300: Vzestup říše

• USA 300: Rise of an Empire (více)

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300", se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Themistokles čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. (Warner Bros. CZ)

Tomko87

Pokračovanie 300 ma potešilo, nesklamalo e ani nenadchlo. Proste sa vezie v duchu pokračovaní. Je to slabšie. Ale oblúkom musím povedať že audiovizuál je proste epický. Od obrazu až po soundtrack. Námorné boje sú pekne prehľadné, kontaktné boje zase efektné a vďaka vhodne napasovaným spomaleným záberom stále štýlové. Čo ma na filme prekvapilo, rz. prekvapila, tak Artemisia v podaní herečky Evy Green. Teraz nenarážam na jej prsia v HD, ale celkovo vykreslený charakter. Doslova z nej razila prirodzená autorita, strach jej protirečiť a schopnoť zabiþ človeka len pohľadom. Proste nechcel by som jej povedať nasledujúce vety. Je koniec, milujem tvoju sestru. Nie , ja mám pravdu. Dobre, teraz budem na vrchu ja. Grécko je skvelé. Nasťahujme sa tam. Skoro som zabudol. Je tam aj hlavný hrdina, cnostný bojovník a vlastenec, no nechce sa mi jeho meno hláskovať. ()

czema

No myslím si že jednička byla lepší. Ale musím říct že mě ten film překvapil. V úvodě sem říkal že je tam nějak moc krve. Trochu si to přikrášlili aby to působilo krvelačně. Musím říct že mě to bavilo. 4* ()

BoKo_CzT

Jednotka a ani samotná mytológia už proste nenechávajú priestor. Opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Pri všetkej vôli môžem dať slabých 40 %. ()

bonovox

Prekvapivo kvalitné pokračovanie Prvá 300 ma totálne ohúrila v kine audio a vizuálnym zážitkom, pokračovanie je podobné, ale našťastie je dostatočne kvalitne natočené. Najlepšia je jednoznačne Eva Green, ktorá je neskutočná. Scéna vyjednávania je dokonalá. Bojové scény na mori sú taktiež veľmi dobre zvládnuté. ()

alex011

Nie zle, ale predchadzajuci diel mal ieco viac do seba. Eva Green bola neskutocne vzrusujuca a myslim, ze u nejedneho muza vyvolala vasnive chutky :) ()

Desmond04

Pro mě osobně jedno z největších překvapení... Stylovější než Bitva u Thermopyl, stejně tak i epičtější a zábavnější. Gerald Butler je sice jen jeden, ale narozdíl tady od kolegů níže, ve mě Stapleton nezanechal negativní stopu a jeho výkon bych hodnotil jako zdařilý. Hlavní držák celého eposu je ale někde jinde. A to samozřejmě u Evy Green, která 100 minut na plátně doslova září. "Její" Artémisii bych nechtěl potkat, ani za nic na světě a zároven bych za její společnost platil zlatem. ()

Ironhead

Pro mne podobny pribeh jako SinCity. Pokracovani, ktere nebylo v planu a je tu jen diky kasovnimu uspechu puvodniho filmu. Vicemene stejne povedeny vizual, ale zaroven take daleko horsi scenar/pribeh. Skoro to az boli, jak je to blbeeee... Navic obojiho pokracovani se ucatnila Eva Green, ktera je vazne cool a hot ;) ona to rozhdone nekazi. Jak pisu, nejvetsi problem totohle filmu je scenar... plus Sullivan Stapleton, ktery bohuzel nema ani zdaleka charisma Gerarda Butlera.... ()

MadyDollar

V mnoha ohledech výborná práce. Zejména použití zpomalených záběrů v bitvách se mi moc zalíbilo. Celkově efekty byly moc hezky propracovány, až na jeden - krev. Přišlo mi to strašně přehnaný. Místy se někdo sotva škrábne a už vytékají litry. Bitvy na vodě mne vcelku překvapily, protože, řekl bych, se vydařily na výbornou. Obsazení celkem průměrné krom Evy Greenové, která se mi v roli Artemisie líbila moc. Co se povedlo snad nejvíc, byla úžasná divoká sex-scéna. ()

Pjotr8

Jedno víme - Sullivan Stapleton není Gerard Butler. To ale zase tolik nevadí, 300 ve svém menu stále nabízí plno pekáčů buchet, propíchnutých Peršanů, useknutých končetin, hektolitry krve a vizuální orgie. Ovšem na na meníčku přibyla jedna výrazná položka, a to sexy demonická Evička Greenů, který si prakticky celý film ukradla pro sebe, což vůbec nebylo zlé. ()

brasek

Príbeh z pevniny sa preniesol na vodu. Príliš veľa digitálnej krvi, niekedy až anatomicky nemožné. Leonidas nahradený Themistoklesom, inak všetko po starom. Eva Green famózna, asi som sa zaľúbil. ()

blekekeke

Lodě pokryté potem. Tisíce stříkajících tepen. Galony adrenalinu. Mraky chlupů. Tuny kovu. Něco úchylů. Jedna lesba. A v celku je to docela slušná jízda po bojišti ... jako nerad, ale Spartáááá ... ()

endrix

Tak postupně: Themistokles je menší badass než Leonidas; Artemisie má sice hezčí hrudník, ale jinak je horší záporák než Xerxes; historie dostává na frak snad ještě víc než v 300 (a to píšu s vědomím, že to v žádném případě nemá být historický film); oproti hutné dějové linii 300 je její (Co to vlastně je? Prequel? Sequel? Paraquel?) pokračování roztříštěné a rozplizlé. A kombinací toho všeho vznikl film, na který se nakonec docela dá koukat. Jednou. Konečně by někdo mohl tuhle báječnou látku vzít a udělat z ní pořádný historický velkofilm. Přimlouvám se za to. ()

Emperor1

Člověk samozřejmě porovnává a při tom porovnání je tento snímek o dost slabší oproti svému předchůdci. Stapleton holt není Butler, ale to by se dalo odpustit, kdyby tvůrci alespoň nabídli něco nového, než jen prostředí, kde se bitvy tentokrát odehrávají. A postavy? Themistokles je nudný, necharismatický, ukecaný chlápek, který se stihl proslavit mimo jiné i tím, že - cituji - lépe bojuje než šuká, s mimikou snad horší, než Arnold Terminátor. Artemisia je zde skutečně komiksově plochá, arogantní a nesympatická blbka, která se alespoň dokáže zlověstně mračit a celkem obstojně ohánět mečem, ale protože neví, jestli by raději Themistokla ojela nebo s ním bojovala, působí zmateně a díky své horké hlavě zdárně hatí Xerxesovy (Xerxovy? - čert vem to skloňování řeckých vlastních jmen) záměry. Když už je řeč o Xerxesovi, ten tu nepůsobí už tak impozantně, jako předtím, občas mi ho bylo i líto. Stručně řečeno je to nuda, i přes množství krve a povětřím létajících končetin, tohle se bohužel celkem rychle okouká. Nic víc tvůrci z rukávu nevytáhli. ()

PanPyzamo

Po skvělém prvním filmu jsem se vrhnul na druhý. Bohužel už nebyl na takové úrovni, jako ten první, ale i přes to byl podle mě stále dobrý. Změnu prostředí vítám a ačkoliv se mi líbily více lokace z předešlého dílu, tak i tyhle měly své kouzlo. Akce opět luxus, i když o trošku horší, protože už zde není Leonidas, který dělal celou tu akci právě tak vynikající. Neberte mě špatně. Akce zde je a jsou to celkem krvavé lázně a sekají se hlavy. Lahoda. Jen prostě Themistoklés není podle mě tak dobrý, jako právě již zmíněný Leonidas. Ještě bych dodal, že bitvy na zemi zde nahradily bitvy lodní, které opět vůbec nejsou špatné, ale nemá to na bitvy na zemi, jak tomu bylo v předešlém filmu. Na jednu stranu nám aspoň pokračování přineslo něco nového. Celkově za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

sitmin

"We shall not kneel in front of persian, young warrior!" Blá blá blá. Při sedmém předbitevním proslovu jsem si sundal červené 3D brýle, promnul si oči a řekl si, že už na to seru... 100 minut dramatického tlachání, nahých chlapů (neustále dul vítr v bouři, takže jim muselo být opravdu vedro) a monotónních akčních scén, které byly všechny stejné a hlavně zpomalené, abychom z toho taky něco měli, že jo... Hektolitry podivné hmoty, tryskající z trupu válečníků, spíš připomínaly čokoládový pudink než krev a při dotyku s pevnou hmotou se okamžitě vypařily. Představa "jenkýjů" o evropských dějinách je samozřejmě sama o sobě velmi pitoreskní a naivní, ale tohle bylo opravdu směšný... ()

Zizou_

Tahounem filmu je Eva Green, ale bez charismatického vůdce Řeků to nestačí. Zbytečně pomalé počáteční tempo filmu nijak neprospívá, moc dlouhá úvodní část ve flashbacích. Recyklace jedničky, žádná snaha o něco originálnějšího (až na tu sexuální/bojovou scénu). Bitvy s loděmi jsou dosti nepřehledné, digitální krve je tam až zbytečně moc. Hořící kůň, který proběhne z jedné lodě na druhou je kapitola sama pro sebe. Čekal jsem slušný sequel, ale s tímhle teda moc spokojen nejsem. Co mě potěšilo, byl závěr s Lenou Headey, který ovšem velmi rychle skončil titulky. V podstatě zbytečné pokračování skvělého filmu. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona