Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Medvjet

Ja vim ze je to blby :-) ale kdyz jsem tohle videl, tak mi bylo 13! Kvuli takovymhle filmum clovek cvicil u televize rozstep, zacal chodit do posilky a schanel vse v cem hral JCVD a nebo DL :-) Dneska bych se asi rozmyslel mezi 2-3 hvezdama, ale tenkrat to bylo jasnych 5! Takze z nostalgie nemohu jinak :-) ()

nikhaj

Nezabudnuteľné mena protagonistov dobreho aj zlého univerzála nedá sa zabudnúť na filmi ktoré má tvorili ()

Sa.sa

No již klasika akčních filmů i když se to někomu nemusí líbit... Prostě asi každý to již viděl a stejně se podívá opět :))) ()

motyka52

Typický film z kategorie "Pamatuju si, že když jsem začínal mutovat, byl tenhle film hrozně skvělej, ale teď už je mi o 30 let víc". Prostě už neumím neřešit situace, kdy největší armádní tajemství odhalí propuštěná novinářka tak, že dojede autem k "přísně" střeženému letadlu, típne cigáro a dojde si vyfotit svůj objekt zájmu, protože všichni zrovna někam odešli. A takových historek - slovy myslivce Macháčka - mohl bych vám vyprávět nepočítaně. Ze dvou hvězdiček to zvedá úvodní akce na přehradě. ()

VanStan

no tak tento film je v pohode. Fakt. Páči sa mi jeho dej. Je dobre vymyslený len ktožvie ako by to dopadlo v skutočnom živote s takými vojakmi:) no zatial čo dvojka je hovno zaliate prachom nemala nikdy vzniknúť úplná gebuzina ešte horšie ako manuela a chuanito či ako to je tak jednotka je úplne v inej dimenzii a je to film. Štyri hviezdičky, za dej , dobrý nápad a aj pre hercov zato že 4mesiace točili v púšti s vyše 40stupnami:) ()

Metropolit

Tak tento film patrí medzi elitu, čo sa týka natočených filmov Van Dammeho a priznajme že aj Dolpha Lundgrena. Film, ktorý som rád pozerával v detstve. Dej je prijateľný a to čo museli prežívať herci v tých 40 stupňových horúčavách a tri týždne k tomu - tak klobúk dolu. ()

sun.eagle

JCVD versus Dolph Lundgren!!!!! to byla naprostá bomba. Kdo tu dobu pamatuje tak ví o čem mluvím. Střet těhle dvou akčních ikon a idolů každého malého kluka bylo prostě něco. Navíc tihle borci v maskáčích a se skvělou výzbrojí znamenalo že tehhle film se pro mě stal v dětství kultem. Dneska je to film který nemá co nabídnout. Pár zajímavých momentů a par vtipných hlášek nezachrání otřesné neherectví a slaboduchost scénáře. JCVD ma lepší filmy. ()

senoritar

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Dolph Lundgren tady předvádí svůj nejlepší životní výkon a i JCVD se překonává, rozhodně jeho herectví je zde o 100% lepší než ve většině jeho filmů. Ally Walker jako ženský protějšek Jeana také podává solidní výkon. Hudba, akce, hlášky atd. prostě vše na svém místě, jako má v každém správném akčním filmu být. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)