 ()

escaf

Spolu s Butlerom odišlo aj charisma grécka. To sa však už dalo očakávať hneď po zhliadnutí prvých ukážok. Chvílami som sa dokonca pristihol že som na strane peržanov. Nie že by na mňa zapôsobila Artemisia (a.k,a dvojička Belli ,čo do hereckého nadania a výzoru) ale Xerxes je jediná postava ,ktorá ešte má niečo do seba. Po vizuálnej stránke mi to však lahodilo oku. Nemám ale na mysli hektolitre krvy, ktoré striekali ako z prasknutých balónov. Exteriér, interiér, neustále niečo poletovalo vo vzduchu. ()

RealHonza

Slušná řežba od začátku do konce, zajímavé efekty a hezká Eva Green. Krví a sekáním hlav či končetin se rozhodně nešetří, kdo chce vidět nářez v podobě neustálého přílivu boje je na správné adrese, ono tedy po pravdě řečeno ani nic jiného ve filmu není. Nějakou větší promyšlenost taktiky zde nečekejte, některé scény rovněž vyvolávají otázky, takže k filmu je třeba přistupovat pouze tak, jak bylo zřejmě i myšleno, tedy bezmyšlenkovité sledování boje. To by asi nebylo úplně na 4*, ale Eva Green to hezky tmelí, takže je dám. ()

Dajtin

Nudne, nezáživné, neprehliadne súboje, ktoré boli pre mňa hlavným lákadlom (po jednotke), niekedy značné prehnane CGI i farebne ladenie zrážajú hodnotenie tohto film na kolena. Absolútne necharizmaticky hlavný herec a hlavný badass v podobe ženskej mi tiez nesadli, miestami pôsobili dosť kŕčovito a nelogicky(milostná scéna). Koniec dáva možnosť na ďalší diel, ale ten si už určíte nechám ujsť. ()

menganito

Pekné, veľmi pekné. Na pozeranie. Keď som sa čo len trošku zamyslel, bolo mi až blbo z toho, aké je to nelogické a "nerealistické". Asi nie som dosť komixovo odchovaný na to, aby som sa vedel úplne nechať pohltiť týmto svetom. Napriek tomu práca kamery a ehm, kresliča pozadí, parádna, ()

kacer4

Vizuálne perfektný a zakrvavený príbeh, ktorý stavia na bezchybnej jednotke. A zrazu je tu niečoho moc a niečoho málo. ()

TheBrain

prvy film bol čisty odpad, kde sa prisery zo stredozeme stretli zo spartou. Dvojka bola o nieco lepsia, no o moc nie...plno naolejovanych muzov, blbych predslovov a nezmyselnosti...ale efekty boli vyborne... ()

MorraEddie

No řekl bych,že to bylo o něco horší než Bitva u Thermopyl,ale furt se jedná o kvalitní podívanou ve které se furt něco děje. Jediné co bych vytkl byly ty bitvy na moři,které po chvilce začaly mírně nudit a působily stereotypně. Jinak jsem nadmíru spokojený jak s obsazením,tak s dějem. Klidně bych si dal ještě jedno pokračování. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona