Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

1860

Je o mně známo, že nejsem zrovna největší fanoušek akčních filmů, proto nikoho nepřekvapí, že mě nemohlo na tomto snímku nic zaujmout, snad jen nápad se supervojákama... Také nikoho nepřekvapí moje nízké hodnocení.. ()

Holina

Když přišel Univerzální voják byl to hit, proč jej tedy zpětně tolik lidí hodnotí tak negativně? Je to kvůli zhaslým hvězdám JCVD a DL? Asi ano, ale to je přece škoda. Kdo nehltal film už od počáteční čistky na přehradě ať hodí...šavli! ()

dopita

Je to volovina doslova prošpikovaná nesmyslama, přesto je to můj oblíbenej film, protože to je film mýho mládí. To že Roland Emmerich dokázal z takhle hloupýho scénáře udělat zábavnej film značí, že je to zkrátka režisér kterej má pravidla žánru v malíku. Ostatně to v následujících letech jenom potvrdil. Velká škoda hereckýho obsazení, Van Damme hraje otřesně a Ally Walkerová je mi těžce nesympatická. ()

Shakeus

Stoprocentní béčko a klasicky příšerným hereckým výkonem Van Damma. Není to ani nijak dobře natočené ani zábavné, spíš jde o vzpomínku na dospívání. „Měl jsi víc posilovat“, jo to bylo vtipné. ()

DailyDreamer

Nejlepší film tohoto belgického karatisty. Na hraní polorobota toho moc zkazit nejde, takže pokud někdo nemůže vystát Van Dammeovo herectví, tady by neměl mít problém ho zkousnout. Akční scény jsou slušné a rozhodně jich není málo. Scénář sice není bůhví jak promakaný, ale ani neurazí. No a přiznejme si, že důstojnějšího protivníka než je Dolph Lundgren, bychom v Jean Claudovo filmech hledali jen těžko. ()

Vaklaf

¨Je to taková klasika, ale rozhodně ne špatná. Vlastně je to asi Van Dammův jediný skutečně dobrý film (aspoň pro mě, jelikož jsem na něm nevyrůstal). Tak ty 4 si zaslouží. ()

Paity

Téměř určitě je Univerzální voják (pouze první díl) jeden z nejlepších béčkových akčních snímků a zcela určitě jde zároveň o jeden ze tří nejlepších filmů Jean Claude Van Damma. Bohužel už dnes se dá říci, že lepší filmy než doposud (a že hromada z nich partří tak maximálně na skládku) už určitě nenatočí. ()

Krystalion

Vysokej nařachlej švéd, kterého hraje Dolph Lundgren a prcek z Belgie, kterého nehraje nikdo jinej než můj oblíbenej herec Van Damme v jeho nejlepší formě. Už ve Vietnamu jim šiblo v hlavě a stali se z nich nepřátelé na život a na smrt. A nyní díky speciálnímu experimentu se znovu probouzejí jako smrtící zabijáci v robotickém těle. A ejhle, jeden z nich vystoupil z programu a začíná mela, na jakou jsme zvyklý od obou akčních hrdinů. Suprová akční podívaná, kterou si vždycky rád znovu pustím. ()

Haymar

Joo, začátek 90. let - to byly doby. Tehdy ještě Emmerich netočil katastrofický "zamerikanizovaný" slátaniny a Van Damme s Lundgrenem ještě byli na hony vzdáleni od zatuchlých-hnijících bažin sračkoidní "céčkové" video-produkce... Učebnicové akční sci-fi, které má vše, co má daný žánr mít... Zároveň první a poslední "ačkový" (a pravděpodobně nejlepší) film obou zmíněných "hérců" ()

Crackonosc

Film si pamatuju spíš mlhavě, ale vím, že to nebylo žádný peklo a na jedno pokoukání se jedná o naprosto neškodnej materiál. Lundgrenovu hlášku "Jsem jedno ucho!" nezapomenu :D ()

Wishkah

Pro mě je tenhle snímek srdcový, protože co se nepovedlo Schwarzeneggerovi a Stallonemu, to se povedlo jejich mladším souputníkům Van Dammemu a Lundgrenovi. Jejich souboj je skvělý a i když příběh by chtěl něco propracovat a režie taky někdy není akurátní. Ale kašlu na to. Jean-Claude Van Damme je jako polorobot s kameným ksichtem dobrý a role mu sedí. A Dolph Lundgren je ajko psychopatický seržant výborný a Van Dammeho doslova přehrává. Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů ()

PußyMagnet

Jeden z nejlepších Van Dammeho filmů. Skvělý nápad podtržený úchvatnými výkony těch nej jmen akčních filmů této doby. Dolph Lundgren je skvělý! ()

peetriss

Univerzální voják je film, který je produktem pomyslného Emmerichova přijímacího řízení do velkosvěta hollywoodských spektáklů, a již zde je poměrně výrazně znát, co od něj může v budoucnu továrna na sny očekávat: scénáristicky velmi jednoduchou zábavu plnou logických nesmyslů, umělecky populistických humorných odlehčení a příjemně nenáročné akční zábavy, byť toto dílo se ještě nese v rozpočtově střízlivějších mezích s béčkovými konturami, které však Emmerichovi sedí paradoxně mnohem lépe, než jeho současné megalománie. Obsazení totálních hereckých polen Van Dammea a Lundgrena, jistě pomohlo k úspěchu, protože tato se polena se v této době těšila vysoké oblibě. Doplnění o sympatickou, trochu blondýnisticky aktivní, novinářku Ally Walker bylo také plusem. Univerzální voják je filmem, u kterého nesmíte přemýšlet, musíte se naladit na velmi tolerantní notu, budete pak odměněni relativně sympatickým béčkovým zážitkem s puncem nostalgie. Bezesporu nejlepší role Van Dammea i Lundgrena (co do významnosti, herecky ani náhodou!). ()

Prochy38

Velmi povedené sci-fi. Van Damme tu nehraje svou typickou roli a právě proto je výborný. Skvěle mu sekunduje i D. Lungren. Parádní akční jízda. ()

Hanes88

No nevím, já bohužel cítím u tohoto filmu jen rozpaky. A spíše ty negativní. Nevím, co mi přesně tak vadilo. Asi možná to, že to bylo takové nemastné neslané, opravdu nevím. 40%. ()

David661

Na béčko se to překvapivě nebere moc vážně, to však samozřejmě není omluva pro to, že je scénář debilní až hanba. Na to, že má film devadesát minut, tak těch posledních deset docela dost nudí. ()

Marrty3

Promiňte, ale mě tyhle béčkový akčáky s JCVD baví. Kor když je to trochu scifi. Van Damme je sám o sobě supervoják, ovšem jakmile má výzbroj a jde proti němu Lundgren, je na co se dívat. Kopy, přemety, chvaty, pěsti, háky a údery, to je oč tu běží. Já takovýhle old schoolovky vcelku cením a občas se ne ně rád podívám. Pro mě fajnovka, u který zavzpomínám na starý CRT telky, VHSku a dětský pyžamo. Díky ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)