300: Vzestup říše

• USA 300: Rise of an Empire (více)

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300", se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Themistokles čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. (Warner Bros. CZ)

NightScene

Super pokračování. Děj se prolíná, takže nezapomínáme co se událo v prvním díle. Efekty bombové, asi mě nejvíce dostala Themistoklova strategie při obraně Řecka. Připomnělo mi to strategii Leonida u Thermopyl. Ono taky přesila není vše, že? Evě Green náramně sedla role, nutno podotknout, že je nádherná. Erotická scéna mě překvapila a potěšila. Nejlepší byl konec když přijela napomoc Sparta spolu s Théby atd. I přesto všechno, ale první díl byl o něco kvalitnější a napínavější než tento. Proto 75% ()

ejay

Jedna hvězda za Evu Green, druhá za její kozy. Tím to u mě hasne. Celej film je hrozná a ke všemu předvídatelná nuda. Ty litry digitální krve absolutně nechápu. Dá někomu pěstí a kýbl krve letí přes celý plátno. No k čemu to je? ()

srolyma

Vizuální zpracování bylo úchvatné jak sedm gólů v brazilské síti, ale jinak to bylo spíš nezáživné jak argentinská hra na vlastní půlce. Občas sice padl gól, výjimečně i po skvostné akci, ale většinou to bylo po standardce, takže nic překvapivého, nic co bychom už předtím neviděli. Spádu hry nepomáhal ani otravný komentátor, který místy dost nepatřičně komentoval dění na hřišti a neustále se vracel k minulým zápasům. Takže dívat se na to dalo, ale když hrála minule Sparta u Thermopyl, to bylo jiný kafe! A že paní Greenová odhalila své nabubřelé poprsí? No a? To umí každej. I Jiřinka Bohdalová. ()

m.xFuck

ANO! Jsou zase zpátky! Nudno dodat, že Themistoklés není zdaleka tak drsnej jako byl Leonidas a jeho kamarád nepamatujusiméno-es v Mathesonově podání mi byl opět nesymaptický a protivný. To ale vůbec nevadí, Artemes to zachraňuje, nejenže je to kus pěkné ženské (Themistokles to s posilováním evidentně přehnal a zkurvil si hydrauliku) ještě jsem jí ten psychopatismus opravdu věřil..90% ()

rasto87

Prvá časť bezkonkurenčne lepšia, ale v druhá časť sa oplatí pozrieť už len vďaka parádnej erotickej scéne, ktorú si môžme vychutnať zhruba v polovici filmu. ()

harycek

Tanker bez vesel, sebevražední útočníci s neznámou výbušninou, mořské potvory neznámého původu no nevím?! Ale jinak zajímavá krvavá podívaná( mírně řečeno řezničina)!!!!!! ()

DuMonT

Čo mi na tom vadilo najviac, bola tá až príliš kreslená krv, najmä v záberoch, kde z niekoho vystrekla krv a keď padal k zemi, tak nebolo vidno žiadnu ranu, s ktorej by tá krv mohla ísť. Ale inak to celkom ušlo, taká oddychovka. Prvý diel bol jednoznačne lepší. ()

jack_scott

Rádobyefektní, ale jinak prázdný film. NIC, co bychom neviděli, a ve filmu se nicmoc neděje....Nechápu, proč takovéhle filmy režírují amatéři, které protlačuje filmový průmysl. Technické provedení není vše, toto mohlo být epické pokračování epického námětu a komiksu. A co dostali diváci? Průměrnost, nic víc. 60% ()

kunda4

V 3D úchvatné, bol som tak vzrušený, že som mal, čo robiť, aby som sa neodbavil. Rúbanie sekanie hektolitre krvi, aké ešte ani menzes nevymyslel. ()

Wurths

Jatka, jatka a zase jatka, které vyplňují jen pár minutové scény co ukazují přípravy na další jatka. Vše to zachraňuje Eva Green, jakožto jediná propracovaná postava. 3,5 ()

ofu

co mě na tom filmu štvalo? Stapleton proti Butlerovi vypadá, jakoby ani neměl koule (což mu ostatně řekne i sama Green), triky místy okatě kostrbatý, zpomalovaček jak hub na Šumavě, absolutně nevěrohodné moře a perská armáda včetně Xerxese pod palcem bláznivý pomstychtivý ženský, oh really?? ()

Bajislaw

300: Vzestup říše se má k Bitvě u Thermopyl jako skromný dodatek a slabý odvar. Sullivan Stapleton působí vedle hřímajícího Geralda Butlera jako štěně a zoufale postrádá uvěřitelnou motivaci ke svým hrdinským činům. Zatímco král Leonidas se první třístovce bil za své království, ženu a malého syna, generál Themistokles, jehož „jedinou láskou je řecké loďstvo“, zdaleka tolik netáhne. Lena Headeyová, která si na plac odskočila z natáčení Hry o trůny ani na moment nepřestane královnu Cersei, tu stárnoucí, ublíženou, labilní megeru, která je na hony vzdálená krásné, silné a velkorysé královně Gorgo. Eva Green si roli pološílené Artemesie zjevně užívá, ale film zachránit nedokáže. Největším triumfem athénských bojovníků je to, že v českých kinech porazily Kameňák 2. Za to jim budiž čest a sláva. ()

Ereniss

Já jsem se chtěla ocitnout na tom stole místo Evičky :) Ne vážně, film mě nezklamal, neurazil, pobavil, zaslintala jsem si, jednoduše paráda. Nic víc jsem také nečekala. ()

p.i.t.b.u.l

To zase byla 3,14 čovina. Prvnímu 300stovce to nesahalo ani po kotníky. Nudné, přehnané a co bylo nejhorší ty zpomalené záběry mě přestaly bavit po 10 minutách. Kdyby tam nebyly, film by trval 40 min tak že chápu, že to nějak natáhnout museli. O ději se ani nevyjadřuji. To co bylo na prvním dílů zajímavé, úžasné....tento díl vůbec nevyužil. Dávám tak 10%. ()

pojta

Těšil jsme se na pokračování 300 jak malý kluk. Ze začátku i Aténské pojetí boje bylo působivé,ale jak se dostalo na osobní souboje tak byl i Atéňan na úrovni vraždících mašin ze Sparty. Což byla trochu škoda. Jinak naprosto úžasná Eva Green. ()

pafka

Vizualni zpracovani skvele, pribeh slusny, ale zabava nic moc. Pokud se nebojuje, je to tiche jako prd. A trnem v oku mi byla Lena Headey, to bylo proste strasny... Eva Green umi lepe nez tentokrat. A Sullivan Stapelton je pro me novinka se ztuhlou tvari. A konec uspechany bez poradneho gradovani. ()

lobo87

Pokračovanie famózneho prvého dielo malo ťažkú úlohu zaujať tam, kde je divák už dosť namaškrtený (geniálny prvý diel, seriálový Spartacus...). Vizuál bol úchvatný, príbeh mal gule, Eva je krásna a živočíšna žena. To sú plusy. Hlavným negatívom obsadenie Themistokla. Stapletona by Butler zotrel jedným pohľadom, a v tom bola najväčšia chyba. Na jeho partiu sa pokračovanie, žiaľ, nechytá.. 70% ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona