Úspěšný pár z Manhattanu, právník Paul Morgan a realitní agentka Meryl Morganová, žije odděleně. Odcizili se kvůli Paulově nevěře, ale klíčem problému je i to, že si už nejsou tak blízcí jako dříve. Paul se Meryl, která o něj ztrácí zájem, zoufale snaží získat zpět. Pozve ji na večeři a cestou zpátky se stanou svědky vraždy. V rámci programu na ochranu svědků dostávají novou identitu a jsou přesunuti ze svého milovaného New Yorku do malého městečka ve Wyomingu, kde se jich dočasně ujmou Wheelerovi. Tady se budou muset tito typičtí obyvatelé velkoměsta naučit vyjít s nevyzpytatelnou přírodou, přežít setkání s medvědy, naučit se, jak žít na venkově bez sekretářek či kariéry, a postupem času i jak být manželé. (TV Nova)

1860

"Ještě nám řekněte, že jste demokrati. -No, určitě nás tu ve městě bude víc. -14. Víme, který to jsou." 103 minut nenáročné komedie typu "Vemte lidi z velkoměsta a strčte je na venkov", zde nevyzní jako totálně ohraná písnička, jak se může zdát. Hugh Grant bude asi fungovat až do 70ti let a občas vám snímek připomene, jak moc se začínáte obyvatelům New Yorku podobat.. ()

F.W.Colqhoun

Čekal jsem to horší. Ale možná jsem už jen dlouho neviděl para-romantickou komedii a chybělo mi to. Na druhou stranu se potvrdilo, že to pro mě zachrání vždy vtipný, hláškující, neuroticky poskakující Grant, který zvládal celou dobu vyvažovat mé antipatie vůči hyper-nesympatické Parker. Ta mi lezla na nervy už jen tím, jak ve svých tři a čtyřiceti letech nedokáže být * amatérka * patřičně hollywoodsky přitažlivá – je na ní, vychrtlou a přešívanou * zvlášť v dešti * fakt zoufalý pohled, a jeden si ji dokáže představit max. v nějakm méně civilním Batmanovi dávných časů [na něhož skrze adopční agenturu Gotham uzříme milý odkaz]. Syžet a humor jak podle pravítka budou bavit jen toho, kdo ani po více než stu letech historie kinematografie není syt vyvařeným motivem konfrontace dekadentních měšťáků s bodrými vidláky, se všemi diskutailními pravdami o tom, jakpak to málomluvným svérázům na venkově po všech stránkách lépe klape. Zachraňuje opět cockney-Grant. ()

Scevola

Prvych 20 minut som myslel, ze to vobec nedopozeram. Ked som videl ze Hugh Grant ma rovnaky vyraz v tvari (takeho hlupacika) ako poslednych 10 rokov a pocul tie "inteligentne dialogy" tak som myslel ze to je parodia na romanticke komedie. Postupom casu som asi otupel, takze som to nejako dopozeral. Rozhodne tychto dvoch dat dokopy vobec nevyslo. 4/10 ()

Merkin

SPOILER-Manželský pár ve středních letech. Po několika nezdařených pokusech o děcko se Paul a Meryl rozhodnou pro adopci, ale nemají sílu ani chuť o problému mluvit a volat do adopční agentury. Paul řeší manželské trable úletem, načež se podvedená Meryl rozhoduje, že nejlepší řešení bude odluka a společné návštěvy odborníků. Jenže pak se oba dva stanou svědky vraždy, přičemž nájemný vrah rozhodně nehodlá svůj osud svěřit do rukou zákona. Je tedy nutné úspěšného právníka a obchodnici, oba dva odkojené New Yorkem, poslat do ochranné vazby, přesněji řečeno do zapadlého městečka ve Wyomingu. Uprostřed divoké přírody, bez moderních vymožeností, telefonu nebo internetu, mají Morganovi konečně čas si o všem promluvit, vžít se do role druhého. Obnoví svůj vztah. Nicméně Meryl se přizná, že podala žádost o adopci bez Paulova vědomí a navíc, když byli odloučeni, strávila noc se svým kolegou. Paul ztrácí víru, hodlá odletět na nové místo, policie totiž vyslyšela jejich předchozí žádost, že nechtějí být v ochranné vazbě spolu. Mezitím však nepřítel vyslídí úkryt rozhádaného páru skrze jeden Merylin tajný hovor do NY a objeví se ve městě. Naštěstí se místní semknou a zneškodní vraha ještě před tím, než Morganovým jakkoliv ublíží. Náhlá starost o život druhého manžele opět sblíží, zůstanou nakonec spolu, adoptují asijské dítě, navíc Meryl otěhotní KONEC SPOILERU-Příběh působí asi stejně jako předchozí text. Obsah by tam byl, ale uměním se to nazvat nedá :) ()

Angelino

Moja drahá sa na to tešila. Aj sme si to v sobotu večer romanticky pozreli. A nič. Ziadna emócia. A to by asi romantické filmy mali. Vyroniť slzu, túžiť niekoho objať, aspoň teda vankúš, citlivý bozk. A tu, výstrel úplne naslepo. Až sa s dvoma tak zvučnými menami nedá veľmi viacej netrafiť. ()

Prochy38

Příjemná komedie. Romantika se tam sice sem tam mihne, ale asi jde spíše o dobrodružnou srandu. Nenudil jsem se, H. Grant se skvělej a fakt na něj koukat, je sranda. Bohužel si nemůžu pomoct, ale S. J. Parker je tolik škaredá, že mi film pokazila. Kdyby to hrála jakákoliv jiná... jo, asi jakákoliv jiná herečka, líbilo by se mi to víc... Ale jinak příběh jednoduchý, sranda, medvěd, koně, ... proč ne :) ()

Wishkah

Hugh Granta mám rád. Za mlada to byl plachý kluk a teď po čtyřicítce je z něj pěknej floutek a ta poloha mu sedí i když ji opakuje film za filmem. Jediné co potřebuje je trochu slušný scénář a partnerka, která mu bude sedět. A to bohužel Jessica Parker není. Do své role jednoznačně seděla, ale mezi ní a Hughem to prostě nefungovalo. Ale tohle je asi nejmenší problém tohohle filmu. Mnohem větším je šablonovitost, neoriginalita, nuda a scénář, který obšlehává snad všechny romantické komedie co kdy vznikly. A musím přiznat, že u každého gagu nebo situace se mi v hlavě ozývalo :"Neviděl sem tohle už někde?" Lawrenci už přestaň!!!!! ()

katchi

Morganovi mě celkem (mile) překvapili. Některé vtipy Hugha Granta mě pobavily, zápletka (v rámci žánru) taky nebyla nejhorší..jen mi kapku vadil pisklavý hlas hlavní hrdinky, celkově na mě působila poměrně nudně. Vedle vtipného a žánru-zkušeného Hugha působila spíš jak zátěž. Taky mě celkem zklamal závěr..romantická komedie se přece dá udělat i bez velké objímačky a kýčovitého vyznání lásky..nebo ne? ()

sona123

On a Ona se rozvádějí, ale čirou náhodou se stanou svědky vraždy, a tak jsou nuceni spolu strávit v utajení jako svědci nějaký čas. Copak se asi za tu dobu stane? Kromě pár agitek na zdravý životní styl a záchranu planety vidíme, že se Hugh umí postavit skoro ke všemu (ve filmu jako že ne, ale když sedí na koni, drží pušku, nebo seká dříví, jako by to dělal denně) a Sarah umí chodit nejen na vysokých jehlách. Ano, je to nudné, ale já mám na romantické komedie trochu jiný metr, takže jdu do svých klasických tří hvězdiček a vypouštím z hlavy, kde se to pravda ani neohřálo. ()

lili6

Film je sice označený jako komedie, ale humorných momentů by člověk napočítal na prstech jedné ruky. ()

Eva_D666

Od Hugh Granta je lepší nikdy nic nečekat. Někdy jsme zklamaní a jindy nás mile překvapí. Ale s přibývajícím věkem je víc a víc unylejší a bohužel se to odrazilo i na tomto případě. A co se týče Sarah, tak to není ani herečka. Spíš jakási pofidérní módní ikona. Celý film je jen tuctovou záležitosí bez vtipu a nápadu. ()

jasanka

Oddychová pohodová komedie z amerického venkova. Klasický vývoj děje, rozhodně nic neočekávaného, ale zas taková nuda, jak se tu píše, to určitě nebyla. Průměr. ()

blazenka

Nemohu si pomoci, ale oba hlavní protagonisté mi v tomhle filmu ukrutně lezli na nervy. Sarah neměla absolutně žádnou šťávu, působila na mě jako vymačkaný pomeranč. A Hugh? Bože, jeho poslední skvělá role už ho dávno minula... Mezi 2 až 3 hvězdičkami, nakonec raději dvě. Sotva 40%. ()

Narciska

Ať si kdo chce, co chce, říká... mezi současnými romantickými komediemi nadprůměr. Asi i proto, že jsem čekala totální propadák, asi i proto, že pro lidi v kocovině to byl adekvátně nenáročný biják, asi i vzdor tomu, že opravdu nemám ráda Granta a jeho permanentně (a nedůvěryhodně) nešťastný výraz, asi i vzdor za***nému českému dabingu, který nejenže není zdaleka, co býval, už ani nerespektuje úzus, že jednomu herci/herečce náleží ve všech fimech tentýž dabér/dabérka (na dabérku Carrie, resp. její hlas jsem si už tak zvykla, že Parker jakoby za celý film nepromluvila :( Navíc nám dabingová obcese zabraňuje stát se globální velmocí. Proč tedy tak vysoké hodnocení? Nějak mi to asi sedlo. A taky to "nějak" reflektuje současnost - rozvody, adopce (čínských) dětí, život ve velkoměstech, kariéra, komunikační problémy (a to se těm dvěma celkem povedlo). ()