V Lugaši je opět ukraden legendární diamant, Růžový panter. Místní vláda znovu povolává na pomoc muže, který je jediný schopný klenot najít - komisaře Clouseaua. Clouseau má však podezření, že za krádeží je Charles Litton, se kterým se už několikrát ohledně krádeže tohoto klenotu setkal, a tak se vydává do Londýna. Brzy však pochopí, že cestě do zkorumpovaného státu se nevyhne, a tak nasedne do letadla, které se však ztratí kdesi nad mořem. Zdá se, k velké radosti komisaře Dreyfuse, že tentokrát je s legendárním komisařem Clouseauem konec. Zvědavá reportérka Jouvetová se však s jeho zmizením nehodlá smířit a snaží se odhalit, co se s potrhlým komisařem skutečně stalo. Při svém pátrání však naráží na neochotu o události mluvit. Nikdo, včetně bossů mafie, jí není ochoten nic říci. A tak nezbývá věřit, že Clouseau nezemřel, ale že opět vyčkává, aby se v pravý čas mohl kdesi, k hrůze komisaře Dreyfuse, objevit. (TV Prima)

OG_Swifty

Po předčasný smrti Petera Sellerse přišel Edwards s geniálním nápadem o natočení filmu, věnovanému Sellersovi, z čistě archivních a nepoužitých záběrů z předchozích filmů, což si během svého života Sellers nepřál. Výsledkem tedy byl komerční a kritický propadák spolu s žalobou na tvůrce filmu. Co se filmu týče, těch pár vyškrtnutých scén převratných nebylo (výjimkou je snad jen scénka z hotelu v Anglii), opakování scén z předchozích filmů zbytečné a nový materiál se starým Nivenem a hnusnou (a starou) Capucine trapný. Pocta Sellersovi / Clouseauovi se dala udělat jinak, líp - třeba nějakým dokumentem, ale určitě ne žádným neúspěšným obchodním plánem o novým celovečeráku. ()

roorybacky

Tak tohle nemělo vůbec vzniknout. Namísto toho mělo dojít k vydání novejch scén se Sellersem ve formě nějakýho bonusu, ale ne se z toho snažit slepit film. Hodně špatný. ()

tomtomtoma

Tohle se nedá brát jako typický díl z mozaiky růžovopanterovské série. Ale je to zajímavá pocta a vzdání holdu hereckému představiteli vrchního inspektora pařížské policie Jacques Clouseau (Peter Sellers) po jeho smrti. Dotváří se celková legenda o francouzském hrdinovi a největšímu detektivovi všech dob. Film se skládá z částí vynechaných v dřívějších dílech, z částí slavných scén minulosti a investigativního dotváření osobnosti výkonného nešiky od jeho dětství. Zvědavá novinářka Marie Jouvet (elegantní Joanna Lumley) neúnavně a neohroženě odkrývá Clouseauvskou legendu za rozhovorů jeho blízkých. Z dalších rolí: vrchní inspektor Charles Dreyfus (Herbert Lom), konečně si upřímně oddychne, se svým asistentem seržantem Francois Duvalem (André Maranne), již starý Clouseauův protivník Fantom - Sir Charles Litton (David Niven) se svou ženou Simone (Capucine), bývalá Clouseauva žena, Clouseauův otec (Richard Mulligan), opilec z povolání, hlava francouzské mafie Bruno Langois (Robert Loggia), který ztratil svého největšího protivníka, profesor Auguste Balls (Harvey Korman), Clouseaův osobní dodavatel převleků, Clouseaův osobní sluha Cato Fong (Burt Kwouk), kterému najednou scházela každodenní nebezpečná útočná rutina a laškování, a bývalý Clouseaův policejní asistent Hercule Lajoy (Graham Stark). Stále zábavné, nevšední a zajímavá pocta legendě. A snad navždy se zachová. ()

C0r0ner

I když tady ještě hrál Sellers, tak to byla dost slušná bída. Všechno, co bylo dřív dobré, je už jenom trapné a vyčpělé. Většina vtipů se absolutně míjí účinkem a celý film je vlastně úplně zbytečný. Na další díly už koukat nechci, protože si nedovedu představit, jak moc špatné musí být. Bez Sellerse prostě Panter není. I když tenhle taky už skoro nebyl. 50% ()

andrii

Stopnul, opustil případ, když stoupal i klesal, pro  přítomné padlé, pod patronací patrových nozder "páternostera," nepotopitelných chapadel pochopů, skruží pádel.? ()

Shorty_

Že to není Clouseau ? Dle mého názoru je a už jen díky sestřihu scének v závěrečných titulkách nemůžu hodnotit jinak než za 5* SVINĚ RACEK ! ()

MarekT odpad!

Pocta Sellersově humoru? Ale kdeže. Pokud si to opravdu myslíte, tak bych vám doporučil si něco zjistit o vzájemných vztazích mezi Peterem a režisérem Edwardsem. Naprosto zbytečný... ani se mi nechce psát film, když polovina se skládá z nepoužitých záběrů a druhá zase vytahuje nejlepší momenty, přičemž první část sice obsahuje dobré momenty, ale také i slabší chvilky a myslím si, že tvůrci v době natáčení věděli, proč je nepoužít. A když už je použít chtěli, měli si počkat pár let a umístit je na DVD coby bonus. Odpad dávám především za filmovou nezajímavost, mrhání talenty Nivena či Loma, a také za to pokrytecké věnování v úvodu. Jinak zajímavost na okraj: vdova Lynne Frederick po uvedení filmu režiséra Edwardse žalovala pro neoprávněné nakládání s archivními materiály a soudní spor nakonec vyhrála. ()

charge odpad!

Vrchol nevkusu! Když si celej film zakládá pouze na honbě za nezvěstným inspektorem Closeauem a až do konce ho stejně nenajdou, s použitím vystříhaných, ba dokonce již použitých scén z předešlých panterů. Tenhle díl ze série mě vždycky nejvíc štval a i těch málo dílů co přišlo později, jsou ve srovnání s tímhle paskvilem ještě vcelku dobrý, ovšem když nepočítám absolutní propadák se Stevem Martinem. ()

otík

Šesté pokračování série filmů o Clouseauovi, ve kterém se ale už vyskytují pouze nepoužité záběry s už tehdy zesnulým Sellersem. ()

filmmovier

První půlka se Sellersem je ještě celkem v pohodě, i když to jsou jen nepoužité záběry. Zbytek filmu je mnohem horší, hlavně ty ukázky z minulých dílů, to pátrání reportérky a rozhovory se všemi z minulých dílů mě náhodou docela bavili. Takže když to vezmu kolem a kolem, je to nakonec krásný průměr. ()

Stegman

Jak to, že plný počet? Zaprvé proto, že jsem tenhle díl Růžového Pantera viděl mezi prvními, tudíž mi to nepřijde uměle naroubované; Zadruhé proto, že - když dnes už vím, jak se věci mají - tento díl beru prostě jako Clouseauovu bestofku. ()

Mrkvič

Slušná pocta, která jakštakš dějově drží pohromadě. V nových scénách exceluje Herbert Lom a jinak je to hlaně plné nostalgie. Naštěstí i tisícé zopakování úžasné scény pořád pobaví. ()

Endyis

nejslabší růžový panter, sestříhání Petera Sellerse v jednotlivejch dílech nepovažuji za plnohodnotného pantera... ()

JohnSmith

Posmrtný panter. Chápu, že se Edwardsovi nechtělo vyhodit natočený materiál, protože je fakt dobrý, ale udělat z inspektora zmizelého, použít retrospektivu a dokonce scény použité v předchozích filmech je smutné. Na druhou stranu je to pěkný vzpomínkový film. ()

Kubaso

Pocta Peteru Sellersovi, nebo sprosté ždímání peněz? Pro obojí se dají najít argumenty. Nepoužité scénky z "Růžový panter znovu zasahuje" se starají o dobrou zábavu v první půli filmu, zatímco tu druhou drží nad vodou snad pouze Herbert Lom plus ona geniální pasáž s Clouseauovým tatíkem. Už jen kvůli ní by byla škoda nechat si film uniknout. Hluchá místa obstarává jen pár scén z minulých dílů, která snad jen měla za účel přetáhnout stopáž nad oněch obligátních devadesát minut. Vezmu-li v potaz okolnosti vzniku, tak před tvůrci smekám, jak statečně se s tím vypořádali. Dějová linie snaživě drží film jakžtakž pohromadě, ale při scéně s navrátivším se Davidem Nivenem se nemůžu zbavit dojmu, že jako celek by film lépe obstál ve formě fiktivního dokumentu. Ale co. Vlastně se mi to zamlouvalo víc než poslední regulerní díl se Sellersem a nakonec jsem se dobře bavil. Kdyby to tímhle skončilo, čas by Edwardsovi určitě odpustil. ()